Інноваційні технології навчання у підготовці кваліфікованих робітників

LinkFacebookYouTube

Напрям: Гаряча обробка металу. Холодна обробка металу

(Для здобувачів освіти з професії "Слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; Водіїв автотранспортних засобів (катагорії "В" і "С")".)

Автор: Осачук Штефан Григорович, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей»

(Для здобувачів освіти з професії "Слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів; Водіїв автотранспортних засобів (катагорії "В" і "С")".)

Автор: Геряк Ярослав Миколайович, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей»

Напрям: Будівництво, деревообробна галузь та живопис

(Для майстрів виробничого навчання та здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти художнього профілю.)

Автор: Лакуста Михайло Любомирович, майстер виробничого навчання

Вищого професійного художнього училища №5 м. Чернівці

(Для здобувачів освіти з професії «Штукатур» та майстрам виробничого навчання груп опоряджувальників.)

Автор: Артименко Ганна Іванівна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний будівельний ліцей»

Напрям: Автомобільний та залізничний транспорт

(Для здобувачів освіти з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».)

Автор: Захотій Віктор Тимофійович, майстер виробничого навчання

Ставчанського професійного ліцею

(Для здобувачів освіти з професії «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С».)

Автор: Лабач Андрій Васильович, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу»


Автор: Пенько Манолій Васильович, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ "Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту"


Автор: Шморгун Віктор Михайлович, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ "Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту"


Автор: Неделько Марія Георгіївна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ "Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту"

Напрям: Сільське господарство

(Для здобувачів освіти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» та майстрів виробничого навчання з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва» на уроках виробничого навчання.)

Автор: Черній Олександр Петрович, майстер виробничого навчання

Сокирянського вищого професійного училища

(Для здобувачів освіти з професії «Тракторист-машиніст с\г виробництва, слюсар з ремонту с\г техніки і устаткування».)

Автор: Довганюк Віталій Дмитрович, майстер виробничого навчання

Ставчанського професійного ліцею

Напрям: Сфера послуг

(Може використовуватися викладачами спеціальних дисциплін, майстрами виробничого навчання і здобувачами освіти для поглиблення знань і умінь у сфері

готельного сервісу та туризму.)

Автор: Дубець Марія Георгіївна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

Напрям: Харчова індустрія, туристична галузь.

(У даній методичній розробці розглянуто орієнтовний план уроку виробничого

навчання.)

Автор: Костенюк Валентина Олександрівна, майстер виробничого навчання

Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету

(У даній методичній розробці розглянуто орієнтовний план уроку виробничого

навчання.)

Автор: Савка Тамара Анатоліївна, майстер виробничого навчання

Чернівецького вищого комерційного училища Державного торговельно-економічного університету

(Даний збірник орієнтований на впровадження сучасних нестандартних форм навчання по реалізації міжпредметних зв'язків і інтеграції знань з кількох предметів.)

Автор: Коршівська Ганна Іванівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 24 м. Заставна

(Розробка уроку виробничого навчання підготовки кваліфікованих робітників професії «Кухар», «Кондитер» на тему: «Приготування тістечок «Кошики» з різними кремами і фруктовими начинками» подає зразок використання міжпредметних зв’язків майстра

виробничого навчання із викладачами загальноосвітньої підготовки, інтеграції уроків практичного використання знань, умінь, навичок із предметами фізики та хімії.)

Автор: Погоріловська Яна Іванівна, майстер виробничого навчання

Кельменецького професійного ліцею

(Зміст розробки уроку виробничого навчання підготовки кваліфікованих робітників професії «Кухар», «Кондитер» на тему: «Приготування порційних напівфабрикатів з яловичини: лангет, антрекот, ромштекс; з свинини: битки київські, котлета відбивна, ескалоп, шніцель» наповнений цікавими, розвивальними вправами та завданнями, які служать мотивації здобувачів освіти до вивчення теорії спецдисциплін та набуття практичних умінь і навиків.)

Автор: Нагалюк Тетяна Іванівна, майстер виробничого навчання

Кельменецького професійного ліцею

(Дана методична розробка вміщує досвід майстра виробничого навчання по проведенню уроку виробничого навчання із використанням проектних технологій спрямованих на самовираження учнів. На уроці розкривається цікава тема «Карвінг», (мистецтво фігурного нарізання), підібрані такі методи й прийоми, які розвивають вміння й навички учнів у різьбленні. Також використані ІКТ, презентація, мозковий штурм, майстер – клас, ділова гра, тобто такі методи які активізують роботу учнів, розвивають у них вміння, творчість, креативність при навчанні.)

Автор: Дімітрова Алла Василівна, майстер виробничого навчання

Сокирянського вищого професійного училища

(Використання інтерактивних методів навчання дає змогу організувати якісне виробниче навчання та наблизити процес навчання до реальної практичної діяльності. У даній методичній розботі розкрито впровадження кейс-вправ в процесі ділової гри на уроках виробничого навчання з теми: «Приготування дріжджового тіста і виробів з нього». Робота може використовуватись майстрами виробничого навчання з професійно-практичної підготовки з професії «Кухар, кондитер».)

Автор: Перебиківська Альона Григорівна, майстер виробничого навчання

Ставчанського професійного ліцею

(З метою поліпшення підготовки здобувачів освіти необхідний пошук нового, інноваційного підходу до організації виробничого навчання, одним з таких підходів можна вважати особистісно-орієнтований. Реалізація технологій особистісно орієнтованого навчання передбачає створення умов для розвитку і становлення пізнавальних сил здобувача освіти, забезпечення розширеного засвоєння знань і умінь, індивідуального підходу до особистості кожного здобувача освіти як одного із шляхів гуманізації навчання. Мета методичної розробки є прагнення ознайомити широке коло учасників освітнього процесу з інноваційними методами та дидактичними засобами навчання, які можуть бути використані на уроці у процесі вивчення зазначеної теми, формами та методами проведення заняття, обумовити

взаємозв’язок матеріалу теми з іншими темами програми та іншими предметами курсу. Окрім основної частини уроку методична розробка містить дидактичні

матеріали у вигляді додатків, які використовуються для проведення уроку. Пропонована методична розробка може використовуватися викладачами спеціальних дисциплін і майстрами виробничого навчання спорідненого профілю.)

Автор: Ванжура Марія Іванівна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

(Пропонована методична розробка бінарного уроку присвячена проблемі формування у здобувачів освіти умінь і навичок обробки субпродуктів та опанування технології приготування напівфабрикатів із субпродуктів. Відповідає чинній освітній програмі з предмету «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Виробниче навчання» за професією «Кухар». Вміщує теоретичну, яка розкриває технологію обробки субпродуктів та приготування напівфабрикатів з них, доповнена ілюстративним матеріалом, відеоматеріалом, презентацією, інтерактивними вправами та практичну частину, що містить практичний показ обробки субпродуктів і приготування напівфабрикатів з них, технологічні карти. Складена з використанням інтерактивних технологій навчання, що дає змогу здобувачам освіти працювати в малих групах для кращого засвоєння навчальної та практичної інформації, заохочує їх до взаємодопомоги один одному. Можна використовувати на різних етапах уроку: під час вивчення нового матеріалу, під час його закріплення, для виконання домашніх завдань та контролю знань, на уроках виробничого навчання, у процесі складання збірника інструкційних карт.Розрахована на авдиторію викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання ЗП(ПТ)О. Може використовуватися здобувачами освіти, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем кухар 4-го розряду.)

Автор: Лютак Наталія Миколаївна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

(Оскільки навчання – це соціальна активність, яка відбувається у межах навчальних груп, культури й минулого досвіду, через проєктне навчання здобувачі освіти мають можливість використовувати не лише знання з навчальних дисциплін, а й вчитися вести перемовини, ухвалювати спільні рішення, нести відповідальність відповідно до ролі у навчальній команді й разом інтерпретувати результати своєї діяльності. Актуальність зазначеної методичної розробки полягає ще й у тому, що це також дає змогу майстрам виробничого навчання побачити здобувачів освіти у новому світлі, допомагати їм розвивати вроджені здібності в новий спосіб, що не вдається часом у традиційній системі уроку. Крім того, часто проєктне навчання реалізується через міждисциплінарні зв’язки, що виходять за межі програми одного конкретного предмету. Це значно розширює можливості майстра виробничого навчання і сприяє креативності, а здобувачі освіти часто мають завдання, у процесі вирішення яких отримують практичні навички, непередбачені в теоретичній частині навчального процесу. Може використовуватися педагогічними працівниками професійно-теоретичного циклу для підвищення рівня фахово-педагогічної майстерності.)

Автор: Лютак Наталія Миколаївна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

(Пропонована методична розробка розкриває перед читачем теоретичні аспекти вивчення проблеми особливостей формування сприятливого психологічного клімату у колективі здобувачів розкриття. Зокрема, розглядаються питання, спрямовані на визначення поняття «клектив», його види, сутність, зміст і функції. Заслуговує на увагу тема діалектики розвитку колективу. Окремим блоком висвітлені питання щодо чинників, які впливають на розвиток колективу, роль учнівського самоврядування в закладі П(ПТ)О та навчальній групі.)

Автор: Ільчук Марина Юріївна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

(Сьогодні неможливо навчати здобувачів освіти старими методами. Знань стало так багато, професійні навички стали настільки різноманітними, що їх неможливо передати в повному обсязі в межах традиційних методів. Тому використання кейс-методики у навчанні дозволяє не лише поліпшити розуміння, активізувати пізнавальний інтерес, але й сприяє розвитку дослідницьких, комунікативних та практичних навичок майбутнього кваліфікованого робітника. Методична розробка може бути використана педагогічними працівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти у процесі підготовки до проведення навчальних занять як з теоретичного, так і практичного циклу.)

Автор: Рожко Ганна Франківна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

(З метою поліпшення підготовки здобувачів освіти необхідний пошук нового, інноваційного підходу до організації виробничого навчання, одним з таких підходів можна вважати особистісно-орієнтований. Реалізація технологій особистісно орієнтованого навчання передбачає створення умов для розвитку і становлення пізнавальних сил здобувача освіти, забезпечення розширеного засвоєння знань і умінь, індивідуального підходу до особистості кожного здобувача освіти як одного із шляхів гуманізації навчання. Мета методичної розробки є прагнення ознайомити широке коло учасників освітнього процесу з інноваційними методами та дидактичними засобами навчання, які можуть бути використані на уроці у процесі вивчення зазначеної теми, формами та методами проведення заняття, обумовити взаємозв’язок матеріалу теми з іншими темами програми та іншими предметами

курсу. Окрім основної частини уроку методична розробка містить дидактичні матеріали у вигляді додатків, які використовуються для проведення уроку. Пропонована методична розробка може використовуватися викладачами спеціальних дисциплін і майстрами виробничого навчання спорідненого профілю.)

Автор: Гуцул Марина Василівна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

Напрям: Електротехнічна та радіоелектронна галузь

(В даній методичній роботі представлений матеріал для проведення позаурочних (гурткових) заходів, які допоможуть педагогічним працівникам забезпечити формування компетенцій у випускників ЗП(ПТ)О для розвитку власної кар’єри у здобутій робітничій спеціальності. Також для правильної організації свого кар’єрного зростання та успішного працевлаштування.)

Автор: Мінченко Наталя Аркадіївна, майстер виробничого навчання

Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки


Автор: Андрейчук Ірина Сергіївна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»

Методична розробка плану відкритого уроку виробничого навчання з професії «Електромеханік з ремонту і обслуговування ЛОМ»

Тема програми: ЕРОЛОМ3.3.1. Робота з контрольно - вимірювальними приладами.

Тема уроку: Робота з цифровими приладами для виміру електричних величин.

(В даній роботі майстер в/н ставить мету навчити здобувачів освіти працювати з цифровими приладами, перевірити вміння здобувачів освіти користуватися приладами для вимірювання сили струму, напруги в колі, розвивати навички вимірювання електричного опору провідника за допомогою амперметра і вольтметра. Поглибити знання про пасивні елементи радіоелектронних пристроїв та апаратури – резистори. Формувати навички визначення показів приладів під час проведення практичних завдань, вміння опрацьовувати здобуті дані. Використовувати інтерактивні технології при вивченні даної теми,елементів радіоелектронних пристроїв.)

Автор: Чосик Надія Іванівна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»

(Даний матеріал методичної розробки представляє собою план-конспект уроку професійно-практичної підготовки: модуль по СП(ПТ)О ЕРОЛОМ–3.3 «Ремонт та обслуговування лічильно-обчислювальних апаратів, включно касових, копіювально-розмножувальних та друкарських машин»; тема програми: ЕРОЛОМ–3.3.2 «Ремонт та обслуговування основних вузлів лічильно-обчислювальних апаратів та периферійних пристроїв»; тема уроку: «Робота з резисторами» для здобувачів освіти, які навчаються за професією «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин». Для актуалізації опорних знань застосовуються інтерактивні методи: «Мікрофон», «Незакінчені речення», робота в групах (парах), тести. При поясненні нового матеріалу використовуються електромонтажні стенди,

інструменти та матеріали для пайки, резистори різних типів та номіналів. Для засвоєння кольорового маркування резисторів використовується інтерактивна програма для мобільного телефону, що надає можливість здобувачам освіти швидко засвоїти навчальний матеріал.)

Автор: Скляренко Ольга Тарасівна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей»

(Для здобувачів освіти з професії «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування» Спеціалізація: «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті».У методичній розробці уроку наведено використання елементів ігрового методу навчання, що дозволяє розвивати критичне мислення здобувачів освіти, формувати професійні компетентності, розвивати творчу особистість. Під час уроку здобувачі освіти опановують програму з діагностики автомобіля для виявлення в ньому несправностей.)

Автор: Казакбаєва Марія Олексіївна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу»

Напрям: Інформаційно-комунікативні мережі та поліграфічне виробництво

(Методична розробка уроку виробничого навчання з професії: «Фотограф (фотороботи)» призначена для використання майстром виробничого навчання у професійно-технічних навчальних закладах із метою стимулювання участі здобувачів освіти у навчальному процесі. Запропоновані форми активної діяльності позитивно впливають на творчий розвиток особистості та забезпечують засвоєння навчального матеріалу на уроці із застосуванням отриманих знань на практиці.)

Автор: Антонюк Світлана Володимирівна, майстер виробничого навчання

Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки

(У доповіді розглядаються проблеми дистанційного та змішаного навчання у сучасних умовах. З’ясовується сутність понять дистанційного та змішаного навчання. Звертається увага на творчі здібності здобувачів освіти.)

Автор: Зебачінська Людмила Ананіївна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»

(Протягом запропонованого уроку майстром виробничого навчання реалізуються теоретичний, методичний і практичний аспекти проблеми використання комп’ютерних технологій, хмарних технологій, інноваційних форм і методів організації навчальної роботи здобувачів освіти.)

Автор: Калинюк Ірина Михайлівна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»

(Матеріали методичної розробки присвячені темі застосування інноваційних технологій (ІТ-технології. Інструкційні та інформаційні картки. Інтернет платформи: На Урок, Google Classroom) під час проведення років виробничого навчання при підготовці кваліфікованих працівників з професії «Діловод».)

Автор: Чосик Алєся Миколаївна, майстер виробничого навчання

ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг»

Напрям: Швейна галузь

(Методична розробка уроку розроблена для виробничого навчання учнів, які здобувають професію «кравець, закрійник». Запропоновані тип уроку, методи, форми та прийоми навчання, КМЗ і МТЗ уроку забезпечать добру та відмінну якість обробки низу та ВТО жіночих штанів, що стане підґрунтям для високої конкурентоспроможності випускників освітнього закладу.)

Автор: Бричка Галина Дмитрівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

(Методична розробка може бути корисною майстрам виробничого навчання, викладачам спецдисциплін професійно-технічних закладів, що готують фахівців швейних професій; матеріал являє собою зміст уроку виробничого навчання згідно модуля: КРВ 4.2.1. «Виготовлення демісезонного жіночого пальта» з професії кравець, освітньо-кваліфікаційного рівня «кравець 4 розряду», де розглянуто тему уроку «Побудова креслення рукава, коміра, моделювання та виготовлення комплекту лекал».)

Автор: Гайдук Любов Михайлівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

(В основі даної методичної розробки презентація уроку виробничого навчання з професії «Кравець» на тему «Обробка низу рукава пришивною манжетою». (КРВ 4.3.1: Виготовлення куртки), що стане в нагоді майстрам виробничого навчання, викладачам спеціальних дисциплін та учням закладів П(ПТ)О, які навчаються за професією «Кравець», кваліфікація 4 розряд, для виконання практичних завдань, надання теоретичної і практичної допомоги.

У методичній розробці викладено форми і методи проведення уроку виробничого навчання, зміст технологічної послідовності обробки низу рукава пришивною манжетою. Вбудовані в класичну структуру традиційного уроку виробничого навчання елементи інформаційних технологій, різних форм опитування та підведення підсумків допомагає учням краще засвоїти отримані знання та підвищує зосередженість на уроці.)

Автор: Українець Марина Василівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

(Даний матеріал методичної розробки представляє собою зміст уроку навчально- виробничої підготовки з теми : «Виготовлення чоловічої сорочки» для здобувачів освіти , які навчаються за професією кравець, закрійник . Урок виробничого навчання з використанням сучасних методів обробки , інноваційними технологіями крою і дизайну.)

Автор: Романюк Тетяна Гергіївна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

(Методична розробка включає теоретичні матеріали щодо використання традиційних і нетрадиційних методів для актуалізації опорних знань учнів та мотивації навчальної діяльності на уроках виробничого та теоретичного навчання при виготовленні штучних квітів. Методична розробка розроблена для викладачів загальноосвітніх та спецдисциплін, майстрів виробничого навчання професійних (професійно-технічних) освітніх закладів.)

Автор: Гриник Галина Сільвестрівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

(Даний матеріал методичної розробки представляє собою зміст уроку навчально-виробничої підготовки з теми « Виготовлення жилету» для здобувачів освіти, які навчаються за професією «кравець, закрійник» . Урок побудовано з використанням сучасних методів обробки , використання інноваційних технологій орієнтованого навчання. Особливістю даного уроку є використання досвіду українських брендів одягу , їх філософії і впровадження в роботу виробничого навчання.)

Автор: Трут Марія Василівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

(Актуальність вивчення теми диктується необхідністю застосування інноваційних методів оздоблення виробів у підготовці майбутніх конкурентноспроможних кравців. Упровадження інноваційної освітньої діяльності в підготовку майбутніх кваліфікованих робітників швейної галузі дає змогу здобувачам освіти повніше розкрити свої творчі здібності й реалізувати свої життєві плани. З метою сприяння зростанню їхньої фахової майстерності пропонується використання новизни: диференційоване навчання, ігрові технології, проблемне навчання, інформаційні технології тощо. Може використовуватися викладачами спеціальних дисциплін, майстрами виробничого навчання та здобувачами освіти у процесі підготовки до уроків теоретичного, виробничого навчання, у позанавчальній діяльності, організації гурткової роботи.)

Автор: Веренчук Людмила Миколаївна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

(Пропонована методична розробка присвячується темі розроблення й виготовлення колекції жіночих блуз у формі творчого командного проєкту. Актуальність цієї методичної розробки полягає в тому, що її створення відбувалося за участю майстра виробничого навчання, викладача спеціальних дисциплін (спецмалювання) та здобувачів освіти навчальної групи з особливими освітніми потребами. Можна використовувати як в професійно-теоретичній, так і в професійно-практичній підготовці кваліфікованих робітників, а також на заняттях гуртка технічної творчості.)

Автор: Гордаш Олена Федорівна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

(Актуальність зазначеної проблематики полягає в тому, що сьогодні основними турботами закладів професійної (професійно-технічної) освіти є виховання у здобувачів освіти раціонального професійного мислення, яке забезпечує їхню майбутню творчу діяльність. Активна, зацікавлена праця, з високою професійною майстерністю та новаторським підходом – саме такі вимоги до випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти висуває сучасне виробництво. Разом з тим, вони повинні запам’ятати великий обсяг навчального матеріалу, набути певних навичок, без чого неможливо стати активним учасником промислового виробництва. З огляду на це, проблема активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти на уроках виробничого навчання набуває ключового значення. Матеріали, висвітлені у пропонованій методичній розробці, можуть використовуватися педагогічними працівниками у процесі здійснення як професійно-теоретичної, так і професійно практичної професійної діяльності.)

Автор: Сливка Людмила Іванівна, майстер виробничого навчання

Професійно-технічного училища № 8 м.Чернівці

Напрям: Індустрія краси

(Дана методична розробка презентує урок виробничого навчання з професії «Манікюрник 3 розряду (Ікласу)» за темою «Виконання дизайну нігтів»,

який побудовано за класичною структурою, але містить сучасні дидактичні матеріали. Представлені конкретні методичні рекомендації щодо проведення вступного, поточного та заключного інструктажів, технологічна карта уроку, план уроку, інструкційно-технологічна карта для самостійного виконання вправ учнями. Даний урок виробничого навчання показує процес вивчення світових новинок у виконані дизайну нігтів , адже мода змінюється. Формувати в учнів професійних знань, умінь і навичок на основі самостійної і усвідомленої активності , а також виховувати творче відношення до праці і почуття відповідальності за виконану роботу.)

Автор: Гакман Сніжана Євгенівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

( Методична розробка включає теоретичні відомості та практичні вправи з професії перукар ( перукар- модельєр). Розкрито питання щодо виконання фарбування волосся барвниками ІІ групи; поетапної роботи над процесом фарбування ; підготовки волосся до виконання фарбування та технологічний процес ; спрощені та більш вдосконалені методи фарбування . які зручні навіть новачкам в цій професії. Відзначено основні моменти, що впливають на якість та надзвичайна різноманітність кольорової гами барвників ІІгрупи. Розроблено фото і відео зразки поетапного виконання фарбування , для розвитку зорової пам’яті учнів. Методична розробка розроблена для здобувачів освіти професійних (професійно-технічних) освітніх закладів, викладачів спецдисциплін, майстрів виробничого навчання, а також фахівців, які працюють в галузі перукарської справи.)

Автор: Николаїшина Кристіна Василівна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці

(Методична розробка включає теоретичні відомості та практичні вправи з професії «перукар, перукар - модельєр». Розкрито питання щодо ознайомлення з електроінструментами для виконання гарячої завивки волосся; різновидами технік накручування волосся цими інструментами; набуття учнями навиків з порівнянням накручування волосся за зовнішніми ознаками, діагностування волосся, добирання косметичних препаратів за типом волосся та визначення часу витримки. Розроблено мультимедійну презентацію з фото і відео зразками для кращого сприйняття учнями навчального матеріалу. Методична розробка розроблена для здобувачів освіти професійних (професійно-технічних) освітніх закладів, викладачів спецдисциплін, майстрів виробничого навчання, а також фахівців, які працюють в галузі створення повсякденних та вечірніх зачісок.)

Автор: Назарко Ірина Сергіївна, майстер виробничого навчання

Вищого професійного училища № 3 м. Чернівці