Гуртки та секції

Гуртки та секції

Позакласна гурткова робота в ліцеї

Одним з важливих завдань, які стоять перед закладом освіти є виховання у здобувачів освіти інтересу і смаку до праці, до набуття знань і навичок в різних галузях. Ліцейніі гуртки покликані розвивати нахили здобувачів освіти, удосконалювати, поглиблювати і розширювати знання, прищеплювати їм практичні навички і уміння потрібні у житті.

Гурткова робота є важливою формою позакласної роботи в ліцеї. При організації гурткової роботи намагаємось якнайбільше наблизити її зміст до інтересів здобувачів освіти, щоб вона давала необхідні знання і навички, прищеплювала любов до праці, сприяла розвиткові їх здібностей.

Свобода і можливість вибору улюблених занять у позакласній роботі з метою задоволення своїх захоплень впливають на характер самоорганізації усієї подальшої життєдіяльності здобувачів освіти, на її базисну професійну підготовку і компетентність, допомагають відшукати власну модель майбутньої професійної діяльності, безпомилково «приміряти» її до своїх можливостей, свого характеру, визначати гідне місце в житті, повноцінно реалізувати творчі можливості.

Головна особливість позакласного педагогічного процесу полягає в тому, що він будується на взаємній співтворчості педагогів і здобувачів освіти на їх дружбі і духовній спільності, на визнанні самоцінності особистості и, на взаємодопомозі і взаємній зацікавленості у спільному успіхові і результаті діяльності.

Позакласне заняття має інші виміри педагогічних цінностей. Про  урок говорять: «провести урок». Це природно і логічно. Так сказати про гурткове заняття не можна. Його разом з здобувачами освіти треба прожити, чітко виявляючи свою людську позицію, свою гідність і честь, глибокий інтерес до особистості, зосередженість на її духовному світі.

Гурткова робота нерозривно зв’язана з освітнім процесом, що здійснюється на уроках і ґрунтується на знаннях і навичках, набутих учнями на заняттях. Характерною особистістю гурткової роботи є те, що вона не регламентується обов’язковими програмами, а це надає їй гнучкості і дозволяє краще враховувати прагнення кожного здобувача освіти. Головною метою позакласної гурткової роботи є: створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку учнівської молоді у вільний від навчання час, підготовка до майбутнього життя.

Розвиток здібностей здобувачів освітив, залучення їх до діяльності саме у позаурочний час в деякій мірі уберігає школярів від моральної деградації. Адже не секрет, що підлітки, які позбавленні можливості самовираження, більш схильні до правопорушень.

В.Сухомлинський  був  глибоко  переконаний, що можливість для  всебічного  розвитку здобувачів освіти у позакласні години дуже широкі, а здібності  й нахили здобувачів освіти– багатогранні. Треба тільки знати і  уміти відкривати їхні таланти й розвивати їх. В кожній дитині він бачив творця, творця з його ще не розкритими здібностями і можливостями.

В ліцеї існують прекрасні   умови для Вашого розвитку, самовдоскосналення і відпочинку!

 

Для вас працюють:

• театральний гурток

• секція з футболу 

• гурток з художньої обробки  деревини

• драматичний гурток

• секція з техквандо

гурток зварювання

Центр професійної карєри

гурток опоряджувальних робіт