Корисні поради

Привіт❤️! А ми маємо корисну інформацію для тебе! Як уникати негативу, скандалу, сварок?🧐

Тобі варто запам'ятати декілька важливих термінів:


Дискусія — це форма колективного обговорення, мета якого — виявити істину або знайти правильний розв’язок порушеного питання через висловлення власних міркувань та зіставлення поглядів опонентів на проблему.

Скандал — подія, випадок, що набувають широкого розголосу й ганьблять їхніх учасників; голослива сварка.

Як бачимо ці поняття є різними, та, на жаль, їх часто ототожнюють 🤷🏼‍♀️


Та щодня ми стикаємося з людьми, думки яких можуть не збігатися з нашими. Тоді виникає питання: як уникнути скандалу?

Пропонуємо розглянути декілька основних правил, які слід запам‘ятати:

🔸 Не доводь свою правоту, а доводь свою думку! Опонент відразу перестане тебе слухати після фрази: «Ти не правий, ти помиляєшся».

🔸 Опонент не ворог, а людина з іншими поглядами!

🔸 Не перебивай. Починай говорити лише тоді, коли промовець завершив свою думку.

🔸 Говори фактами, прикладами, що підтверджують твої слова, тим самим демонструючи свою обізнаність в темі.

🔸 Фільтруй емоції — бери інформацію. Не керуйся емоціями, щоб не було сказано в твою адресу.

🔸 Будь чуйним до іншої думки.

🔸 Проявляй любов та терпіння до співрозмовника. Проявляй повагу.


Дискусія є чудовим способом, щоб не лише висловити свої переконання, а й навчитися правильно їх доносити 👆🏻

Пам'ятай ці правила та будь обізнаним у такій важливій темі! Менше сварок, більше позитиву😉

#уад_поради #уад_новини


Автор: Марія Плахтина

Редактор: Марушка

За даними ресурсу «robota.ua», близько 65% українців працюють не за професією. Ця статистика дещо вражає, адже країні потрібні фахівці своєї справи. Чому ж тоді так багато молоді обирають професії не за своїм дипломом?


1. Відсутність профорієнтації

Так, чи не другий студент зараз розчарований у своєму фахові. «Це зовсім не те, що я думав», «я сподівався на інше», подібні фрази можна почути чи не у кожному виші. Проблема в тому, що в школах виділяють занадто мало часу для того, аби кожен учень міг детальніше пізнати свої таланти та професії.


2. Ефект флюгера

Дуже часто абітурієнти подаються туди, куди проходять за балами ЗНО, куди радять піти батьки, де легше вчитись абощо. Майбутнім абітурієнтам варто відкривати власні таланти, пробувати себе у різних сферах для того, щоб подальше навчання було лише в задоволення.


3. Відсутність робочих місць на ринку

Так, буває і таке, що твої навички важко кудись пристосувати, або ж попиту на твій фах на ринку немає. Це доволі невтішна ситуація, але втім варто не опускати рук та вдосконалювати суміжні навички. Адже професіонали у своїй справі потрібні будь-де.


Пам’ятайте, що будь-яка робота — цінна та важлива. І ніколи не здавайтесь на шляху до омріяної професії!

Привіт😉

Академія підготувала для тебе кілька корисних курсів зі сфери IT, які не дозволять просто згаяти час та дізнатись якнайбільше про всі тонкощі.


1. Від skillup “Тестування ПЗ з нуля до працевлаштування”

Коли? – 9 березня в 19:00

Встигни забронювати собі місце.


https://skillup.ua/lp/pqa-online/m/?utm_source=facebook&utm_medium=cpm&utm_campaign=pqa&utm_content=ban3&utm_term=lal_2_3%25_21_36_ua&fbclid=PAAabW8LYYYPeBtalqg8wU1_rKWcOr-04JK3pPaWkPlbKtGh-SE9bzCNHzQhc


2. Курс, завдяки якому ви дізнаєтесь про мову програмування Python, починаючи з самих основ та історії.

Коли? - До курсу є постійний доступ, потрібне тільки бажання.


https://courses.prometheus.org.ua/courses/KPI/Programming101/2015_T1/about


3. Тут у тебе є можливість обрати будь-який курс з тієї теми, яка тебе цікавить.


https://career.softserveinc.com/uk-ua/learning-and-certification/cities-1/payments-1

Студенти, які планують опанувати свій фах часто натрапляють на відповіді в стилі "Ви чудові, але нам потрібна людина з досвідом". А де ж шукати той досвід?


- Громадські організації. Якщо ваш фах пов'язаний з журналістикою, менеджментом або ж дизайном, великою перевагою буде членство в ГО. Саме там ви зможете застосувати свої навички на практиці та здобути вартісне портфоліо. До того, практика роботи в громадських організаціях завжди до вподоби роботодавцям, адже це свідчить, що ви людина з активною життєвою позицією.


- Власний блог в соцмережах. Сучасні роботодавці звертають неабияку увагу на те, як ви оформлюєте свої сторінки у соцмережах. Вони можуть слугувати вам при складанні резюме. Адже коли ведете блог, то вже маєте навички написання тексту, фотографування, дизайну та СММ. Але зараз дуже важливо для будь-якої професії.


- Участь у конкурсах. Бувають багато конкурсів для творчих людей, куди ви можете подати свої роботи. Для того, щоб за цим стежити, просто час від часу ґуґліть "можливості для (і назва вашої професії)". Повірте, результатів пошуку буде чимало. А якщо ви ще й виграєте, то це вже неабиякий плюс до вашого резюме.


- Безкоштовна праця. Дуже часто в проєкти шукають авторів, дизайнерів на волонтерській основі. Це чудова можливість зарекомендувати себе як фахівця. А також плюс до резюме. Проте не захоплюйтеся безкоштовною працею, цей рівень варто швидко перестрибнути.


- Реєстрація на сайтах фрілансу. Є чимало сайтів, де можна виконувати проєктні замовлення за оплату. Це досить чудовий старт для початківця, адже таким чином з часм можна здобути і досвід, і портфоліо.

- Розсилання свого резюме на вакансії. Варто приділити час, щоб створити справді вартісне резюме, написати мотиваційний лист, де б ви пояснили своє бажання вчитись та працювати саме на цього роботодавця. А далі не варто соромитись розіслати їх декільком компаніям. Повірте, роботодавці самі бажають мати в команді ініціативних молодих спеціалістів, тож відповіді ви точно отримаєте)

Мабуть кожен із нас вже шукав або точно планує знайти роботу. Проте на ринку праці варто дотримуватись незримих правил та уникати найпоширеніших помилок.


Перша помилка: перебільшення своїх навичок. Цінувати себе, то хороша справа, але не пишіть в резюме знання англійської мови, якщо володієте лише українською, розумієте? Роботодавці цінують чесність та відвертість, якщо ви початківець у своїй справі, то не варто боятись вказати це в резюме та на співбесіді.


Друга помилка: робота на шахраїв.

На жаль, дуже часто працівники-початківці натрапляють на недобросовісних роботодавців, які затримують або ж зовсім не дають зарплату та делегують працівникам зайві обов’язки. В такому випадку варто одразу дізнатись все про компанію, в якій ви працюватимете. Також потрібно звернути увагу на договори, які ви підписуватимете при влаштуванні на роботі.


Третя помилка: пошук грошей

Так, робота для нас — це джерело фінансів. Але не варто зосереджуватись лише на цьому, адже ваші навички значно важливіші ніж гроші. Тому варто шукати місце праці, де не тільки можна заробити, а й навчитись

чомусь.


Четверта помилка: відсутність можливості поєднувати роботу з навчанням. Дуже часто студенти, які влаштовують на свою першу роботу, забуваютьпро навчання. І як наслідок, борги, талони та зірвана нервова система. Мирадимо вам підбирати роботу з оптимальним для вас графіком та вчитись правилам тайм-менеджменту.


П’ята помилка: безкоштовне гарування

Або майже безкоштовне😊 Ми радимо вам не погоджуватись на роботу, де докладені зусилля не оплачуються належним чином. Пам’ятайте, що

ваші навички цінні, тож не варто погоджуватись на щось менше.


Шукайте, стукайте і всі двері та цінуйте свій час. А всім, хто шукає роботу або планує її шукати, бажаємо сил, натхнення та успіхів!

Волонтерська робота - це благодійна громадська діяльність.

Ваш волонтерський досвід є важливою інформацією, і його варто додати у своє резюме,адже він підкреслює Вашу особистість, щоб відрізняти Вас від інших претендентів. 😎

В Україні близько 12% населення бере участь у волонтерстві і ця кількість поступово збільшується.

Волонтерство - це пошук речей, які можуть особисто вплинути на Вас. ⏳

Навіщо включати інформацію про волонтерство у своє резюме? 📝

❗️Незалежно від того, який професійний досвід у Вас є, волонтерська робота завжди є важливим доповненням до Вашого біографії..

❗️Коли Ви змінюєте сферу своєї діяльності, навички, які Ви набуваєте у волонтерській роботі, виділять Вашу кандидатуру в очах роботодавців.

❗️Якщо Ви щойно закінчили навчання і перебуваєте на початку своєї кар’єри, то досвід, набутий у волонтерській справі стане великим кроком для чогось нового.

❗️Майже все, що Ви вмієте робити, комусь стане в нагоді. Ваше знання будь-яких програм, вміння планувати заходи та проектувати будинки будуть для когось дуже важливими.


Що зміниться, коли Ви станете волонтером? 🏅

✅Ви матимете можливість відчути власну впливовість.

✅Волонтер виконує не лише функцію «принеси-подай», а й ділиться своїм професійним досвідом, власними здібностями, витрачає свій час і не чекає за це матеріальної винагороди.

✅Великим плюсом для подальшого пошуку роботи, який дає досвід міжнародного волонтерства, є мовна практика (здебільшого англійської мови).

✅ Навчитесь бути відповідальними, організованими.

✅ Навчитесь працювати в команді.

✅ Відчуєте себе потрібним і важливим, станете впевненими в собі.

✅ Зміните своє життя та отримаєте неоціненний досвід.

✅ Навчитесь спілкуватись з різними людьми.


Важливо знати, які завдання ставити перед собою, погоджуючись бути волонтером чи організовуючи волонтерську спільноту, і як є для цього ресурси. 📈

Тому волонтерство – це інвестиція в майбутнє за рахунок вільного часу, власних зусиль і свого таланту.

Можливо, саме від Вас залежить, як розвиватиметься волонтерство Вашого міста – з Вашою активною підтримкою.

Привітики😊

Ми вже давали тобі поради щодо резюме і, якщо ти їх дотримаєшся, то неодмінно потрапиш на співбесіду. Але і тут є певні свої нюанси. Отже, топ помилок на співбесіді, які кожен робить:


1. Запізнення🤨🕐


Є багато випадків, коли роботодавці просто не допускають на співбесіду людину, яка запізнилась на 10-15 хв, і вони мають рацію. Тому, не забувай, тебе оцінюють як майбутнього працівника, а запізнення – явний признак поганого тону.


2. У тебе нема недоліків😇


Важко витримати на співбесіді рівновагу, щоб і не перехвалити, і не здатися дуже скромним. Але не варто виставляти себе ідеальним, адже питання за ваші недоліки в більшості випадках – просто перевірка, чи справді ви готові бути відкритим та чесним.


3. Ти не поставив жодного запитання❓


В кінці співбесіді з ймовірністю в 80% тебе спитають чи маєш ти запитання. Це перевірка на справді бажання у них працювати, адже якщо нема питань, то хіба є бажання?


4. Ти намагаєшся відповідати на одному диханні🗣


Спокійно, не варто так хвилюватися. Якщо ти зробиш паузу в розмові, то ніхто не подумає, що ти не знаєш що відповісти. Секунда тиші скоріше буде сприйматися як знак того, що ти розслаблений, та і тобі буде легше зібрати думки до купи.


5. Переказуєш своє резюме📑


На співбесіді не варто переказувати своє резюме, адже його вже прочитали, а від тебе чекають нових фактів або доповнень. Переказ створить лишень враження пустої та невпевненій в собі людині.

Багато абітурієнтів думають, що освіта, яку вони здобувають, стане їхнім фахом. Проте це не завжди так. Часто трапляється так, що освіта стає непотрібною для людини через декілька причин.


Перша та найважливіша причина полягає в тому, що фах, який здобувають студенти, часто суперечить їхнім прагненням та талантам. Так, усі ми потрапляли в такі ситуації, коли те, що ти отримуєш, насправді не те, чого прагнеш. В цій ситуації варто розвиватись у своєму власному напрямку. Займатись тим, чим вам до вподоби. Навчатись додатково на курсах та практикувати свої навички в потрібних сферах. Варто також і не забувати, що вища освіта не лише про фах, а й про загальний розвиток.


Ви здобуваєте знання та навички, які згодяться вам у повсякденні. Зокрема мова йде про відповідальність, навички роботи в команді та обізнаність в сферах на кшталт літератури, філософії або ж менеджменту. Повірте, де б ви не працювали, ці знання завжди стануть вам у нагоді.


Тож пам'ятайте, що освіта не дорівнює вашій професії і це окей. Рухайтесь у власному напрямку, здобувайте вищу освіту та вчіться використовувати своє становище лише собі на благо)