Про нас

Стоїть новий будинок. До нього - сто стежинок.

А в ньому - сто доріжок.Там ходить двісті ніжок.

Там сотня голосочків, дзвінкіших від дзвіночків.

Там всілись на полиці ведмеді і лисиці.

Там крейсер у куточку пливе по килимочку.

На стінах - сто картинок з героями казок.

Всі знають цей будинок.

Він зветься - дитсадок.


Неподалік від дніпровських лугів, на берегах мальовничої притоки Славути, річки Супій розкинулося село Дмитрівка Золотоніського району Черкаської області. І дійсно розкинулося, бо головна вулиця села простяглася майже на 10 кілометрів. Відома Дмитрівка ще з середини ХVII століття. Важко повірити в те, що до середини ХІХ століття в селі не було навчального закладу. З письменних людей на селі були лише місцевий священик, поміщик Яків Кононович та власник так званої «монопольки». На початку 70-х років XIX ст. в селі була відкрита однокомплектна початкова школа, яка з початку ХХ ст. стала двокомплектною з трьома класами, але якщо до першого класу вступало 50 – 55 учнів то до другого переходило 25 – 30, а до третього 10 – 12. Навчалися в такій школі переважно хлопчики.

У 1912 році Золотоніське земство відкривало четвертий клас Дмитрівської початкової школи. Вчителями на той час працювали дочка священика, дочка і син поміщика Кононовича. Ця школа містилася в непоказному будиночку з трьома класними кімнатами, збудованому у 1893 році. Ця будівля на даний час не збереглась. З 1918 по 1930 рік в селі продовжувала існувати початкова школа. Уже в 1921 році в школі було шість класів-комплектів. В 1930 році було відкрито п’ятий клас а в 1933 році відбувся перший випуск Дмитрівської семирічної школи. Директором Дмитрівської семирічки був Г.М. Луцький, вчителями Павленко Д.Г., Перепада А.І., Гвоздевич М.Ю., Ярмоленко О.Г.

В 1952 році була відкрита Дмитрівська середня школа, і в 1955 році був перший випуск учнів 10-го класу. До 1976 року Дмитрівська середня школа розміщувалася в шести приміщеннях. 1 вересня 1976 року була збудовано і введено в дію теперішнє приміщення Дмитрівської школи на 480 місць з сучасними кабінетами, бібліотекою, спортивним і актовим залами.

На протязі існування навчального закладу його директорами працювали: Луцький Г.М., Чернецький, Цинда М.Я., Ярмоленко О.Г., Макаренко О.Л., Шеремет М.П., Юрченко П.Ю., Ярмоленко Г.М., Хоменко Н.П., Нерівний Л.М., Іллічова Л.М. В 1967 році було збудоване нове приміщення дитячого садка. А в 2003 році дошкільна установа і Дмитрівська загальноосвітня школа були реорганізовані у Дмитрівський навчально - виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад"

На сьогоднішній день Дмитрівський НВК очолює директор Чмих В.І., заступник директора Лелека С.М.

Приміщення дошкільної установи типове, розраховане на чотири групи, на даний час дошкільна установа має дві різновікові групи. Кількість дітей, що відвідують дитячий садок 32.

Колектив дошкільного закладу нараховує вісім осіб: 4 – вихователі, 2- помічники вихователя, музичний керівник, праля.

Дошкільна установа здійснює свою діяльність у межах передбачених Статутом закладу, який на підставі Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», Положення «Про дошкільний виховний заклад України», визначає основну мету і завдання дошкільного навчального закладу.

Найближче соціально – освітнє оточення: Дмитрівська загальноосвітня школа.

Оздоровчий аспект забезпечує сільський ФАП. Дитячий садок працює в дев’яти годинному режимі.

Протягом року педагогічний колектив брав участь, у засіданнях методичних рад. Педагоги опрацювали літературу з питань про розвиток фізичних якостей дошкільників засобами здоров’я збагачувальних технологій , «Фізкультура на повітрі», проводили роботу з батьками з питань розвитку навчання і виховання дітей дошкільного віку в умовах карантину «Як розмовляти з дітьми про COVID-19». Працювали з девізом: «Якщо хочеш бути здоровим»

Поповнили спортивний зал нетрадиційним обладнанням для фізичного виховання.

Організували повноцінний і раціональний руховий режим. Поповнили папку «Фізичний розвиток дітей дошкільного віку» - літературою. Опрацювали інструктивно – методичні рекомендації ( додаток до листа МОН молоді і спорту України від 16.03.2012 року №1/9 – 198). «Організація роботи в дошкільному навчальному закладі.»





Наш колектив

Ярмоленко Тетяна Леонідівна - вихователь ДНЗ.

Варення Тетяна Іванівна - вихователь ДНЗ.

Кириченко Оксана Іванівна - вихователь ДНЗ.

Гальченко Аліна Григорівна - вихователь ДНЗ.

Пономар Валентина Миколаївна - помічник вихователя.

Гмиря Тетяна Володимирівна - помічник вихователя.

Ларіна Лідія Михайлівна - праля.

Бабич Микола Петрович - музичний керівник.