Великотур'янський ліцей          

ми раді вітати вас

             на нашому сайті !!!

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Перелік документів для вступу до 1 класу:

1.Заява встановленого зразка.(Заповнюється під час подачі документів). До заяви має бути пред’явлено документ, що посвідчує особу заявника.

2.Копія свідоцтва про народження дитини.

3.Оригінал або копія медичної довідкиза формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного огляду», затвердженої наказом МОЗ України від 16 серпня 2010 року № 682.

4.Копія карти щеплень.

5.Документ, що підтверджує місце проживання дитини або одного з її батьків (відповідно до листа-роз’яснення №1/9-292 від 08.05.2018 р.).


Участь у конкурсі 

" Даруємо книжки у школи і садки"

Працюючи з дітьми, читаєш багато книжок. Вважаю, ніщо не може замінити людині щасливих хвилин спілкування з книгою - ні телевізор, ні комп'ютор, ні сучасні розваги. Коли береш до рук книгу, одразу поринаєш у чарівний і незнаний світ. Особливо дітям подобаються казки, твори про пригоди та чарівництво. Тому улюбленими книжками дітей стали – це колекція “Казок Погорєлова”- казки для щасливих сімей, казки для слухняних дітей, які тільки мріють стати слухняними, казки для дітей, які всупереч думці батьків, впевнені, що чинять правильно, і звичайно ж казки для розвитку і виховання - казки для маленьких геніїв та супергероїв. Цікаво ще те, що казки у книгах написані двома мовами - українською та англійською. В основні кожної історії лежить мораль і глибокий сенс, який закладає в неї автор з метою допомогти у такій важливій задачі, як виховання дітей через казку. 

Казки Погорєлова допомагають: провести час разом з дітьми; виховати моральні цінності; насолодитись цікавою історією; збільшити словниковий запас, а також можна і практикувати англійську.

Ознайомитися з ними можна на сайті https://pogorelovtales.com


Повітряна тривога: алгоритм дій 

Що конкретно має робити вчитель під час повітряної тривоги? Як щодня привчати учнів до правил поводження під час переходу в укриття? Як заспокоїти школярів? На міжнародній серпневій педагогічній конференції «Освіта, освітяни — незламні у війні!» презентували різноманітні помічні матеріали для педагогів. Пропонуємо алгоритм дій вчителя.

Що робити після сигналу повітряної тривоги?

Основний алгоритм — дії вчителя під час повітряної тривоги — розробило Міністерство освіти і науки України. Його оприлюднили на сайті МОН.

Якщо навчаються діти з ООП?

Учитель має подбати про швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.

Що робити в укритті?

Після сигналу «Відбій тривоги»:

Вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.

Школи можуть розробити уточнені інструкції з урахуванням місцевої специфіки. Деякі заклади освіти вже склали власні, які ставили у приклад на Серпневій педагогічній конференції.

Скажімо, вінницький ліцей № 29 розробив візуальні підказки. А також дуже чіткий порядок дій вчителя на випадок евакуації: 

А ось варіант 

Тривога

Три довгі дзвінки — персонал та учні школи сповіщаються про виникнення надзвичайної ситуації та про початок екстреної евакуації школи.

Евакуація школи

Почувши сигнал тривоги, учні у супроводі вчителя, який іде позаду всього класу та бере із собою класний журнал, організовано пересуваються до виходів згідно зі схемою евакуації. Відповідальний за ЦО координує роботу з евакуації та не допускає скупчення і паніки на виходах зі школи.

Збір

Учні та вчителі після виходу з приміщення школи організовано пересуваються до спеціально відведених місць на безпечній відстані, де шикуються в шеренгу по класах.

Перевірка

Після прибуття класів на місце терміново проводиться перевірка присутності дітей за списками класних журналів, після чого вчителі повинні доповісти про кількість евакуйованих дітей.

Якщо сигнал тривоги пролунав під час перерви, потрібно без паніки просуватися до найближчого виходу і відходити на безпечну відстань. Чергові вчителі обходять кабінети на поверхах, де чергують, і перевіряють, чи всі залишили школу.

Учитель — не «крайній» 

Освітяни усвідомлюють, що всі ці завдання можуть стати важким тягарем, якщо вчителю не допомагатимуть інші учасники освітнього процесу. Тож батьків потрібно залучати, щоб вони самі правильно діяли в цій складній ситуації, а також щоденно готували дітей. Школярам, на жаль, доведеться звикати до навчання на тлі повітряних тривог. Закордонний досвід підказує, що діти швидко дорослішають під час війни, стають більш дисциплінованими та зібраними, ніж цього очікують від них дорослі. Тож потрібно ввести до щоденних рутин школяра підготовку та заздалегідь знизити рівень тривоги. 

Проте вчителі й батьки теж потребують допомоги, зокрема, матеріалів про те, як організувати безпечний навчальний процес. За це складне завдання береться UNICEF Ukraine, як повідомила представниця Дитячого фонду ООН Світлана Кісільова. 

Інструкція татам і мамам, як поводитися під час повітряних тривог у школі:

Як діяти в разі сигналу тривоги на шляху до школи чи дому?

Як вчителю готувати щодня учнів?

Як зацікавити школярів правилами безпеки?

Звісно, учням, особливо початкової школи, не буде цікаво слухати щодня про одне й те саме. Тож учителю достатньо вмикати готові інформаційні ролики, радить директор столичного департаменту освіти і науки Олена Фіданян. Хоча в інших регіонах теж будуть розробляти відео, Київ першим впорався із цим завданням. Можна скористатися для занять будь-яким спокійним позитивним відео тривалістю менш ніж хвилина. Ось кілька: 

Алгоритм дій учнів під час евакуації з класу до укриття

Торбинка для екстренної ситуації

Як діяти в разі сигналу тривоги чи небезпеки на шляху до школи або дому

А на сайті МВС України для учнів є «Абетка з безпеки школяра». З неї вчитель може взяти матеріали для бесід зі школярами. Там ідеться про поведінку під час повітряної тривоги у школі та вдома, про мінну безпеку, надання домедичної допомоги й навіть про дії в разі використання ядерної чи хімічної зброї. А також у збірці є правила дорожнього руху, протипожежні правила, інформація про ризики в інтернеті та про те, як захиститися від булінгу.

Інформувати та навіть навчити дитину правильного порядку дій — лише пів справи. Важливо знизити страх перед переходом до укриття. Адже паніка та сльози учнів можуть призвести до біганини, криків, налаштувати негативно інших дітей, знизити дисципліну, загальмувати процес. Це вимагатиме від учителя напруження всіх сил, щоб узяти ситуацію під контроль. Тож Міністерство охорони здоров’я разом із дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз розробили методику Як допомогти дітям не лякатися сирени. І звісно ж, у цьому теж буде потрібна допомога тат і мам.

Як батькам готувати щодня школярів: 

Це також інструкції від UNICEF Ukraine: 

Як координувати дії зі школою?


Додаткова пам`ятка.pdf
Пам`ятка ДСНС.pdf

ОГОЛОШЕННЯ!

Управління освіти Долинської міської ради розпочинає реєстрацію на навчання учнів у заклади загальної середньої освіти з числа ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ, які тимчасово перебувають на території Долинської міської ТГ.


Для реєстрації необхідно тільки заповнити форму за покликанням:

https://forms.gle/9EbcZnRuCQft4isi8


У випадку виникнення проблем з реєстрацією просимо звертатися за номером телефону: 0990902657 (Христина Олексин)

Broshura-U.razi.nadzvychaynoyi.sytuatsiyi.abo.03.02.pdf
Rekom.vmist.tryvozhnoyi.valizy.03.02.pdf
My.hotovi.Pro.ditey.03.02.pdf