Конструкції зроблені в Україні   зварюванням

«Батьківщина-Мати» — монументальна скульптура в Києві.  

Після тривалих експериментів, було прийняте рішення зводити монумент з листової нержавіючої сталі товщиною 1,5 мм, листи брали розміром 50X50 сантиметрів

Тому вирішили брати за матеріал сталь, але обов'язково нержавіючу, щоб не довелося щороку перефарбовувати споруду. Цей задум втілив у життя Київський завод імені Паризької Комуни. Після тривалих експериментів, було прийняте рішення зводити монумент з листової нержавіючої сталі товщиною 1,5 міліметра, листи брали розміром 50X50 см. Оскільки на той час суцільнометалеві скульптури не робили, то і досвіду їхнього створення не було, а тому постала потреба в самостійному розв'язанні низки важливих проблем, які й були успішно реалізовані.

- Скульптура Батьківщина-мати – це унікальна суцільнозварна сталева споруда, яка складається з трьох шарів: основного сталевого каркаса, допоміжного каркаса з обшивкою і самої обшивки з півтораміліметрової нержавіючої сталі, яку виготовлено з 27 багатотонних блоків, висота  -102 метри.
Металевий каркас, який виготовлений зі сталі, а також сталь для майбутньої скульптури виплавляли на заводах в місті Запоріжжя. Потім на Київському заводі імені Паризької Комуни почалося виготовлення самої конструкції.

На цьому ж етапі активну участь брали і працівники Інституту електрозварювання імені Патона, які займалися облицюванням скульптури: сталеві листи послідовно зварювали у суцільну конструкцію. Вражає те, що товщина цих швів не перевищувала 1,5 мм, а загалом було зроблено швів довжиною в 30 км.


Па́рковий міст — пішохідний міст через Дніпро, який з'єднує центральну частину Києва з парковою зоною та пляжами Труханового острова. Споруджений у 19561957 роках за проектом інституту «Укрпроектстальконструкція» за участю Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона  За конструкцією — суцільнозварний підвісний міст, зведений з використанням автоматичного зварювання. Довжина моста 429 м, ширина пішохідної частини — 7 м. Складається з трьох центральних прогонів висячої будови і берегових ділянок балкової конструкції. Центральні прогони за схемою 60 + 180 + 60 м підняті над рівнем річки на 26 м, що забезпечує прохід суден при найвищих рівнях води. Гіперболічні за абрисом та жорсткі за конструкцією ланцюги (зварені з металевих листів) закріплені на двох пілонах рамної форми заввишки 32 м. Вертикальні підвіски обабіч дороги з кроком 10 м зроблені зі сталевих кутників. Дорожнє полотно із залізобетонних плит спирається на дві двотаврові зварні балки (висота 2,4 м). Берегові частини вирішені у вигляді балкових стале-залізобетонних прогінних будов: на лівобережній ділянці — три прогони по 36 м, на правобережній — один прогін 17,9 м. Опори моста — залізобетонні, рамної конструкції. Основи всіх опор — залізобетонні забивні палі (переріз 35 × 35 см, довжина від 9 до 13 м). 

Скляний пішохідний міст в Києві: історія будівництва 

Вже у 2018 почались роботи з будівництва. Конструкції постачались з Миколаєва, з заводу «Океан». І в цілому 90% матеріалів об’єкту має українське виробництво. Скляний пішохідний міст в Києві має довжину в 216 метрів. Це трипролітна конструкція з двома проміжними опорами. Несуча балка є металевою та цільнозварною. Вона трохи вигнута для краси. Опори залізобетонні. Перила металеві. 

Збоку міст нагадує стрічку, яка застигла в повітрі, спираючись на київські пагорби. Цю витонченість підкреслюють дві полегшені центральні опори заввишки 22 та 32 метри. Але зовнішня легкість — майстерна ілюзія архітекторів, сама конструкція міцна і надійна. При будівництві Володимирського мосту використали 700 тонн сталі Метінвесту. Листи марки S420 NL1 завтовшки від 8 до 55 мм виготовили на маріупольському комбінаті Азовсталь.