Мобільні додатки для навчання дітей з ООП

Digital Inclusion

Це – перший україномовний безплатний мобільний додаток для розвитку й відновлення мовлення, соціалізації та реабілітації людей із розладами аутистичного спектра чи після хвороб, коли вербальна комунікація неможлива.

У розділі “СЛОВА” можна вибрати категорію, про що людина хоче сказати. Наприклад, “Сім’я”, “Гігієна”, “Здоров’я”, “Харчування”, “Транспорт”. Далі можна вибрати від 1 до 10 слів одночасно, щоби сформувати речення.

Слова можна обирати, натискаючи на зображення з текстом. Кожне слово озвучується після натискання круглої кнопки. До того ж є регулятор гучності озвучення слів, які з’явилися у вікні вибору. Також слова можна видаляти.


Connect by BeWarned

Безплатний додаток допомагає спілкуватися глухим людям із людьми, які чують. Додаток перетворює усну мову на текст і навпаки.

Наприклад, вам треба зробити замовлення в кафе, ви пишете це в додатку, а він миттєво озвучує ваше прохання офіціантові. Офіціант може вам відповісти, і ви побачите на екрані, що він сказав.

Люди, які мають порушення слуху, можуть почати розмову зі співрозмовником за допомогою готових шаблонів або створити необмежену кількість персональних. 


Перекладач ЖМ

За допомогою безплатного застосунку людина з порушенням слуху може викликати перекладача жестової мови в онлайн-режимі в будь-якій ситуації, і навіть за кордоном. Сервіс працює 24/7. Здійснити діалог допомагають професійні перекладачі від “Центру соціальної підтримки нечуючих і слабочуючих людей”.


Facing Emotions

Програма перетворює 7 ключових емоцій, виявлених на людському обличчі, на 7 унікальних звуків. Це дає змогу незрячим і слабозорим отримувати багатший досвід та розуміння під час спілкування з іншими.

Програма сканує обличчя людини, з якою спілкується сліпий, і визначає елементи обличчя: очі, ніс, брови та рот, а також їхні положення відносно одне одного. Потім обробляє виявлену емоцію й переробляє її в звук.

У інтерфейсі програми використовують чорний і жовтий кольори, що створюють найвищий контраст. Таку комбінацію також рекомендують в інструкціях щодо доступності. Жовтий – останній колір, видимий людям із порушеннями зору.


Sullivan+

Це додаток для допомоги незрячим та слабозорим, що розповідає про навколишній світ, отримуючи інформацію за допомогою камери смартфона. Так, програма:


Синтез мовлення від Google

Завдяки системі синтезу мовлення Google додатки можуть озвучувати текст на екрані. Наприклад, її можуть використовувати:



RHVoice

Синтезатор українського мовлення, розроблений для середовища Windows і Android. Він допомагає незрячим користувачам ПК і смартфонів працювати з україномовними інтерфейсами й текстом, озвучуючи їх. Синтезатор поширюється безплатно. 

Dostupno

Додаток допоможе зорієнтуватися в українських містах та знайти безбар’єрні локації для людей з інвалідністю. Завдяки великій кількості фільтрів можна підібрати місце, де можна зручно провести час і не шукати допомоги, щоби потрапити до архітектурно недоступної локації. Також можна долучитися до створення мапи доступності та додати свої локації.

Рівень зручності визначається наявністю пандуса, сходів, безбар’єрного простору всередині, зручністю вбиральні, наявністю облаштованих паркувань, велопарковки, pet-friendly локацій тощо.

На мапу потрапили кінотеатри, кафе, ресторани, торговельно-розважальні центри, обласні державні адміністрації, міські ради, центри надання адміністративних послуг, суди, музеї, бібліотеки, парки, банки, аптеки, супермаркети, залізничні вокзали та багато інших.

Нині мапа нараховує 26 українських міст. Кількість планують збільшити.