Науково-методична робота

Науково-методичні напрацювання :

2017 – 2018 н.р. член обласної творчої групи вчителів географії.

Маю власну методичну розробку «Навчально – методичний посібник «Формування компетентності підприємливості у курсі географії «Україна і світове господарство. 9 клас», яка пройшла апробацію та схвалена науково – методичною радою обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол засідання №2 від 21 березня 2018 року).

2018 – 2019 н.р. член обласної творчої групи вчителів географії.

Маю власну методичну розробку «Національно – патріотичне виховання учнів на уроках географії і в позаурочний час», яка пройшла апробацію та схвалена науково – методичною радою обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол засідання №6 від 28 грудня 2018 року)

Активний учасник обласних семінарів учителів географії, економіки, природознавства

10 лютого 2021 року в онлайн-форматі відбувся семінар-практикум для вчителів географії з теми «Підвищення ефективності сучасного уроку як основні форми організації освітнього процесу через інноваційну діяльність учителя географії».

Цікаві факти професійної біографії:


Дуже цікава наука географія. Відкриваєш підручник і перед тобою цілий світ – нерозгаданий, таємничий, далекий. Але сьогодні ми не будемо мандрувати далекими світами, бо перед нами болюча проблема сьогодення України – це Крим.

А чи знаєте ви, що історія Криму цікава тим, що там за всіх відомих історичних часів проживали найрізноманітніші народи та племена: неандертальці, кіммерійці, греки, скіфи, сармати, готи, гуни, хозари, слов’яни, монголо – татари, турки. 19 лютого 1954 року Крим ввійшов як область до складу України. А до складу Росії з української Слобожанщини відійшли південь Курської, Бєлгородської та Воронезької областей. За кількістю сонячних днів Крим не поступається середземноморським курортам Європи. На узбережжі Чорного та Азовського морів сонце світить близько 2500 годин на рік, це більше навіть ніж у Сочі. А дитячий центр «Артек» складається з десяти таборів і здатний прийняти за зміну 5000 дітей. Одним з найкращих дитячих курортів вважається Євпаторія. Тут розташовано 9 дитячих санаторіїв»

Саме такою цікавою та пізнавальною інформацією я намагаюся заінтересувати дітей на уроці під час вивчення нової теми. Свої уроки проводжу так, щоб хоча один з фрагментів уроку врізався у пам’ять учнів і потім вони могли його через деякий час згадати. Все це спонукає мене до пошуку цікавих фактів , ілюстрацій, презентацій, відео, нових форм і прийомів роботи на уроках. Як і кожному вчителю мені приємно бачити на уроці допитливі очі учнів, їхні підняті руки, гору запитань після уроку, коли після дзвінка вони не поспішають з кабінету. І коли учні кажуть, що я так полюбила вашу географію, це означає, що моя праця недаремна. Переконана з власного досвіду, що найцікавіше будувати урок з використанням різних форм і методів роботи.

Викладання географії здійснюю за нині діючими програмами. Регулярно опрацьовую методичну та педагогічну літературу, використовую інтернет – ресурси. Уроки проводжу в добре оснащеному кабінеті, в якому є всі мультимедійні засоби навчання, зібрано багато методичної літератури, фахові журнали, різний роздатковий матеріал, географічні карти, атласи, таблиці, завдання різних рівнів для проведення тестової перевірки знань, розроблені мною завдання для контрольних робіт.

У процесі викладання особливу увагу приділяю сучасним освітнім технологіям навчання, так як вони мають великий потенціал і високу реалізацію для засвоєння учнями програмового матеріалу. Часто практикую нестандартні форми уроків: урок – залік, урок – суд, урок – подорож, урок – гра, урок – практикум. При цьому використовую різноманітні інтерактивні прийоми: закінчи речення, мозковий штурм, так – ні, вірю – не вірю, мікрофон, складаємо сенкани, кросворди. Активізувати опорні знання учнів або закріпити вивчений на уроці матеріал в доступній формі дають змогу вправи: «Встав пропущене слово», «Відгадай мене», «Відгадай термін», «Вибери відповідність», «Покажи географічний об’єкт». Кожен урок проводжу з використанням відеоматеріалів та мультимедійних презентацій. Також проводиться позакласна робота з географії.

Також не менш важливим елементом позакласної роботи є екскурсії, туризм. Я люблю подорожувати і намагаюся привити цю любов своїм школярам та колегам.

У 2013 році нашому закладу освіти випала нагода взяти участь у XV Всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні, присвяченій проголошеному ООН Міжнародному року співпраці з питань води. Мною була створена команда «Aquarius» (Водолій). До її складу ввійшли учні 10 та 11 класів. Заздалегідь ми написали екологічний проект, щоб ввійти в 30-ку кращих і поїхати до Севастополя. Ми пишаємося тим, шо вперше взявши участь у змаганні такого високого рівня, зайняли ІІ місце.



Попереду у мене багато нездійсненних планів, задумів, які я обов’язково буду старатися виконати!