Інноваційна діяльність

Використання методу кейсів у позашкільній роботі

Метод кейсів (від англійського «case» - випадок) – метод навчання, який використовує опис реальних життєвих ситуацій. Учасники освітнього процесу повинні дослідити ситуацію, розібратися в суті проблеми, запропонувати декілька варіантів рішення і обрати найкращий з них.

Завданням цього методу є максимальне залучення кожного вихованця до самостійної роботи з метою вирішення порушеної проблеми або завдання.

Така технологія сприяє розвитку у вихованців самостійного мислення, вміння вислуховувати і враховувати альтернативну точку зору, аргументовано висловлювати свою. За допомогою цього методу вихованці мають можливість проявити і удосконалити аналітичні та оціночні навички, навчитися працювати в команді, знаходити найбільш раціональне рішення порушеної проблеми.

Перевагою методу є необхідність оволодіння попереднім комплексом теоретичних знань для використання їх у практичній площині вирішення конкретної проблеми або ряду проблем. У процесі роботи над кейсом  у вихованців часто виникає потреба у додаткових інформаційних джерелах для всебічного і ґрунтовного аналізу ситуації. В кінцевому результаті вихованці роблять власні висновки, пропонують свої рішення проблемної ситуації.

Найважливіше те, що даний підхід виходить за межі освітнього простору, сягає сфери професійних рішень проблем у певній галузі знань, формує інтерес і профільну мотивацію. Тут, як і в справжніх інноваційних технологіях, навчальні знання і освітній процес в цілому не самоціль, а інструмент для компетентнісного навчання вихованця.

Застосування кейс-методу дозволяє сформувати високу мотивацію до навчання. Він призначений для розвитку у членів гуртка умінь самостійно приймати рішення і знаходити правильні та оригінальні відповіді на проблемні питання.

Кейс заняття гуртка «Біофізика» на тему «Тиск великий. Тиск малий»

Режим доступу: https://sites.google.com/view/casepressure