Модуль 6

"Обліковий запис Google.

Спільна робота з Google-документами"

Обліковий запис Google

Як створити обліковий запис Google та отримати поштову скриньку на Gmail

Алгоритм створення:

  1. Перейдіть на сторінку створення облікового запису Google.
  2. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб створити обліковий запис.
  3. За допомогою створеного облікового запису Google можна входити в Gmail на комп’ютері, телефоні чи планшеті. А також використовувати його для роботи з іншими продуктами Google: YouTube, Google Play і Google Диск.

Як змінити налаштування Gmail

Ви можете змінити налаштування для Gmail, наприклад додати підпис для електронних листів або вибрати, які сповіщення отримувати. Для цього:

  1. Відкрийте Gmail.
  2. Праворуч угорі торкніться значка налаштувань Налаштування.
  3. Виберіть одну з вкладок угорі сторінки, як-от Загальні, Мітки, Облікові записи й імпорт або Облікові записи.
  4. Оновивши налаштування, натисніть Зберегти зміни внизу сторінки.

Переваги та особливості сервісу Gmail

Проглядання обговорень. Основна інновація в Gmail — це метод категоризації повідомлень, який в Google називають «Conversation View». На відміну від звичайних поштових сервісів, Gmail відстежує окремі «обговорення» — початкове повідомлення з ланцюжком відповідей на нього.

Розвинений список контактів. Для кожного співрозмовника можуть задаватися фотографія, адреси і телефони. Адреса електронної пошти автоматично підставляється в рядок «кому» по імені користувача, набраного навіть частково.

Мітки замість папок. Листи не заносяться в папки, а діляться за категоріями, які користувач може доповнювати й змінювати. Ефективність цього механізму декілька вище, ніж більш традиційного з папками, оскільки реалізується можливість комбінування різних поєднань міток.

Вбудований чат. У вікно поштової скриньки інтегрована система обміну миттєвими повідомленнями, так що ви завжди будете знати, чи знаходяться ваші адресати в мережі, та зможете поспілкуватися з ними в чаті в режимі реального часу. Бесіди миттєвих повідомлень, як бесіди електронних листів, можна зберігати в Gmail та робити за ними пошук.

Підтримка різних мов. Інтерфейс додатку налаштовується на велику кількість мов, що дозволяє сервісу бути інтернаціональним.

Вбудована орфографічна перевірка. Автоматично визначає мову повідомлення і пропонує варіанти написання помилкових слів.

Користувацькі теми. У Gmail доступно безліч тем! Можна створити тему з власного зображення або вибрати фото із запропонованих.

Етикет електронного листування

Електронна пошта - засіб спілкування людей, тому вона передбачає дотримання певних правил ввічливості. Деякі з них не відрізняються від загальноприйнятих норм людського спілкування:

  • починати текст листа слід з привітання, завершувати підписом;
  • якщо звертаєтеся до людини, з якою ви особисто не знайомі, називайте себе;
  • не забудьте вжити слова «будь ласка», якщо звертаєтеся до кого-небудь з проханням;
  • слідкуйте за тоном вашого листа, намагайтеся уникати фраз, що можуть стати причиною конфлікту на релігійній, расовій, політичній чи іншій основі;
  • намагайтеся не допускати граматичних помилок, використовуйте засоби перевірки орфографії, надані поштовою службою.
  • зазначайте тему свого листа. Часто користувач орієнтується саме на тему, коли переглядає пошту та обирає листи для отримання із сервера;
  • не пишіть увесь текст листа великими літерами - його важко читати
  • не надсилайте в листах оголошень і реклами, якщо вони не є предметом обговорення;

Передавати міміку та жести, допоможуть виразити смайлики.

Завдання 1

1. Перейдіть на сторінку сайту "Учасники".

2. Зайдіть на сторінку "Група № ___".

3. Відкрите таблицю "Сходинки групи № ___" та навпроти свого прізвища впишіть адресу електронної скриньки.

Завдання 2

Пишемо лист групі.docx

Google Диск та Google Документи

Для переходу на сторінку сервісу Google Диск виконайте такі дії:

Увійдіть до своєї поштової скриньки на Gmail. На верхній горизонтальній панелі сервісу натисніть на кнопку "Додатки Google", у вікні, що відкриється оберіть малюнок з підписом "Диск".

Google Диск – це безпечне місце для збереження файлів. Ви ніколи не втратите свої відео, фотографії й документи, а також завжди матимете до них доступ зі смартфона, планшета чи комп’ютера. Окрім того, ви можете дозволити іншим користувачам переглядати та редагувати ваші файли й папки, а також додавати до них коментарі.

Google пропонує всім користувачам початкові 15 Гб онлайн-простору для зберігання файлів.

Спільне користування. Google Drive включає в себе систему обміну файлами, де творець файлу або папки за замовчуванням є його власником. Власник має можливість регулювати видимість файлу або папки для інших користувачів. Право власності підлягає передачі. Файли і папки можуть спільно використовуватись приватно конкретними користувачами, що мають обліковий запис Google, використовуючи свої @gmail.com адреси електронної пошти. Для спільного використання файлів з користувачами, які не мають облікового запису Google потрібно зробити файли «доступними за посиланням».

Завантаження файлу до Google Диску

Для того, щоб завантажити файл до сервісу «Google Диск», його треба мати на своєму комп’ютері. В основному вікні сервісу «Google Диск» потрібно вибрати меню «Створити» --> «Завантажити файл» --> вибрати файл, який потрібно завантажити та натиснути «Відкрити»

Google Документи

Для ознайомлення з Google Документами перегляньте презентацію.

Google-документи

Google Презентації

Для ознайомлення з Google Презентацією перегляньте презентацію.

Google-презентації

Аналогічно до презентацій та текстових документів створюється Google малюнок.

Інструкція Google малюнок

Приклади використання Google малюнків на уроках

Малюнки Google

Завдання 3

Інструкція_текстовий документ

Домашнє завдання

1. Створити Google Документ на одну сторінку, який міститиме завдання на урок з вашого предмету. Налаштуйте спільний доступ тільки на перегляд (посилання на файл - текст).

2. Створити Google Малюнок, який би можна було використати на уроці з учнями відповідно до вашого предмету (виконайте команду Створити → Більше → Google малюнок). Налаштуйте спільний доступ до вашого файлу так, щоб тьютор (summer.schoolmmk@gmail.com) та учасник, який у таблиці "Сходинки групи № __" знаходиться перед Вами, мали доступ на редагування файлу, а всі інші учасники групи його могли коментувати (коротке посилання на файл).

3. Створіть або завантажте та відкоригуйте Google Презентацію з вашого предмету, налаштуйте спільний доступ всі можуть коментувати (посилання на файл - текст).

4. Додайте посилання на створені Вами файли (документ, малюнок, презентація) до таблиці “Сходинки групи № ___” у відповідну комірку. Для цього знову введіть Прізвище, Ім'я, по-батькові, електронну адресу і посилання на ваші документи у відповідні комірки.