Правила поведінки
Правила для учнів
1. Загальні правила поведінки учнів
1.1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у школу дотримується правил ввічливості, залишає верхній одяг у гардеробі, прямує до місця проведення уроку.
1.2. Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.
1.3. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.
1.4. Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
1.5. Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
1.6. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
1.7. Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.
1.8.Учнідотримуються правил техніки безпеки як підчас уроків так і під час перерв.
1.9. Забороняється користуватися мобільними телефонами під час навчально-виховного процесу.
2. Поведінка на заняттях
2.1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.
2.2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.
2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.
2.4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас.
3.Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять
3.1. До початку уроку учень повинен: прибути до кабінету до першого дзвінка, увійти до класу тільки в присутності вчителя і підготуватися до уроку.
3.2.Під час перерви учні зобов’язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.
3.3. Під час перерви учням забороняється: бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території школи.
4. Правила поведінки учнів у їдальні
4.1. У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових і дотримуватися черги.
4.2. Заборонено перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі.
4.3. Заборонено виносити їжу і напої за межі їдальні
4.4. Під час перебування в їдальні учням слід дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.
4.5. Учні повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.
4.6. Розмовляти під час їжі треба не голосно, щоб не турбувати тих, хто їсть по сусідству.
4.7. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
4.8. Учень зобов’язаний після прийому їжі забрати зі столу посуд.
Правила користування мережею Інтернет
Правило 1: Не відкривайте вкладених файлів від невідомих відправників та не переходьте за підозрілими посиланнями
Подумайте, чи це повідомлення точно мало бути надіслане вам: наприклад, чи справді ви замовляли якусь послугу або посилку;
Перевірте адресу відправника — несправжню можна розпізнати, якщо уважно до неї придивитися;
Сама назва додатку теж може багато сказати: наприклад, documents. js взагалі не є офісним файлом, хоч на перший погляд так може здаватися;
Наведіть мишку на посилання, проте не натискайте! Тоді відобразиться адреса, а ви перевірите, на який сайт насправді вказує посилання.
Обережно переходьте за посиланнями в SMS-повідомленні. Шахраї використовують ім'я банку для надислання фіктивних SMS, щоб «виманити» у вас дані пароля або платіжної картки. Дізнайтеся більше про SMS-фішинг.
Правило 2: Перевіряйте адресу веб-сайтів, на які ви заходите, а також їхні сертифікати
Уважно перевіряйте вебсайти, на яких ви перебуваєте: якщо вони будуть вам підозрілі - не вказуйте там жодних своїх даних;
У разі необхідності введення автентифікаційних даних переконайтеся, що з'єднання зашифроване. На це вказує адреса, яка починається з https:// та іконка закритого замка; також перевірте сертифікат веб-сайту (достатньо натиснути на замок);
Перевіряйте сайт, використовуючи ресурс «Чорний список» від Асоціації ЄМА на наявність шахрайських сайтів в списку або сервіс кіберполіції «STOP FRAUD».
Правило 3: Часто оновлюйте пристрої та програмне забезпечення (системне та прикладне)
Не погоджуйтесь на встановлення на пристрої програм, які походять з невідомих джерел;
Не відключайте механізми захисту від виробника на своєму пристрої;
Не виконуйте дії, про які просить невідомий відправник в SMS-повідомленні/електронному повідомленні (наприклад, натискання на посилання, які скеровують безпосередньо на сторінку входу в інтернет-сервіс банку);
Не вказуйте номер клієнта і пароль під час використання мобільного додатку (за винятком процесу активації додатку);
Не встановлюйте жодних сертифікатів або додаткових програм для обслуговування.
Правило 4: Створюйте складні паролі, які стороннім особам буде важко відгадати
Пароль повинен містити не менше 8 символів, складатися з великих і малих літер, цифр та спеціальних символів;
Не використовуйте паролі, які можна знайти в словнику української мови або словниках іноземних мов — злочинці мають програми, які можуть за кілька секунд зламати такі «словникові» паролі;
Замість того, щоб записати, наприклад, пароль Kredobank1234 — краще це зробити так: Kred0b@nk1357> його легко запам’ятати, але набагато складніше зламати;
Часто змінюйте свій пароль;
Використовуйте генератори складних паролів (включені в деякі програми менеджерів паролів або доступні online).
Правило 5: Не використовуйте однаковий пароль для різних облікових записів та не записуйте пароль на картках і в файлах на комп’ютері
Створюйте складний пароль так, щоб ви могли його легко запам’ятати і ніде не записувати;
Використовуйте спеціалізоване програмне забезпечення — менеджер паролів, наприклад KeePass.
Правило 6: Не вказуйте/не надсилайте свій логін і пароль іншим особам
Ніколи не давайте свій логін і пароль до пристрою іншим особам;
Жоден працівник банку не має права просити вас про дані для входу. Такі питання від осіб, що представляються як працівники банку, завжди повинні викликати підозри;
Будьте особливо обережні, коли вказуєте свої приватні дані в мережі Інтернет.
Правило 7: Не входьте через загальнодоступну, незахищену мережу WI-FI в мобільний банкінг та інтернет-банкінг
Використання відкритих та незахищених WI-FI мереж є великою загрозою;
Не підключайтесь до відкритих WI-FI мереж, якщо хочете скористатися банкінгом.
Правило 8: Не використовуйте інтернет-банкінг на загальнодоступних пристроях
Загальнодоступні пристрої можуть мати вірус або на них може бути встановлене зловмисне програмне забезпечення;
Загальнодоступні пристрої краще використовувати для читання новин, порталів тощо.
Правило 9: Використовуйте всюди, де це можливо, функцію мультифакторної аутентифікації
Зберігайте в таємниці код доступу з SMS або мобільного додатку.
Правило 10: Не підключайте зовнішні носії даних до свого пристрою, якщо ви в них не впевнені
Зовнішні пристрої такі, як USB, ліхтарики тощо, можуть містити зловмисне програмне забезпечення, яке встановлюється на пристрої без вашого відома, і буде, наприклад, викрадати ваші дані;
Якщо ви невпевнені, що це за пристрій і чи це безпечно, то краще його не підключайте;
Кіберзлочинці можуть навмисно залишати «заражену» флешку з написом, наприклад, «фото» для того, щоб ви хоча б із цікавості підключили її до вашого пристрою.