Новини

Логіко-математичний турнір

"Кубик Рубіка"


Винаходи бувають різними. Є такі, які назавжди змінюють життя усього людства, є такі, які полегшують виконання якоїсь роботи, а є й такі, які роблять наше існування цікавішим. До останніх можна з впевненістю віднести кубик-головоломку, який за лічені роки буквально завоював світ. Він заслужено носить ім'я свого розробника, і попри те, що ця інтелектуальна «іграшка» розміняла п'ятий десяток, вона підкорює все нові і нові покоління любителів розумного дозвілля.

9 грудня в нашій школі відбувся логіко-математичний турнір «Кубик Рубіка». Він був проведений, щоб зацікавити дітей та запропонувати альтернативу комп’ютерним іграм. Системне мислення, дрібна моторика, логіка, реакція і швидкість мислення – ось неповний перелік таких потрібних якостей, які розвиває ця розумна «іграшка».

Учні та вчителі нашої школи прийняли виклик. А ви?




Турнір кмітливих

Стів Джобс, Білл Гейтс, Джордж Сорос - ці люди розпочали свій шлях до вершини успіхів і, навіть, невдач у математиці. Майбутнє людства за творцями новітніх технологій, які сьогодні починають свої перші кроки в математиці з розв'язування рівняння чи креслення квадрату.

Учні, що брали участь у Турнірі кмітливих показали не лише свої знання з математики, а й винахідливість, креативність, командну роботу та бажання перемагати.

Дякую вам за позитив та чудово проведений час!

До речі, а Ви знаєте, яка гра була придумана у 1974 році архітектором. "Гра сторіччя", що є унаочненням з математики, алгебри, комбінаторики, програмування.

Учні 5 класу здогадалися. А Ви?

Краса математичної лінії

Існує гіпотеза, за якою Всесвіт - величезна стрічка Мьобіуса, що є односторонньою поверхнею.

Крім того ця фігура використовується у техніці (стрічковому конвеєрі, друкарських пристроях), мистецтві, зустрічається в природі (за теорією, в ДНК) тощо.

1 грудня учні нашої школи власноруч виготовили односторонні поверхні стрічок Мьобіуса та подібні спіралі і дослідили їхні найцікавіші властивості.

А що, на вашу думку, отримаємо, якщо розрізати стрічку по лінії, рівновіддаленій від країв?

У темряві, але зі світлом всередині

У цей час, коли часто немає електрики, кожен знаходить собі заняття на темні вечори. А деякі навіть вигадують нові способи освітлювати свою оселю. Для таких винаходів потрібні кмітливість, творчість та знання з фізики. Ми перевірили, чи є творчі та кмітливі серед нас.

1 грудня в нашій школі відбувся цікавий, пізнавальний захід під назвою «У темряві, але зі світлом всередині», присвячений цій темі. Він був проведений для поглиблення знань учнів з певних тем фізики, а також для вміння застосовувати ці знання на практиці. На цьому заході учні разом з вчителями розглянули деякі лайфхаки, що знадобляться в холодну, темну пору, а також навчилися виготовляти альтернативні джерела світла в домашніх умовах.

Шукайте світло навіть у пітьмі

Дивіться там, де зовсім не шукають…

Й бажайте щастя іншим, як собі –

На небі добрих справ не забувають…

О. Сапріянчук-Маротчак

Педагогічні читання

24 вересня 2022р проведені педагогічні читання до 221 річниці з дня народження  Михайла Остроградського який вважається одним з провідних математиків середини XIX ст. 

Учні з цікавістю освіжили в памяті інформацію з життя і творчістю М.В. Остроградського. Використана презентація де були наведені цікаві факти.

23 серпня 2022 відбулося засідання методичного об'єднання вчителів математичної галузі, де обговорили план роботи МО на 2022/2023 навчальний рік, участь у конкурсах та олімпіадах, запланували проведення предметного тижня, графік взаємовідвідування уроків, тренінг з обміну досвідом.

Продовжили роботу над розробкою сайту МО.

Опрацювали методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо викладання навчального предмета математика у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.