Творчий проект «декор моєї оселі»

УВАГА! Матеріали для виконання творчого проекту містяться:

- на цій сторінці, а також в інших розділах сайту, перейти у які можна за відповідними посиланнями;

- в електронному освітньому середовищі G Suite for Education.

Мета проекту: виготовити різноманітні декоративні речі, які прикрасять нашу оселю.

Завдання проекту: ознайомитись з різноманітними варіантами речей, які прикрашають нашу оселю; переглянути різноманітні джерела інформації та укласти свій особистий банк-даних виробів-аналогів; ознайомитись з технологіями виготовлення корисних речей, які прикрашають оселю; удосконалювати навички роботи з конструкційними матеріалами; виявити практичним шляхом, яка корисна річ, що прикрашає оселю, є найбільш оригінальною; допомогти своїм друзям виготовляти корисні речі для прикрашання оселі.

Результат проекту: створення корисних речей для прикрашання оселі, виготовлених у різних техніками з використанням технологій; створення електронного продукту «Декор моєї оселі».

1. Вступ: «Який він – рукотворний світ?»

Своїми власними руками можна виготовляти корисні речі - ліпити, малювати, клеїти, вишивати. Ці та багато інших видів діяльності є надзвичайно творчими і допомагають нам втілювати у життя власний творчий задум та фантазію, щоб відобразити їх в унікальному виробі.

Під час виконання творчого проекту «Декор оселі» ви зможете виготовити цікаві та корисні вироби. Це – декоративний вазон, ялинкові прикраси, рамка для фото, Великодній декор, магніт на холодильник, декоративна ваза (ваза з квітами), декоративне панно, вишивка, свічники, світильники …. Кожен з цих виробів стане чудовою річчю для вас, ваших рідних та друзів. Детальніше про виготовлення кожного з них читаємо далі...

Декоративний вазон

Новорічні прикраси

Рамка для фото

Великодній декор

Магніт на холодильник

Декоративна ваза з квітами

Декоративне панно

Вишивка

Свічники - світильники

Далі буде...

Далі буде...

Далі буде...

Виконуючи проект «Декор оселі», ви дізнаєтесь багато цікавої інформації, що розширюватиме ваш світогляд і буде підштовхувати вас до отримання нових знань в мережі Інтернет та інших не менш цікавих джерелах інформації (журналах, енциклопедіях та в інших).

Отож, давайте фантазувати та наповнювати нашу домівку новими цікавими та корисними речами, а паралельно з цим - здобувати нові знання та використовувати вміння у реальному житті, що дозволить нам змінити навколишній світ на краще!

Завдання №1

А) Переглянути відео:

Декоративні прикраси для оселі. Серія 1:

Декоративні прикраси для оселі. Серія 2:

Б) Переглянути Е-помічник:

В) Дати відповіді на запитання та оформити їх у довільному вигляді (буклет, лепбук, розповідь) з допомогою електронного гаджета або від руки (в зошиті чи на форматі А4):

Перегляньте зразок оформлення звіту до розділу №1

"Вступ: який він - рукотворний світ" (завдання №1):

2. Організаційний етап проекту

Завдання №2

Дати відповіді на запитання та оформити їх у довільному вигляді (буклет, лепбук, розповідь) з допомогою електронного гаджета або від руки (в зошиті чи на форматі А4):

Завдання №3

А) Переглянути Е-помічник.

Б) Провести міні-маркетингове дослідження, відповівши на запитання самостійно та опитавши своїх друзів чи знайомих. Оформити відповіді у довільному вигляді (буклет, лепбук, розповідь) з допомогою електронного гаджета або від руки (в зошиті чи на форматі А4):

Завдання №4

А) Ознайомитись із Банком-даних виробів-аналогів (виробів, що схожі на той, який ми будемо виготовляти). Для цього натиснути на покликання з назвою того виробу, який ми обрали для виготовлення.

Б) Використовуючи різноманітні джерела інформації, укласти свій власний «Банк даних» моделей-аналогів (виробів, що подібні до того, який ми будемо виготовляти) майбутнього виробу. Підібрати фото (малюнки) 5-6 виробів та зберегти їх у доступному форматі.

В) Уважно роздивитись фото (малюнки) виробів, які ви підібрали, та оцінити їх за критеріями: позитивні сторони та негативні сторони (користь, міцність, краса, тощо). Для цього заповнити таблицю за зразком або власним задумом:

Г) На основі власної оцінки (заповненої таблиці у пункті В) обрати з банку даних базову модель, яку надалі будемо використовувати для розробки проекту. Її фото (малюнок) зберегти на онлайн дошку, або іншим способом, який обговорити з учителем.

Завдання №5

У різних джерелах знайти цікаву інформацію про виріб, який будемо виготовляти: історичну довідку (як виникли, які були найперші тощо); з яких матеріалів виготовляють; які бувають; цікаве з історії; тощо… Оформити у довільному вигляді (буклет, лепбук, розповідь) з допомогою електронного гаджета або від руки (в зошиті чи на форматі А4).

Перегляньте зразок оформлення звіту до розділу №2

"Організаційний етап проекту" (завдання №2-5):

3.1. Конструкторський етап проекту. Художнє конструювання об'єкта проектування

Завдання №6

А) Ознайомитись з інформацією про методи проектування.

Б) Уважно роздивляючись фото (малюнок) базової моделі (дивіться завдання №4 - пункт Г) та використовуючи методи проектування (один чи декілька - дивіться презентацію завдання №6 - пункт А), створити простим олівцем 3-5 простих начерків (малюнків) того, як може виглядати майбутній виріб. Обрати найкращий на вашу думку варіант. На його основі намалювати майбутній виріб в кольорі у зручній для вас формі (паперовій – олівцями чи цифровій – з допомогою гаджета). Фото, скріншот чи файл з малюнком викласти на онлайн дошку або зберегти іншим способом, який обговорити з учителем. Наприклад:

В) Дати відповіді на запитання:

Перегляньте зразок оформлення звіту до розділу №3.1

"Художнє конструювання об'єкту проектування" (завдання №6):

3.2. Конструкторський етап проекту. Технічне конструювання об'єкта проектування

Завдання №7

А) Уважно роздивитись свій майбутній виріб (малюнок, створений під час виконання попереднього етапу проекту - дивіться завдання №6 - пункт Б) та записати із скількох деталей він складається.

Б) Уважно роздивитись свій майбутній виріб (малюнок, створений під час виконання попереднього етапу проекту - завдання №6 - пункт Б) та записати його розміри (габаритні - ширину, довжину, висоту та інші за потреби).

Завдання №8

А) Ознайомитись з інформацією про графічні зображення.

Б) Створити за правилами необхідні графічні зображення виробу (окремих деталей) – ескіз, кресленик, технічний рисунок. Фото, скріншот чи файл викласти на онлайн дошку або зберегти іншим способом, який обговорити з учителем.

В) Дати відповіді на запитання, провівши самооцінювання, створеного вами графічного зображення:

Завдання №9

А) Ознайомитись з інформацією про конструкційні матеріали та розвиток техніки і технологій.

Б) Записати список конструкційних матеріалів та інструментів (пристосувань), які будуть необхідні для виготовлення виробу. Розрахувати приблизну кількість матеріалів, яка буде необхідна для виготовлення виробу.

Завдання №10

А) Ознайомитись з інформацією про виконання конструкторського етапу проекту.

Б) Скласти план (дорожню картку, інструкційну картку) виготовлення виробу за наступним зразком або власним задумом:

Перегляньте зразок оформлення звіту до розділу №3.2

"Технічне конструювання об'єкту проектування" (завдання №7-10):

4. Технологічний етап проекту.

Завдання №11

А) Ознайомитись з інформацією про виконання технологічного етапу проекту.

Зверніть увагу! Виконання поточного етапу творчого проекту залежить від обраної технології. Вибір основних та додаткових технології ми узгодили на попередніх уроках. Також нами було обговорено процес виконання технологічних операцій.

Б) Ознайомитись з описом технологій та технологічних операцій і правилами техніки безпеки.

В) Виготовити виріб за створеним на попередньому етапі планом. Зробити фото чи зняти відео апробації (використання) готового виробу. Фото, скріншот чи файл викласти на онлайн дошку або зберегти іншим способом, який обговорити з учителем.

Г) Дати відповіді на запитання:

Перегляньте зразок оформлення звіту до розділу №4

"Технологічний етап проекту" (завдання №11):

5. Завершальний етап проекту.

Завдання №12

А) Оцінити якість готового виробу за спланованими критеріями і функціональними, естетичними, економічними, екологічними та іншими вимогами за наступним зразком або власним задумом.

Б) Дати відповіді на запитання:

Завдання №13

А) Ознайомитись з інформацією про виконання етапу проекту.

Б) Розробити рекламу свого виробу.

В) Вибрати форму презентації (електронна презентація, буклет, комікс, історія тощо) свого проекту та створити її.

Г) Презентувати виріб на віртуальній дошці або іншим способом, який обговорити з учителем.

Перегляньте зразок оформлення звіту до розділу №5

"Заключний етап проекту" (завдання №12-13):

6. Додаткові матеріали.

Додаткова інформація про проекти та правила і умови їх виконання ТУТ:

Для повторення, самоаналізу та самооцінювання пропоную виконати декілька інтерактивних вправ ТУТ: