Практичний психолог закладу:

Основні завдання психологічної служби закладу:

Мета психологічного супроводуполягає у забезпеченні оптимальних соціально-психологічних умов для збереження психологічного здоров’я дитини, сприянні повноцінному розвитку її особистості у родині й дитячому садку та формування її як суб’єкта життєдіяльності.


Наш заклад долучилися до проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". Протягом тижня з дітьми були проведені різноманітні заходи, тематичні заняття та виховні бесіди: «Що добре, що погано», «Все починається з добра»,  «Казка вчить, як у світі жити», «Діти теж мають права», «В Україні проживаємо права та обов'язки вивчаємо».

Дітлахи створили колективну аплікацію «Наші долоньки проти насилля». Під час заходів діти ознайомилися зі своїми правами та обов'язками, вчилися оцінювати та аналізувати поведінку казкових героїв та на прикладах їхніх вчинків вчилися наслідувати їх позитивні риси,  розмірковували як би вони вчинили в одній чи іншій ситуації та що по їхньому розумінню добре, а що несе зло та вважається злочином. На тематичних заняттях діти розширили уявлення про добро, щастя, вчилися дарувати добро іншим через добрі справи.  Долоньки дітей у малюнках символізують доброту, тепло, єднання, надію на безхмарне щасливе дитинство без горя, зла, війни, насильства.


В рамках всесвітнього Дня толерантності  в закладі  проведений тематичний тиждень Толерантності.

Метою цього тижня було створити  позитивний настрій у дітей, викликати емоційну чуйність, розвивати комунікативні навички , вчити не просто бути «такими як всі»,а поважаючи інших ,висловлювати свою точку зору.

В закладі проведенні заняття:  емблема толерантності, зібрана тематична квітка, яка символізує добро, любов та дружбу. Окрасою закладу стало дерево Толерантності!

Толерантність -це милосердя

Толерантність -це доброта

Толерантність -це співчуття

Толерантність -це повага

Толерантність -це дружба

Толерантність -це терпіння

Ми різні - в цьому наше багатство !!

Ми разом - в цьому наша сила!!!

БУДЬМО ТОЛЕРАНТНИМИ ОДИН ДО ОДНОГО!!!!


Facebook
Facebook

«Вивчаємо, досліджуємо, експериментуємо». Дослід зі штучним снігом. Найцінніше позитивні емоції наших улюблених дітей! Будьте здорові, щасливі і завжди усміхнені! 

Facebook

Практичний психолог Бондар І. І. провела з колективом ЗДО семінар - практикум " Стрес. Ефективні методи подолання стресу".

Мета семінару - практикуму було: навчити технікам  самодопомоги під час воєнного стану; ознайомити із ознаками стресових станів; навчити технікам для роботи  із своїм психологічним станом та технікам роботи із дітьми!


Година з практичним психологом Бондар І. І. важливо пам’ятати, що аудіальний канал сприйняття під час гулу сирен особливо навантажений – треба його “зайняти”! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! 

Facebook

7 СТРАТЕГІЙ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ ЕМОЦІЯМ.

У дітей нерідко бувають сильні емоції і їм часто не вистачає слів для розмови про те, як вони себе почувають. Ви можете допомогти своїм дітям розуміти та виражати свої емоції за допомогою таких стратегій. 

Facebook

Щоб день в дитячому садку пройшов добре, важливо налаштувати малюків на позитивний лад з перших годин перебування в групі. Тому з ранку діти обирають так звану «кнопку настрою» і вітаються з психологом .Привітна зустріч позитивно впливає на настрій дітей на увесь день! 

Психолог Бондар І. І. провела заняття,  діти  задоволенням  брали участь  «Чарівний засіб розуміння», «Сонечко дружби», «Права дитини. Право на ім’я».  Головною метою заходів, що відбулися в ЗДО є виконання Конвенції ООН про права дитини та ст.27 Конституції України. 

Наш педагогічний колектив долучився до акції «16 днів проти насильства»  з 25 листопада до 10 грудня. Практичний психолог Бондар І. І.   провела семінар – практикум  для вихователів  «Жорстоке поводження з дітьми. Дії вихователя». Мета семінару : допомогти учасникам усвідомити роль педагога у попередженні насильства та жорстокого поводження з дітьми дошкільного віку, навчити педагогів працювати в групах та набувати практики колективної діяльності у виробленні рішень під час вправ та ігрових завдань. 

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими.

                                                                                                                    О. Уальд

Коли ваша дитина вперше почне відвідувати дитячий колектив, їй буде потрібен час  для  адаптації. Будь ласка, сплануйте вашу зайнятість так, щоб в перші місяці відвідування дитиною садочка ви мали змогу дотримуватися графіку адаптації.

Звикання дитини до садочка відбувається  починаючи з півгодини із поступовим збільшенням часу. Графік адаптації буде складений індивідуально для вашої дитини та доведений до вашого відома вихователем.


ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Не забувайте основні аксіоми виховання!

1. Якщо дитину постійно критикувати – вона вчиться ненавидіти.

2. Якщо дитину оточує ворожа обстановка – вона вчиться агресивності.

3. Якщо дитину постійно висміюють – вона стає замкнутою.

4. Якщо дитина зростає у докорах – у неї формується почуття провини.

5. Якщо дитину підбадьорюють – вона починає вірити в себе.

6. Якщо дитину хвалять – вона вчиться бути вдячною.

7. Якщо дитина зростає в чесності – вона вчиться бути справедливою.

8. Якщо дитина живе у безпеці – вона вчиться вірити людям.

9. Якщо дитину підтримують – вона вчиться цінувати себе.

10. Якщо дитина живе у розумінні та доброзичливості – вона вчиться знаходити любов у цьому світі.


Поради  батькам щодо психологічної підготовки дитини до школи 

    Запам’ятайте, що основними психологічними причинами виникнення труднощів адаптаційного періоду є такі:

— недостатній досвід спілкування з дорослими і однолітками;

— недорозвиненість мовлення;

— надмірно емоційний характер спілкування з дитиною у сім’ї;несформованість звички виконувати вимоги дорослих та дотримуватися певних правил поведінки;

— побоювання, недовіра до школи внаслідок неправильної орієнтації з боку батьків.

Добре, якщо Ви зацікавите дитину школою, викличете бажання навчатись. Розкажіть про життя учнів,зі свого досвіду.

   Дитині значно легше буде пристосуватися до умов школи, якщо в сім’ї вона оволодіє певними необхідними навичками самостійності: 

— складати підручники, зошити та шкільне приладдя в портфель (бажано привчити дитину робити це заздалегідь, звечора);

— самостійно та охайно складати одяг для уроків фізичної культури;

— впорядковувати свій письмовий стіл та ігровий куточок;

   Не виявляйте у присутності дитини своїх переживань щодо того, як їй буде у школі, сумнівів, чи доброю до неї буде перша вчитель Навпаки, демонструйте радість з приводу майбутнього вступу дитини до школи, впевненість у тому, що на неї чекають доброзичливі вчителі, цікаві знання, приємні товариші.