Юні знавці Біблії

Гурток "Юні знавці Біблії".

Майбутнє особистості, сімї, держави, людського суспільства значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління.  Перехід від особи до особистості визначає її формування. Формування особи починається в сімї, продовжується в школі, суспільстві. Вирішальну роль у вихованні дітей та молоді відіграє біблійне розуміння особисті. Біблія подає особистість як духовно-фізичну істоту, що поєднує у собі матеріальний і духовний світ. Нерозуміння чи свідоме нехтування такою сутністю людини як творіння Божого призводить до незрілого виховання. Незрілі особи не зможуть формувати зрілу сімю та державу. На часі є потреба використовувати та впроваджувати виховний потенціал Біблії та християнських цінностей.

Керівник гуртка отець Ігор Івасютин.

Звіт гурткової роботи за 1 семестр 2023-2024 н. р.

Юні знавці Біблії

Керівник : Івасютин Ігор Васильович

Гурток « Юні знавці Біблії» працює в Торговицькому ліцеї  за програмою факультативних курсів та курсів за вибором для спеціалізованих загальноосвітніх шкіл . Мета гуртка «Юні знавці Біблії» - духовно-моральне виховання учнів на біблійних цінностях. У процесі досягнення мети передбачається реалізація таких завдань:

   підвищувати інтерес учнів і молоді до систематичного читання Біблії та її використання у повсякденному житті;

   спонукати школярів та молодь будувати свій світогляд, характер і поведінку на християнських моральних цінностях;

   сприяти консолідації сім’ї, школи та церкви у духовно-моральному вихованні молоді.

Основою гуртка «Юні знавці Біблії» є Біблія та інші християнські джерела, які не суперечать Святому Письму.  

Виховна робота виховує у дітей біблійне розуміння особистості. На часі є потреба використовувати та впроваджувати виховний потенціал Біблії та християнських цінностей.

За допомогою Слова Божого гуртківці пізнають справжні цінності, виявляють зв’язок, який повинен існувати між Богом і людиною. Важливо усвідомлення не тільки читання Біблії, а її використання у повсякденному житті. Святе Письмо спонукає ліцеїстів будувати свій світогляд, характер і поведінку на християнських моральний цінностях.

  У час війни особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню молоді на принципах Біблії.

Прогнозований результат на кінець навчального року:

Учні мають знати:

-    вміти користуватися Святим Письмом;

-    усвідомлювати, що Біблія – Слово Боже;

-    мати поняття про структуру та зміст Біблії;

-    розуміти про важливість Біблії для особистого життя;

-    характеризувати Біблію як джерело моральних цінностей;

-    вміти самостійно аналізувати біблійні тексти і робити власні висновки;

-    розуміти біблійну термінологію;

-    встановлювати між предметні зв’язки Біблії з історією, літературою, музикою, живописом;

-    обґрунтовувати власні судження;

-    самостійно працювати з текстами Святого Письма;

-    орієнтуватися в біблійних текстах Старого та Нового Заповіту;

-    моделювати морально-етичні ситуації, пропонувати шляхи їх вирішення;

-    систематизувати та узагальнювати набуті знання, використовувати їх у повсякденному житті.


Майбутнє особистості, сімʼї, держави, людського суспільства значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління. Перехід від особи до особистості визначає її формування. формування особи починається в сімі, продовжується в школі, суспільстві. Виховання особистості починається з прикладу поведінки. Батьки та родина піклується про добре виховання. У процесі виховання дитина бачить різні суспільстві. Батьки пояснюють дитині про те, які вчинки є добрими, а які - не добрими. з цих пояснень дитина пізнає правду. Вирішальну роль у пошуках правди при вихованні дітей та молоді відіграє біблійне розуміння особи людини. Біблія подає особу людини як духовно-фізичну істоту, що поєднує у собі матеріальний і духовний світ. Нерозуміння чи свідоме нехтування такою сутністю людини як творіння Божого призводить до незрілого виховання. Незрілі особи не зможуть формувати зрілу сімʼю та державу. На часі є потреба використовувати та впроваджувати виховний потенціал Біблії та християнських цінностей. Історія розвитку людини показана у двох частинах Біблії. у першій частині - Старому Заповіті - відкривається початок творення людини Творцем, приклади різних вчинків та виборів людини, відповідальність за ці вибори. У другій частині Новому Заповіті - відкривається життя та діяльність Ісуса як Істини, котру можемо пізнати для розуміння власних вчинків та відповідальності за них. Пізнання Правди відкривається на сторінках Біблії і це важливо є для кожної особи. Біблія це найбільш розповсюджена книжка світі, яку найчастіше читають, коментують, перекладають. Це також одна з найдавниших відомих людству книг, яка залишила незабутній слід в модській історії. Біблія надихала мистецтво, літературу, музику, життя і звичаї народів. Та Біблія - це передусім свята книга, книга віри мільйонів віруючих вже упродовж стількох століть. Вони брали натхнення з неї для власного життя і на підставі Біблії формували свої спільноти. Святе Письмо допоматає людині познайомитися з Єдиним правдивим Богом, воно є книгою, яке розповідає про Його всеосяжну любов та прагнення Творця до спілкування. Читання Біблії є діалогом з Богом. Древні Отці Церкви навчали: «Коли читаєш, це Бог до тебе промовляє; коли молишся, це ти Йому відповідаєш». Письмо є «читанням удвох»: Бога і людини. Розмова з Богом є найкращою формою діалогу. Біблія є місцем побачення і зустрічі: «Говори! Слуга Твій слухає» (1 Сам. 3, 10). Читання Біблії є джерелом життя. Коли людина читає Біблію, то повинна шукати в ній не стільки інтелектуальні знання, скільки знання життєві.

Дорога Хресна, дорога болю – до неї збіглись наші шляхи,

Щоб на Голгофі поруч з любов’ю на Хрест підняти свої гріхи! Ісусе наш, важкі Твої муки! Не допусти з Тобою розлуки!

Люблю Тебе, Спасителю мій милий, й з цілого серця жалую за те,

Що ворогам Твоїм додав я сили, щоб розпинали тіло пресвяте.

Прости мене, Ісусе милосердний, за всі гріхи, що кривди завдали

Тобі Святому... Нині я усердно молитимусь, щоб слави і хвали. Тобі одному лиш слова звучали... І хай мізерна жертва ця моя

На користь душ, що в горі і печалі, а коло них вже втішуся і я. Сьогодні, 31 березня 2023 року у Торговицькому ліцеї за сприяння вчителя християнської етики отця Ігоря була проведена Хресна дорога.

https://www.facebook.com/groups/525817517610122/permalink/2127635667428291/