Prelegenci

Prof. dr hab. n. med. Piotr Zieliński

Ordynator Kliniki Neurochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii z 30-letnim doświadczeniem. Pracuje w największych ośrodkach neurochirurgicznych w kraju oraz pełni praktykę specjalistyczną w Londynie od wielu lat. Dr hab. n. med. Piotr Zieliński posiada doświadczenie w opiniowaniu sądowo-lekarskim (trzy tysiące opinii sądowo-lekarskich w Polsce, obecnie także w Wielkiej Brytanii). Brał udział w kilkudziesięciu wykładach, konferencjach oraz posiada kilkaset publikacji (ok. 250 cytowań).

Dr hab. n. med. Tomasz Szmuda

Specjalista neurochirurgii i operacji kręgosłupa z 17 letnim stażem zawodowym.

Adiunkt i wykładowca w Klinice Neurochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista neurochirurg w Szpitalu Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (UCK). Prezes Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCh), członek międzynarodowej organizacji AO Spine oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji (INS). Zastępca Redaktora Naczelnego Europejskiego czasopisma naukowego 'EJTCM Medicine'. Autor i współautor prawie dwustu publikacji naukowych o neurochirurgii w międzynarodowych czasopismach naukowych, w tym prestiżowym Journal of Neurosurgery i Neuro-Oncology. Łączny Impact Factor ponad 200 punktów. Wieloletni przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego przy Klinice Neurochirurgii UCK. Organizator wielu szkoleniowych konferencji studenckich i neurochirurgicznych.

Dr n. med. Paweł Kabata

Jest specjalistą chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej oraz adiunktem w Klinice Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad dwóch lat należy do zespołu chirurgicznego Centrum Raka Piersi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz pełni funkcję lidera tego zespołu, gdzie wykonuję pełen zakres operacji leczniczych raka piersi a także operacje rekonstrukcyjne. Do chirurgicznych zainteresowań doktora Kabaty poza leczeniem raka piersi należy chirurgia małoinwazyjna oraz okołooperacyjne leczenie żywieniowe. Jest współautorem wytycznych leczenia żywieniowego w onkologii. Autor popularnego medycznego bloga „Chirurg Paweł – o chirurgii inaczej” i książki o tym samym tytule.

Dr n. med. Łukasz Grabarczyk

Doktor Łukasz Grabarczyk jest jedynym polskim neurochirurgiem operującym w wojennych szpitalach Ukrainy. Jest lekarzem od piętnastu lat oraz absolwentem Uniwersytetu we Freiburgu. Doskonalił się także jako stypendysta w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii. Przez wiele lat był szefem kliniki „Budzik” w Olsztynie. Doktor Grabarczyk wykłada także na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest sekretarzem Międzynarodowego Towarzystwa Neuromodulacji INS (International Neuromodulation Society), członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Neuroendoskopii IFNE (International Federation of Neuroendoscopy), stowarzyszenia London Pain Forum oraz Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

Prof. dr hab. n. med. Edyta Szurowska

Radiolożka. Kierownik Zakładu Radiologii GUMed. Profesor Edyta Szurowska ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku, w kadencjach 2016–2020 i 2020–2024 pełni rolę prorektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego do spraw klinicznych. Z 30-letnim doświadczeniem zawodowym kieruje II Zakładem Radiologii oraz koordynuje Zakład Radiologii UCK. Jej zainteresowania i praktyka obejmują przede wszystkim neuroobrazowanie, radiologię onkologiczną oraz diagnostykę narządową TK i MRI i nowoczesne techniki obrazowania. Odbyła staże w Leuven, w Luksemburgu, w Paryżu oraz w Nowym Jorku. Jest autorką ponad 75 prac naukowych.

dr n. med. Witold Libionka

Specjalista neurochirurg i neurotraumatolog, Ordynator Oddziału Neurochirurgii w Vital Medic w Kluczborku, Prezes Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji INS, Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów (PTNCh). Międzynarodowy konsultant, nauczyciel i wykładowca w zakresie neurochirurgii czynnościowej i onkologicznej z zastosowaniem mapowania czynnościowego. Posiada eksperckie doświadczenie w zakresie stymulacji głębokiej mózgu, stymulacji rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych, do kanałowego leczenia baklofenem za pomocą pomp oraz resekcji guzów glejowych mózgu w okolicach elokwentnych prowadzonych z wybudzeniem śródoperacyjnym i monitorowaniem elektrofizjologicznym funkcji mowy, ruchu, wzroku, słuchu i czucia dotyku (łącznie ponad tysiąc przeprowadzonych tego typu zabiegów).