Kwiecień 2009

41. Młodzieżowy Rajd Kolarski
Rachowice - 25-26.04.2009

41. Młodzieżowy Rajd Kolarski odbył się 25 i 26 kwietnia 2009r. z noclegiem w Rudzińcu i metą w Rachowicach. Imprezę dofinansował Urząd Miejski.
W sobotę, w pierwszym dniu rajdu w szkole w Rudzińcu nocowało 40 uczestników rajdu. W konkursach wzięło udział ponad 30 uczestników z 3 drużyn. W konkursie jazdy na orientację wzięły udział 22 osoby, a w konkursie wiedzy krajoznawczej 24 osoby. W jeździe na orientację pierwsze miejsce zajął Jeremiasz Szyp z Gimnazjum Nr 6, a na następnych miejscach zostali sklasyfikowani Jakub Walczak, Dawid Ochman, Paweł Kubiak, Patryk Rogocz z Kalet oraz Mateusz Sadło i Tomasz Stawiarski ze szkoły w Rudzińcu. W konkursie krajoznawczym w grupie starszaków zwyciężył Krzysztof Borek z Kalet a następne miejsca zajęli Adrianna Potempa, Kamil Gregorczuk, Daniel Gregorczuk, Klaudia Mazur, Jessica Loewe, Oliwia Morawiec, Izabela Król, Dorota Spałek.

więcej

W grupie młodszej pierwsze miejsce zajął Jeremiasz Szyp z drużyny Gimnazjum Nr 6 a następne Patryk Rogocz, Damian Michalczyk, Radosław Jelonek, Jakub Walczak, Łukasz Rydz, Dawid Bruzgo, Rafał Kubiak. Niewątpliwą atrakcją wieczoru była prelekcja z pokazem slajdów i filmów na temat Iranu przeprowadzona przez kolegę Witolda Kapuścińskiego z wykorzystaniem rzutnika i przywiezionych z Iranu eksponatów. Do późnych godzin śpiewano piosenki turystyczne i wskrzeszano wspomnienia przy ognisku.
Drugiego dnia na mecie Rajdu w Rachowicach zgłosiło się 109 osób. W przeprowadzonym konkursie jazdy po torze przeszkód uczestniczyło 57 uczestników. Chłopców sklasyfikowano w dwóch grupach wiekowych. Osobno sklasyfikowano dziewczęta. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Danuta Kopyciok, za nią uplasowały się Karolina Surdyk, Paulina Szyp, Adrianna Potempa, Patrycja Sikorska. W grupie chłopców młodszych zwyciężył Jakub Walczak, kolejne miejsca zajęli Michał Turlej, Rafał Kulpok, Denis Rasek, Patryk Rogocz, Adam Krawiec. W grupie chłopców starszych zwyciężył Daniel Marczuk, kolejne miejsca zajęli Sebastian Howaniec, Damian Marczuk, Przemek Wicher, Kamil Gregorczuk, Kamil Wyleżoł. W klasyfikacji drużynowej na trasie dwudniowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z STK Kalety która zgromadziła 119 punktów, wyprzedzając drużynę Gimnazjum nr 6 z 62 punktami. W klasyfikacji drużynowej na trasie jednodniowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14 z 40 punktami STK Kalety która zgromadziła 119 wyprzedzając drużynę Gimnazjum nr 6 z 62 punktami. Kolejne miejsca zajęły drużyny z klubów Amator Zabrze, Catena Bytom oraz z Rybnika. Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody. W konkursie drużynowym wręczono puchar.

W przygotowaniu, organizacji i prowadzeniu rajdu uczestniczyli Krzysztof Bobis, Andrzej Czapla, Adam Czerniawski, Witold Kapuścinski, Grzegorz Kukowka, Władysław Stawiarczyk, Jarosław Szerszeń, Sławomir Zielski.

Kierownik rajdu :Tadeusz Pizar