HNK Varaždin
Kada gospođa Chandebise, supruga magnata osiguravajućeg društva, posumnja da joj suprug ima aferu s drugom ženom, ta “buba u uhu” neće joj dati mira sve dok osobno ne ispita cijelu stvar. Uz pomoć prijateljice, gospođa Chandebise šalje vlastitomu suprugu anonimno ljubavno pismo pozivajući ga na tajni ljubavni sastanak.
Hrvatsko narodno kazalište (HNK) - Kazalište u vašim domovima
Danas svakako najpopularniji bijeli balet, 'Labuđe jezero', djelo koje je postalo sinonimom klasične baletne umjetnosti, poslije neuspjele praizvedbe 1877. u Sankt Peterburgu palo je u zaborav te postalo jedno od najvećih životnih razočarenja genijalnog skladatelja Čajkovskoga. Priča je to o princu koji se beznadno zaljubi u začaranu princezu-labudicu i zbog te ljubavi smrtno strada. Opće je uvriježeno mišljenje kako se potreba za Labuđim jezerom pretvorila u čudesan sindrom, a pravi ga se ljubitelji baletne umjetnosti nikada ne mogu zasititi.
Najuspješnije i najpopularnije djelo Jakova Gotovca opera Ero s onoga svijeta odavno je ubrojen među najuspjelije slavenske komične opere, a od praizvedbe u zagrebačkome HNK 1935. gotovo ne silazi s repertoara svih hrvatskih nacionalnih kuća. Brojni osvrti o predstavama postavljenim na stranim pozornicama ocjenjuju Eru zaštitnim znakom hrvatske opere, koji prenosi pjesme i plesove svoje domovine u svijet, pri čemu su dramska riječ i glazba idealno spojene.
Zagrebačko kazalište mladih (zekaem) - You Tube kanal
Osam glumica će zajedno s gledateljima proživjeti iznova komunizam, rat, tranziciju i ovu suvremenost, svjedočeći u prostoru teatra o vremenu koje ih je promijenilo.
Kreont i Antigona branit će do krajnjih granica svoje svjetonazore i načine na koje se suočavaju s praktičnim dvojbama ovoga svijeta. Ostat će kruti u stavovima do točke vlastita uništenja i uništenja onih koji ih okružuju.
Predstave na JoomBoosu
Predstava „Priroda i društvo“ u konceptu Maje Sviben, Nore Krstulović i Vedrana Peternela te u režiji Nore Krstulović, nastala u koprodukciji ZKM-a, SKROZ-a i ZAMP-a. Kako izgleda ‘uvod u kapitalizam za početnike’, te je li mu mjesto u školskom programu? Tema je to ambicioznog i ne samo kazališnog projekta namijenjenog tinejdžerima, što ga je osmislio kolektiv SKROZ, a koproduciraju ZeKaeM i – ZAMP!