Методична робота

П Л А Н 

засідань педагогічних рад на 2022 – 2023 навчальний рік

І.  «Шляхи реалізації освітньо-виховного процесу, спрямованого на всебічний розвиток дитини»

1. Про організацію освітньо-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі у 2022/2023 н. р. 

2. Про програмно-методичне забезпечення освітньо-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі.

3. Обговорення завдань та плану роботи ДНЗ  на 2022 / 2023 н.р.

4. Виставка новинок методичної літератури та педпосібників.

ІІ.  Мовленнєвий  розвиток  дошкільників в системі дошкільної освіти

1. Система планування освітньої роботи з розвитку мовлення дітей дошкільного віку

2.Методичний діалог «Художньо –мовленєва  компетенція дитини дошкільного віку.»

3. .  Вплив психічних процесів на мовленнєвий розвиток дітей та причини затримки мови

4. Стан  сформованості мовленнєвої компетенції у дітей старших груп.

 (за результатами тематичної перевірки).

5. Презентація  дидактичних , розвивальних ігор. Посібників спрямованих на розвиток мовленнєвої активності дітей.

ІІІ. Формування логіко-математичної компетентності дошкільників

1.Логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку в системі підготовки дітей до школи

2. Педагогічні  технології супроводження процесу формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку.

2. Математине дослідження в контексті STREAM  – освіти.                               

3. Стан  роботи  з освітньої лінії»Дитина сенсорно- пізнавальному просторі»      (за результатами тематичної перевірки).

4. Презентація конспектів занять

ІV. 

 1. Рівень сформованості життєвої компетентності дошкільників ЗДО.

2.Ознайомлення з планом роботи на  оздоровчий період.

3.Готовність дитини до школи : складові успішного навчання.

4.«Працюємо разом» (анкетування педагогів)

Завдання на 2022 – 2023  навчальний рік

1.Сприяти розвитку фізичного та психічного здоров'я дітей через удосконалення всіх форм медико-педагогічної роботи та взаємодії педколективу, медичних працівників, батьків;

2.  Розвивати комунікативно-мовленнєві здібності дошкільників через використання різноманітних сучасних та інтерактивних технологій з метою збагачення активного словникового запасу у дітей, підвищення якості їх мовленнєвої діяльності .

3. Оптимізувати  роботу щодо формування математичної компетенції дітей дошкільного віку шляхом упровадження інноваційних методик і технологій  та  контексті STREAM – освіти.

4.  Продовжувати прилучати дошкільників до культури свого народу, розширювати досвід орієнтування в народному та професійному  мистецтві, виховувати в них потребу і звичку посильно вносити елементи прекрасного в побут, природу, взаємовідносини, розвивати творчі  художньо – естетичні здібності.

 Дошкільний навчальний заклад здійснює освітньо-виховний процес згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти та програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля".

З метою поліпшення якості освітнього процесу використовуємо авторські, парціальні програми:

·     «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; за наукового редагування Рейпольської О. Д.);

·   «Цікаві шашки», програма та методичні рекомендації з навчання дітей старшого дошкільного віку гри в шашки (авт. – Семизорова В.В.,  Романюк О.В., Дульська Г.П.);

·    «Казкова фізкультура»,  програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. - Єфименко М. М.); 

·    ·    Парціальну програму «Організація художньо-творчої праці з дітьми дошкільного віку.» Старший та середній дошкільний вік.  Семченко О.В., Федіна Г.В.

 Все починається з родини

       Виховання   -   це   щогодинне   і   щохвилинне заняття, у якому беруть участь і батько, і мати. Разом вони несуть відповідальність за те, якою

виросте їхня дитина.

·    Найкращим  способом  виховання  позитивних якостей дитини є приклад її власних батьків.

·    Виховувати вашу дитину будуть і будинок в якому ви живете, і речі в ньому, і ваші вчинки, і ваше відношення до рідних і близьких вам людей - бабусь та дідусів.

·   Наявність власного куточка виховує в дитини елементи самостійності, акуратності, охайності.

·    Правильно  організований  режим дня  вдома забезпечує урівноважений та бадьорий стан дитини,  попереджає перевтомлення  нервової системи,   створює   сприятливі   умови   для психічного та фізичного розвитку дитини.

·    Повага до дитини в родині, батьківське тепло і доброзичливість виховують у неї відвертість, ніжність, щирість та вдячність

·    Повага до дитини в родині виявляється в довірі до її можливостей, відносній незалежності від дорослих у визнанні її людської гідності.

·    Саме в родині починають формуватися ті якості, почуття, звички і навички суспільної поведінки, від яких залежить, якою виросте дитина: буде вона  боязкою,  безвладною,  озлобленою  чи духовно багатою, фізично і духовно розвиненою, високоморальною та доброю.

Пам'ятайте,   що   саме   в   сімейному   колі закладаються та починають розвиватися моральні та етичні якості дитини. Любов до людей, почуття дружби, турбота та повага до старших,  прагнення

Права дитини

Дитинство — найважливіший період у житті людини. Саме в цей час вона формується фізично, психічно, інтелек­туально, набуваючи всіх необхідних знань, умінь, навичок. У переважній більшості випадків якість дитячих років визначав якість усього подальшого свідомого життя людини, Травми, якого б характеру вони не були, залишають свій слід, який часто неможливо стерти, І породжують пізніше такі хвороби суспільства, як наркоманія, насильство, злочинність тощо, вислів «Діти — наше майбутнє» аж ніяк не е просто красивою фразою. До­ля будь-якої спільноти, нації, держави в майбутньому залежить від того, якими будуть якості людей, котрі населяти­муть її. Інвестиції, зроблені у дитинство, ніколи не" завдадуть збитків — вони по­вернуться у суспільство сторицею.

Життєвий досвід не тільки свідчить, а й вчить: не буде дітей — не буде і дер­жави. Діти — дзеркало будь-якої держа­ви, вони її майбутнє. Лише за умов життєствердного оптимізму на старті життя суспільство може розраховувати на відчутні успіхи в майбутньому. Через вікову специфіку діти від свого наро­дження не можуть самостійно скориста­тися власними правами. Необхідні опіка дорослих, їхня допомога не лише як вияв природних людських почуттів, норм моралі, а такі, які підкріплювалися б правовими документами і відповідали інтересам усіх дітей.

Саме тому міжнародне співтоварист­во в особі Організації Об'єднаних Націй вже кілька десятиліть працює над тим, щоб створити дітям усього світу якнай­кращі умови для життя і всебічного пов­ноцінного розвитку. Наслідком цієї праці став ряд міжнародних документів над­звичайної ваги, що стосуються прав ди­тини і забезпечення виживання, захис­ту, розвитку дітей.

Необхідністю захисту прав дитини, створення умов для повноцінного життя та розвитку було продиктовано прий­няття ряду законів, програм і на Україні.