VEŽIČKI TIĆI

vol.2

DOBRODOŠLI

na raredne stranice produženog boravka drugih razreda Osnovne škole Vežica, školske 2022./2023.godine. 

Ovo je mjesto za pregled našeg rada, aktivnosti i novih informacija i obavijesti. 

Uživajte!

„Bilo jednom…ljudsko tijelo" je francuska animirana televizijska serija puna edukativnih podataka koja na djeci prihvatljiv način objašnjava funkcije ljudskoga tijela. Iako serijal prati živote mladića Pierrota i njegovih prijatelja koji ulaze u razne stadije života i time uče o složenosti tijela i evoluciji, glavni glumci su zapravo eritrociti, leukociti, bakterije, virusi i ostali dijelovi ljudskog tijela. Na ovom zabavnom putovanju djeca će naučiti o rođenju djeteta, ljudskoj koži i organima, o krvi, disanju, živčanom sustavu, koštanoj srži, hormonima…

Na linku ispod nalazi se prva epizoda, a uz nju naći ćete i ostalih 27 epizoda. Sve su na francuskom jeziku uz titlove na hrvatskom. 

Dragi roditelji,

prošlogodišnje aktivnosti na projektima bile su nam toliko dobre da smo nagrađeni i oznakama kvalitete koje možete vidjeti u nastavku ovog teksta.

https://sites.google.com/view/vezickitici/Naslovnica

NOVOST KOD CIJENE, PLAĆANJA TE PRIJAVE I ODJAVE RUČKOVA

NOVI CJENIK PREHRANE (ručak+užina = 26,37kn (3,5 eura))

Ručkovi se odjavljuju dan za dan putem jutarnjeg prijavljanja domaru do 8:45, a za više dana izostanka učenika putem poziva u kuhinju (051/455-681) te porukom učiteljicama produženog na službeni telefon.

Dragi roditelji, naše prošlogodišnje aktivnosti u 2 eTwinning projekta izišla su u biltenu "Rizik" Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije. U linku ispod na zadnjoj stranici pronađite i pročitajte :)

https://zzjzpgz.hr/wp-content/uploads/2022/09/bilten-25.pdf 

POTREBAN PRIBOR ZA RAD U PB

Molim vas da navedene materijale označite imenom vašeg djeteta radi lakšeg prepoznavanja.

eTwinning

https://www.etwinning.net/hr/pub/index.htm 

NAŠI NOVI PROJEKTI U 2022./2023.

ŠKOLSKI KALENDAR

2022./2023.

RASPORED AKTIVNOSTI U PB


11:30 - 13:00   DOLAZAK U BORAVAK (dolazak učenika, odmor, aktivnosti po izboru djeteta)

12:30 - 14:00  RUČAK (nakon završene redovne nastave, ovisno o danu u tjednu)

PON - 13:10

UT - 12:40 

SRI - 13:10

ČET - 13:30

PET - 13:10

UTORKOM I ČETVRTKOM 6.SAT (12:40-13:25) ZBOR

UTORKOM I ČETVRTKOM OD 13:30-14:15 JUDO

12:30 - 14:15  VRIJEME ZA DOMAĆU ZADAĆU (obavezno pisanje domaće zadaće, ponavljanje i vježbanje nastavnih sadržaja prema mjesečnom planu i programu)

14:15 - 15:00 ORGANIZIRANO VRIJEME (kreativne igre i radionice prema planu i programu)

15:00 - 15:15  UŽINA

15:15 - 16:00 SLOBODNO VRIJEME (odlazak na igralište, park, šetnju, igre po želji učenika)

16:00 - 16:30 ZABAVNO ČUVALIŠTE (spremanje svih stvari, uređenje klupe i učionice, igre i razgovor)

PRODUŽENI BORAVAK


Produženi boravak je oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave nakon jutarnje redovne nastave. Rad produženog boravka organizira se od 11:30 do 16:30, neposredno nakon redovite prijepodnevne nastave.

U produženom boravku se izmjenjuju odmor, vrijeme za učenje, vježbanje i ponavljanje te organizirano vrijeme, a učenicima koji pohađaju produženi boravak, osigurana su 2 obroka: ručak i užina.

Rad u produženom boravku drugačiji je od rada u redovitoj nastavi, ali usklađen s nastavnim sadržajima koje je razredna učiteljica realizirala ujutro. Učiteljica u produženom s učenicima, osim ponavljanja i uvježbavanja nastavnih sadržaja te pisanja domaće zadaće, osmišljava i načine kreativnog provođenja preostalog vremena kroz učenje i igru.

Produženi boravak ostvaruje se kroz nekoliko područja: 

·        jezično-komunikacijsko: slušanje i govorenje, glasovna analiza i sinteza, čitanje i pisanje, razvoj verbalne i neverbalne komunikacije, igranje uloga, dramatizacija, improvizacija, sudjelovanje u raspravama i debatama, stvaralačko izražavanje i sl.;

·        kulturno-umjetničko: pjevanje, sviranje, slušanje glazbe, pokret, likovno izražavanje, posjet kulturnim ustanovama (knjižnici, kazalištu, kinu, muzeju, likovnoj galeriji,…) upoznavanje hrvatske nacionalne baštine;

·        prirodoslovno-matematičko: svladavanje matematičkog jezika, razumijevanje i primjena matematičkih zakonitosti, računanje, mjerenje, procjenjivanje, rješavanje problema, istraživački rad, posjet znanstvenim ustanovama, učenje o povijesnim hrvatskim znanstvenicima i upoznavanje suvremenih hrvatskih znanstvenika;

·        sportsko-rekreativno: razvijanje svijesti o važnosti zdravog načina života te upoznavanje zdravog načina življenja, stjecanje higijenskih navika, sportska igra, izgradnja samodiscipline i sportskog duha, posjet sportskim događajima, organiziranje sportskih natjecanja, učenje o povijesnim hrvatskim sportašima  i upoznavanje suvremenih hrvatskih sportaša.