Oferta dydaktyczna

Atrakcyjne kierunki studiów

inspirujące wykłady otwarte

odwiedzili nas...

prof. dr hab. Grzegorz Witold Kołodko (19 kwietnia 2013 r.)

Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości

Polski ekonomista i polityk, profesor nauk ekonomicznych, autor teoretycznego nurtu ekonomii znanego jako nowy pragmatyzm. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów w latach 1994–1997 i 2002–2003, twórca programów rozwoju społeczno-gospodarczego – Strategii dla Polski, Pakietu 2000 oraz Programu Naprawy Finansów Rzeczypospolitej. Autor książek i artykułów z dziedziny ekonomii i polityki gospodarczej, ekspert i konsultant międzynarodowych organizacji. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury.

dr hab. Killion Munzele Munyama (23 kwietnia 2013 r.)

Współpraca gospodarcza Polski z krajami Afryki Subsaharyjskiej

Polski ekonomista, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, samorządowiec i polityk pochodzenia zambijskiego.

Marek Zuber (6 czerwca 2014 r.)

ZUS czy OFE – realny wybór czy PR-owska zagrywka?

Polski ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy

dr hab. Leszek Balcerowicz prof. SGH (14 listopada 2014 r.)

Polska gospodarka po 1989 r. i jej perspektywy

Wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów w rządach Tadeusza Mazowieckiego (1989–1991), Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Jerzego Buzka (1997–2000), prezes Narodowego Banku Polskiego (2001–2007).

prof. dr hab. Marek Belka (10 kwietnia 2015 r.)

Doświadczenia i wyzwania integracji europejskiej

Dwukrotny wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów: w 1997 w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza oraz w latach 2001–2002 w rządzie Leszka Millera. W latach 2004–2005 prezes Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej, stojący na czele dwóch gabinetów. W 2005 minister sportu. W latach 2010–2016 prezes Narodowego Banku Polskiego.

Krzysztof Pietraszkiewicz (15 stycznia 2016 r.)

Polska bankowość wobec wyzwań przyszłości

Prezes Związku Banków Polskich

Aleksander Kwaśniewski (26 października 2016 r.)

Konstytucja RP – 20 lat później

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995–2005.

Mateusz Morawiecki (9 grudnia 2016 r.)

Konstytucja dla biznesu fundamentem Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju

polski menedżer, bankowiec i polityk, Prezes zarządu Banku Zachodniego WBK w latach 2007–2015, wiceprezes Rady Ministrów (2015–2017), minister rozwoju (2015–2016), a następnie minister rozwoju i finansów (2016–2018)

Wojciech Halarewicz (25 maja 2017 r.)

Zarządzanie Brandem. Symbioza nauki i sztuki przy budowie Brandu

Vice President Communications Mazda Motor Europe GmbH

prof. dr hab. Jan Miodek (28 września 2017 r.)

Polszczyzna w latach 1918-2018

Wybitny językoznawca i nauczyciel akademicki, członek Rady Języka Polskiego oraz popularyzator wiedzy o języku polskim

Jan Szuba (16 marca 2018 r.)

Rola Banku Centralnego w gospodarce

Dyrektor NBP Oddziału Okręgowego we Wrocławiu

Magdalena Urbaniak (10 maja 2018 r.)

Quo vadis, marketing?

Odpowiedzialna za budowanie marki globalnej Brand24. Współpracując z najlepszymi ekspertami z całego świata zwiększa znajomość i zaufanie do marki. Organizator Czwartków Social Media we Wrocławiu – wydarzenia zrzeszającego ekspertów i adeptów w branży marketingu i komunikacji. Prowadzi zajęcia za zakresu komunikacji i analityki w Wyższej Szkole Handlowej, Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Jedna z twórczyń projektu skierowanego do Content Managerów – Content Espresso odbywającego się cyklicznie w Warszawie. Quora Top Writer 2017. Prowadzi bloga tractormania.pl oraz magdaurbaniak.com.

prof. dr hab. Krzysztof Kawalec (5 października 2018 r.)

Drogi do niepodległości

Profesora nauk humanistycznych, Kierownik Zakładu Historii Polski Powszechnej od XIX i XX wieku, w Instytucie Historycznym, na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Główny specjalista przy biurze Badań Naukowych Instytutu Pamięci Narodowej

Magdalena Zieleniewska (12 grudnia 2018 r.)

Life balance – Bussines and Life

Dyrektor krajowa firmy OVB

Danuta Sadownik (21 lutego 2019 r.)

Życie w dobie kultury hejtu

Pedagog kultury, psychoterapeuta, nauczyciel szkolny i akademicki, autorka powieści

Hiroki Nukui (27 lutego 2019 r.)

Komunikacja międzykulturowa

Manager Administracji w NSK, wykładowca MBA w komunikacji międzykulturowej, doktorant lingwistyki na UAM w Poznaniu

prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar (14 marca 2019 r.)

Pieniądz i jego kreacja we współczesnym świecie

Polski ekonomista, nauczyciel akademicki (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), członek zarządu Narodowego Banku Polskiego (2010–2016), członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2016–2022

Rafał Fronia (28 marca 2019 r.)

Anatomia Góry

Jeleniogórzanin. Uczestnik wielu wypraw w góry najwyższe, w tym zimowych na Broad Peak i K2. Zdobywca Gasherbruma II i Lhotse. Maratończyk i pisarz. Autor Anatomii Góry i turystycznych przewodników w serii Galileos

Mario Everardo Zamarripa Gonzalez (25 kwietnia 2019 r.)

Odpowiedzialny biznes. Projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju

Dyrektor odpowiedzialny za projekt Zrównoważonego Rozwoju w Grupie ERGO Hestia. Obecnie zajmuje się działaniami w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, w tym m.in. realizacją strategii CSR i procesem raportowania społecznego.

prof. dr hab. Paweł Kowal (27 września 2019 r.)

Czy istnieje „Europa Ojczyzn”?

Politolog, historyk i publicysta, profesor w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Kolegium Europejskim w Natolinie. Kieruje Radą Naukową Przedstawicielstwa Polskiej Akademii Nauk w Kijowie. Jest współtwórcą Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wojciech Halarewicz (17 listopada 2020 r.)

Transformacja w globalnym przedsiębiorstwie – kilka refleksji o przyszłości

Wiceprezes Mazda Motor Europe GmbH. Odpowiedzialny za komunikację oraz pozycjonowanie marki w Europie, Public Relations oraz relacje z instytucjami Unii Europejskiej w Brukseli.

Tomasz Jachyra (2 marca 2021r.)

Ewolucja systemów informatycznych wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem na przykładzie rozwiązań firmy SAP

Menedżer w firmie SAP - Doradca Rozwiązań dla Branży Utilities (po ang. Regional Presales Utilities Senior Advisor) na poziomie regionu EMEA South obejmującym kraje basenu Morza Śródziemnego, Afryki, Bliskiego i Środkowego Wschodu.

Anna Kostecka-Rozwadowska i Sławomir Prusakowski (29 marca 2021)

JAK BYĆ ZDALNIE? Nauka, motywacja, życie

Anna Kostecka-Rozwadowska - coatching trener, szkoleniowiec, rozwojowiec, wiele różnorodnych doświadczeń zawodowych - kobieta sukcesu.

Sławomir Prusakowski - związany zawodowo z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu. Jest trenerem, nauczycielem i naukowcem a równocześnie praktykiem. Prowadzi szkolenia oraz treningi interpersonalne.

Katarzyna Zubrzycka, Paweł Palus, Krzysztof Tobis (17 maja 2021 r.)

Rozmowa z widokiem na… pracę. Jak aplikować i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Katarzyna Zubrzycka - (Kierownik działu personalnego Dr.Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.) Od 2003 roku do dziś przemienia teorię w praktykę działając w obszarze szeroko rozumianego HR. Uczestniczy w rozwoju firmy Dr.Schneider w Polsce, poprzez tworzenie jej struktur wewnętrznych, dobór personelu, tworzenie procesów personalnych oraz implementację oprogramowania wspomagającego zarządzanie. Od ponad 5 lat kieruje działem personalnym i współpracuje bezpośrednio z zarządem polskiej firmy. Od dwóch lat współkieruje projektem wdrożenia systemu do zarządzania personelem SAP SuccessFactors we wszystkich przedsiębiorstwach grupy Dr.Schneider na świecie.

Paweł Palus - (Dyrektor Operacyjny ERP Polska SA) Doświadczenie w pracy na stanowiskach menadżerski w dużych grupach kapitałowych. Specjalista w zakresie organizacji systemów zbiórki i recyklingu odpadów poużytkowych oraz zarządzania środowiskiem.  Członek międzynarodowego zespołu w grupie Landbell SA, zajmującego się optymalizacją systemów zagospodarowania odpadów w sektorze B2B.  Założyciel i właściciel Isands Sp. z o.o., spółki zarządzającej obiektem turystycznym, stanowiącym bazę pobytowo-treningową dla sportowców w miejscowości Chromiec, Góry Izerskie/Karkonosze. 

Krzysztof Tobis - (Finance Director - International Gilead Sciences Poland Sp. z o.o.) Doświadczony lider w dziedzinie zarzadzania finansami z ponad 18 letnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej. Ekspert w zakresie finansów przedsiębiorstwa, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, prognozowania, raportowania, zarządzania kredytami, etyki i zgodności. Wyróżnia się szerokim doświadczeniem menedżerskim ugruntowanym w pracy na stanowiskach na poziomie krajowym jak i międzynarodowym między innymi jako Dyrektor Finansowy i wiceprezes w Eli Lilly Polska, Dyrektor Finansowy na Europę, Australię i Kanadę – Business Unit Diabetologiczny w Eli Lilly & Company. Aktualnie Dyrektor Finansowy na Polskę i Kraje Bałtyckie w Gilead Sciences.