Rozpoczynamy wielką reorganizację spotkań Tradicamp. Wszystkich, którzy do tej pory współtworzyli spotkania Tradicamp jako kadra lub w jakikolwiek inny sposób włączali się w ich organizację oraz wszystkich tych którzy chcą dołączyć do tego grona zapraszamy na Tradicamp2022 – zjazd organizacyjny. Przybądźcie ze swoimi najbliższymi i włączcie się w tworzenie nowej rzeczywistości spotkań Tradicamp.

Chcemy aby spotkania Tradicamp stały się autentycznie miejscem spotkania wiernych Tradycji Łacińskiej z całej Polski. Chcemy aby spotkania Tradicamp autentycznie wpływały na formację osobistą wiernych i całej wspólnoty Tradycji Łacińskiej. Chcemy aby spotkania Tradicamp poprzez ich formułę były ściśle połączone z pielgrzymką Tradiclaromontana i Tradicolekcjami. Chcemy aby spotkania Tradicamp stały się bardziej uniwersalnym wydarzeniem na którym miejsce dla siebie znajdzie każdy wierny Tradycji Łacińskiej.

Przerwa w organizacji pełnowymiarowych spotkań Tradicamp związana z COVID19 stała się doskonałą okazją do podjęcia decyzji o głębokiej reorganizacji naszych spotkań. Zaczęliśmy od zmiany miejsca aby umożliwić pielgrzymowanie do jednego z najważniejszych sanktuariów w Polsce jakim jest Sanktuarium Matki Bożej Getrzwałdzkiej. Tereny Warmii z racji swej różnorodności dają też znacznie większe możliwości zorganizowania rekreacji i wypoczynku dla uczestników spotkań. Teraz trzeba poddać dyskusji program, formułę i sposoby relacji. W tym celu w programie zjazdu organizacyjnego przewidzieliśmy dwie sesje organizacyjne w piątek i sobotę rano. Całość zjazdu rozpoczniemy w czwartek 7 lipca 2022r. o godz. 15:30 Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z racji XV rocznicy wydania Motu Proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI.

Zakwaterowanie i wyżywienie, każdy organizuje we własnym zakresie. Miejscem tegorocznego zjazdu organizacyjnego wyjątkowo będzie Pole Biwakowe Swaderki. W czwartek i piątek zapraszamy wieczorem na wspólne ognisko oraz na zakończenie w sobotę na wspólny obiad. W celu policzenia uczestników prosimy zapisanie swojego uczestnictwa za pośrednictwem formularza zapisów dostępnego na niniejszej stronie internetowej w zakładce – ZAPISY.

Zapiski” kard. Wyszyńskiego:

5 sierpnia 1953r. - Na godz. 10.00 przybył ks. Infułat Zink, z którym wjechałem do Orzechowa pod Olsztynkiem. Ks. Zink przygotowywał tutaj pustą plebanię, wśród jezior i lasów, na miejsce kilkudniowego wypoczynku. Przybyliśmy do tego pustkowia na godz. 17.00. Mam do dyspozycji kościół z Najświętszym Sakramentem, duży dom plebański, dwie siostry z Olsztyna z seminarium, które prowadzą nam gospodarstwo. Ksiądz Kanonik Padacz jest mi towarzyszem. Uchodzę za księdza Profesora. Chyba to nie konspiracja. Na razie pada deszcz. Na miejscu jest niewielka wioska, w której przebywa 20 kobiet i jeden jedyny mężczyzna. Kościołem opiekuje się staruszka Warmianka, matka 5 synów, którzy są wszyscy za granicą.

14 Sierpnia 1953 r. - Dziś dobiega końca nasz krótki wypoczynek w Orzechowie. (…) Spędziliśmy z ks. Padaczem lato leśnych ludzi, na całkowitej niemal włóczędze wśród lasów i jezior, niemal nie spotykając ludzi, których tu bardzo mało. (…) Ile tu jest w lasach jezior, trudno obliczyć. Niektóre cudowne jak jezioro Pluszne, Świetne i inne. W którąkolwiek stronę nie wyjdzie się z Orzechowa zawsze można trafić, w odległości pól do dwóch kilometrów, na jezioro otoczone lasem. (…) W kościele wisi ogromny drewniany żyrandol, w kształcie dzwonu, pomnik po poległych z 1914 - 1918 roku. Na 43 nazwiska poległych 30 jest polskich (…).

15 sierpnia 1953 r. - Uroczystość Wniebowzięcia. Obydwaj z Ks. Padaczem duszpasterzujemy. Odprawiam jedno nabożeństwo o godz. 8.00, ks. Padacz drugie o godz. 1000. Przyszła wielka liczba wiernych, śpiewają pięknie po polsku. Wygłaszam przemówienie o Matce Bożej. O godz.1500 żegnamy miłe miejsce spokojnego wypoczynku; gromada dzieci przychodzi z kwiatami, otrzymują obrazki. Szkoda ich, gdyż znowu pozostaną bez Mszy św. i Komunii św., do której co dzień tyle ich przychodziło.