З історії закладу освіти

Адреса: 19450 вул. Шкільна,1  с.Заріччя Звенигородського району Черкаської області

Телефон – (04735) 9-33-25, (068)0149974

E-mail: zarichchya.school@ukr.net


Завідувач гімназії: Нездолій Валентина Миколаївна

Заступник завідувача гімназії з навчально-виховної роботи: 

                                                 Марценюк-Масюк Наталія Михайлівна          

Історичне минуле закладу освіти налічує понад століття. З 1900 до 1926 у с.Заріччі діяла церковно-парафіяльна школа. З 1926 по 1931 - початкова школа. З 1931 року початкову школу реорганізовано у семирічну. З 1958 року школа стала 8-річною. 

     У школі навчались: Полікарп Юхимович Шабатин, український письменник та  Хаврусь Сергій Левкович, заслужений працівник  культури України, перший лауреат премії  ім. І.С. Нечуя-Левицького, «Людина року - 98» області,  директор літературно-меморіального музею І.С. Нечуя-Левицького смт. Стеблів.

У 1976 році побудовано нове приміщення на 320 учнівських місць. У 1988 році  реорганізовано у загальноосвітню середню школу. 

З 2003 року навчальний заклад  набув статусу навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Корсунь-Шевченківської районної ради.  У даний період у закладі освіти запроваджено двопрофільне навчання: суспільно-гуманітарний та фізкультурний профілі. Укладено угоду про співпрацю з історико-філософським та фізкультурним факультетами Черкаського національного  університету  імені Богдана Хмельницького.

  Укладено угоду про співпрацю з інститутом педагогіки Академії Педагогічних Наук з питання вдосконалення освітнього середовища. На базі закладу  відбувалися виїзні засідання Вченої Ради АПН. Навчальний заклад є переможцем Всеукраїнського фестивалю-конкурсу на кращу модель сучасної  сільської школи України. 

За ініціативи педагогічної ради та учнівського колективу періодично видається інформаційний вісник «Шкільний меридіан». 

Навчальний заклад  є опорним    з питань запровадження гуманістичних ідей О.А. Захаренка, академіка, народного вчителя, заслуженого вчителя України.

 З 2016 року - навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» реорганізовано у  «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів».

  У 2021 році - навчальний заклад приєднано до Стеблівської  територіальної громади та реорганізовано  у Зарічанську гімназію - філію Стеблівського ліцею - опорного закладу загальної середньої освіти Стеблівської селищної ради.

      Навчальний заклад має емблему, гімн та прапор.     


           МІСІЯ закладу освіти - створити сприятливі умови для навчання, духовного та індивідуального розвитку всіх учнів з урахуванням їх можливостей, здібностей, пізнавальних інтересів і нахилів, здатних до самореалізації та професійного самовизначення у суспільстві, що швидко змінюється.
            МЕТА:
          -  розвивати у дітей мотивацію до розвитку та реалізації особистісних якостей, здатності до духовного та творчого задоволення своїх можливостей у суспільному житті;

            - ефективно застосовувати у освітній діяльності форми і методи індивідуального, особистісно зорієнтованого, диференційованого підходу до 

розвитку особистості дитини;       

             - опанувати сучасні способи використання інформаційних технологій у освітньому процесі, сформувати потенціал для їхнього використання.


В гімназії навчається та виховується 62 дітей. В закладі освіти працює  колектив висококваліфікованих педагогів (всього 13 осіб), із них:   мають звання «відмінник освіти України» - 1, «старший вчитель»  - 4; кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 6; «спеціаліст першої категорії» - 3; «спеціаліст другої категорії» - 0; «спеціаліст» - 4. 

Досвід роботи вчителів Нездолій В.М., Нездолія І.П., Островської Л.Ф.,  Островського В.І., Романець К.А., Литус Т.І., Шкути Л.М., Логвиненко Л.В.  занесено до збірника нарисів про  педагогічних освітян району «Педагогічне сузір’я Корсунщини».

Результатом плідної роботи є щорічні успіхи учнів у районних та обласних предметних олімпіад з історії, правознавства, фізики, математики, конкурсах мовознавців імені П.Яцика, районних спортивних змагань, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН. 

Навчальний заклад нагороджено грамотами та дипломами: