Toernooiregels en Veiligheid
Toernooiregels en Veiligheid
Respecteer de regels van onze sport.
Respecteer de mede- en tegenstander.
Behandel alle deelnemers gelijkwaardig.
Samen staan we voor een faire uitoefening van je sport.
Wij Houden Vol en geven nooit op.
Doel
De spelers proberen de bal over het net bij de tegenstander in het veld op de grond te spelen. Het drie keer samenspelen is verplicht en de beginselen van de set-up worden aangeleerd.
Beginbal
Na het fluitsignaal van de scheidsrechter/spelleider moeten de spelers de bal verplicht onderhands van achter de (gehele) achterlijn over het net serveren, waarbij de bal het net mag raken. De speler die op de “mid-achter positie” (ruitopstelling en ankeropstelling) / “rechtsachter positie” (vierkantopstelling) komt, moet serveren.
Spelregels
Het team is verplicht de bal in drie keer te spelen.
Het eerste en het derde balcontact mogen met zowel de onderarmse als de bovenhandse volleybaltechniek gespeeld worden (niet vangen).
Het tweede balcontact vindt altijd plaats met een verplichte vloeiende en niet-onderbroken vanggooi- of vangstootbeweging. Deze kan op vier manieren uitgevoerd worden:
met gestrekte armen onderarms vangen en voorwaarts gooien.
met gestrekte armen onderarms vangen en achterwaarts over het hoofd gooien.
met gestrekte armen onderarms vangen en vanuit een hoek gooien.
met gestrekte armen boven het hoofd vangen, inveren en uitstoten. Voorwaarts en achterwaarts.
Tijdens de vanggooi- of vangstootbeweging laat de speler zijn/haar voeten staan nadat hij/zij de bal gevangen heeft. Vanuit deze houding mag de bal in alle richtingen gegooid worden. De speler zich niet dus niet omdraaien.
Tijdens de vanggooi- of vangstootbeweging mag de speler niet lopen met de bal.
Tijdens de vanggooi- of vangstootbeweging mag de speler de bal maximaal twee seconden vasthouden (één seconde om te vangen en één seconde om te gooien). De bal wordt tussen de handen geklemd, in één beweging naar beneden geduwd en weer weggegooid, of via een bovenhandse vang-stoot beweging weer weggegooid. Dit om meer snelheid in het spel te houden en om de beweging vloeiend te houden.
De tweede bal mag niet over het net gegooid worden.
De opslag wordt verplicht onderhands uitgevoerd.
Na drie opslagbeurten achter elkaar door dezelfde speler, moet de ploeg aan opslag een plaats doordraaien en slaat de volgende speler op.
Indien een team uit meer dan vier spelers bestaat, moet er verplicht ingedraaid worden.
Het indraaien door een wisselspeler geschiedt altijd op de opslagplaats.
Er wordt niet meer doorgedraaid door het team dat de bal over het net speelde.
Smash uit stand, pushbal of smash in sprong is toegestaan.
Lijn en netfouten worden afgefloten conform de op dat moment geldende spelregels.
Blokkeren is niet toegestaan.
Telling
Rallypoint: elke fout levert een punt op voor de tegenstander.
Overig
Zorg dat je op tijd aanwezig bent en dat de coach heeft doorgegeven dat de school aanwezig is.
De hele avond door zullen er foto's worden gemaakt. Ook is het mogelijk een teamfoto te laten maken. Na het toernooi zullen de foto's op de algemene website van onze vereniging te vinden zijn.
Sporthal reglement:
Alleen de teams en hun coaches mogen de sportzaal betreden.
Je mag alleen de sportvloer op met zaalschoenen. Hier zal ook op worden gecontroleerd.
In de sportzaal mag niet gegeten en/of gedronken worden.
Publiek kan plaats nemen op de tribune op de eerste verdieping.
Tribune
Tijdens het toernooi willen we dat iedereen volop kan genieten van het volleybal — zowel in het veld als op de tribune! Op de tribune kun je lekker zitten of staan om je team aan te moedigen.
We vragen je om daarbij ook even rekening te houden met anderen: als je staat om te juichen, zorg er dan voor dat de mensen achter je ook nog goed kunnen kijken. Zo kan iedereen het spel volgen én blijft de sfeer gezellig en sportief voor iedereen.
Café-Cafetaria De Wiel
Volleybalvereniging WHV staat voor veiligheid op het volleybalveld, maar ook buiten het volleybalveld. Na een training, wedstrijd of een toernooi in onze sporthal, is het bijna vanzelfsprekend om iets te nuttigen bij het café-cafetaria De Wiel.
Gezien café-cafetaria De Wiel zoveel mogelijk mensen op een veilige manier wilt bedienen, is het noodzakelijk om sportassen te leggen bij de aangegeven plek onder de trap in de gang.
Daarnaast is café-cafetaria De Wiel is ook verantwoordelijk voor een hygiënische en voedselveilige omgeving, daarom is het niet toegestaan hier eigen etenswaren te nuttigen.