Учнівське самоврядування   

                          "Веселкова країна"

                                                                          

УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ - організація учнів, яка сприяє участі усіх школярів в управлінні справами колективу свого класу та школи, тим самим стає моделлю елементів дорослого життя, формою усвідомлення подальшої активної життєвої позиції. 


                           Нормативно-правове забезпечення роботи учнівського самоврядування

Міжнародні документи

1.  Декларація прав дитини, проголошена Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 20.11.1959 р.

2.  Конвенція про права дитини, прийнята та відкрита для підпи­сання, ратифікації та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН 20.11.1989 p.; ратифікована в Україні 21.02.1990 р.

3.   Підсумковий документ Спеціальної Сесії Генеральної Асамблеї ООН «Світ, сприятливий для життя дітей» (травень 2002 p., Нью-Йорк)

Національні документи

1.   Конституція України.

2.   Закон України від 05.02.1993 р. № 2998-ХІІ «Про сприяння со­ціальному становленню та розвитку молоді».

3.   Закон України від 21.06.2001 р. № 2558:Ш «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю».

4.   Закон України від 01.12.1998 р. № 281-XIV «Про молодіжні та дитячі громадські організації».

5.   Закон України від 26.04.2001 р. № 2402-Ш «Про охорону дитин­ства». 

6.   Указ Президента України від 29.03.2001 р. № 221 «Про додаткові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики».   

7.    Указ Президента України від 23.06.2001 р. № 467 «Про додаткові заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім'ями».

8.    Закон України від 22.06.2000 р. № 1841-ІП «Про позашкільну освіту».

9.    Концепція загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2006-2016 роки» (затверджено розпорядженням КМУ від 22.04.2006 р. № 229-р).


                                                     Структура  учнівського  самоврядування:

Привіт! Ми, лідери учнівського самоврядування В'язівського ЗЗСО І-ІІ ступенів, раді вітати Вас!

 

Парламент в нашому освітньому закладі складається з 4-х міністерств. Кожне міністерство спеціалізується на певній діяльності та має свій обсяг роботи. Згідно з виборами Президента школи від 16.09.2023р. Президентом учнівського самоврядування "Веселкова країна" є Кобрин Ірина (9 клас).

"Саме від нас залежить наше майбутнє і наші умови життя. Проявляй  ініціативу, будь креативним та спрямовуй свій потенціал у розвиток!”

Секретар учнівського парламенту, учениця 9 класу Мар'яна  Дідух

                                                                                            Лідери класних колективів

Староста, учень 6 кл., Гумен Остап та його заступниця Ірина Гаврилюк. 

Міністерство спорту та здорового способу життя


Староста, учениця 7 кл., Ольга Гумен та її заступниця Олена Ванюшина.

Міністерство національно-патріотичного виховання


Староста, учениця 8 кл., Антоніна Горлай та її заступник Стас Власюк.

Міністерство інформації

Староста, уч. 9кл., Анастасія Власюк, та її заступниця Інеса  Струк 

Міністерство роботи з Веселковими містечками.

                                   Стаття 28. Учнівське самоврядування

1. У закладах освіти та їхніх структурних підрозділах може діяти  учнівське самоврядування з метою формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо.  Учнівське самоврядування здійснюється учнями безпосередньо і через органи учнівського самоврядування. Учні мають рівні права на участь в учнівському самоврядуванні, зокрема на участь у роботі дорадчих (консультативних із певних питань), робочих (робочих групах тощо) та інших органів учнівського самоврядування, а також вільно обирати та бути обраними до виборних органів учнівського самоврядування.

2. Учнівське самоврядування може діяти на рівні класу, пансіону (за наявності) та іншого структурного підрозділу закладу освіти. Органи учнівського самоврядування утворюються за ініціативою учнів та  можуть бути одноособовими, колегіальними, а також можуть мати різноманітні форми і назви.

3. Керівник закладу освіти сприяє та створює умови для діяльності органів учнівського самоврядування.

4. Інші учасники освітнього процесу не повинні перешкоджати і втручатися в діяльність органів учнівського самоврядування.

5. З питань захисту честі, гідності та/або прав учнів закладу освіти керівник учнівського самоврядування має право на невідкладний прийом керівником закладу освіти. Керівник закладу освіти зобов’язаний розглянути усну чи письмову вимогу керівника учнівського самоврядування про усунення порушень щодо честі, гідності чи прав учня закладу освіти та вжити заходів відповідно до правил внутрішнього розпорядку та/або законодавства. Органи учнівського самоврядування мають право, але не зобов’язані вести протоколи чи будь-які інші документи щодо своєї діяльності.

6. Органи учнівського самоврядування мають право:

- брати участь в обговоренні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;

- проводити за погодженням з керівником закладу освіти організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи та/або ініціювати їх проведення перед керівництвом закладу освіти;

- брати участь у заходах (процесах) із забезпечення якості освіти відповідно до процедур внутрішньої системи забезпечення якості освіти; захищати права та інтереси учнів, які здобувають освіту у цьому закладі освіти; вносити пропозиції та/або брати участь у розробленні та/або обговоренні плану роботи закладу освіти, змісту освітніх і навчальних програм; через своїх представників брати участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації та реалізації освітнього процесу.

7. Діяльність органів учнівського самоврядування не повинна призводити до порушення законодавства, установчих документів закладу освіти, правил внутрішнього розпорядку, прав та законних інтересів інших учасників освітнього процесу.

8. Засади учнівського самоврядування визначаються цим Законом та положенням про учнівське самоврядування закладу освіти (за наявності), що затверджується загальними зборами уповноважених представників класів закладу освіти. У своїй діяльності органи учнівського самоврядування керуються законодавством, правилами внутрішнього розпорядку та положенням про учнівське самоврядування закладу освіти (за наявності).

9. Рішення органу учнівського самоврядування виконується учнями на добровільних засадах.

Правила учнівського самоврядування.docx.pdf
Документ без назви