Річний звіт про діяльність закладу

Звіт 2023

Звіт 2022

 Звіт  керівника

закладу дошкільної освіти

(ясла-садок) № 159 «Теремок»

Запорізької міської ради Запорізької області
Маркової Наталії Миколаївни

2021-2022 рік


    Відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», наказу МОН України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», наказу МОН України від 23.03.2005 № 178 «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», складено даний звіт.

Мета звітування – подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1.Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2.Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 159 «Теремок» Запорізької міської ради  Запорізької області, підпорядкований територіальному відділу освіти Шевченківського району, департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Юридична адреса закладу дошкільної освіти № 159 : 69039 м. Запоріжжя, вул. Чумацький шлях, 23, тел.: 286-23-35, email: DNZ159teremok@i.ua

 Дошкільної навчальний заклад № 159 (ясла-садок) «Теремок», загального розвитку, працює в україномовному режимі. Функціонує  8 груп в яких виховується 157 дітей:

 2 групи – раннього віку в яких виховується – 27 дітей;

6 груп – дошкільного віку в яких виховується – 130 дитини.

В 2021-2022 році було надано соціальну підтримку:

Ці категорії, відповідно до рішення Запорізької міської ради  мають 100% пільгу за харчування.

    Групи комплектуються за віком,рівнем розвитку з урахуванням побажань батьків у відповідності з  Положенням про заклад дошкільної освіти. Відповідно до статуту та потреб громадян режим роботи закладу п’ятиденний, 12 годин на день з (6.30 до 18.30 ). Електронна реєстрація дітей здійснюється на сайті ІСУО, прийом дітей до закладу ведеться чітко у відповідності з реєстрацією. Відрахування дітей,переведення  з однієї вікової групи до іншої,збереження місця в закладі здійснюється у відповідності з Положенням про заклад дошкільної  освіти.

    Дошкільний навчальн,ий заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів  та законодавчих актів України:

- Конституції України;
- Закону України «Про освіту»;

- Закону України «Про дошкільну освіту»;

- «Положення про заклад дошкільної освіти»;

- Базового компоненту дошкільної освіти України;

- Закону України «Про охорону праці», Постановою Головного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»;

-Закон України «Про правовий режим воєнного стану"від 24.02.2022 №64.

- Комплексної освітньої програми для дітей раннього та передшкільного віку «Стежинки у Всесвіт».

А також відповідно власного Статуту,Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти,  Річного плану роботи та Освітньої програми  дошкільного навчального закладу.

Головною метою закладу дошкільної освіти  є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти,задоволення потреб громадян у нагляді,догляді та оздоровлення дітей,створення умов для їх фізичного,розумового і духовного розвитку.

Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у ЗДО:

Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку:

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України від 18.12.2000 року «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, Інструктивно-методичного листа МОН У;країни від 04.10.2007 року «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади», «Про здійснення соціально-педагогічного патронату»(від 17.12.2008 №1/9-811) протягом року здійснювався педагогічний патронат в онлайн режимі над дітьми 0-5 років, які проживають на зеленому яру але не відвідують його. Педагоги інформували батьків  про форми отримання дошкільної освіти в закладі проводився день відкритих дверей (онлайн) для жителів зеленого яру, де була можливість переглянути організацію всіх форм перебування дітей в дитячому садку, фото виставки, прогулянки, виставки дитячих робіт. В 2020-2021  році було прийнято до закладу 3 дітей 5 річного віку Біцюта М.,Ткачук П.,Нівенчук С.Отже діти 5 річного віку 100% охоплені формами здобуття дошкільної освіти.

Колектив закладу дошкільної освіти № 159 в 2021-2022 навчальному році працював над такими пріоритетними напрямками:

1. Формування патріотичних почуттів  дошкільників   впроваджуючи сучасні методи та прийоми  в партнерстві з батьками.

2. Зміцнення фізичного та психічного  здоров’я  дітей дошкільного віку шляхом  використання  здоров’язберегаючих   технологій.

3. Формування  природньо- екологічної компетентності у дітей,впроваджуючи творчо-розвивальні технології.

    Ці завдання вирішувались через:

  Для реалізації цих завдань постійно оновлюються освітнє розвивальне середовище,  природно-екологічні центри ,центри економіки, творчі центри,центри патріотичного виховання та  центри здоров’я дошкільнят .

  Сьогодні заклад дошкільної  освіти «Теремок» забезпечує сучасне , комфортне освітнє середовище для виховання і навчання кожної дитини, для забезпечення якості освітнього процесу,педагогічні працівники впроваджують сучасні творчо-розвивальні технології,здоров'я зберегаючи технології ,систему кольоротерапій ,елементи  найкращіх досвідів педагогів міста Запоріжжя.
    Результати роботи з дітьми відображені на нашому веб-сайті,які постійно оновлюються при проведенні різних заходів.На сайті розміщюється  відео роліки що до підготовки дітей до школи,пам’ятки для батьків ,рекомендації що до укріплення фізичного та психічного здоров’я дітей. Особлива увага  приділялась роботі закладу за новим перспективним меню. Команда професіоналів закладу , читко розуміє  свою відповідальність за успішну самореалізацію дитини в майбутньому.

  На протязі 2021-2022 року в закладі освіти було проведено комплекс сучасних заходів для формування компетентностей дитини дошкільника, реалізації програми, «Стежинки у Всесвіт» відповідно до річного плану.

З метою укріплення здоров’я дітей , для розвитку всіх компетентностей,розвитку фізичної активності в новому,  цікавому форматі було проведено тематичний тиждень здоров'я «Олімпійські резерви » для дітей всіх вікових груп, в рамках якого кожен вихователь провів відкрите заняття і результати роботи висвітлили в рамках вайбер груп для батьків.

Впродовж тижня «Олімпійські  резерви»  проводились наступні цільові дитячі заходи:
1. Заняття з використанням  здоров’я  зберігаючи  технологій  з теми: «Стежинка здоров'я» проводила Йопа В.В. , «Квітка здоров’я»,д.г. «Турбота за своїм тілом»,д.г. «Режим дня малюків»,бесіди «Ознаки здоров’я та хвороби».

2.Вихователь Сагач  І.А. проводила  з дітьми  систему занять з гігієнічного виховання  «Поради  Здоровичка » ,а також систему фузкультурно -оздоровчих   занять з використанням   нетрадиційного обладнання та кольоро терапії.

3.Вихователь  Ржавскова  А.В. провила заняття  про небезпеку  токсичних і отруйних рослин « Обережно отрута».

4.Вихователь старшої  групи Остаппцова  І.І .   під час проведення олімпіади використовувала різні оздоровчі технології, нетрадиційне обладнання,сучасні види масажу,фітбол  та стрейчинг.

5. Презентація центру здоров’я – «Вітаміни огороди  на підвіконні».

Молодим вихователям Янковської Я.А. та Єгорченко Ю.Ю.надавалася практична допомога ,що до  методики проведення занять з фізичної виховання.

У всіх вікових групах був проведений конкурс «Екологічні центри». Метою конкурсу було  естетичне оформлення центрів ,комплексний підхід  до підбору матеріала  екологічно розвивального середовища ігор для групової та індівідуальной роботи з питань екологічной освіти. Всі вихователі разом з батьками провели роботу що до оформлення сучасних екологічних центрів . Підготовили матеріали для пошуково дослідницької діяльності дошкільників. Батьки приймали участь в оформлені матеріалів « Дивовижний світ природи». Найбільш  сучасні  та яскраві центри для практичной работи з дітьми в групах : 5р.ж.№5 Йопа В.В. ,Ржавскова А.В.,групи 6р.ж.№7 Остапцова І.І.,Мироненко А.С.,група  3р.ж.№1 Понамаренко Т.М.,Янковська  Я.А. Вихованці та педагоги активнго долучилися до екологічного проекту «Юні захисники  природи». В садочку  в рамках екологічного проекту  з 10.2022 по 11.2022 проводилася акція « Маленькі друзі птахів»

Заходи :

  Вихованці нашого закладу приймали участь в міському конкурсі  де діти представили  найкращі  малюнки за темою: «Запоріжжя мії рідний край ».

   Вихованці середніх та старших груп взяли участь у квест-грі «Козацьке коло» важливий захід для формування патріотичних почуттів у дошкільників.

   Вихователь Міроненко А.С., Янютіна Д.Ю., Галушка І.М. разом з дітьми прийняли активну участь у конкурсі «Сучасні моделі легоконструювання».

     Вихователі груп раннього віку Сагач І.А.,Янковська Я.А. вміло впроваджують в практику роботи з дітьми досвід роботи «Кольоротерапії-засіб сенсорного виховання дітей раннього віку».

      Практичний психолог Кожанова К.А.

Впродовж навчального року робота практичного психолога була            проведена в декількох напрямках: робота з дітьми,робота з   пед.колективом,робота з батьками.

Дуже важливою та основною роботою є робота з дітьми.  На початку  та наприкінці навчального року була проведена психо- діагностична  робота, в якій досліджувався психоемоційний стан дітей.

Була проведена корекційно-відновлювана робота в формі

групових та індивідуальних занять.(Тематика занять: «Поділись .             .                         усмішкою», «Будьмо добріше», «Вічливий українець», «Світ емоцій»,

«Малюнки настрою», «Дбайливе ставлення до тварин» та інш.

Були впровадженні в роботу з дітьми іноваційні технології , такі

Як АРТ-терапія, а саме, казкотерапія, лялькотерапія, кольоро

терапія, сміхотерапія, музикотерапія. Був розроблен комплекс занять

з казкотерапії для розвитку творчих здібностей та розвитку кретивності

мислення. Також на заняттях з психологом проводилась психогімнастика

для росслаблення м’язів лиця, релаксації та медитації всього тіла під

музичний супровід.

Також на протязі всього навчального року була проведена

корекційна робота  з дітьми, з проявами тревожності, агресії та

імпульсивонсті. Під час роботи з дітьми застосовувався аутотренінг.

(Зняття негативних емоційних переживань,концентрація уваги на сфері

власних відчуттів, самоспостереження за протіканням внутрішніх процесів).

В роботі з пед.колективом використовувались анкетування та

тестування , консультації, просвітницька робота, семінари.

В робтті з батьками використовувались бесіди, консультації,

анкетування, інформаційні стенди.

В період воєнного часу була проведена робота у вайбер группах та висвітлена інформація на сайті закладу ДНЗ:

«Як захистити дитячу психіку під час війни?»

«План дій, якщо ви почули звук тривожної сирени»

«Як заспокоїти дітей під час війни?»

«Як батькам підтримати дитину в укритті?»

«Діти і війна, поради дорослим.»

«Як пережити кризу та зберегти спокій?»

 Музичний керівник  Гончарова В.А.

Досягла позитивних результатів в роботі над проблемною темою «Використання інноваційних технології в музичному виховані дошкільників». Впроваджує методи і прийоми які стимулюють активність і творчість дітей. Свої авторські наробки висвітлює на веб-сайті дошкільного закладу.

Приймала участь у Міжнародній  онлайн-конференції «Секрети музичної педагогіки»,в онлайн-семінарі  Проект «Музині онлайн заняття з дошкільниками» та отримала сертифікати.Отримані знання впроваджує в практику роботи з дітьми.

При проведені музичних занять, свят, розваг використовує авторські мультимедійні презентації.

Добре володіє державною мовою. Впроваджує систему роботи по формуванню патріотичних почуттів у дітей дошкільників. В партнерстві з батьками та вихователями проводить різні форми роботи з дітьми.Вихованці добре знають звичай та традиції українського народу. Систематично проводяться  козацьки розваги,фестивалі, конкурси,що річний ярмарок до дня міста. Вихованці закладу успішно виступають на районому фестивалі творчості дошкільникив.

 Приймає активну  участь в педагогічних радах,семінарах,тренінгах,майстер класах. Користується повагою серед дітей,батьків,колег.

              Прийом внутрішньо переміщених осіб у закладі:

Спочатку війни  колектив приймав в закладі внутрішньо переміщених осіб: мешканців окупованих територій ,громадян де відбувалась активні бойові дії. Для прийому внутрішньо перемішених осіб  були створені  належні умови. Підготовлені місця для відпочинку,для прийняття їжі та для проведення гігієнічних процедур,а також були створені куточки для дітей дошкільників які приїхали разом з батьками. Відповідно до графіку чергувань приймали переселенців за  читким алгоритмом: зустрічали,регістрували,кормили,надавали медичну та психологічну допомогу. Всі  питання які виникали у внутрішньо переміщених осіб   вирішувалися шляхом консультуванням у директора закладу . Це такі питання як: як придбати білети на окремі напрямки,зустрітися з родичами,де розміститися у Запоріжжі,питали які послуги надає Козак-палац . За консультаціями зверталося багато людей похилого віку,а також батьки з дітьми.

Допомагали  хворим людям: в наданні медичних препаратів,медичної допомоги. Кухарі відповідально відносилися до приготування   їжі ,все меню було узгоджено і затверджено керівником закладу. Людям надавалися  сухі пайки,солодощі  та печиво в дорогу.  Надіїною  підтримкою для нас були волонтери та Центральний гуманітарний штаб.  Вони  надавали: засоби гігієни,миючи засоби,  солодощі  та окремі продукти харчування. Що допомогло нам готувати різноманітні  страви для людей.  Колектив з особливою теплотою та повагою ,розумінням  відносилися до кожного хто приїздив до нас. Люди були дуже вдячні за теплий прийом та відношення, за якісне харчування ,за своєю ініціативою писали вдячні відгуки. Після   виїзду переселенців кожен раз команда Теремка проводила  геніральне  прибирання усього  закладу: прання білизни,рушників,  прибирання харчоблоку та груп де знаходилися люди, дезінфекція всіх  преміщень  згідно всіх вимог санітарного регламенту. 

Оформлено відповідну  документацію ,що до прийому та обліку переселенців. Під час чергувань своєчасно надавалась інформація  про переселенців в  електронному  вигляді  і заповнювались відповідні електроні таблиці.

Кожен  член  колективу   до важливої справи по прийому переселенців відносився дуже відповідально . Всі працювали    узгоджено і якісно.                                      

Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими кадрами та доцільність їх розстановки:

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти укомплектований згідно з штатним розписом на 100%.

Працює в нашому закладі – 40 особи. В цьому навчальному році   було прийнято молодих вихователів Ржавскову А.В. , Єгорченко Ю.Ю.з вищою освітою на даному етапі на працює 15 педагогів.

14 педагогів з вищою освітою та 1 педагогів з середньою спеціальною. Серед них 1 педагог навчаються в ЗНУ. Рівень майстерності педагогів достатньо високий. 1 вихователь і музичний керівник ,практичний психолог мають кваліфікаційну категорію «спеціаліста II категорії», 1 вихователь «спеціаліст I категорії».  Успішно пройшли курси підвищення кваліфікації  при КЗ «ЗОІППО»ЗОР : директор Наталія Маркова ,вихователь Ірина Сагач.

 В цьому році в закладі проведено атестацію педагогічних працівників відповідно до «Типового положення про атестацію педагогічних працівників». Атестовано 2 педагога: вихователь Сагач І.А.,музичний керівник  Гончарова  В.А..За результатами атестації вихователь Сагач І.А. відповідає займаній посаді,присвоєно кваліфікаційну категорію « спеціаліст І категорії». Музичний керівник  Гончарова  В.А.  відповідає займаній посаді і присвоєно  кваліфікаційну категорію «спеціаліст І  категорії». Атестовані педагоги виступали перед колегами з творчими звітами,відео презентаціями на педагогічній раді, засіданні атестаційної комісії,провели відкриті інтегровані заняття для педагогічного колективу . Приймали участь в онлайн конференції,виставках конкурсах і вебінарах.

Організація різних форм виховної роботи:

Забезпечення  якості дошкільної освіти в сучасних умовах потребує високого рівня  профессіїної компетенції  кожного педагога. Читкого знання нової програми  « Стежинка у  Всесвіт».Я ,як  керівник  стимулюю та мативую  інноваційну активність педагогів. Залучення їх до творчої ,пошукової ,експериментальної  - дослідницької  діяльності. Забезпечити нові підходи до розвитку особистих якостей дитини

Директор закладу Маркова Н.М. ,вихователь- методист Галушка І.М. та  практичний психолог Кожанова К.А. на протязі усього навчального року підвищували свою майстерність приймаючи участь у вебінарах,онлайн-конференціях та тренінгах. Були учасниками міського вебінару «Управлінські дії щодо до організації розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти». Прослухали онлайн вебінар «Державний стандарт дошкільної освіти» мета якого була зберігти саму цінність дошкільного дитинства,вивчення особливостей та вимог до рівня розвиненості,

освіченості та вихованості дитини дошкільного віку, забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою.

За матеріалами була

проведена педагогічна нарада,надані матеріали для презентації для подальшого використання в роботі.

 Молоді вихователі: Ржавскова А.В ,Янютіна Д.Ю. та Єгорченко Ю.Ю. були зареєстровані та прослухали (Zoom конференцію), «Екологічне виховання дошкільників»,приймали участь в роботі « Школа молодого вихователя». На протязі року з вихователями: Янковська Я.А. , Псьол Г.Е.,Бакунова К.І. проводилися практичні заняття .

   Практичний психолог  Кожанова К.А. пройшла онлайн курси та отримала сертифікат «Протидія та попередження боулінгу (цькуванню) в закладах освіти» та проводить роз’яснювальну роботу, тренінги для вихователів, індивідуальну роботу з дітьми впродовж року.

Також була учасником онлайн вебінару  та має сертифікати з теми «Психологія стресу та способи боротьби з ним».

Приймала участь в онлайн вебінарі та отримала сертифікат «Культура толерантності, як побудувати суспільство комфортне для всіх».

         Музичний керівник Гончарова В.А. приймала  участь в Міжнародній онлайн конференції «Секрети музичної педагогіки» та отримала сертифікат та прийняла участь в вебінарі «Ігри і танці для дошкільнят».

        Протягом навчального року з боку адміністрації закладу була надана допомога молодим спеціалістам, щодо організації роботи з дітьми, збагачення практичних вмінь вихователям Янковській Я.А.,Псьол Г.Е.,Бакуновій К.І.

Організація харчування

        Для виховання здорової дитини особлива увага приділялась організації харчування. Харчування дітей ЗДО № 159 здійснюється згідно з «Інструкцією по організації харчування у дошкільних навчальних закладах» затверджена наказом МОНУ та МОЗУ від 26.02.2013 р. № 202/165, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 20.03.2013 р. за № 440/22972. Заклад має «Паспорт харчоблоку у ЗДО» за відповідними вимогами.

      З січня 2022 р. в закладі  впроваджується  нове примірне чотиритижневе  меню на зимовий період для дітей груп загального розвитку(при триразовому харчуванні), згідно вартості харчування. Вартість харчування з січня 2022 року  місяці складає : ясла -33 ,13 коп., сад – 43,81 коп. , батьки сплачують 60% вартості харчування.

       Директором, старшою медсестрою, щоденно здійснюється контроль за якістю організації харчування, заведено «Журнал контролю харчування».

         Для правильної організації харчування на основі примірного меню  складається щоденне меню,у відповідності з  розробленими технологічними картами  страв та виробів . Здіїснюється систематичне,один раз на чотири тижні здійснення аналізу харчування.

       В дошкільному навчальному закладі на період адаптивного карантину працює робоча група контролю з організації харчування,де згідно плану здійснюється контроль за роботою харчоблоку,якістю харчування,виконанням норм харчування.

        Систематичний контроль проводять працівники Держпродспоживслужби, які підтверджують, що обладнання відповідає вимогам, харчоблок забезпечений  гарячою та холодною водою.

Аналіз харчування , який щомісячно до 5 числа передається до ТВО показав, що на протязі 2021-2022 навчального року виконувались норми харчування по основним продуктам – цукор, масло вершкове, олія, хліб, овочі – 100% , фрукти-83 % ,  молоко – 97%, творог – 96%, сметана – 88%, м’ясо – 100%, риба – 100%, сир твердий – 100%, яйце - 95%. Ці показники свідчать що норми харчування виконувались на достатньому рівні.

Результати антропометрії , що проводяться раз на квартал показують позитивну динаміку, що свідчать про якісне та калорійне збалансоване харчування.

Якісне  харчування в закладі забезпечується завдяки читким  і своєчасним заявкам продуктів харчування щотижнево.

На сучасному рівні здійснюється інформаційна робота з батьками з питань організації харчування дітей за новим меню, інформаційні матеріали щодо організацій харчування розміщюєтся на веб-сайті закладу, вайбер групах для батьків,проводиться індивідуальні консультації батьків,надаються поради щодо принципу здорового харчування в сім'ї .

Медичне забезпечення

Аналізуючи стан відвідування дітьми закладу дошкільної освіти визначено, що відвідування дітьми дошкільного закладу у 2021-2022 склало 63% це нижче на 1% ніж в попередньому 2021 році в зв’язку з продовженням  адаптивного карантину з COVID-19. Кількість захворювань серед дітей зменшилась, здебільшого це: ГРВІ, бронхіти. Загальна кількість захворюваності за минулий рік склала – 30%. Індекс здоров’я  – 19.

Серед причин захворюваності дітей не своєчасне звернення батьків до лікаря,невідповідальне відношення молодих батьків до якісного лікування своїх дітей. Деякі батьки займаються самолікуванням, чим самим втрачають важливий час для одуження дитини.

В дитячому садку проводяться комплексні заходи:

Проводяться індивідуальна роз’яснювальна робота з батьками, в тісній співпраці з сімейним лікарем-педіатром. Медичне обслуговування в закладі здійснює медична сестра старша Мороз О.Р. За медичною реформою щеплення в дитячому садку не проводяться, це здійснюють сімейні лікарі.

Медичною сестрою старшою Мороз О.Р. щоденно проводиться пере6вірка  виконання  протиепідемічних заходів,результати аналізуються на нараді при директорі. Вихователями та помічниками вихователями заповнюється чек листи прибирання при адаптивному карантині СOVID-19.Щоденно проводиться температурний скринінг вихованців та працівників закладу, результати записуються у відповідному журналі. Кожного місяця проводяться інструктажі протиепідемічні заходи та профілактики СOVID-19. Щотижня медичною сестрою проводиться перевірка санітарного стану ЗДО.  Результати якості прибирання регіструється в журналі «Санітарного стану». Дошкільний навчальний заклад повністю забезпечено миючими,дезінфікуючими засобами. Санітарно просвітні робота серед батьків проводиться через бюлетні, бесіди, консультації. Проводяться виробничи наради де розглядаються  питання виконання профілактичних заходів та профілактики COVID-19.Під особливим контролем знаходиться санітарний стан харчоблоку. Перевіряється якість прибирання ,миття посуду,зберігання та використання миючих засобів,виконання вимог особистої гігієни працівниками харчоблоку.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм:

Безпека дитини і працівників важливіше завдання закладу. В ЗДО № 159 створені  всі умови для безпечного перебування дітей і дорослих в закладі і на території. Призначені відповідальні особи з охорони праці практичний психолог Кожанова К.А.,завгосп Лійник О.М.
Відповідальними з ОП були пройдені планові курси «Охорона праці та техніка безпеки», отримані посвідчення. Відповідно до закону України «Про охорону праці» проводиться навчання і перевірка знань всіх працівників з охорони праці, повторні та планові інструктажі з записами у журналах. Видаються відповідні накази, оновлено документацію з охорони праці, частково  замінені журнали з охорони праці та пожежної безпеки (згідно нормативів), ведеться журнал щоденного огляду будівлі та території дошкільного навчального закладу. Весь інвентар спортивний і ігровий на території і в закладі перевіряється, складаються відповідні  акти випробувань. Вихователями проводяться дні, тижні і місячники безпеки, діти і батьки приймають участь, готують макети, малюнки з дітьми проводяться заняття, тренінги.

Особлива увага приділяється протипожежній  безпеці, перезаряджено  10 вогнегасників  на всіх об’єктах призначені відповідальні особи, плани евакуації поновлено. Розроблена інструкція з цивільного захисту «Щодо порядку забезпечення техногенної безпеки та дії працівників закладу у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

У закладі  проведено комплекс заходів з організації і забезпечення життя і здоров`я вихованців а саме,додатково перевірено стан несучих та огороджувальних конструкцій з метою виявлення можливих пошкоджень,відповідальними особами з ОП забезпечено постійні перевірки стану облаштування території закладу щодо потенційно небезпечних об’єктів та споруд, дерев, кущів, грибів, рослин з колючками та отруйними плодами, а також тих, що викликають алергію. Здійснюється щоденний огляд території закладу, прилеглих територій на предмет виявлення підозрілих,вибухонебезпечних предметів (із записом у журналі),забезпечено належний стан утримання території дитячого закладу.

У січні місяці було проведено навчання з евакуації  дітей ,та дії персоналу на випадок виникнення надзвичайних ситуації

У закладі дотримуються протиепідемічні заходи на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Стан дитячого травматизму:

У 2021-2022 році у дитячому закладі травматизму під час навчально-виховного процесу та випадків побутових травм не було.

У разі травмування вихованців та працівників у закладі складаються відповідні акти, систематично раз у квартал здаються звіти з охорони праці та випадки травматизму, фахівцю з охорони праці ТВО Шевченківського району. Але резервом в роботі є попередження побутового травматизму дітей, систематичне проведення роз’яснювальної роботи з батьками.

Проводяться тижні безпеки і заняття з надзвичайних ситуацій ведеться постійна робота з дітьми за такими темами: пожежна безпека, «Один дома», «ОБЖД».

Відповідно до «Правил пожежної безпеки для закладів установ і організацій системи освіти України»; доукомплектовані структурні підрозділи вогнегасниками, пожежними рукавами,пожежним щитом, проведено технічне обслуговування та перезарядку вогнегасників, випробування пожежних рукавів, всі приміщення закладу укомплектовані первинними засобами пожежогасіння. Ігрові кімнати обладнанні куточками «Безпека життєдіяльності».

Працівники закладу забезпечуються спецодягом, миючими, дезінфікуючими засобами, відповідно до існуючих норм згідно з Колективним  договором.

 Звертаємо вашу увагу, що в закладі постійно оновлюються стенди з техніки безпеки та охорони праці та пожежної безпеки.

Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення:

З метою морального стимулювання кращі педагоги та обслуговуючий персонал за успіхи в роботі, адміністрацією закладу дошкільної освіти протягом 2021-2022 н. р. були нагороджені грамотами та подяками.

Згідно з існуючими законодавчими актами та Положеннями про щорічну грошову винагороду та преміювання працівники закладу дошкільної освіти протягом року одержували грошову винагороду,премії, матеріальні допомогу,була приділена увага до ювілейних дат працівників.  

З метою створення комфортного мікроклімату в колективі з повагою до кожного працівника організовується привітання з ювілеєм,народженням дітей та іншими урочистими подіями.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності дошкільного закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

Щотижня я, як керівник веду прийом громадян згідно затвердженого графіку, з особистих питань, а також звернень батьків щодо питань діяльності дошкільного закладу. Робота зі зверненнями громадян в ДНЗ здійснюється до вимог закону України «Про звернення громадян», Положень указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008. Звернення регіструються в журналі звернень. Протягом 2020-2021 року зафіксовано 72 звернення серед них колективних 4, індивідуальних 67, письмове 1 звернення. В дошкільному закладі забезпечується своєчасний якісний розгляд всіх звернень громадян в термін установлений законом. Всі звернення реєструються в відповідному журналі.

З метою удосконалення порядку та підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян, виконання статті 22 Закону України « Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 « Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
  В дошкільному закладі забезпечується своєчасний якісний розгляд  всіх звернень в термін установлений  законом.

Тематика звернень в 2021-2022році:

- влаштування дітей до дошкільного закладу, допомога в реєстрації,переведення дітей з іншого закладу,іншого міста;

- оформлення документів дітей пільгових категорій: учасники АТО, багатодітні сім’ї, малозабезпечені,внутрішньо перемішені;

- питання виховання гіперактивних дітей,агресивних,дітей з затримкою психічного розвитку;

- запитання ,що до впровадження нового перспективного меню;

- взаємовідносини вихователя з дитиною;

- індивідуальне питання організації харчування дітей раннього віку;

- про проведення роз’яснювальної роботи з батьками проблемної дитини;

- про організацію з дітьми практичного психолога;

- провзаємовідносини дітей в групах;

- про прийняттяна роботу;

- питання гігієнічного виховання дитини;

- пропозиції батьків щодо щоденного меню;

- вирішення господарчих питань;

- про надання роз’яснювальної інформації;

- питання організації навчально - виховного процесу;

- індивідуальні питання про оплату за харчування;

- питання гігієнічного виховання дівчаток;

- подяки за організацію занять, свят,харчування в з0акладі;

   

На всі звернення були своєчасно надані відповіді, проведеноконсультування, роз’яснювальнаробота директором ДНЗ Марковою Н.М., практичним психологом Кожановою К.А.,вихователями груп,завгоспом Лійник О.М., медичною сестрою Мороз О.Р., прийняті всі можливі міри реагування з повагою до кожного з громадян.

Залучення батьківської громадськості закладу до співпраці з громадськими організаціями:

Дитячий садок «Теремок» використовує різноманітні форми дні відкритих дверей, круглі, столи, тренінги, телефони довіри, майстер класи, свята, пізнавальні програми за участю батьків – це наша традиція. Щиро вдячні вам діти, працівники за допомогу в організації конкурсів, ярмарок ,чудових свят, а також за допомогу в благоустрої території, за участь в суботниках, за допомогу в створенні комфортного розвивального середовища.

Звіт 2019

Звіт  керівника

закладу дошкільної освіти

 (ясла-садок) № 159 «Теремок»

Запорізької міської ради Запорізької області
Маркової Наталії Миколаївни

     2018-2019 рік

    Відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», наказу МОН України від 28.01.2005 3 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», наказу МОН України від 23.03.2005 № 178 «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», складено даний звіт.

Мета звітування – подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1.Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2.Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 159 «Теремок» Запорізької міської ради  Запорізької області, підпорядкований територіальному відділу освіти Шевченківського району, департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Юридична адреса закладу дошкільної освіти № 159 : 69039 м. Запоріжжя, вул. Чумацький шлях, 23, тел.: 707-70-41, email: DNZ159teremok@i.ua

Керуючись законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, спираючись на досягнення, враховуючись недоліки, колектив ДНЗ №159 в 2018-2019 навчальному році працював над такими:

Пріоритетними напрямками роботи 2018-2019 році були:

1. Формування патріотичних почуттів дошкільнят, шляхом використання сучасних форм роботи та впровадження мультимедійних технологій та ІКТ.

2. Розвиток пізнавальних здібностей, основ економічних знань дитини дошкільного віку використовуючи інтерактивні методи.

3. Укріплення фізичного та психічного здоров’я дітей шляхом впровадження здоров’язберігаючих технологій та інноваційних методик.

   Ці завдання вирішувались через:

За результатами підведення підсумків встановлено, план роботи на 2018-2019 рік колектив дошкільного закладу виконав.

  Дошкільної навчальний заклад № 159 (ясла-садок) «Теремок», загального розвитку, працює в україномовному режимі. Функціонує  8 груп в яких виховується 220 дітей:

 2 групи – раннього віку в яких виховується – 44 дитини;

6 груп – дошкільного віку в яких виховується – 176 дітей.

В 2018-2019 році було надано соціальну підтримку:

   Групи комплектуються за віком рівнем розвитку дітей, а також з урахуванням побажання батьків. Режим роботи закладу п’ятиденний, 12 годин на день з (6.30 до 18.30 ). Відповідно до сучасних вимог здійснюється електронна реєстрація дітей до закладу.

Дошкільний навчальний заклад освіти «Теремок» забезпечує сучасне , комфортне середовище для виховання і навчання кожної дитини, інноваційні підходи до здійснення фізичного, розумового розвитку, оздоровлення дітей, формування творчої особистості кожної дитини, пізнавальної компетенції. Для реалізації цих завдань нам вдалося створити розвивальне середовище яке відповідає всім вимогам, це 2 обладнаних фізкультурних майданчика, музична зала з наявністю з різними музичними інструментами для дитячого оркестру. Центри здоров’я є в кожній групі, центри економіки, творчі центри для роботи вихователям педагогічному кабінеті є необхідні  рекомендації, новинки літератури. За допомогою батьків в групі 3-го року життя №1,№ 2, 4-го року життя №3 та в інших групах створені різнокольорові пазлові центри, а також центри відпочинку та релаксу ( вихователі Ткаченко Г.Г., Яланська О.В., Остапцова І.І., Галушка І.М.).

Сьогодні дошкільний навчальний заклад «Теремок» можна впевнено сказати, що модернізується щорічно, поповнюється мультимедійним обладнанням, сучасним ігровим матеріалам, посібникам, кожна група має імідж, стиль, ім’я, назву:  «Зірочки» і «Ягідки» для маленьких і «Юні обдарування», «Метелики» «Лісовички», «Козачата», «Юні ерудити» всі мають свою чудову ігрову ділянку з нетрадиційним казковим обладнанням і оздоровчими центрами, а весь дитячий садок «Теремок – це джерельце успіху», наша головна мета зробити дитину щасливою і успішною і для цього працює наш дружний, професійний колектив. Результати форми роботи з дітьми відображені на нашому веб-сайті. Ми єдина команда професіоналів, які розуміють свою відповідальність за успішну самореалізацію дитини в майбутньому.

Змалечку виховуємо маленьких патріотів України. Для здійснення якісної дошкільної освіти в закладі повинна бути сучасна матеріально-технічна база, яка відповідає всім вимогам сьогодення.

Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у ДНЗ:

Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку:

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України від 18.12.2000 року «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, Інструктивно-методичного листа МОН У;країни від 04.10.2007 року «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади», «Про здійснення соціально-педагогічного патронату»  (від 17.12.2008 №1/9-811) протягом року здійснювався педагогічний патронат над дітьми 0-5 років, які проживають на зеленому яру але не відвідують його. Педагоги відвідували сім’ї вдома інформували про форми отримання дошкільної освіти в закладі проводився день відкритих дверей для жителів зеленого яру, де була можливість переглянути організацію всіх форм перебування дітей в дитячому садку, фото виставки, прогулянки, виставки дитячих робіт. В 2018-2019  році було прийнято до закладу 3-е дітей 5 річного віку. Отже діти 5 річного віку 100% охоплені формами здобуття дошкільної освіти.

Організація різних форм виховної роботи:

Я, як керівник, намагаюсь оптимізувати всю команду педагогів на забезпечення якості дошкільної освіти високого рівня  знань, вмінь, навичок  у дітей на реалізацію програми («Дитина в дошкільні роки»)для цього згідно річного плану було проведено сучасні заходи, педради, семінари, тренінги, практикуми, взаємовідвідування, майстер класи. Протягом 2018-2019 року педагоги відвідували заняття на метод об’єднаннях району школи педагогічного досвіду. Я завжди  підтримую і стимулюю творчу ініціативу  кожного педагога, заохочую творчі пошуки.

На протязі всього навчального року педагоги закладу були націлені на впровадження новітніх технологій в практику роботи з дітьми. Впроваджуються елементів ейдетики, мнемотехніки, елементів казкотерапії, використовуються різні ігрові технології, (вихователі Йопа В.В., Гасанова О.М., Яланська О.В). Для формування економічних знань в дитячому садку успішно проводяться заняття з економіки (брейрінги, конкурси, тренінги), інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?» діти виконують інтерактивні завдання, оцінює знання дітей ігровий персонаж «Мудра сова», що дуже цікаве для дітей і підвищує рівень їх пізнавальної активності.

 Вихователь Мізіна І.В. здійснила інноваційний підхід до навчання дітей і засвоєння кольорів де використовувала різні предмети одного кольору, серія інтегрованих занять «Кольорова веселка». На достатньому рівні проводяться заняття з фізичного виховання в групах раннього віку з використанням нетрадиційного обладнання доріжки завдань, (вихователі: Пономаренко Т.М., Мізіна І.В, Сагач І.А) Вихователі Галушка І.М., Мізіна І.В., Сагіч І.А. широко використовують у роботі інноваційні посібники «Лепбуки», що дуже захоплює дітей.

Протягом навчального року з боку адміністрації закладу була надана допомога молодим спеціалістам, щодо організації роботи з дітьми, збагачення практичних вмінь вихователів  Ніколаєнко А.М., Мироненко А.С.

Нові оздоровчі технології, впровадження ігрового стрейчингу, здійснює на заняттях з фізкультури молодий вихователь Ніколаєнко А.М., заняття проводяться за сюжетом «Лісові мандрівники», кожна дитина виконує різні види оздоровчих завдань з елементами фітболу, проводить колове тренування. Показала майстер клас для вихователів закладу. Впроваджує в роботу з дітьми отримані на районному метод об’єднані навички, щодо степ-аеробіки, хатха йоги. Використовує сенсорно моторнії  ігри в роботі з дітьми (результати відвідування школи молодого вихователя). На педагогічній раді представила нову модель фізкультурно оздоровчих заходів на протязі дня закладу дошкільної освіти.

Для розвитку творчого потенціалу вихователі використовують нетрадиційні техніки малювання, аплікації а саме:

- жатим папером, точковий малюнок, малювання зубною щіткою, малювання по мокрому папері,клякла терапія,штампування,трафарет.

Аплікація: мозаїка,з вати та тополиного пуху,з конфіті, піску або солі.

Інтерактивні методи навчання, метематичні завдання, вправи з навчання грамоти з використанням лего, легомоделювання проводять вихователі старших груп Остапцова І.І., Галушка І.М. Щоб цікавим було навчання з грамоти використовуються мультимедійне презентації цікаві для дітей «Уроки Тітонькі сови», де діти виконують відео завдання.

З дітьми дошкільного віку проводяться конкурси «Юні ерудити» де комплексні тестові завдання з економіки, логіки, математики. За результатами отримують емблеми, дипломи.

Керівник закладу Маркова Н.М. вихователь-методист Онищенко Ю.В. відвідали 2-й Міжнародний педагогічний саміт, щодо впровадження мультимедія в педагогічний процес.

В нашому дошкільному закладі  було проведено семінар для керівників дошкільних навчальних закладів за участю вчителів початковою школи «Наступність і перспективність» в роботі закладу дошкільної освіти і школи ЗОШ № 52.Де з інформацією і мультимедійною презентацією і з досвіду роботи виступила завідувач ЗДО № 159 Маркова Н.М., а також вчитель вищої категорії Опілат Н.А., а також з понарамою педагогічних ідей виступили молоді вихователі, модератори освіти Ткаченко Г.Г., Мізіна І.В., Яланська О.В.Тренінг для керівників провела молодий практичний психолог Кожанова К.А.Завідуюча та методист закладу Онищенко Ю.В. приймали участь в першій Всеукраїнській конференції форматі ТОП «Модератори освітніх реформ» 29 жовтня 2018 року і отримали сертифікати.

На протязі навчального року в дошкільному навчальному закладі було проведено районне методичне об’єднання, для вихователів району.

Вихователь Гасанова О.М. показала інтегроване заняття «Друзі берегині природи», де використано мнемо таблиці, відео завдання «Добре чи погано», з елементами проведення з елементами дитячого експериментування, ігрові завдання за командами.

Вдало створила ігрові центри («Парасолкі настрою») вихователь 2-ї категорії старшої групи Галушка І.М. На високому рівні проводить систему занять з патріотичного виховання, виховання любові до родини, до рідного краю. З використанням відео презентацій. Її діти добре, виразно читають  вірші, Галушка І.М. навчила любити, співати українські пісні. Діти групи 6-го року життя № 7, проводять патріотичний флешмоб, дуже чітко знають слова віршів, пісень, виконують з задоволенням.

Дошкільний навчальний заклад здійснює тісний зв’язок зі школою ЗОШ № 52. Завідуюча та вихователі відвідують уроки в школі, а вчителі приходять на знайомство та заняття до нас. В садку працювали гуртки «Сузір’я талантів», моделювання з лего.

Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими кадрами та доцільність їх розстановки:

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти укомплектований згідно з штатним розписом на 95% на сьогодні існують:  2 вакансії вихователя.

Працює в нашому закладі – 42 особи. В цьому навчальному році   було прийнято 2 молодих вихователя Ніколаєнко А.М., Мироненко А.С. з вищою педагогічною освітою, на даному етапі на обліку 17 педагогів. Середній вік педагогів – 35 років.

12 педагогів з вищою освітою та 5 педагогів з середньою спеціальною. Серед них 3 педагога навчаються в ЗНУ. Рівень майстерності педагогів достатньо високий. 4 вихователя мають « спеціаліста II категорії».

Щороку в закладі проводиться атестація педагогічних працівників відповідно до типового положення та змін до типового положення. Керівник і педагоги  1 раз в 5 років проходять курси підвищення кваліфікації та атестацію. В цьому році було атестовано 2 педагога: Яланська О.В., Гасанова О.М. за результатами атестації відповідають займаній посаді і підтверджено 10 – й тарифний розряд. Компетентність і кваліфікаційний рівень підтверджується їх участю в конференціях, виставках, конкурсах.

Педагоги закладу  приймали участь на обласній педагогічній виставці присвяченій «Дню дошкільника» де презентували іграшку виготовлену батьками з природного матеріалу «Їжачок, добрячок» вихователь Ткаченко Г.Г., Ніколаєнко А.М. вихованка Ласько Вікторія 5-го р.ж. ,кухар Шапран Ю.О., помічник вихователя Хребто А.О. проявили свою творчість і професіоналізм. Осіння композиція вироби з тіста . Відзначені як найкращі  композиції.

Наші педагоги (Сагач І.А., Мізіна І.В.,Ткаченко Г.Г., Яланська О.В., Фесенко І.А.,Онищенко Ю.В,Йопа В.В,Гасанова. О.М) брали участь в заходах присвячених місячнику з пожежної безпеки районного рівня.Один з малюнків зайняв 3-те призове місце вихователь Сагач І.А..Звіт про проведену роботу з пожежної безпеки був відмічений  наказом, як найкращий.

   В районному конкурсі «Ялинкові прикраси» брали участь вихованці Янютін В., вихователь Ткаченко Г.Г., Шевельов Артем вихователь Галушка І.М., Лісоветіна Марія вихователь Остапцова І.І.

   На базі ДНЗ № 159 був проведений конкурс «Заговори,щоб я тебе побачив»,в якому брали участь вихованці Шпак Данило , Арабаджийська Альона ,Концур Вероніка,Кондратенко Анастасія,Самарський Дмитро, Алейкін Максим, Лісоветіна Марія (всі вихованці отримали дипломи).

    На районному фестивалі «Таланти Шевченківського району» виступили вихованці групи 6-го року життя №7 (вихователь) Остапцова І.І. з танцювальною композицією «Соняшники», відео презентація була представлена батькам. Наші вихованці разом з батьками приймали участь у конкурсі малюнків за темою: «Моє рідне місто» ,(вихователями Мізіна.І.В,  Остапцова.І.І, Ніколаєнко.А.М, Яланська.О.В).

    Вихователі  Яланська.О.В,Онищенко.Ю.В отримали сертифікати на очному тренінгу  «Проблеми довкілля-пошук рішень на основі інноваційної методики комунікативної групової взаємодії - «формат Кола». Вихователь Галушка І.М отримала сертифікат на тренінгу з патріотичного виховання.

   В садку пройшов конкурс : «Пасхальний ярмарок»,де взяли участь батьки з груп 4-го р. ж. №3, група 5-го р. ж. №6, група 3-го р. ж. № 2.

Організація харчування

        Для виховання здорової дитини особлива увага приділялась організації харчування. Харчування дітей ДНЗ № 159 здійснюється згідно з «Інструкцією по організації харчування у дошкільних навчальних закладах» затверджена наказом МОНУ та МОЗУ від 26.02.2013 р. № 202/165, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 20.03.2013 р. за № 440/22972.

       Впроваджується нове перспективне меню на осіннє-зимовий, весняний та літній період, згідно вартості харчування. Щомісячно аналізується виконання грошових та натуральних норм. Вартість харчування з січня 2019 року  місяці складає : ясла- 28,24, сад – 42,42,на літній період вартість збільшується на 10%, батьки сплачують 60% вартості харчування.

Завідуючою, старшою медсестрою, щоденно здійснюється контроль за якістю організації харчування, заведено книгу відгуків батьків , щодо організації харчування в ДНЗ.

         Для правильної організації харчування на основі перспективного меню  складається щоденне меню з вживанням свіжих овочів, соків  в літній та осінній періоди.

       В дошкільному навчальному закладі діє громадський контроль з харчування, де згідно плану роботи, комісія громадського контролю до складу якої входять батьки з різних груп контролюють роботу харчоблока і якість харчування вихованців, норми харчування та інші питання. За результатами перевірки складається і підписується акт.

        Систематичний контроль проводять працівники санепідемстанції, які підтверджують, що обладнання відповідає вимогам, харчоблок забезпечений                      гарячою та холодною водою. В квітні 2019 року працівниками лабораторного центру Держстандарт служби  було проведена перевірку їжі на калорійність (1-ше, 2-ге, 3-те блюдо), а також овочів на наявність нітратів. Результати перевірок калорійність в нормі, нітратів в овочах не виявлено. Вихователями груп проводиться роз’яснювальна робота по оплаті харчування та здійснюється контроль за своєчасною оплатою,  до 10 числа поточного місяця.

Аналіз харчування , який щомісячно до 5 числа передається до ТВО показав, що на протязі 2018-2019 навчального року  на 100% виконувались норми харчування по основним продуктам – цукор, масло вершкове, олія, хліб, овочі , фрукти;  молоко – 85%, творог – 98%, сметана – 78%, м’ясо – 90%, риба – 94%, сир твердий – 87%, яйце- 75%. Ці показники свідчать що норми харчування виконувались на достатньому рівні.

Результати антропометрії , що проводяться раз на квартал показують позитивну динаміку, що свідчать про якісне та калорійне сбалансоване харчування.

Медичне забезпечення

Аналізуючи стан відвідування дітьми закладу дошкільної освіти визначено, що відвідування дітьми дошкільного закладу у 2018-2019 склало 72% це вище ніж попередньому 2018 році, кількість захворювань серед дітей зменшилась, здебільшого це: ГРВІ, бронхіти, декілька випадків скарлатини, ГКІ. Загальна кількість захворюваності з а минулий рік склала – 40%. Індекс здоров’я  – 17.

Серед причин захворюваності дітей не своєчасне звернення батьків до лікаря. Деякі батьки займаються самолікуванням, чим самим втрачають важливий час для одуженя дитини.

В дитячому садку проводяться комплексні заходи:

Проводяться індивідуальні роз’яснювальні роботи з батьками, в тісній співпраці з сімейним лікарем-педіатром здійснювати тісний зв’язок. Медичне обслуговування в закладі здійснює медична сестра старша Мороз О.Р. згідно Вимогам Медичної реформи при вступі до дитячого садка приноситься не медична картка 026, а медична довідка. За медичною реформою щеплення в дитячому садку не проводяться це здійснюють сімейні лікарі.

Медичною сестрою старшою Мороз О.Р. проводяться щоденні перевірки санітарного стану на виконання санітарного регламенту в разі порушень працівниками проводяться заходи, щодо негайного усунення недоліків. Результати якості прибирання регіструється в журналі «Санітарного стану». В квітні 2019 року було перевірено лабораторні дослідження на харчоблоці та групах 40 смивів (посуд, одяг, меблів, та інше). За результатами перевірки порушень не виявлено. Санітарно просвітні робота серед батьків проводиться через бюлетні, бесіди, консультації.

Кожен працівник закладу  2 рази на рік проходить обов’язковий медичний огляд, який фіксується індивідуальних медичних книжках.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм:

Безпеки дитини і працівників важливіше завдання закладу. В ДНЗ № 159 створені  всі умови для безпечного перебування дітей і дорослих в закладі і на території. Призначені відповідальні з охорони праці завгосп Лійник О.М., вихователь-методист Онищенко Ю.В. Відповідно до закону України «Про охорону праці» проводиться навчання і перевірка знань всіх працівників з охорони праці, повторні та планові інструктажі. Видаються відповідні накази, оновлено документацію з охорони праці, замінено журнали обліку інструктажів, ведеться журнал щоденного огляду будівлі та території дошкільного навчального закладу, перезатверджені згідно строку усі інструкції з охорони праці та техніки безпеки працівників. Весь інвентар спортивний і ігровий на території і в закладі перевіряється, складаються акти випробувань. Вихователями проводяться дні, тижні і місячники безпеки, діти і батьки приймають участь, готують макети, малюнки з дітьми проводяться заняття, тренінги. Особлива увага протипожежній  безпеки, перезаряджуються 32 вогнегасника на всіх об’єктах призначені відповідальні особи, плани евакуації поновлено. В квітні місяці проводяться тренінги з евакуації .

Стан дитячого травматизму:

Позитивно, що випадків травматизму в НВП з дітьми не було, однак було зареєстровано на протязі року 3  випадку травматизму у побуті вихованців Шевченко Тихон група № 5, Алєйкін Максим група № 8, Старіков Олександр група № 1 закладу, причина травмування падіння вдома. Тому просимо звернути увагу на безпеку дитини в домашніх умовах. За результатами травмування в закладі складаються відповідні акти, систематично раз у квартал здаються звіти з охорони праці та випадки травматизму, фахівцю з охорони праці ТВО Шевченківського району. Відсутність травмування дітей під час навчально-виховного процесу свідчить про систематичну роботу з охорони праці, але резервом в роботі є попередження побутового травматизму дітей, проведення роз’яснювальної роботи з батьками.

Проводяться тижні безпеки і заняття з надзвичайних ситуацій ведеться постійна робота з дітьми за такими темами: пожежна безпека, «Один дома», «ОБЖД».

Відповідно до «Правил пожежної безпеки для закладів установ і організацій системи освіти України»; доукомплектовані структурні підрозділи вогнегасниками, пожежними рукавами, проведено технічне обслуговування та перезарядку вогнегасників, випробування пожежних рукавів всі приміщення закладу укомплектовані первинними засобами пожежогасіння. Ігрові кімнати обладнанні куточками «Безпека життєдіяльності».

Працівники закладу забезпечуються спецодягом, миючими засобами відповідно до існуючих норм згідно з Колективним  договором.

 Звертаємо вашу увагу, що в закладі постійно оновлюються стенди з техніки безпеки та охорони праці.

Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення:

З метою морального стимулювання кращі педагоги та обслуговуючий персонал за успіхи в роботі, адміністрацією закладу дошкільної освіти протягом 2018-2019 н. р. були нагороджені грамоти та подяками.

Згідно з існуючими законодавчими актами та Положеннями про щорічну грошову винагороду та преміювання працівники закладу дошкільної освіти протягом року одержували грошову ви нагороду та премії.

З метою створення комфортного мікроклімату в колективі організовуються сумісні поїздки та корпоративи.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності дошкільного закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

Щотижня я, як керівник веду прийом громадян згідно затвердженого графіку, з особистих питань, а також звернень батьків щодо питань діяльності дошкільного закладу. Робота зі зверненнями громадян в ДНЗ здійснюється до вимог закону України «Про звернення громадян», Положень указу Президента України від 7 лютого 2008 року №109/2008. Звернення регіструються в журналі звернень. Протягом 2018-2019 року письмових звернень громадян не надходило. Всього за рік зафіксовано 82 звернення серед них колективних 4, індивідуальних 78:

З метою удосконалення порядку та підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян, виконання статті 22 Закону України « Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 « Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».
  В дошкільному закладі забезпечується своєчасний якісний розгляд  всіх звернень в термін установлений  законом.

Тематика звернень:

- електронна реєстрація дітей в ДНЗ;

- вступ до закладу дітей пільгових категорій: учасники АТО, переселенці, багатодітні сім’ї;

- про прийняттяна роботу;

- про надання роз’яснювальної інформації;

- запитання організації навчально - виховного процесу,робота вихователів;

- індивідуальні питання про оплату за харчування;

- перебування дітей з алергічнимдерматитом;

- надання психологічної допомоги в вихованні гіперактивної дитини;

- індивідуальні питання організації харчування дитини;

- виріщення господарчих питань;

- подяки за організацію занять, свят, дозвілля;

- адаптація дітейраннього віку;

- гіперактивні діти поради щодо виховання

           

На всі звернення були своєчасно надані відповіді, проведеноконсультування, роз’яснювальнаробота завідуючою ДНЗ Марковою Н.М.,медичною сестрою Мороз О.Р., практичним психологом Кожановою К.А., прийняті всі можливі міри реагування з повагою до кожного з громадян.

Залучення батьківської громадськості закладу до співпраці з громадськими організаціями:

Дитячий садок «Теремок» використовує різноманітні форми дні відкритих дверей, круглі, столи, тренінги, телефони довіри, майстер класи, свята, пізнавальні програми за участю батьків – це наша традиція. Щиро вдячні вам діти, працівники за допомогою в організації наших чудових свят, а також за допомогою в благоустрої території, садочок красивий, яскравий справжня гармонія з природою.

Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та раціональне їх використання

Як керівник,  разом з батьками та колективом, я значну увагу приділяю збагаченню та модернізації матеріально-технічної бази дитячого садка відповідно до сучасних вимог. Завдяки діяльності Ради закладу та батьків, матеріально-технічна база дитячого садка у 2018-2019 навчальному році значно покращилась. На протязі року:

 Департаментом освіти і науки Запоріжжя в рамках міського проекту «Вікна» в закладі установлені 2 металопластикових вітража в холі розміром 6x3 м. вартістю 90 000 грн.;

- в вересні оперативно була надана допомога при ліквідації аварії пориву труби холодної води на території, що могло призипунити роботу працівників і функціонування закладу дошкільної освіти (на ліквідацію аварії виїхало 3 аварійні бригади, а також була підтримка та матеріальна допомога з боку часного підприємства «Содействие» ;

- в грудні, січні були профінансовані  роботи по ремонту опльованої системи у групах №2,№3,№4,№5 (заміна стояків, профілактика та чистка батарейних радіаторів)робота була проведена на достатньому рівні;

Депутатами Запорізької міської ради Запорізької області була надана допомог:

Територіальним відділом освіти Шевченківського району було виділено:

-  2 посудоміючі машини на групи №1,№8;

- миючи засоби для пральні та харчоблоку груп;

- м’який інвентар (40 комплектів дитячої постільної білизни);

- посуд у кількості 70 комплектів (тарілка глибока, тарілка мілка, блюдце);

Благодійний фонд сприяння діяльності навчальних закладів Шевченківського району  м. Запоріжжя протягом 20218-2019 року надійшло та витрачено  на придбання товарів та послуг 49,100 грн. про що свідчять протоколи засідань батьківського комітет, інформація на веб-сайті закладу  про надходження і витрати, а також на інформаційному центрі в адміністративному корпусі на 1-му поверсі:

- придбання фарби буд матеріалів ;

- придбання водонагрівача група № 6;

- вивіз опалого листя з території закладу;

- придбання меблів у пед. кабінет;

- придбання рем комплектів для електро плити;

- закупівля відсіву на період ожеледиці;

- придбання іграшок для груп №3,№ 4,№6;

- канстовари;

- напільне покриття групи № 5;

- електрокоса;

- оплата за користування інтернету.

Благодійна допомога від батьків:

Всього допомога надана до дошкільного навчального закладу на суму 2 700 грн.

Весь колектив ДНЗ 39 працівників приймали активну участь в проведені суботників на території закладу. Було відремонтовано та пофарбовано ігрове та спортивне обладнання на всіх 8 ділянках закладу та 2-х спортивних майданчиків. Для озеленення території закладу було висаджено 12 туй       та більше 100 кущів квітучих рослин, щоб діти милувалися красою рідної природи. Я дуже вдячна ініціативі батьків групи №3 за модернізацію ігрового майданчика для дітей та створення сучасних двох оздоровчих центрів, а також нових ігрових зон машин Луцук, Брік, Лійник, Курдас, Лисенко, Дідух, Бирін, Клушин, Пирлик та інші.

А також їх ініціативу підтримали батьки групи №6 вихователь Ткаченко Г.Г., Ніколаєнко А.М., батьки дітей Стоянови, Лазько,Тітюшкіни та інші, а також батьки групи № 1 вихователь Мироненко А.С., Пономаренко Т.М. Дітям дуже подобається все нове ігрове обладнання, яке об лаштоване їхніми батьками, це доставляє їм радість та задоволення.

Преспективи розвитку нашого закладу:

- модернізація спортивних майданчиків та оздоровчих центрів на ділянках груп;

- модернізація медичного кабінету ізолятору;

- впровадження системи ХАССП в організації харчування;

- продовження роботи над проектом «Сузір’я талантів».

Гармонія взаємовідносин батьків і педагогів, педагогів і дітей, бажання активно співпрацювати бути партнерами в вихованні дітей самих щасливих, самих успішних – це наше з вами головне досягнення. Коли є бажання завжди буде результат -  високий рівень підготовки дітей до життя, до школи.