Problemy i wyzwania współczesnej szkoły


Warszawa, 17 września 2017

Problemy i wyzwania współczesnej szkoły to hasło przewodnie konferencji, które od kilku już lat organizuje Uniwersytet SWPS wraz ze Stowarzyszeniem ROSE oraz Fundacją AKCES.

Tegoroczna, VI konferencja Szkoła w Dobie Internetu 2017 odbędzie się

17 września 2017 roku w Warszawie

Podczas konferencji skoncentrujemy się na warsztatach praktycznych i zagadnieniach związanych z nowymi technologiami i wyzwaniami jakie stoją przed nauczycielami w kontekście edukacji oraz unowocześniania swojego warsztatu pracy. Na ten rok przygotowaliśmy program konferencji obejmujący m.in. bloki tematyczne takie jak:

  • Aplikacje sieciowe współpracujące z chmurą Google oraz możliwości wykorzystania ich w pracy z uczniem
  • Processing w edukacji - język programowania (podobny do Javy, ale znacznie prostszy), biblioteki graficzne, dźwiękowe, filmowe etc. oraz bardzo proste środowisko programowania. Wszystko to stworzono kiedyś z myślą o artystach, jednak przydać się może też innym użytkownikom, którzy dopiero zaczynają się uczyć programowania, albo chcą to robić hobbystycznie
  • Szkoła w kieszeni - czyli przykłady pomysłów na ciekawą lekcję z tabletami
  • Kodowanie i programowanie, czyli co możemy wykorzystać na lekcjach
  • Roboty w edukacji
  • Drukarki 3D

Każdego roku staramy się pokazać, jak niewielkimi nakładami finansowymi możemy unowocześnić zasoby IT szkoły oraz dać możliwość podnoszenia umiejętności technologicznych nauczycieli. Wykłady oraz warsztaty praktyczne odbywają się w przyjaznej atmosferze, prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu SWPS w dziedzinie psychologii, oraz nauczycieli praktyków, którzy stosują w swojej pracy nowoczesne narzędzia IT, a zdobyte doświadczenie przekazują w trakcie warsztatów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza konferencja została połączona i odbywa się następnego dnia po konferencji GeoGebry. Udział w spotkaniu jest płatny. Szczegóły w zakładce REJESTRACJA. Konferencję organizują Uniwersytet SWPS, Fundacja AKCES oraz Regionalne Ośrodki Szkoleń E-learningowych ROSE.

-------------------------------------------

Zapraszamy także na kolejną, tym razem VIII Ogólnopolską Konferencję GeoGebry. Odbędzie się ona dzień wcześniej, tj. 16.09.2017. Konferencja organizowana jest przez Warszawskie Centrum GeoGebry przy SWPS oraz Fundację AKCES.

Konferencja ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z zastosowaniem GeoGebry w szkole poprzez wykorzystanie animacji, przeprowadzanie dowodów i eksperymentowanie. Jest skierowana do osób związanych z edukacją matematyczną na wszystkich poziomach. Tematem przewodnim konferencji będzie nowa wersja tego oprogramowania - GeoGebra 6.

>>> STRONA KONFERENCJI <<<