HOSTÉ KONFERENCE VIM.ONLINE 2020

Václav Korbel

PANELOVÁ DISKUZE

Analytik ve think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR a ve společnosti PAQ research sociologa Daniela Prokopa. Václav Korbel je absolventem doktorského studia na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a v současné době se věnuje výzkumu v oblasti vzdělávání – v průběhu jarní krizového stavu na školách realizoval se svými kolegy Danielem Prokopem a Michalem Kuncem ze společnosti PAQ research longitudinální výzkum analyzující data z více než 500 rodin, jehož cílem bylo zjistit, jaký dopad mělo vzdělávání na dálku na děti a rodiče a jehož výsledky ukazují, že změny, které proběhly během posledních měsíců, mohou výrazně ovlivnit další směřování celé generace dětí.


Lucie Rohlíková

PANELOVÁ DISKUZE

METODICKÝ WORKSHOP

Vedoucí oddělení Celoživotního a distančního vzdělávání Západočeské univerzity v Plzni a předsedkyně České asociace distančního univerzitního vzdělávání (ČADUV). Lucie Rohlíková je zkušenou autorkou a tutorkou on-line kurzů. Realizuje prakticky zaměřené i výzkumné projekty, publikuje v České republice i v zahraničí. Za inovativní zpracování on-line kurzů a elektronických vzdělávacích materiálů získala několik cen (The Best European Learning Materials Awards 2015- Gold Award, cena sdružení EUNIS-CZ 2010, cena Národního centra distančního vzdělávání 2004). Od roku 2015 organizuje pro učitele všech typů škol konferenci o smysluplném využívání technologií ve vzdělávání Učitel IN.

Andrea Tláskalová

PANELOVÁ DISKUZE

PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

Učitelka, lektorka speciální pedagogické péče pro děti s poruchami učení a výchovná poradkyně na ZŠ J. V. Sládka Zbiroh. Andrea Tláskalová je koordinátorkou EVVO a GRV, spolupracuje se vzdělávacím centrem TEREZA, Člověkem v tísni, NPI aj. Na své škole vede programy Ekoškola, Světová škola, Škola pro udržitelný život, Faitradová škola, Skutečně zdravá škola a Podnikavá škola. V roce 2017 obsadila 2. místo v ceně GTP ČR a v rámci krizové jarní situace byla oslovana, aby se zapojila do projektu MŠMT a ČT – UčíTelka, kde "učila" prvňáčky prvouku. Od dětství má ráda přírodu, a proto ji oslovuje jí především učení venku, badatelská, zážitková a projektová výuka.


Štěpánka Baierlová

PANELOVÁ DISKUZE

PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

Učitelka matematiky, mediální výchovy a robotiky na ZŠ v Sušici. Štěpánka Baierlová se již více než 15 let se věnuje vzdělávání pedagogů a pomáhám jim s integrací digitálních technologií a robotiky do výuky. V rámci skupiny GEG Sušice a MAS Pošumaví se aktivně podílí na pořádání workshopů a přednášek nejen pro pedagogy, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Ve svých hodinách se snaží přesunout většinu aktivity na samotné žáky, aby měla 'volné ruce' a mohla pomáhat těm, kteří to potřebují. Ráda zkouší nové výukové metody, které nutí děti přemýšlet a hledat řešení. V Centru robotiky v Plzni vede kroužek Robotika pro děvčata, u kterých se snaží podpořit aktivní zájem o STEM předměty.

Monika Kotherová

PANELOVÁ DISKUZE

PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

Učitelka a ředitelka Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Stachy. Monika Kotherová vystudovala obor učitelství 1. stupně na Západočeské univerzitě v Plzni souběžně s oborem Mezinárodní obchod na VOŠ v Českých Budějovicích. Protože se již od střední školy věnovala studiu jazyků, rozšířila si posléze aprobaci o učitelství anglického jazyka pro 1. a 2. stupeň základní školy a učitelské profesi se věnuje nepřetržitě od roku 2004. V práci s dětmi našla osobní naplnění a při výuce se jim snaží být učitelem a přítelem v jedné osobě.

MODERÁTOR KONFERENCE VIM.ONLINE 2020

Petr Sudický

Petr Sudický působí jako lektor akademické/vědecké komunikace a specialista na digitální vzdělávání na Masarykově univerzitě. E-learningu a technologiím ve vzdělávání obecně se věnuje více než 15 let. Začínal jako studentský asistent na Filozofické fakultě MU, kde posléze působil jako zakladatel a vedoucí týmu, který se programově zabývá výzkumem a praktickou metodickou podporou učitelů při zavádění technologií do výuky – prezenční i distanční. V posledních letech se svoje poznatky a zkušenosti rozšířit i do oblasti neformálního vzdělávání a komunikace vědy, především v souvislosti s využitím video materiálů a dokumentární tvorby. Publikuje v ČR i v zahraničí a je spoluautorem knihy E-learning: Učení (se) s online technologiemi.