В'ЯЗАННЯ

В'язання — процес виготовлення виробів (зазвичай елементів одягу) з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі й з'єднання петель одна з одною за допомогою нескладних інструментів вручну (в'язальний гачок, шпиці, голка) або на спеціальній машині (механічне в'язання)

Для в'язання використовуються спиці з різного матеріалу: металеві, пластикові, дерев'яні. Бажано, щоб спиця на одному з кінців мала обмежувач для запобігання зісковзування петель. 

Спиці не повинні бути дуже гострими, щоб не розщеплювати нитки і не поранити руки, ні занадто тупими, щоб не ускладнювати введення робочої спиці в петлю. Для позначення розміру спиць застосовуються номери, що відповідають її діаметру в міліметрах (наприклад, спиця № 4 має діаметр 4 мм).

Діаметр спиць вибирається відповідно до товщини пряжі, зазвичай у співвідношенні 2:1. При плетінні тонкими спицями з товстої пряжі полотно виходить більш щільним, спицями ж великого діаметра з тонких ниток — пухке, ажурне.

Пряжа для в'язання використовується найрізноманітніша: лляна, бавовняна, вовняна, синтетична, сумішева, фасонна. 

Амігурумі (яп. букв.: «в'язане-загорнуте») — японське мистецтво в'язання на спицях або гачком маленьких м'яких звірят та людиноподібних істот. 

Це слово є складним японським словом «ami», що означає «в’язане гачком або спицями», і «kurumi», буквально «(шита) м’яка лялька». 

Амігурумі — це найчастіше симпатичні тварини (ведмедики, зайчики, кішечки, собачки і інші.), чоловічки, але це можуть бути і неживі об'єкти, наділені людськими властивостями.

Наприклад, кекси, капелюхи, сумочки та інші.

ЧИТАННЯ ЕТИКЕТКИ ПРЯЖІ

Це необхідна навичка для всіх, хто в'яже спицями чи гачком. На цій маленькій бандеролі міститься вся життєво важлива інформація, яку вам потрібно знати.

Вміст волокна: на етикетці має бути невеликий розділ, де написано, з чого виготовлена ​​пряжа, наприклад, «100% акрил». Якщо це суміш, ви знайдете кілька різних волокон, наприклад, «75% вовна, 25% нейлон».

Вага пряжі та розмір спиць/гачків: друга за важливістю інформація, яку ви можете прочитати на етикетці будь-якої пряжі, - це вага пряжі. На жаль, вага пряжі не підпорядковується будь-якій міжнародній системі, тому ви можете знайти суперечливу інформацію.

Те саме стосується і рекомендованого розміру спиць або гачка. Кожна в'язальниця в'яже по-різному. Тому, якщо ви в'яжете пухко, вам може знадобитися на один, а іноді і на два розміри менше, ніж зазначено на етикетці.

Ярд та калібр: зазвичай на етикетці також вказується метраж та калібр. Довжина метражу говорить про те, скільки мотків пішло на цей конкретний моток. Наприклад, ви можете знайти щось на зразок 50 г = 63 метри.

На етикетках багатьох пряж також вказується метраж. Зазвичай це квадрат або маленька картата дошка з розмірами в сантиметрах або дюймах (наприклад, 10 х 10 см) і кількістю рядів і стібків – наприклад, 16 стібків х 22 ряди.

Інструкції з догляду: також на етикетці розміщено умовні позначення щодо обробки готового виробу з даної пряжі.

МОЖЕ ЗНАДОБИТИСЯ ДЛЯ В'ЯЗАННЯ

В'ЯЗАНІ АМІГУРУМІ

НИТКИ для в'язання (вовна, кашнмір)

НИТКИ для в'язання (бавовна, акрил)

НОЖИЦІ

ГАЧОК

СПИЦІ

ФУРНІТУРА ДЛЯ ІГРАШОК

ХОЛЛОФАЙБЕР АБО СИНТЕПОН

САНТИМЕТРОВА СТРІЧКА

ЛІНІЙКА для вимірювання розміру спиць

ЛІЧИЛЬНИК РЯДІВ

КОНТЕНТ, ЩО НАДИХАЄ

АМІГУРУМІ

АМІГУРУМІ

АМІГУРУМІ

В'ЯЗАННЯ

В'ЯЗАННЯ ГАЧКОМ

АМІГУРУМІ

АМІГУРУМІ

В'ЯЗАННЯ

Інформація з відкритих інтернет-джерел, сайт "myhandmade"