Магічна вулиця

Вибравшись з людного і галасливого центра міста, діти потрапили на дивну вулицю.

"Магічна" - прочитав Захар на вказівнику.

І дійсно, вулиця була незвична. Всі будинки на ній мали форму квадратів з рівною кількістю поверхів та вікон. Будинки були зовсім різні - і двоповерхові хатинки всього з чотирма вікнами, і триповерхові - з дев'ятьма. А були і велетні - 25 вікон, 36...

Більшість вікон завішані шторами, на яких зазначались числа. Але не по порядку - 1,2,3..., а якимось дивним чином.

"Та це ж магічні квадрати!" - вигукнув Гліб. -" Я читав про них! це квадратна таблиця, заповнена числами таким чином, що сума чисел у кожному рядку, кожному стовпчику і на обох діагоналях однакова. Якщо в квадраті рівні суми чисел тільки в рядках і стовпцях, то він називається напівмагічним. Нормальним називається магічний квадрат, заповнений цілими числами.

"Точно!" - згадав Захар. - "Перші згадки про магічні квадрати були у давніх китайців. Згідно з легендою, за часів правління імператора Ю (бл. 2200 до н.е.) з вод Хуанхе (Жовтої ріки) спливла священна черепаха, на панцирі якої були написані таємничі ієрогліфи і ці знаки відомі під назвою ло-шу і рівносильні магічному квадрату " - взявши суху гілочку, він захоплено почав малювати на піску

"Ой, це, мабуть, і є наше наступне завдання!" - здогадалась Марійка - "дивіться - в одному будинку частина штор не закрита - і чисел не видно - давайте підійдемо ближче"

Підійшовши, друзі побачили стареньку бабусю, що поралась на клумбі біля будинку.

"Доброго дня! Я почула вашу розмову і ви абсолютно праві! Це і є ваше наступне завдання. Але потрібно не лише заповнити порожні вікна - це я і сама можу зробити, просто закривши їх шторами. Погляньте на сусідній будиночок - в ньому на шторах не числа, а букви. Розставивши їх в правильному порядку, отримаєте своє слово!"