Сорохан М.Г.

Сорохан Марія Григорівна


Посада: вчитель початкових класів

Освіта: вища

Кваліфікація: вчитель початкових класів, вихователь

Новобузьке педагогічне училище 1990 р.

Спеціальність: «Початкове навчання»

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника 2005р.

Педагогічний стаж 31р

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії


Звання: старший вчитель


Тема над якою працюю. Формування екологічної культури молодших школярів.

У роботі дотримуюсь думки: вміння знаходити обдарованих та здібних дітей – талант; вміння їх виховувати та навчати – мистецтво. Але найважливішим є любов до дитини!


Актуальність теми педагогічного дослідження.

Тема. Формування екологічної культури молодших школярів.

Актуальність досвіду. Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу життю людей. В даний час людство має змінити ставлення до природи. Йому потрібні висока екологічна культура й свідомість. Настав час керуватися в наших діях правилами екологічного гуманізму. Людина – частинка природи і має не панувати над нею, бути не «царем природи», а її невіддільною часткою. Вона часто не усвідомлює, що від нанесеної шкоди страждає сама, страждатимуть покоління, які житимуть далі. .Екологічна криза все більше нівечить природу нашої країни (гинуть малі річки та ліси, задихаються від забруднень міста, виснажуються орні землі). Саме тому я обрала цю тему і моя робота спрямована на формування екологічної культури учнів, бо треба, щоб виросло покоління, яке охоронятиме довкілля.

Мета: навчити бачити красу навколо себе; розвивати спостережливість; формувати уявлення про взаємозв’язки в довкіллі та дбайливе ставлення до природи згідно з традиціями українського народу; учити самостійно мислити, уміти взаємодіяти в групі, знаходити раціоналізаторські рішення поставленої проблеми; прищеплювати елементарні уміння і навички розумного природокористувача; раціонально використовувати природні багатства; спонукати до збереження неповторної краси рідного краю; сприяти розвитку творчих здібностей учнів та становленню активної життєвої позиції.

Завдання. Формувати ключові компетентності здобувачів освіти ; оптимально дібрати та застосувати в роботі педагогічні технології, що будуть забезпечувати досягнення передбачуваного результату, а саме: формування екологічної культури молодших школярів; застосовувати інноваційні педагогічні технології; домогтися, щоб турбота про збереження природи стали рисами характеру кожної дитини.


Пам’ятка педагогу

- Будь обережним!

- Не помились!

- Не нашкодь!

- Будь надією для дитини!

- Даруй себе учням!

- Знай, до чого ти прагнеш!

- Постійно шукай у дитині багатство її душі!

- Будь терплячим в очікуванні дива і будь готовий до зустрічі з ним у дитині!