Шановні колеги, батьки, учні!

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022-2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як завідувач філії керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою  держави

    Яхнівська початкова школа з дошкільним відділенням, філія Опорного закладу освіти Кожанського ліцею – гімназії з початковою школою та дошкільним відділенням  — заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності  Кожанської селищної  ради Київської області. Управління і фінансування здійснюється відділом освіти , культури , молоді та спорту Кожанської селищної ради.

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

      У 2022-2023 н.р. у закладі працювало 5 педагогічних працівників  і 6 працівників з числа обслуговуючого персоналу.

     У цьому навчальному році  в школі навчалось 24 учні.  З 1 вересня було змінено  тип закладу та його перейменування.

     До 1 класу у 2023-2024 навчальному році піде 3 школярів, які будуть навчатися за програмою Нової української школи.

   Упродовж  року нам   довелося працювати в складних умовах. Адже були зміни у структурі року, коли добавлялися і переносилися строки проведення канікул, робота на дистанційній формі навчання  (кілька тижнів ) - у зв’язку  із початком російсько-української війни.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту. Територія закладу є достатньо озелененою.

У навчальних приміщеннях закладу на початок навчального року здійснено ремонт. Кімнати оснащено меблями (одномісними партами), комп’ютерною технікою – ноутбуками для вчителя, принтером. Придбано дидактичний матеріал для 1 класу.

Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кімнатах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреація.

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивного залу.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, є графік провітрювання.

    Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

    Заклад освіти підключений до високошвидкісного Інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет.

Навчальний заклад потребує покрашення системи протипожежної безпеки, в цьому році були придбані протипожежні сигнальні знаки.

    Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. У навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На першому поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2022/2023 навчальному році знаходився під щоденним контролем завідувача філії.

        У класних журналах 1-3-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

  Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності.

Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні для учнів 1-3 класів підготовлено виховну годину «Школа без булінгу». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. У закладі розроблено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування)», яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.

Протягом 2022-2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті обговорювалися  на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.

 

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

На закінчення 2022-2023 навчального року у 1-3 класах закладу освіти навчається 25 учнів.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023 навчального року

25 учнів 1-3 класів оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень.

   Мережа класів

Адміністрацією та педагогічним колективом проведено певну роботу   щодо збереження й розвитку шкільної мережі.

Структура контингенту

 Навчальний рік

           Поточний       Попередній

     Кількість учнів   

   25                  21

 Загальна кількість класів: 3

 Середня наповнюваність класів у 2022-2022 навчальному році становить 8 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

- організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;

- спільна робота з ДНЗ;

- контроль відвідування учнями навчальних занять;

- індивідуальна робота з учнями та батьками;

- надання закладом якісної освіти.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок 2022/2023 н.р.

 Вибуло              Прибуло       

1                                                  3

 Учнів на кінець 2022/2023н.р. -  25

          Аналіз причин зміни руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами.

      Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

 

ІІІ. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

         На початок 2022-2023 н.р.  Яхнівська  початкова школа в штатними працівниками була забезпечена на 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників..

        У 2022-2023 н.р. у закладі працювало 5 педагогічних працівників  і 6 працівників з числа обслуговуючого персоналу.

        За якісним складом педагогічних працівників наша школа має:

 -Учителів вищої кваліфікаційної категорії – 1;

 - кваліфікаційної категорії спеціаліст – 4;

Педагогічне звання «Старший учитель»  має 2 вчителі.

      Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються домашні комп'ютери, ноутбуки, принтери. Застосовуються в освітньому процесі хмарні технології, можливості Viber, Zoom, Meet, сервіси Google.

    Особливістю 2022-2023 н.р. у закладі була організація освітнього процесу в умовах воєнного стану та  дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19. Затверджено “Типовий порядок організації освітнього процесу в  Яхнівській  школі  у 2022-2023 н.р. в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19” та  воєнного стану з використанням  ресурсів Zoom, Meet, Viber,сервіси Google для організації дистанційного навчання учнів у школі – забезпечення. які дозволяють учителеві й учням спілкуватися і спільно працювати де завгодно та на будь-яких пристроях.

 

РОЗДІЛ ІV. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:

•     недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;

•     педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

•     потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у  конкурсі «Учитель року».

•     потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у обласному конкурсі «Учитель року».

Виховна робота

        Проведено заходи до Дня українського козацтва та Дня Захисника України.

    З метою відзначення Дня Гідності і Свободи в закладі було проведено тематичні виховні заходи, учні переглянули документальні фільми про події на Майдані.

       З метою гідного вшанування пам`яті жертв геноциду українського народу в роки голодомору 1932-1933 років було проведено виховні заходи, інформаційні години та підготовлені інформаційні дописи.

       У День української писемності та мови  вчителі залучилися до активної участі в написанні диктанту національної єдності.

       Проведено заходи до Дня Святого Миколая, Новорічних свят, Різдвяна зірка, що також сприяє вихованню ціннісного ставлення до родини, людей, виховує доброту, людяність.

         До дня Соборності України були проведені виховні заходи: «Одна єдина, соборна Україна»,а також   флешмоб «Ми -єдині», до дня Єднання.

       З метою вшанування Героїв Небесної Сотні було проведено виховні години «Герої завжди поміж нас» та виготовлено янголи для захисників України, а також в рамках проведення акції «Іграшки для воїнів ЗСУ» учні   виготовили іграшки та передали їх воїнам.

       Конкурс читців «Кобзареве слово» та виховні години були приурочені відзначенню дня народження великого Кобзаря.

       Патріотичне виховання: «Ми Єдині» - до Дня Єднання, участь у флешмобі «Ой у лузі червона калина» та «Вишиванка моя - Україна барвиста».

       З метою збереження життя і здоров`я учнів під час воєнного стану було створено та надано учням відеоматеріал «Як діяти під час воєнного стану» та відеоматеріал з вибухонебезпечних предметів,

       З метою формування ціннісного ставлення до природи було проведено акції «Посади дерево», «Збережемо Україну чистою», «За життя без сміття», «Принеси їжу-нагодуй пташку та тваринку», а також Акції «Добрі справи», Акції милосердя, «Іграшки воїнам ЗСУ», малюнки захисникам України.

           У зв`язку з карантинними обмеженнями та воєнними діями багато заходів для учнів  проведено в дистанційному режимі.

         Усю виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще.

          Педагогічний колектив закладу проводить значну роботу по правовому та моральному вихованню учнів. Учителі на уроках і виховних годинах прищеплюють повагу до Конституції України, державних символів, прав і свобод громадян.

      Діти із задоволенням взяли участь у конкурсі малюнків для захисників України «Ми за мир» .

 

РОЗДІЛ V. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Протягом 2022-2023 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою для 1-4 класу, розробленою відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я.Савченко.

Усі вчителі навчального закладу щорічно підвищують свою кваліфікацію. Педагоги школи є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях,  створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

 

Новими документами,  з якими ознайомилась, є такі:

01.06.2023

Про тимчасове переміщення (евакуацію) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх поверненняПостанова КМУ № 546 від 01.06.2023 року

31.05.2023

Про інформування Лист МОН № 1/7735-23 від 31.05.23 року

29.05.2023

Про забезпечення вивчення державної мовиЛист МОН № 1/7629-23 від 29.05.23 року

25.05.2023

Про проведення практичного вебінару «STEM-освіта: здобутки фестивалю «STEM-весна – 2023», обмін досвідом, перспективи»Лист ІМЗО № 21/08-885 від 25.05.23 року

18.05.2023

Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Міністерства освіти і науки України на 2023 рікНаказ МОН № 589 від 18.05.2023 року

18.05.2023

Про внесення даних документів про повну загальну середню освіту випускників. Лист МОН № 1/7030-23 від 18.05.23 року

17.05.2023

Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/2024 року

  Управлінські рішення намагаюся втілювати на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

  У своїй роботі з працівниками школи я дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників школи бачу насамперед особистість в усьому розмаїтті її людських якостей.  

    Домагаюся, щоб у школі було наявне творче вирішення справ.

       Дякую всім за плідну роботу в 2022-2023 н.р.