Формати файлів зображень


Графічне зображення зберігаютьу файлі.

Спосіб розташування даних при їх збереженні у файлі визначає формат файлу — правила запису (кодування) цих даних.

Розрізняють формати файлів растрових зображень і векторних зображень.

Растрові зображення зберігають у файлі у вигляді прямокутної таблиці, у кожній клітинці якої записаний двійковий код кольору відповідного пікселя. Такий файл зберігає дані і про інші властивості графічного зображення, а також алгоритм його стискування.

Векторні зображення зберігають у файлі як перелік об'єктів і значень їх властивостей: координат, розмірів, кольорів заповнення і штриху (контуру) тощо.

Формат файлу впливає на об'єм пам'яті, який займає цей файл.

Графічні редактори дозволяють користувачеві самостійно обирати формат збереження зображення. Якщо ви збираєтеся працювати з графічним зображенням лише в одному редакторові, доцільно вибрати той формат, який редактор пропонує за замовчуванням. Якщо ж дані оброблятимуть в інших середовищах, варто використати один з універсальних форматів.

Формати файлів растрових зображень:

Формати файлів векторних зображень

Зверни увагу!

Існують універсальні формати графічних файлів, які одночасно підтримують і векторні, і растрові зображення.

PDF (англійською Portable Document Format) — портативний формат документу розроблено для роботи з пакетом програм Acrobat. У цьому форматі можна зберегти зображення і векторного, і растрового формату, текст з великою кількістю шрифтів, гіпертекстові посилання і навіть налаштування друкарського пристрою. Розміри файлів досить малі. Дозволено лише перегляд файлів, редагування зображень у цьому форматі неможливе.

 

EPS (англійською Encapsulated PostScript) — інкапсульований постскриптум) - формат, підтримуваний програмами для різних операційних систем. Рекомендують для друку і створення ілюстрацій у настільних видавничих системах. Цей формат дозволяє зберегти векторний контур, який обмежуватиме растрове зображення.

 

І растрових, і векторних форматів графічних файлів є багато.

Серед цього різноманіття немає того ідеального, який би задовольняв усім можливим вимогам.

Вибір того або іншого формату для збереження зображення залежить від цілей і завдань роботи із зображенням: