Сутність ідеї

TreeD technology

Досвід у реалізації мікропроектів в нашому ліцеї присутній. Одним з таких проектів є "mixgreen_sss".
Досвід роботи з 3D-моделюванням в нас є. Усе чого не вміємо, чи не знаємо - готові навчитись.

Нас готові підтримати: адміністрація ліцею, батьки нашої школи, Пустомитівський відділ освіти.


Цільова аудиторія

В основному наша цільова аудиторія учні середньої та старшої школи нашої Пустомитівської ОТГ. Але ми також плануємо проводити заходи, щоб зацікавити і залучити початкову школу. Ми хочемо і працюємо над тим, щоб у нашому ліцеї працювала концепція "Школа, у якій хочеться вчитися".

Проблема

Купівля нового обладнання в час війни є дуже проблематичною. Одним з шляхів вирішення такої проблеми є участь в різних мікропроектах та грантах. Ініціативність сучасної молоді вимагає шукати нові шляхи та методи зацікавлення їх освітнім процесом. Проведення майстер-класів є одним з таких методів, де швидко і якісно розповідають на конкретних прикладах, формуючи відповідні знання та навички.  Співпраця вчителя і учня завжди дає хороший результат. Особливо, коли учень готовий зайняти місце вчителя і ділитись власними знаннями і досвідом. 

Рішення

Купівля 3D принтера CREALITY CR-10 S5, та відповідного додаткового устаткування (витратних матеріалів), дозволить осучаснити наявний кабінет інформатики. Навчальна програма передбачає вивчення 3д-моделювання. Практичне втілення власних творчих ідей на практиці дозволить краще засвоїти принципи моделювання, зробити уроки якіснішими і цікавішими. Крім того, дане устаткування також можна залучати для втілення проектів, які будуть реалізовуватись на уроках фінансової грамотності. 

Учні школи, зокрема автори проекту Гнивка Дмитро, Заваринська Марія та Шах Назарій, мають досвід в організації шкільних майстер-класів, квестів. Дмитро переможець районних та обласних конкурсів з програмування. Має критичий та творчий підхід до виконання поставлених завдань. Присутній необхідний досвід в реалізації проектів.

Нестандартний підхід та цікаві ідеї, якщо правильно поставити приорітети, завжди мають успіх.

Жодна школа нашої громади не має 3D-принтера. Тому організація майстер-класів буде цікавим не лише учням нашої школи, а також для учнів всієї громади.



Потенціал впливу

Соціальна цінність (імпакт)

Реалізація проекту "3D в нас в ліцеї" в короткостроковій перспективі дозволить організувати і провести серію майстер-класів з 3D-моделювання для учнів 6-11 класів.

У довгостроковій перспективі куплене обладнання можна використовувати на уроках інформатики, фінансової грамотності, STEM.

Реалізація проекту "3D в нас в ліцеї" може стати стартовим майданчиком для реалізації більш маштабного проекту, пов'язаного з облаштуванням СТЕМ-лабораторії.


Доступ

Проект "3D в нас в ліцеї" планується реалізовувати не лише для учнів нашої школи (основна аудиторія), але й для учнів інших шкіл Пустомитівського ОТГ.

У випадку успішної реалізації проекту, можна просити міську раду, про створення гуртка 3D-моделювання та просити додаткового фінансування його роботи. Робота такого гуртка дозволить залучати дітей різних вікових категорій в позаурочний час.


Інноваційність

Новизна

Наш вибір і бачення проекту в купівлі обладнання, яке призначене для різностороннього використання, не лише на уроках, а й у власних виробничих цілях (друк сувенірів, деталей), простота обслуговування і монтажу, підбір витратних матеріалів.


Додана вартість/Унікальна торговельна пропозиція

"3D в нас в ліцеї" єдиний такий проект, який був створений в нашому ОТГ. Більшість проектів, які були написані і пропонувались для розгляду в нашій територіальній громаді стосувались облаштування комп'ютерною технікою чи обладнанням. Їх реалізація вимагала більших затрат і відповідного роду фахівців. Наш проект спрямований не лише на залучення учнів, але й на те,  щоб його реалізовували саме учні (співавтори проекту) звичайно під керівництвом вчителя.


Ресурси

Для реалізації проекту "3D в нашому ліцеї" нам необхідно:

1. Приміщення (комп'ютерний клас) Пустомитівського ліцею №1.

2. Купівля 3D принтера CREALITY CR-10 S5 та необхідниих витратних матеріалів.

3. Встановлення необхідного обладнання.

4. Отримання необхідних знань і навичок, що стосують налаштування 3D-друку.

5. Команда реалізації проекту (учні та вчителі, які готові долучитись до реалізації проекту). 

6. Презентація та реалізація проекту.


Стартові витрати

1. 3D принтер CREALITY CR-10 S5 - 45 000 грн.

2. Витратні матеріали -12 000 грн.

3. Витрати на презентацію проекту (реклама, організація заходу) - 3000 грн.


Джерела надходжень

Мета проекту покращення якості освіти, створення додаткових інструментів для освіти та дозвілля. В разі успішної реалізації проекту та зацікавленості в ньому, передбачається проведення платних майстер-класів для отримання незалежного фінансування витратних матеріалів для реалізації проекту.


Основні етапи

1. Отримати фінансування над реалізацію проекту "3D в нашому ліцеї"

2. Купівля 3D-принтера та супутніх видаткових матеріалів.

3. Презентація широкому загалу нашого проекту.

4. Організація та проведення майстер-класів.

5. Початок реалізації проекту - вересень 2023 р.


Наші товари

Брелок «Динозавр»

Габарити 89х57х13 мм

Об’єм моделі 18.74 см3

Площа поверхні  98.18 см

Вид моделі: стандартний

Колір:

Параметри друку

Товщина стінки: 0,8

Заповненість моделі:20%

Розхід пластику: 10,03 гр.

Вартість друку 80 грн.

Підвіска  0,82 грн

Скріплювач 0,18 грн

Собівартість 81 грн.

Брелок «Акула» 

Габарити 94х46х13 мм

Об’єм моделі 20,25 см3

Площа поверхні  104,83 см2

Вид моделі: стандартний

Колір:

Параметри друку

Товщина стінки: 0,8

Заповненість моделі:20%

Розхід пластику: 10,76 гр.

Вартість друку 86 грн.

Підвіска  0,82 грн

Скріплювач 0,18 грн

Собівартість 87 грн.

Підставка для фото

Габарити 81х50х141 мм; 59х99х4 мм

Об’єм моделі 13,32 см3

Площа поверхні  165,24 см2

Вид моделі: стандартний

Колір:

Параметри друку

Товщина стінки: 0,8

Заповненість моделі:20%

Розхід пластику: 16,64 гр.; 13, 24 гр.

Вартість друку 133 грн, 106 грн.

Кільця: 2 шт. по 5 грн

Собівартість 249 грн.

Наша команда

Дмитро: Учень 9-Б класу, учасник учнівського самоврядування Пустомитівського Ліцею №1 з питань музичної та комп'ютерної апаратури. Є досвід в програмуванні та роботі з 2D та 3D редакторами.

Марія: Учениця 9-Б класу Пустомитівського ліцею №1. Творча, ініціативна, має креативний спосіб мислення. Співавтор проекту "Розумний смітник". 

Назар: Учень 9-Б класу Пустомитівського ліцею №1. Допитливий, врівноважений, завжди готовий допомогти. Коли стоїть вибір робити чи не робити, завжди обере так. Немає гіршого - втрачених можливостей.