Наші відділи

Фортепіано - дивовижний інструмент, який дозволяє розслабитися та заспокоїтися, незалежно від того, слухаєте ви музику чи граєте самі. Дітям в ранньому віці вчитися грати на фортепіано - дуже корисно. Учні розвивають різноманітні навички. Уроки дітям дають багато переваг з точки зору поведінки і здоров`я на майбутнє.

Одна із переваг уроків фортепіано для маленьких дітей є розвиток мозку та психічного здоров`я. Вираження емоцій через інструмент допомагає дітям зняти стрес в душі та тілі. Гра на музичному інструменті дає змогу підвищити почуття впевненості, задоволення, що піднімає самооцінку.

Різноманітний за своїм складом відділ оркестрових інструментів наліковує 14 викладачів, які професійно з натхненям та любов`ю навчають дітей грі на ударних, духових інструментах, бандурі, скрипці, віолончелі, домрі та гітарі, баяні та акордеоні.

Багато типів струнних інструментів об'єднані відповідно до осбеннойхарактеристикою. Їх звук виробляється, коли натягнута смужка матеріалу (звичайно проволка, шовк або кишка) починає вібрувати від зіткненнязі смичком або іншим предметом. Параметри звуку, що видається струною, залежать від довжини, гнучкості, і напруженості.

У Західних країнах схваленим матеріалом для струн були кишка або дріт, ана Сході використовувався шовк.

Перші кроки свого існування Уманська дитяча школа мистецтв розпочала в далекому 1901 році. За цей час школа неодноразово була реорганізована, розширювалася різноманітними відділами. В закладі завжди працювали викладачі співу та теорії музики. З архівних документів відомо, що в 1911 році клас співу очолював А. П. Лех. В 1923 році відкрито додатково клас хорового співу. А. О. Покрасов – директор ДМШ з 1974 по 1989 рік був керівником шкільного дитячого хору та хору викладачів.


Відділ музично-теоретичних дисциплін є невід`ємною складовою в музичній освіті. Одним із перших, хто надавав знання з елементарної теорії в закладі - був А.А.Дубінський. В.Г.Добринський - директор школи з 1947 по 1974 рік, на теоретичному відділі викладав сольфеджіо. З.В.Вояковська - директор школи з 1989 по 2002 рік, впродовж 25 років очолювала теоретичний відділ. Багато років під керівництвом Кулієвої Т.М. викладачі відділу музично-теоретичних дисциплін шукають цікаві та доступні форми роботи викладання матеріалу для учнів. Результат праці - щорічні перемоги шкільної команди на обласних олімпіадах.

Мистецький відділ наліковує 111 учнів, які навчаються відчути музику навколишнього світу, бачити прекрасне, опановують різні види техніки образотворчого мистецтва. За бажанням, можуть навчитися грати на музичному інструменті, танцювати. А в цьому їм допоможуть креативні, талановиті, багаті на знання викладачі.


Концертмейстери - це надійна підтримка на виступах. Це люди, які відчувають настрій дитини. В ДШМ працюютьт творчі, талановиті, артистичні концертмейстери.