ДПА та ЗНО

Команда Українського центру оцінювання якості освіти проаналізувала всі запити та найпоширеніші запитання, отримані протягом кількох років. І прийняла рішення — розробити та систематизувати для учасників зовнішнього незалежного оцінювання «Путівник учасника ЗНО-2022».

Для того щоб полегшити пошуки потрібної сторінки на сайті УЦОЯО, достатньо просто перейти за гіпертекстом або зісканувати QR-код, що є в суперпутівнику. Він зорієнтує вас у часі та інформаційному просторі. А от відчути атмосферу тестування допоможе пробне ЗНО, реєстрація на яке розпочнеться 5 січня 2022 року.

Щоб іспит був вдалим, важливо не хвилюватися, тому на всіх етапах підтримка батьків украй потрібна. Як знизити рівень стресу і допомогти сформувати спокійне ставлення до процедури тестування? Експерти центру подбали і про це ‒ підготували поради для батьків.


Основні питання щодо ЗНО – 2022

1. Терміни зовнішнього незалежного оцінювання ( далі – ЗНО)

v Реєстрація з 01 лютого до 09 березня 2022 р.

v Основна сесія з 23 травня до 17 червня 2022 р.

v Додаткова сесія – 23 червня до 15 липня 2022 р

2. Учасники ЗНО зможуть обирати предмети з переліку: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика рівня стандарт, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.

3. Кожен учасник ЗНО матиме змогу скласти тест із п’яти предметів безкоштовно.

4. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох предметів:

1) з української мови;

2) з математики рівня стандарт

3) з іноземної мови або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття)

4) та четвертого предмета (із переліку предметів ЗНО) за вибором випускників та учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти та вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022 році зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації (ДПА).

5. Тестові матеріали для ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені мовами національних меншин.

6. Для участі в конкурсі на навчання у заклади вищої освіти України абітурієнти зможуть подати Сертифікат ЗНО з 2019 по 2022 роки.

7. Абітурієнти матимуть право подати до п’яти заяв (на місця державного та регіонального замовлення) (п.1 р.VI Умови прийому).

9. Розширено перелік спеціальностей для вступу в магістратуру, на які необхідно буде проходити єдине фахове вступне випробування (Умови прийому).

10. Результати ЄВІ за 2020 - 2022 роки – дійсні.

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати наш сайт www.lv.testportal.gov.ua і скористатись матеріалами для підготовки до ЗНО: програми ЗНО, характеристики сертифікаційних робіт ЗНО 2022 року та пройти онлайнове тестування тощо.

Додаткова інформація:

www. testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;

www.lv.testportal.gov.ua. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

0322422660 – гаряча лінія Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.


Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.


1 ЛЮТОГО РОЗПОЧНЕТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО 2021

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться вже у понеділок, 1 лютого, і триватиме до 5 березня.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.

Докладніше про особливості та перебіг ЗНО 2021 читайте на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.


Працівники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти підготували три короткі відео про ЗНО-2021.

Переглянути їх можна за посиланнями:

1) https://bit.ly/36PiWeH - особливості формату ЗНО-2021;

2) https://bit.ly/3ovCivb - особливості ЗНО з української мови і літератури у 2021 році;

3) https://bit.ly/3gl7Bpv - особливості ЗНО/ДПА з математики у 2021 році.



Зовнішнє незалежне оцінювання

ЗНО - 2020

Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня № 635 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів:

• українська мова і література

• історія України

• математика

• біологія

• географія

• фізика• хімія

• англійська мова

• іспанська мова

• німецька мова

• французька мова

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року № 1426.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

✅ У тесті з української мови та літератури буде загалом 58 завдань різної форми: 33 завдання з мови, 24 – з літератури та одне відкрите завдання з розгорнутою відповіддю.

На виконання відведено 180 хвилин.

✅ Тест з математики матиме 35 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (8 завдань) та розгорнутою (3 завдання) відповіддю.

На виконання відведено 180 хвилин.

✅ Тест з історії України налічує 60 завдань різних форм і складається з двох частин: “Історія України ХХ – початку ХХІ ст.” (30 завдань) та “Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.” (30 завдань).

На виконання відведено 150 хвилин.

✅ У тесті з англійської мови 59 завдань різних форм та чотири частини: “Розуміння мови на слух (аудіювання)” (16 завдань), “Читання” (22 завдання), “Використання мови” (20 завдань) і “Письмо” (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

На виконання відведено 150 хвилин.

✅ У роботі з німецької мови буде 59 завдань різних форм та чотири частини: “Розуміння мови на слух (аудіювання)” (16 завдань), “Читання” (22 завдання), “Використання мови” (20 завдань) і “Письмо” (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

На виконання відведено 150 хвилин.

✅ З французької мови буде налічує 59 завдань різних форм та три частини: “Розуміння мови на слух (аудіювання)” (16 завдань), “Читання” (22 завдання), “Використання мови” (20 завдань) і “Письмо” (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

На виконання відведено 150 хвилин.

✅ У тесті з іспанської мови 59 завдань різних форм та чотири частини: “Розуміння мови на слух” (16 завдань) “Читання” (22 завдання), “Використання мови” (20 завдань) і “Письмо” (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

На виконання відведено 150 хвилин.

✅ Тест з біології налічує 50 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (38 завдань), на встановлення відповідності (8 завдань) та з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей (4 завдання).

На виконання відведено 150 хвилин.

✅ У тесті з географії 54 завдання різної форми: з вибором однієї правильної відповіді (36 завдань), на встановлення відповідності (6 завдань), відкритої форми з короткою відповіддю (6 завдань) та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (6 завдань).

На виконання відведено 150 хвилин.

✅ У тесті з фізики буде 38 завданнь різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (“логічні пари”) (4 завдання), відкритої форми з короткою відповіддю (14 завдань).

На виконання відведено 180 хвилин.

✅ Тест з хімії налічує 52 завдання різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (34 завдання), на встановлення відповідності (“логічні пари”) (4 завдання), відкритої форми з короткою відповіддю (14 завдань).

На виконання відведено 180 хвилин.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);

  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);

  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;

  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ВСТУП

Відповідно до проекту Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2020 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.


Додаткова інформація:

– сайт Українського центру оцінювання якості освіти;

– сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

0322422660 – телефон гарячої лінії Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

- загальний форум порталу «Освіта Рівненщини»;

- сайт Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти).


Визначено вартість участі в пробному ЗНО-2020

Вартість участі одного учасника в одному тестуванні на території Волинської, Львівської або Рівненської областей становить 150 грн.

! Один учасник фізично зможе взяти участь в одному тестуванні з української мови і літератури, яке відбудеться 21 березня і в одному тестуванні з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії або іноземної мови, яке відбудеться 28 березня