Молодіжний хаб

Insta: @khgpa_hub


Молодіжний Хаб – це вільний просвітницький молодіжний простір, 

на базі якого молодь може цікаво та корисно проводити час, 

розробляти спільні проєкти, обговорювати актуальні для них теми. 

За ініціативи Адміністрації, викладачів кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчанням та Молодіжного Хабу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради в День Єднання стартував онлайн-марафон «Мова єднає націю», який завершився в День рідної мови💛💙

Метою марафону є єднання за допомогою рідного слова попри відстань, а підсумком стало створення гугл-карти єдності (https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1n9VIE8s7SC15FRllFLJFYOp3FlBThPY&usp=sharing)

Всього на адресу організаторів марафону надійшло більше 260 заявок від талановитої молоді України.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за участь та їх керівникам за формування ціннісних орієнтирів, виховання патріотизму, ствердження самоідентичності сучасної молоді.

Усі учасники нагороджені електронними дипломами (https://drive.google.com/drive/folders/1Tk_NGewykCIYtzKsrx5GpKrmkIltr6Wo?usp=sharing). Єдине відео онлайн-марафону ви можете переглянути на ютуб каналі (https://youtu.be/CNtDedVNeKU) за посиланням (https://youtu.be/ovrV5Fgu1GU).

Слідкуйте за анонсами заходів в Instagram khgpa_hub (https://instagram.com/khgpa_hub?igshid=YmMyMTA2M2Y=) 📲

 Від усього серця бажаємо Вам миру, злагоди, любові, міцного здоров’я і Божого благословення!

Все буде Україна!🇺🇦


      З 24 лютого 2022 до 24 лютого 2023 року... Цілий рік болю, страждань, жалю... Цілий рік боротьби, спротиву, нескореності, єдності та віри. Віри в перемогу! 

     Ми не знали тоді, чи буде завтра і яким буде завтрашній день, але кожен з нас точно знав, що від нас, нашої праці, нашої боротьби залежить наше майбутнє, майбутнє наших дітей, нашої країни.

    Ми продовжуємо працювати задля Перемоги !

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

20 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні відбулася гостьова лекція з Мариною МАСЛЕННІКОВОЮ, співробітницею Комунального закладу «Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова».

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську та національну відвагу й самовідданість, силу духу та стійкість громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Захід відбувся на платформі Zoom та охопив 100 студентів та викладачів академії.

Дякуємо лекторці за цікаву лекцію на актуальну тему.

Благодійні акції тривають!

17 лютого вкотре культорганізатори передали речі для новонароджених, які завжди потребує пологове відділення Комунального некомерційного підприємства «Міський клінічний пологовий будинок № 7» Харківської міської ради.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому наш святий обов’язок першочергово надавати допомогу дітям.

Продовжуємо акції збору дитячого одягу.

Ми – надійний фронт, який не зупиняється на шляху до нашої спільної Перемоги!

  «Діємо разом з Дією». Саме такий лозунг сьогоднішнього дня, адже представники Молодіжного Хабу передали одяг для дітей і дорослих громадській організації «Спільнота небайдужих «Дія».

Небайдужі волонтери з перших днів надають допомогу усім, хто її потребує.

Ми незламні, сильні та сміливі.

Працюємо спільно та не зупиняємося на шляху до нашої спільної Перемоги!


Волонтерський фронт ХГПА продовжує роботу!

14 лютого колективом академії спільно з БО БФ «Допомога дітям – Злагода» передано дитячі речі для жителів деокупованих Печенізької громади Чугуївського району.

Волонтерський рух студентів і викладачів академії завжди був показником згуртованості, патріотизму й самовідданості.

Все задля Перемоги!!!


Продовжуємо підтримувати усіх, кому потрібна допомога!

10 лютого колективом академії для новонароджених передано дитячі речі, яких потребувало пологове відділення Комунального некомерційного підприємства «Міський клінічний пологовий будинок № 7» Харківської міської ради.

Допомога в речах є завжди доречною, оскільки будь яка підтримка для батьків є корисною і потрібною.

Ми - надійний фронт, який не зупиняється на шляху до нашої спільної Перемоги!


03 лютого в рамках проєкту «Майстерні розробки політик» («Policy Labs») у Харкові відбулася заключна зустріч молоді, представників громадських організацій та представників Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

У заході взяли участь представники молоді Харкова, Івано-Франківська, Хмельницького, Ірпен. Крім того, в режимі онлайн до зустрічі долучилися учасники з Німеччини, Швеції, Польщі та Англії.

Серед запрошених була Карина САЛЮКОВА, Голова студентської ради факультету фізичного виховання та мистецтв, переможниця міського конкурсу «Молода людина року ‑ 2022» .

Під час зустрічі учасники обговорили можливі кроки щодо розвитку молодіжної політики в умовах війни та в період відновлення України.

Харків увійшов до трійки міст України, які беруть участь у реалізації  проєкту «Дорожні карти залучення молоді» за підтримки Європейської комісії.

Дякуємо організаторам та запрошуємо активних студентів до участі!

105 років тому, 29 січня 1918 року, відбувся трагічний бій під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Загалом в бою під Крутами з українського боку налічувалося біля 500 захисників і 20 старшин. На озброєнні вони мали 16 кулеметів і гармату на залізничній платформі. Проти них наступали загони із петроградських і московських червоногвардійців зі складу 1-ї армії Єгорова, а також загін матросів-балтійців з 2-ї армії Берзіна загалом – більше 4000 бійців.

Затримавши ворога на чотири дні, київські юнаки дали змогу укласти Брест-Литовський мир, що означав міжнародне визнання української незалежності.

Сьогодні молоді патріоти теж зі зброєю в руках крок за кроком наближають нашу Перемогу над нащадками російсько-більшовицького агресора.

Тоді захисники української незалежності не змогли вистояти в боротьбі з переважними силами агресора.

Зараз ми маємо завершити їхню справу. У нас є професійна, патріотична та вмотивована армія.

Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління.

Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Однієї з найстрашніших трагедій та одним із найбільших злочинів в історії людства.

Голокост – систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 рр. за їхньої расової, етнічної, національної, релігійної приналежності або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 р. війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого нацистського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік Освенціма (територія окупованої Польщі під час війни).

У роки Другої світової війни територія України стала одним з осередків масових страт єврейського населення. За статистикою серед 6 мільйонів загиблих євреїв від нацистської політики терору, понад 1,5 мільйони осіб, які мешкали в Україні.

Нацистський смерч понад три роки душив Україну. Вбивства євреїв розпочалися  влітку1941 р., спочатку в західних областях, а потім по всій території Україні. Спалено сотні сіл, містечок , знищено понад шість мільйонів мирних жителів. Серед них – півтора мільйона єврейських жінок, дітей і немічних старих. Із теренів України зметено цілі містечка – штетли зі своєрідною культурою, святими книгами, молитовною силою.

Страшним символом Голокосту стала трагедія у Бабиному Яру м. Київ (вересень-жовтень 1941 p.) вбито понад 33 тис. євреїв, Дробицькому Яру м. Харків (грудень 1941- січень 1942 рр.) – понад 19 тис. євреїв.

В історії людства було безліч трагедій, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!

Будемо пам’ятати...

Україна соборна! Разом до Перемоги!

Щороку 22 січня українці відзначають одне з найважливіших державних свят – День Cоборності України! Це день, який символізує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації.

Саме у цей складний час ми чітко усвідомлюємо важливість понять «соборність» та «єдність». Адже побудова успішної демократичної та міцної держави ґрунтується на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу.

Боротьба українців за цілісність, свободу та незалежність триває й досі. Сьогодні, виклики, що постали перед нашою державою, вимагають консолідації зусиль і єднання українського народу.

Ми пишаємося незламним бойовим духом сьогоднішніх героїв, які довели всьому світові, що українці – незламна нація, здатна захищати свободу та незалежність. Вам наша шана та безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

Також у цей день ми також схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їхній подвиг житиме вічно та слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Батьківщині.

Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності!

Бажаємо Перемоги, мирного неба, світлих надій на щасливе життя у вільній Україні!

Україна соборна! Разом до Перемоги!

Волонтерський фронт ХГПА продовжує працювати на благо України!

З початку грудня в академії проходить акція «Зігріймо наших захисників» зі збору металевих банок та іншої сировини для виготовлення окопних свічок.

11 січня волонтерам Вікторії та Олексію було передано сировину для виготовлення окопних свічок. Подружжя займається плетінням сіток, виготовленням смаколиків та окопних свічок, які в подальшому передають нашим захисникам.

Дякуємо справжнім патріотам України, які в тилу працюють заради нашої Перемоги.

Продовжуємо і надалі збір металевих банок, картонних коробок та парафіну.

Все буде Україна!


Підсумки благодійної акції

«Стань помічником Святого Миколая!»

День Святого Миколая – є одним із найсвітліших і найрадісніших християнських свят! Свято любові й душевної теплоти! У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки.

Напередодні дня Святого Миколая за ініціативи Молодіжного Хабу, через соціальні мережі пройшла щорічна благодійна акція «Стань помічником Святого Миколая!», до якої були залучені студенти, викладачі, співпрацівники та всі небайдужі українці.

На зібрані кошти було придбано подарунки, солодощі та розвивальні ігри для дітей з прийомних сімей, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитку академії, дітей викладачів та співпрацівників академії та дітей з особливими потребами Основ'янського району.

15 грудня студенти академії подарували казкову виставу прийомним родинам у смт. Високий.

16 грудня Святий Миколай та Зимонька відвідали дітей з особливими потребами Основ’янського району.

19 грудня казкові герої привітали дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у гуртожитку академії, дітей викладачів та співпрацівників академії.

Переглянувши новорічну інтерактивну виставу «Пригоди у казковому лісі» діточки поринули в дивовижний світ казки й самі були активними учасниками казкових пригод. Гучний плескіт долонь та яскраві посмішки маленьких глядачів додали святкового настрою.

Бажаємо нашим діточкам веселих, магічних новорічних свят та гарного настрою!

Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки Мир, добро, радість та багато-багато смаколиків!

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо українські традиці!

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це свято почали відзначати з 2019 року, щоб об'єднати жінок по всій країні та вшанувати важливі традиції. Хустка з давніх-давен була важливим символом української культурної спадщини.

Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, і є нашою культурною спадщиною. Хустка поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки, це була родинна реліквія.

Члени Молодіжного Хабу академії долучилися до всесвітнього флешмобу «Зроби фото з хусткою».

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції –генетичні скарби нашого народу. 

ДОПОМАГАЄМО – ПЕРЕМАГАЄМО!

В День Збройних Сил України колектив академії продовжив багаторічну традицію єдності освітян та військовослужбовців.

З метою підтримки, допомоги та вдячності воїнами, які захищають свободу нашої країни, а наразі перебувають на лікуванні у медичних установах м. Харкова, представники Молодіжного Хабу нашої академії відвідали захисників з подарунками до свята.

Дякуємо всім, хто виявив свою свідому громадянську позицію та допоміг придбати необхідні речі та подарунки.

Бути ДОБРУ!

       День волонтера!

         З нагоди Міжнародного дня волонтера Харківський міський голова Ігор Терехов, 2 грудня привітав молодь міста. За активну громадянську позицію, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху, надання допомоги мешканцям міста Харкова під час воєнного стану Подяку міського голови отримала здобувачка вищої освіти 511 ОПН групи, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки - Дарина МАРИНЕНКО.  

       Дарина активно займається волонтерством із початком повномасштабної війни разом з волонтерською організацією «РУХ ВІЛЬНИЙ ХАРКІВ», допомагає харків’янам, жителям області та військовим. 

       Вітаємо Дарину з почесною нагородою!

Наша кров рятує!

22 листопада колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду.

Добровільними донорами стали 25 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців, які в тилу роблять все, що від нас залежить аби зберегти життя кожному бійцю на передовій та цивільним українцям, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Пишаємося тими, хто сьогодні доєднався до акції.

Дякуємо первинній профспілковій організації академії за смачні подарунки для наших донорів!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Нагородження кращих студентів 

міста Харкова!

18 листопада за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради відбулося урочисте нагородження кращих студентів міста Харкова з нагоди Міжнародного дня студентів.

Цьогоріч нагороди отримали студенти та курсанти 23 закладів вищої освіти Харківщини.

Серед нагороджених наші студентки Єлизавета ЛИТВИН та Ганна ОТИЧ.

Церемонію нагородження провів Ігор Терехов, Харківський міський голова, який подякував молодим харків'янам за їхній внесок у розвиток міста.

На урочистості були запрошені ректори та директори закладів вищої освіти.

Галина Федорівна, ректор академії, привітала наших дівчат-переможниць та побажала подальших творчих здобутків, натхнення й успіхів у навчанні.

Пишаємося переможцями!

Все буде Україна!

ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ONLINE QUIZ

17 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів відбувся перший студентський ONLINE QUIZ.

В грі взяли участь 19 студентських команд з 14-ти закладів освіти міста Харкова.

Всіх учасників гри в прямому ефірі привітав Олександр Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Від нашої академії грали 6 команд: «Психея», «Незламні україночки», «Fiz.Art», «Творці дивослова», «Педагогічні Кіборги», «Знала, але забула» та команда «Майбутні вчителя» від Харківського педагогічного фахового коледжу.

Переможцями гри стала команда нашої академії «Знала, але забула», а третє місце отримала команда академії «Психея».

Всі команди турніру отримають дипломи від організаторів та подарункові сертифікати від партнерів.

Вітаємо переможців!

Дякуємо колективу Харківського міського центру дозвілля молоді, Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради за організацію та позитивні емоції.


Нагородження переможців конкурсу 

«Студент року – 2022»

17 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів у нашій академії відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу «Студент року – 2022» у офлайн та онлайн форматах.

Цьогоріч конкурсанти змагалися у номінаціях: «Студент року – діяч мистецтв», «Студент року – волонтер», «Студент року – науковець», «Студент року – спортсмен»; та головна номінація – «Студент року».

Журі конкурсу визначило 65 переможців, із них 49 студентів академії та 16 студентів Харківського педагогічного фахового коледжу. 11 отримали грамоти в залі, а 54 – на елекронну пошту.

Галина Федорівна привітала усіх присутніх та вручила почесні нагороди кращим студентам.

Під час виступу ректор зазначила, що у ці важкі для України часи наші викладачі, співпрацівники щоденно продовжують виконання такої відповідальної місії, як підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних педагогічних кадрів, від яких залежить сьогодення та завтрашній день Української держави.

Гордістю нашого закладу освіти є його студенти та випускники, які користуються заслуженим попитом на ринку праці м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Багато студентів і викладачів нині стали пліч-о-пліч у боротьбі за нашу рідну Україну. Серед них і бійці, і волонтери. Низький уклін вам, рідні, за мужність і відданість українському народові!

Ректорка наголосила, що українські студенти – нове покоління, народжене вже в незалежній державі й сповнене почуттям власної гідності, патріотизму, справедливості, вільнодумства, відкритості до світу, вони твердо бажають жити у правовій, демократичній державі та побажала стати гідними членами освітянської когорти і своїми добрими справами примножувати славу рідної академії та України!

Щиро вітаємо переможців та бажаємо творчих здобутків, натхнення й успіхів у навчанні та майбутній професійній діяльності!


Долучайтеся до корисних українськомовних каналів у Телеграмі.

Мета проектів – створення та поширення якісного українського контенту.

Українська мова – t.me/tvoyamova

Словниковий запас – t.me/zapas_slv

Англійська мова – t.me/englua

Цитати та афоризми – t.me/aquotes

Мовний трибунал – t.me/mov_tribunal

Англійський словник – t.me/dictua

Історичні фото – t.me/histph

Технології майбутнього – t.me/future365

Підтримай українське!

9 листопада українці відзначають День української писемності та мови!

Свято встановлено в 1997 році, Президентом України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства Указом № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Мова – це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників.

У її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.

Зберігаємо та утверджуємо українську мову, виплекану нашими пращурами, адже вона створює індивідуальне обличчя країни й нації.

Нехай материнське слово буде для всіх оберегом та духовним джерелом життя.

Слава Україні!

Слава нації!

Вітаємо переможців та лауреатів міського конкурсу «Молода людина року – 2022»!

За ініціативою Харківської міської ради з метою підтримки обдарованої і талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів у рамках реалізації програми «Молодь Харкова» проводиться конкурс «Молода людина року», переможцями якого щорічно стають наші студенти.

26 жовтня 2022 року міський голова Ігор Терехов провів церемонію нагородження та подякував молодим харків'янам за їхній внесок у розвиток міста.

Цього року у конкурсі взяли участь близько 150 осіб. На міському етапі визначено 11 переможців та 22 лауреати, серед яких 4 здобувачі освіти академії.

Переможницею стала Карина САЛЮКОВА – студентка 5 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії.

Диплом Лауреата конкурсу здобули:

Катерина ЛІТВІН – студентка 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Юлія КРИВЕНКО – аспірантка 4 курсу спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки;

Ангеліна ІБРАГІМ – студентка 2 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу.

У районному етапі конкурсу участь взяли 7 студентів академії.

Перемогу в районному етапі здобули:

Карина САЛЮКОВА – студентка 5 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Марія ПІШОХА – магістрантка 2 курсу психолого-педагогічного факультету академії;

Елеонора КОБЗАР – студентка 3 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології академії;

Диплом Лауреата конкурсу отримали:

Катерина ЛІТВІН – студентка 3 курсу факультету фізичного виховання та мистецтв академії;

Леоніла ЖУКОВА – студентка 4 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології академії;

Світлана БЕЗЛАКОВСЬКА – студентка 4 курсу психолого-педагогічного факультету академії;

Дар’я ЮХТА – студентка 3 курсу педагогічного відділення Харківського педагогічного фахового коледжу.

Шановні учасники освітнього процесу!

З 19.10.2022 по 21.10.2022

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта»

20 жовтня 2022 о 14.00 годині відбудеться відкрита зустріч з експертами до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Тема: ID 40227 Харківська гуманітарно-педагогічна академія, ОП Спеціальна освіта

Час: 20 жовтня 2022 02:00 PM Київ


Приєднатися до конференції Zoom

https://us04web.zoom.us/j/76291184085?pwd=swN0bkAQFTrSkNaDZs3PkmxKqOVuVc.1

Ідентифікатор конференції: 762 9118 4085

Код доступу: 2022

МИ – НАЩАДКИ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ!

14 жовтня Полюхович Алла, студентка факультету фізичного виховання та мистецтв, та народний аматорський колектив «Дівочі співаночки» взяли участь в онлайн-естафеті єдності до Дня Українського козацтва та Дня захисників і Захисниць України «Ми – нащадки козацької слави», організований Державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» Міністерства освіти і науки України відповідно до Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, Національної молодіжної стратегії до 2023 року.

Метою заходу є утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів.

Цьогоріч естафета пройшла на платформі YouTube, де всі охочі мали змогу доєднатися до перегляду.

За підсумками проведення естафети учасники отримають сертифікати.

Дякуємо організаторам та учасникам за популяризацію духовно-культурних, національно-мистецьких традицій, героїчного минулого і сучасного українського народу!

Бажаємо творчого натхнення, наснаги та нових перемог!!! 

Вітаємо з Днем захисників і захисниць України та Днем Українського козацтва!

 

Українські воїни – героїчні люди.

Вам наша шана і безмежна вдячність за кожен світанок нового дня, за життя, за любов, за мрії!

Діти й онуки ніколи не забудуть ваш подвиг.

Від усієї душі Дякуємо кожному з вас за службу, за звільнення тимчасово окупованих територій, за те, що захищаєте найголовніше, що в нас є, – Україну, наш суверенітет і територіальну цілісність.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів і процвітання.

Нехай у Вашому домі панують довіра і мир, незламної віри, бравих ідей і успіху, разом до Перемоги.

Бажаємо всім козацького здоров’я на довгі роки, злагоди, добра, завзяття та сили, душевного спокою, підтримки близьких людей і мирного неба над головою.

Нехай Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом та допомагає нам на шляху до Перемоги.

Слава Україні!

Героям слава!

оголошення про рішення виборів.pdf

Конференція студентів

12 жовтня 2022 року відбулася онлайн-Конференція студентів, на якій присутні 204 делегати-здобувачі освіти.

Голова конференції - Колуканова Софія,

секретар конференції - Каплун Діана.

Порядок денний:

       1. Звіти голів Студентської ради академії та Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу, голови Студентського гуртожитку за 2021-2022 н.р.;

     2. Звіт голови Виборчої комісії щодо кандидатур на посади голови Студентської ради академії  та голови Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу;

       3. Передвиборчі програми кандидатів на посаду голови Студентської ради академії та коледжу;

    4. Затвердження «Порядку проведення прямих таємних виборів представницьких та виконавчих органів студентського самоврядування Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківського педагогічного фахового коледжу (Нова редакція)»;

       5. Звіт голови Контрольно-ревізійної комісії за 2021-2022 н.р.;

       6. Обрання кандидатур до складу Контрольно-ревізійної комісії на 2022-2023 н.р.;

       7. Обрання кандидатур до складу Вченої ради академії на 2022-2023 н.р.;

   8.Онлайн-голосування за кандидатури на посади голови Студентської ради академії та голови Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу.

Результати роботи Конференції:

       1. Звіти голів Студентської ради академії та Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу, голови Студентського гуртожитку та голови Виборчої комісії розміщено на сайті академії у вкладці Молодіжний хаб, новини;

     2. До виборів допущено Денисову Маргариту – студентку 511 опн групи психолого-педагогічного факультету на посаду голови Студентської ради академії. На посаду голови Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу – Ібрагім Ангеліну, студентку 21 по групи педагогічного відділення;

      3. Передвиборчі програми кандидатів на посаду голови Студентської ради академії та коледжу можна побачити на сайті академії у вкладці Молодіжний хаб, новини;

  4. «Порядок проведення прямих таємних виборів представницьких та виконавчих органів студентського самоврядування Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківського педагогічного фахового коледжу (Нова редакція)» затверджено. Ознайомитися можна на сайті академії у вкладці Молодіжний хаб, новини;

 5.  Звіт голови Контрольно-ревізійної комісії за 2021-2022 н.р. Ознайомитися можна на сайті академії у вкладці Молодіжний хаб, новини;

6. Обрано кандидатури до складу Контрольно-ревізійної комісії на 2022-2023 н.р.: Ганну Отич, Анастасію Мариненко, Валерію Савченко;

7.  До складу Вченої ради академії на 2022-2023 н.р. увійшли: голова Студентської ради академії, голова Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу, голів факультетів фізичного виховання та мистецтв, дошкільної і спеціальної освіти та історії, соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

8.  Більшістю голосів на посаду голови Студентської ради академії було обрано Денисову Маргариту – студентку 511 опн групи психолого-педагогічного факультету.

На посаду голови Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу – Ібрагім Ангеліну, студентку 21 по групи педагогічного відділення.

Бажаємо усім плідної роботи, наснаги, успіхів та натхнення!!!

ПЕРЕМОГИ та МИРУ!!!!!!

ЗВІТ голови КРК за 2021-2022.pdf

Звіт 

Голови контрольно-ревізійної комісії Студентської ради за 2021-2022 н.р.

ХVIII Генеральна асамблея Громадської організації «Українська асоціація студентів»

08 жовтня Маргарита Денисова, голова Студентської ради психолого-педагогічного факультету академії взяла участь у ХVIII Генеральній асамблеї організованою громадською організацією «Українська асоціація студентів».

Під час онлайн конференції обговорили Статут Асоціації, окреслили стратегічні напрями діяльності асоціації, обрали шляхом голосування виконавчий комітет асоціації.

Дякуємо громадській організації «Українська асоціація студентів» за плідну співпрацю!

Звіт 

голови студентської ради академії 

ПІШОХИ МАРІЇ

за 2021-2022 н.р.

Звіт Пішохи за 2021-2022.pdf
Презентація_звіт_голови_студ_ради_2022_Пішохи.pdf

Звіт голови студентської ради харківського педагогічного фахового коледжу 

Салюкової Карини 

за 2021-2022 н.р.

Звіт Салюкової К за 2021-2022.pdf
Салюкова Карина - звіт.pdf

УВАГА!

12 жовтня 2022 р. з 10:00 до 13:00

відбудуться вибори голови Студентської ради Комунального закладу 

«Харківської гуманітарно-педагогічної академії» Харківської обласної ради

та голови Студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу

             Реєстрація делегатів конференції у деканатах факультетів. Посилання на zoom-конференцію буде надано особисто делегатам.

Виборча комісія

Увага!

                  Розпочинається виборча кампанія на посаду Голови Студентської ради академії та Харківського педагогічного фахового коледжу.

               Початок реєстрації: 9.00 год. – 29.09.2022 р.  

            Закінчення реєстрації:12.00 год. – 10.10.2022 р.

            Заявки подаються за посиланням https://forms.gle/9ygqHBntqMkZ3tMr8

Виборча комісія

Оголошення!

Для організації та проведення виборів

Голови Студентської ради академії та коледжу створюється Виборча комісія.

 

Всі бажаючі здобувачі освіти мають право у термін з 26.09 по 28.09  подати свої кандидатури до складу Виборчої комісії.

 

Реєстрація за посиланням https://forms.gle/yWje6yXJzJ8B421WA


Голова Студентської ради академії

Ми #ВсіЯкОдин - мужні, незламні, нескорені!

21 вересня  відзначають Міжнародний день миру. Для нашої країни цей день набув нового значення.

Кожен з нас зрозумів повною мірою цінність слова «Мир».

Мир – це мрія кожного українця та кожного громадянина інших країн, які підтримали нас в складний для нашої країни час.

Коло – це знак єдності українців і підтримки людей на тимчасово окупованих територіях .

Ми побажаємо скорішого наближення нашої ПЕРЕМОГИ! Тихих ночей та сонячних ранків! Радійте кожному дню та дякуйте нашим захисникам і захисницям ЗСУ!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

ВСЕ БУДЕ ПЕРЕМОГА!

З 6 по 9 вересня культорганізаторами спільно з працівниками соціально-психологічної служби та наставниками груп було проведено низку онлайн зустрічей зі студентами перших курсів Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Під час зустрічі обговорили питання щодо пільг, орієнтовного плану заходів з групами, повідомили про виготовлення студентських квитків та ознайомили з соціальними мережами Молодіжного Хабу.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та активний зворотний зв’язок.

СКАЖЕМО «НІ» ДЕФІЦИТУ КРОВІ У ХАРКОВІ!

08 вересня колектив академії, вкотре за час війни, долучився до поповнення донорського фонду. Добровільними донорами стали 20 наших викладачів, співпрацівників, студентів та добровольців.

Пам’ятаємо, що донорська кров рятує солдатів ЗСУ та цивільних українців, які щодня стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Ми кожен на своєму фронті та наближаємо ПЕРЕМОГУ як можемо!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

«Пишаюся тобою, Україно!»

        За ініціативи Адміністрації та Молодіжного Хабу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради з нагоди Дня Незалежності України було проведено багатожанровий фестиваль мистецтв «Пишаюся тобою, Україно!»

Всього на адресу організаторів фестивалю надійшло більше 30 заявок від талановитої молоді Харківщини.

Кожен учасник - це  справжній патріот нашої Батьківщини рушійною силою для якого є любов до рідної країни, міста, селища, батьківської хати.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам за участь та їх керівникам за формування ціннісних орієнтирів, виховання патріотизму, ствердження самоідентичності сучасної молоді.

Всі учасники та їх керівники нагороджені дипломами та подяками.

Відео фестивалю ви можете переглянути на ютуб каналі за посиланням. Слідкуйте за анонсами заходів в Instagram khgpa_hub.

Від усього серця бажаємо Вам миру, злагоди, любові, міцного здоров’я і Божого благословення! Все буде Україна!


День Героїв України!

23 травня українці відзначають День Героїв, цьогоріч цей день має особливу цінність! Запроваджений на честь усіх захисників і захисниць нашої країни, які боронять рідну землю протягом не одного століття.

 Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали на захист країни або тримають волонтерський тил.

Ми щиро дякуємо та шануємо тих, хто без вагань поклав своє серце до ніг Матері-України, чиї доньки й сини стали прикладом для майбутніх поколінь.

Слава Україні!

Героям слава!

День Європи в Україні!

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Цьогоріч День Європи в Україні припадає на 21 травня. Для українців цей день чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Український національний одяг - це.... 

В українському народному костюмі втілилася історична доля народу, його культура і традиції. Національний одяг зберігає в собі особливості різних культурних епох, тому він є одним з найважливіших історичних джерел вивчення культурних особливостей українського народу.

Археологічні розкопки свідчать, що український народний костюм з'явився ще в часи Київської Русі. Вже тоді чітко виявлялися регіональні відмінності в одязі. Це, перш за все стосувалося прикрас і орнаментів на сорочках. Аж до кінця XIX століття український костюм зберігав явні регіональні відмінності, і лише на початку XX століття вони злегка розмилися.

Пропонуємо вам ознайомитися із національними костюмами різних регіонів України.

Зі святом! Нехай українську вишиванку сьогодні бачить весь світ.

Все буде Україна!

З Днем вишиванки!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти! Вітаю Вас із сакральним українським святом – Днем вишиванки!

Цього дня важливо згадати про наше коріння. Адже український народ – стоїчний, нескорений, увінчаний прекрасними традиціями. Тож маємо гідно примножувати й розвивати найдорожчі цінності, подаровані нам нашими предками.

У День вишиванки хочу побажати миру і злагоди у ваших оселях і серцях. Нехай Ваша любов до рідної землі, пам'ять про героїчні звитяги незламних захисників допоможуть мужньо вистояти Україні в боротьбі за цілісність та світле майбутнє народу. Пам'ятайте, що ми – Українці і зможемо здолати всі перешкоди на нашому шляху!

З глибокою повагою – ректор академії Галина ПОНОМАРЬОВА.

Привітання від Молодіжного Хабу до Міжнародного дня сім'ї!

Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові підтримати нас теплом, порадою, допомогою, любов’ю.

Родина – це головна рушійна сила розвитку людства, те, заради чого існуємо всі ми. З нинішньою ситуацією у нашій державі родина набула ще більшої цінності. Родинне тепло дає нам всім сили, відчуття безпеки, любові та розуміння.

На жаль зараз не всі сім'ї знаходяться разом, тому не мають змоги обійняти своїх рідних.

Ми віримо, що зовсім скоро всі сім'ї об'єднаються!

Все буде Україна! Зі святом!

З Міжнародним днем сім'ї!

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти та батьки наших студентів!

Сьогодні вся країна відзначає День сім'ї – день наших із вами родин. Адже саме сім’я є тією цеглинкою, що підтримує добробут і спокій нашої держави. Сім´я, увібравши в себе історичний досвід усіх попередніх поколінь, завжди була й залишається осередком збереження духовних і культурних традицій народу.

Українська нація – працелюбна й талановита. Ці важливі чесноти закладаються саме в сім´ї. Власне в родині дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і сповнюється натхненнями, що допомагають їй упродовж усього життя долати труднощі, досягати вершин і здобувати перемоги.

У Міжнародний день сім'ї бажаю, щоб у колі Вашої родини було тихо й затишно. Нехай підтримка найрідніших допомагає впоратися з будь-якими труднощами. Нехай у родині панує затишок, а в нашій рідній Україні настане мир.

Любові, турботи близьких, чистого, мирного неба і віри у світле майбутнє кожної української родини!

З глибокою повагою – ректор академії Галина ПОНОМАРЬОВА.

8 травня в Україні та у всьому світі, відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни!

 З Днем Матері!

 Шановні викладачі, студенти та співпрацівники! Сьогодні в Україні відзначають День матері. У цей день від усього серця вітаю дорогих мам зі святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. Бажаю всім мирного неба, душевного спокою й віри у світле майбутнє для наших дітей в рідній Україні.

З глибокою повагою - ректор академії Галина Пономарьова. 

Слава Україні!

Любі читачі, в цей непростий для країни час, кожен прискорює нашу перемогу як може, запускаємо проєкт, у якому будемо розповідати історії наших студентів, викладачів, співрпацівників та випускників,  які стали на захист нашої країни, займаються волонтерською діяльністю або є учасниками благодійних акцій, бо ми маємо знати своїх героїв! 

05 травня відбулася онлайн-нарада культорганізаторів та працівників соціально-психологічної служби під час якої були обговорені перспективні питання організації роботи в умовах воєнного стану та подальші напрями роботи.


  День пам`яті Чорнобильської трагедії

 26 квітня 1986 року світ став свідком жахливої ядерної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, яка розділила  життя українців на "до" і "після".

   Трагедії, наслідки якої остаточно не подолані й до сьогодні. Вона назавжди змінила життя сотень тисяч людей і на сотні років зробила непридатними для постійного проживання людини понад 2,5 тисячі квадратних кілометрів території нашої держави. Ця катастрофа стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей та за економічними збитками.

    Українська нація із гордістю та шаною згадує героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити усе живе.

   Дякуємо за подвиг! Вічна пам'ять та шана ліквідаторам, які віддались  боротьбі з цією страшною техногенною катастрофою! 

Шановні викладачі, співпрацівники та студенти! 

    У цей найсвітліший православний день щиро вітаю вас з Великоднем! Велике свято сьогодні дає нам надію в Перемогу! Нехай Господь береже вас і ваші родини, зміцнить волю тих, хто захищає нас. 

    Бажаю всім добра, непохитної віри в добробут, здоров'я та багатоліття нашому народу! Миру нам та світлого майбутнього! 

Христос Воскрес!

З глибокою повагою  - ректор академії Галина Пономарьова

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Цього дня вшановується пам’ять тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.

21 лютого студенти та викладачі академії відвідали виставку «З Україною у серці. Лицарі Майдану» в Харківському історичному музеї імені М.Ф. Сумцова. Експозиції виставки присвячені людям, які, ризикуючи життям, боролися за свої громадянські права та вільну Україну під час Революції гідності.

Дякуємо організаторам виставки за плідну співпрацю.

День Єднання

18 лютого в академії продовжуються заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 до Дня Єднання.

З метою забезпечення медіаграмотності серед трудових колективів та здобувачів освіти з питань протидії гібридним загрозам та інформаційно-пропагандистському впливу за ініціативи Студентської ради академії у рамках проєкту «Схід і захід разом» було проведено Zoom зустріч здобувачів освіти нашої академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему «Факт чи фейк: як відрізнити правду від брехні у скаженому потоці інформації».

Під час жвавої дискусії учасники дійшли висновку, що сучасна молодь спроможна оптимально визначати правдиву інформацію різних джерел та розумно ділитися нею.

Дякуємо всіх учасникам за тісну співпрацю, обізнаність та жваву дискусію. Чекаємо на нові проєкти!

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у академії відбулася зустріч-прямий ефір з почесними гостями – воїнами інтернаціоналістами: Ломакіним Геннадієм Івановичем, воїном-інтернаціоналістом, кавалером ордена «За мужність» ІІІ ступеня; Герасимовим Сергієм Михайловичем, учасником бойових дій в Афганістані та Ільченко Олександрою Іванівною, мамою загиблого під час бойових дій в Афганістані Медвідя Миколи Григоровича.

Вони як ніхто знають справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюють свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь, саме вони є взірцем служіння народу та державі у наші дні.

Гості поділились своїми враженнями про ті дні свого життя, розказали про свій власний життєвий досвід, де пройшли пекло цієї війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію.

Студенти були вражені почутим та вшанували загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання.

Для здобувачів освіти Валентина ОЛЯНИЧ, доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін та Лариса ОЛЯНИЧ, кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін провели відкритий тематичний онлайн-захід «Україна – єдина країна».

Продовжуються тематичні виховні заходи в студентських групах та у гуртожитку.

Шановні учасники освітнього процесу!

З 21.02.2022 по 23.02.2022

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт (фітнес)»


22 лютого 2022 об 11.00 годині відбудеться відкрита зустріч з експертами до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Підключитися до конференції Zoom можна за посиланням

https://us05web.zoom.us/j/88013140440?pwd=TUNQcFZoMWozWllKQ0RLa1RRK1JhQT09

Індентифікатор конференції: 880 1314 0440

Пароль: 2022

День Єднання

17 лютого в академії продовжуються заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 до Дня Єднання:

Продовжуються тематичні виховні заходи в студентських групах та у гуртожитку.

День Єднання

16 лютого в День Єднання на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/20221 студенти та викладачі академії долучилися до проведення низки іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України:


Шановні учасники освітнього процесу!

З 16.02.2022 по 18.02.2022 

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми «Біологія»


17 лютого 2022 о 13.30 відбудеться відкрита зустріч з експертами, до участі в якій можуть долучитися всі охочі.

Підключитися до конференції Zoom можна за покликанням

https://us02web.zoom.us/j/85719014437?pwd=UWRzK2xJWk52aEhMUzJlc3N1S04zdz09

Ідентифікатор конференції: 857 1901 4437

Пароль: 1111


Нагородження переможців конкурсу 

«Містер і Міс академії – 2022»

 

Щорічно в академії напередодні Дня закоханих відбувається грандіозний конкурс «Містер і Міс академії – 2022». Цьогоріч конкурс проходив в форматі онлайн. І тривав цілий тиждень.

14 лютого у актовій залі пройшло феєричне нагородження переможців та лауреатів конкурсу.

У боротьбі за високе звання Містера і Міс Академії нашим учасникам потрібно було показати себе у двох конкурсах: першою була візитівки, у яких учасники розповіли чому саме вирішили пов’язати своє життя з педагогікою; другий – це конкурс «талантів», де також в форматі відео конкурсанти познайомили нас зі своїми талантами. І в котрий раз переконали, що студенти нашої академії найталановитіша молодь не тільки Харківщини, а й України!!!!

Звісно ж конкурсантів привітала ректор академії Галина Федорівна Пономарьова, яка побажала завжди бути взірцями краси, молодості, творчості, внутрішньої сили, розуму і впевненості у собі. Запевнила, що на кожного в майбутньому чекають нові перемоги та звершення. Адже кожен фініш – це новий старт!

Всі учасники отримали грамоти від ректора, подарунки від профспілкового комітету академії, Студентської ради. Одним із спонсорів призів для конкурсантів став бренд кави in plase, який започаткувала випускниця академії Надія Заітова.

За результатами онлайн-голосування журі з 1129 осіб безкомпромісно, об’єктивно та справедливо і визначили наших переможців.

Лауреатами конкурсу в номінаціях:

Міс УСМІШКА стала Зражевець Ксенія;

Міс ЧАРІВНІСТЬ – Зейналова Каміла;

Міс НІЖНІСТЬ – Гриценко Уляна;

Містер МУЖНІСТЬ став Куліш Давид;

Містер ХАРИЗМАТИЧНІСТЬ – Коваленко Олександр;

Містер ЕЛЕГАНТНІСТЬ – Муравський Ігор.

Титул ВІЦЕМІС отримала Співак Ірина, а звання ВІЦЕМІСТЕР виборов Карпенко Артем.

Вітаємо переможців конкурсу «МІСТЕР І МІС академії – 2022» Чиж Таю та Дьоміна Максима.

Приз «Глядацьких симпатій» та солодощі від Студентської ради отримали Уляна Гриценко та Дьомін Максим.

Всі учасниці та учасники шоу отримали грамоти від ректора академії, подарунки від незмінного спонсора усіх свят в академії – профспілкового комітету та подарункові бокси та сертифікати від бренда кави in plase.

Усі присутні отримали задоволення, запал енергії, гумору та оптимізму!

Просвітницький event 

з представниками патрульної поліції!

3 лютого в стінах академії відбувся просвітницький event з представниками патрульної поліції в Харківській області на тему «Дотримання етичних та правових норм в онлайн-просторі. Інтернет безпека» долучитися до якого можна було у прямому ефірі на офіційному instagram Молодіжного Хабу.

Печенізька Ірина Олександрівна, старший лейтенант поліції та Удовіченко Катерина Ігорівна, капітан поліції, інспектори відділу зв’язків з громадськістю УПП в Харківській області провели профілактичну превентивну роботу, спрямовану на роз’яснення видів булінгу, правових норм в онлайн-просторі, захисту особистих даних в мережі інтернет та розповіли про відповідальність за вчинені дії.

Під час зустрічі між студентами та спікерами підтримувався формат діалогу. Всі студенти отримали пам`ятку для захисту від кібербулінгу, а – отримали тематичні подарунки.

Дякуємо нашим гостям за важливу й корисну інформацію та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту!

27 січня вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертв Голокосту. Це нагадування про всесвітню трагедію, адже саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Голокост – систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (квартали де мешкали євреї), а згодом почали масово розстрілювати їх. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві та у Дробицькому Яру в Харкові, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Сьогодні нашу академію відвідали наукові співробітники Комунального закладу «Харківський історичний музей імені М. Сумцова» Харківської обласної ради Саніна Світлана Вікторівна та Лузан Анастасія Миколаївна. Для студентів, викладачів і співробітників була проведена тематична лекція з презентацією та прямою трансляцією в соціальній мережі instagram на тему: «Голокост – трагедія європейського народу». Збереження пам'яті про жертв Голокосту і Праведників світу – одна з граней сучасної історії, відповідальності за злочини, які не мають терміну давності і не мають піти у забуття.

Усвідомлюючи усі ті страшні тортури, що стали проявом трагедії, ми маємо продовжувати робити все залежне від нас, щоб зберегти пам’ять та не допустити повтору цих подій. Кожен громадянин повинен знати про переломні та трагічні моменти у нашій історії. Вічна пам'ять жертвам Голокосту!

ОГОЛОШЕННЯ

20 січня 2022 року

з 9.00 до 15.00 у актовій залі відбудуться

вибори ректора академії


ВЕРТЕП-ФЕСТ 2022!!!

       Доброю традицією академії є участь у вертепі! Цьогоріч наші студенти та викладачі долучилися  вже до VI Фестивалю «Вертеп-фест 2022», який проводиться Благодійною організацією «Благодійний фонд «ХАРКІВ З ТОБОЮ» за підтримки обласної державної адміністрації.

      Колядники пройшлися вертепною ходою вулицею Сумською, згодом усі охочі мали змогу долучитися до спільного співу колядки «Нова радість стала» разом з українськими та іноземними містами!

      Дякуємо організаторам за можливість долучитися до традицій колядування!

Підсумки благодійної акції «Подаруй дитині іграшку»

21 грудня викладачі та студенти академії подарували вихованцям Комунального закладу «Харківської спеціальної школи № 8» Харківської обласної ради цікаву лялькову виставу та привітали діточок з прийдешніми Новорічними святами.

Переглянувши новорічну виставу «Неслухняна Даринка» діточки поринули в дивовижний світ казки, бо саме казки підтримують в нас віру в добро й переносять від сірої буденності в різнобарвний дивосвіт. Гучний плескіт долонь та яскраві посмішки маленьких глядачів це довели.

Окрім чудового настрою діти отримали корисні подарунки від Святого Миколая, зібрати які йому допомогли учасники акції «Подаруй дитині іграшку».

Бажаємо нашим вихованцям веселих, магічних новорічних свят та канікул!

Святий Миколай став бажаним гостем в сім`ях Основ`янського района!

За багаторічною традицією, студенти Харківської гуманітарно-педагогічної академії Святий Миколай та Зимушка-Зима разом із фахівцями Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», напередодні улюбленого всенародного свята Дня Святого Миколая, завітали до 17 діточок, які дуже чекали своїх улюблених зимових персонажів.

Метою цього заходу є надання благодійної допомоги дітям із особливими потребами, а також розвиток доброзичливості, щирості, небайдужості до проблем хворих дітей. Хлопчики та дівчата отримали солодкі подарунки та гарний настрій. А батьки від Миколая одержали побажання здоров`я, щастя, радості та благополуччя у наступному році. Разом дорослі створили у серцях діточок відчуття свята, казки, теплоти, значущості та підтримки.

      Щиро вітаємо усіх спілчан із Днем Святого Миколая! Нехай Чудотворець принесе у ваші домівки мир, добро, радість, розуміння і солодкі подарунки!

30-річниця Збройних Сил України!

 

06 грудня 2021 року у Харківському обласному військовому комісаріаті відбулися урочистості з нагоди відзначення державного свята 30-річниці Збройних Сил України!

День Збройних сил України – це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

Творчі колективи та викладачі академії, підготували концертну програму, сповнену яскравими та запальними виступами вокальних, хореографічних та інструментальних номерів, подарувавши гарний настрій усім присутнім.

Бажаємо Вам щастя й здоров’я, хай збуваються мрії, сімейного затишку божої благодаті, любові, добробуту, мирного неба.

Docudays UA

          2 грудня за підтримки Харківського університетського консорціума, який вже декілька років є регіональним партнером Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA студенти академії мали змогу долучитися до перегляду документального короткометражного відеоесе «Кур’єри, а не герої».

Метою заходу є популяризація й розвиток документального кіно в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». 

         «Кур’єри, а не герої» — короткометражне відеоессе, що досліджує прекарні умови кур’єрів, які доставляють їжу в Мілані. Фільм аргументує, чому кур’єри є необхідними працівниками, що опинилися на перетині платформеного капіталізму, гіг-економіки, кризи біженців та COVID-19.

Після перегляду, координатор Тетяна Гладун, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи, провела дискусію в ході якої студенти могли проаналізувати порушення прав людини.

         Дякуємо Мандрівному Міжнародному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA за співпрацю!

Продовжуємо інтелектуальну традицію

25 листопада пройшла гра «Що? Де? Коли?» одна з найулюбленіших інтелектуальних традицій серед студентів та викладачів академії.

У грі брали участь 4 команди від кожного факультету. Подія відбулася на платформі OpenQuiz, до складу команд входили фаворити інтелектуальної  еліти нашого навчального закладу. Для визначення переможців учасники повинні були зіграти три тури. Відповіді гравців були досить влучними,  а боротьба розумів з кожним туром набирала обертів. З досить незначним відривом перемогла команда «Допінг контроль»,   від факультету фізичного виховання та мистецтв. Це дійсно був неймовірно цікавий бій найсильніших мізків нашої академії. Вітаємо наших переможців! Бажаємо усім гарного настрою, творчої наснаги та нових інтелектуальних проривів! Дякуємо за гру Усім добра!

 


21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи – це унікальний український спосіб відстоювати власні громадянські свободи, права і свій вибір творити майбутнє. Революція гідності, Майдани – це соціальна зрілість, це суспільна відповідальність, разюча солідарність та готовність на самопожертву.

День Гідності та Свободи досить міцно укоренився у нашу традицію. Бо це була не ініціатива згори, цей день виник на запит суспільства. І саме в 21 листопада люди вважають обов’язком та честю вшанувати пам'ять учасників Майдану, загиблих на Майдані Героїв Небесної сотні. 

Україна – територія Гідності та Свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування для нашої країни, але українці довели свою віданність, честь і мужність.

Україною потрібно пишатися і просто неможливо не любити! Єдність та свобода виховують нас гідними дітьми нашої країни. Давайте зберігати і оберігати цей скарб. А наша сильна і демократична держава буде берегти і захищати нас.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь! З Днем Гідності та Свободи!

Лекція-презентація «Заснування, будівництво та розвиток першої Харківської фортеці 1655-1659 р.р.»

19 листопада до нашої академії завітав Олег Яцина, фахівець з історії Харкова, кандидат історичних наук, доцент, співавтор книги «Перша Харківська фортеця», який презентував студентам академії своє видання.

Автор розповів, що для створення книги використовувалися джерела та наукові праці, присвячені аналогічній практиці з вивчення дерев'яних фортець  XVII століття. Презентована книга – це перше видання, у якому автори здійснили історичну реконструкцію харківської фортеці, побудованої українськими переселенцями на давньому Харківському городищі. Відтворення цієї унікальної історичної та архітектурної пам'ятки проведене за історичними джерелами ХVII ст. та матеріалами наукової літератури. Для повноцінної візуалізації до роботи було залучено фахівців архітектури та книжного мистецтва.

Книга стане у нагоді історикам, архітекторам, студентам та усім, хто цікавиться історією Слобідської України.

Завершилася лекція-презентація чисельними запитання зацікавлених слухачів.

Дякуємо Олегу Анатолійовичу за цікаву, корисну зустріч!

«Самоврядування – це…»

           18 листопада в академії пройшов день студентського самоврядування.

Протягом дня двері студентської адміністрації, деканатів та структурних підрозділів були відкриті для всіх, хто хотів поділитися своїми проблемами, висловити побажання щодо поліпшення якості викладання, матеріально-технічної бази факультетів та інших нагальних проблем. 

Підсумком роботи був студентський ректорат, на якому звітували, ділилися враженнями та побажаннями всі учасники дня студентського самоврядування. Доречним завершенням засідання став тімбілдинг «Самоврядування – це…».

Дякуємо за креативність, активність, позитив та відповідальність!

Підтримуємо студентську ініціативу та вже чекаємо продовження.

Привітання від Студентської ради академії до Міжнародного дня студентів

Нагородження переможців конкурсу «Студент року-2021»

            17 листопада з нагоди Міжнародного дня студентів у нашій академії відбулося підбиття підсумків конкурсу «Студент року» та урочисте вручення посвідчень переможцям, які надають їм право мати певні пільги.

           Цьогоріч конкурсанти змагалися у номінаціях: «Студент року – діяч мистецтв», «Студент року – волонтер», «Студент року – науковець», «Студент року – спортсмен», та головна номінація «Студент року».

         Журі конкурсу визначило 48 переможців, з них 33 студенти академії та 15 студенів Харківського педагогічного фахового коледжу.

        Фото кращих студентів займуть почесні місця на стенді «Переможці конкурсу Студент року». З їх здобутками всі охочі можуть ознайомитися від сканувавши особистий QR-код.

       Щиро вітаємо переможців та бажаємо творчих здобутків, натхнення та успіхів у навчанні та майбутній професійній діяльності!

Безбар'єрність – це…

За ініціативи О.Зеленської започатковано проєкт «Без бар’єрів», який спрямований на створення людиноцентричного суспільства. 

Разом з тим, такі зміни неможливі без широких змін у комунікації із суспільством.

      З цією метою був створений «Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Цей проєкт створений у співпраці з представниками громадянського суспільства,  правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, національними та міжнародними експертами.

     Це допомога для тих, хто бере участь у формуванні та впровадженні нових суспільних норм, що стосуються безбар’єрності в Україні!

Ділимося з вами матеріалами довідника безбар'єрності!

День визволення України від фашистських загарбників 

   28 жовтня Україна відзначає 77-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України.

   Вперше ця дата у державному календарі свят з'явилася у 2009 році. Свято було запроваджено «з метою всенародного святкування визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу та жертовності українського народу під час Другої світової війни».

   Воєнні дії на території України тривали протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

   У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

   Завершила визволення України Карпатська операція, яка розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.

   Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. 

        Сильні духом!

        За доброю традицією в академії відбулися спортивні змагання «Козацькі розваги»Вшановуючи українське козацтво, парубки з куренів «Січовики» та «Веселі козаки» демонстрували свою міць, силу і відвагу у змаганнях, перетягувані линви та знання з історії минулої епохи.        На чолі з кошовим отаманом Стєбаєвим Вячеславом перемогла команда "Січовики".        Наші козаки своїм розумом, відвагою та спритністю довели, що вони є достойними нащадками славетного козацького роду!

Прокачали знання!

       20 жовтня відбувся студентський круглий стіл за участю спікерок з 311 УФ групи психолого-педагогічного факультету - Безлаковської Світлани та Рішко Даріни, щодо обміну досвідом, який вони набули пройшовши наукове стажування за кордоном!
      Дякуємо спікеркам та всім студентам, котрі долучилися до заходу. 

Зустріч з представниками патрульної поліції!

19 жовтня з метою підвищення рівня знань та правової освіченості відбулася зустріч здобувачів освіти академії з представниками патрульної поліції в Харківській області.

Старші лейтенанти поліції, інспектори відділу зв’язків з громадськістю УПП в Харківській області Печенізька Ірина Олександрівна та Чайковський Денис Валерійович провели профілактичну превентивну роботу спрямовану на роз’яснення чинного законодавства; акцентування на важливості дотримання правил дорожнього руху; попередження протиправної поведінки та негативних явищ у студентському середовищі.

Під час зустрічі лектори відповіли на запитання студентів, а найбільш активних слухачів нагородили тематичними подарунками.

Сподіваємося на подальшу співпрацю.

З Днем захисників і захисниць України!

Споконвічно чотирнадцятого жовтня ми відзначаємо Величне християнське свято – свято покрови Пресвятої Богородиці. Це свято символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України. З давніх-давен Божа Матір вважається покровителькою усього Українського козацтва. Козаки були захисниками України, тому й не дивно що саме цей день є святковим для сучасних захисників та захисниць.

Вже доброю традицією стало вітання від студентів та викладачів нашої академії військовослужбовців з державним святом Днем захисників і захисниць України.

Вітаємо вас, шановні захисники і захисниці нашої держави! Ми щиро віримо, що Ви своєю мужністю та відвагою завжди будете захищати свій український народ, свою державу, свою Вітчизну!!!

Бажаємо всім миру, добра та злагоди!

Ми – нащадки козацької слави!

12 жовтня студенти Харківського педагогічного фахового коледжу взяли участь в онлайн-естафеті єдності до Дня Українського та Дня захисників і захисниць України «Ми – нащадки козацької слави», мета якої була підвищення можливостей для обміну досвідом у сфері національно-патріотичного виховання між закладами освіти, формування духовної єдності та популяризація культурних цінностей нашої країни.

Захід проходив в онлайн-режимі на платформі Zoom, де мали змогу взяти участь понад 160 освітніх закладів з різних куточків України.

За підсумками проведення естафети учасники отримають сертифікати.

Дякуємо організаторам за активізацію культурно-мистецького життя студентської молоді!

Рєпін ХХІ століття!

Пересувна виставка плакатів «Рєпін ХХІ століття» Комунального закладу «Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна» з 4 по 11 жовтня єкспонувалася у нашій академії. Експонати молодих художників сучасної України було розміщено у головному корпусі академії, де всі бажаючи мали змогу ознайомитися з плакати та прочитати короткі анотації.

Загалом музейну локацію відвідали понад 300 студентів та викладачів академії!

Дякуємо організаторам за можливість долучитися до прекрасного!

  Вивчай світ-рекламуй Україну!

Студенти академії та Харківського педагогічного фахового коледжу взяли участь у посткросинг-проєкті для школярів і студентів «Вивчай світ- Рекламуй Україну» метою якого є популяризація України у світі шляхом створення та обміну листівками між українськими школярами, студентами з іноземцями.

За результатами 2021-2022 навчального року учасники посткронг-проєкту учасники зможуть поділитися своїм досвідом пост кросингу, а також презентувати власні колекції листівок!

Акредитація !

Відкрита зустріч з експертами: ID 26182 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Дошкільна освіта»

Час: 11 жовтня 2021 15:20-15.50 PM Київ

Підключитися до конференції Zoom

https://us04web.zoom.us/j/74702835632?pwd=M2s2WVkxVGI5YWpPbzBuSWwwSUtUdz09

Ідентифікатор конференції: 747 0283 5632

Пароль: 2021

 Майже 10 літрів крові!

    Доброю традицією для нашого закладу вищої освіти стала акція «Здай кров-врятуй життя».


     Викладачі, співпрацівники та студенти кожен рік беруть участь у благодійних заходах зі здачі крові.

     Сьогодні нас радо прийняв колектив khocsk. Ми дякуємо вам за гарний настрій, позитивні емоції, за підтримку та турботу. Цього разу зібрана кров передана на потреби дітей з онкологією.


      Дякуємо усім хто сьогодні доєднався до акції.

      Особлива подяка нашим волонтерам. Друзі, ви найкращі)

      Здавайте кров – рятуйте життя!!!

 Вітаємо 

       студентку 2 курсу Харківського педагогічного фахового коледжу Дарину Савченко з перемогою у Міському етапі конкурсу "Молода людина року 2021" у номінації "Студенти закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації"!

       Бажаємо натхнення, творчих злетів та досягнення поставлених цілей!

Вітання Студентської ради 

з Днем працівників освіти! 

Эпизод 01_1.mp4

З Днем працівників освіти! 

            1 жовтня у стінах нашої академії відбулось урочисте свято з нагоди Дня працівників освіти! 

            Ректор академії Галина Федорівна Пономарьова привітала всіх присутніх, вручила нагороди Харківської обласної ради та нагородила грамотами й подяками академії викладачів та співробітників!

            Усіх присутніх привітали талановиті, приголомшливі, запальні викладачі, студенти та творчі колективи академії! 

            Дякуємо кожному, хто створював з нами святкову атмосферу! 🤍

Акредитація !

Відкрита зустріч з експертами: ЄДЕБО 26175 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Психологія»

Час: 6 жовтня 2021 10:00

Підключитись до конференції Zoom: https://us02web.zoom.us/j/9296824808

Ідентифікатор конференції: 929 682 4808

Пароль: 2021

Акредитація !

Відкрита зустріч з експертами: Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОПП "Соціальна робота"


Час: 4 жовтня 2021 16:00

Підключитись до конференції Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/73725135259?pwd=YURENE1ST056NmZnRjBhbjl4ZTBuZz09

Ідентифікатор конференції: 737 2513 5259

Код доступа: 0ECEJq

Отримай свою X-card

23 вересня представниця «Офіс реформ» зустрілася зі студентами академії. Під час експрес-зустрічей студенти дізналися про безліч можливостей X-card та отримали ґрунтовні відповіді на свої запитання.

Розпочинаємо роботу щодо отримання довгоочікуваної «Карти Харків`янина»!

До 30-річчя Незалежності України!

22 вересня в стінах академії відбулася зустріч з Григорієм Миколайовичем Ганзій -  волонтером, громадським діячем, учасником бойових дій на сході України 2014-2020 р.(капеланом 92ї ОМБр імені кошового отамана Івана Сірка), України» під час якої він презентував альбом «Діти захисникам України». У альбомі зібрано малюнки, листи, побажання дітей.

До альбому увійшов малюнок студентки 4 курсу академії Кашуби Лілії, який вона намалювала ще у 2017 році - будучи школяркою.

Під час зустрічі всі присутні переглянули відеоролик, присвячений подіям на Сході України. Григорій Ганзій  поділився спогадами та розповів про власний життєвий досвід на передовій.

Григорій Миколайович подарував перші екземпляри книг Лілії Кашубі  у музей «Історії та сьогодення академії», який він відвідав після заходу.

          Дякуємо Григорію Миколайовичу за теплу зустріч!

           Бажаємо міцного здоров`я та наснаги!


Знайомство з першокурсниками!

         Сьогодні для першокурсників академії та Харківського педагогічного фахового коледжу ми провели квест-екскурсію корпусами, гуртожитком та музеєм академії. Розповіли першокурсникам про історію нашого закладу освіти, структуру, познайомили з сайтом.

         Щоб закріпити свої набуті знання студенти  факультетів об'єдналися у команди і взяли участь у грі-вікторині. 

         Всі учасники нагороджені грамотами за активну участь. 

                                                           Раді вітати у нашій родині ❤️

21 вересня у світі відзначають Міжнародний день миру! 

         У сучасному світі мир – це найбільша цінність, адже  нестабільність, страх та насилля не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…

         Сьогодні наші викладачі, співпрацівники та студенти на чолі з головами Студентських рад факультетів долучились до майстер-класу з оригамі «Символ миру своїми руками»!

        Бажаємо всім мирного неба над головою!

Бути здоровим-модно!


     15 вересня до нашої академії завітав методист Харківського центру здоров'я Кисельов Віктор Степанович з лекцією про здоровий спосіб життя.

        Наші студенти прослухали про основи та принципи здорового способу життя, раціональне здорове харчування, спілкування з природою та особисту гігієну.

        Дякуємо нашому лектору за цікаву та корисну інформацію! 

Вітаємо 

 з перемогою та призначенням обласної степендії на 2021-2022 навчальний рік у розмірі 1000 грн.  

Карину Салюкову - студентку 4 курсу Харківського педагогічного фахового коледжу, 

Карину Сапелку - студентку 4 курсу психолого-педагогічного факультету, 

Дарю Колеснікову - студентку 3 курсу факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології!

      Щиро вітаємо Вас із Днем знань 

та початком нового 2021-2022 навчального року. 

      Сьогодні в нашій академії відбулася урочиста подія - Посвята першокурсників у студенти! 


      Ректор академії, директор Харківського педагогічного фахового коледжу та голова Студентської ради академії привітали всіх присутніх з початком нового навчального 2021-2022 року!


      Першокурсники отримали від ректора та Голови студентської ради - символи студентства та мали змогу насолодитися яскравими номерами  творчих колективів академії! 


      Бажаємо, щоб новий навчальний рік був успішним початком реалізації добрих намірів і життєвих планів, додасть сили та натхнення! 


День авіації України

Напередодні Дня авіації України викладачі та студенти молодіжного хабу привітали святковим концертом колектив Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

День авіації України – професійне свято військових і цивільних авіаторів, яке відзначається щорічно в останню суботу серпня. Славетна історія України нерозривно пов’язана з військовою авіацією, завдяки професіоналам, які люблять та знають свою справу, Україна зайняла гідне місце серед передових авіаційних держав.

Упевнені, що ви і надалі продовжите забезпечити процвітання вітчизняної авіації, та зміцнення її авторитету на світовому ринку. Бажаємо особовому складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба міцного здоров’я, щастя, добробуту та підкорення нових висот!


Предвиборча кампанія

 студентки 5-курсу

 психолого-педагогічного факультету

Харківської гуманітарно-педагогічної академії 

Пішохи Марії Олександрівни

 за 2021-2022 н.р.

Передвиборча_програма_кандидата_на_посаду_Пішоха.docx
Салюкова передвиборча програма.docx

Предвиборча кампанія

 студентки 4-курсу

 відділення фізичного виховання 

та музичного мистецтва

  Харківського 

педагогічного фахового коледжу 

Салюкової Карини Русланівни

 за 2021-2022 н.р.

Звіт голови студентської ради Харківської 

гуманітарно-педагогічної академії

Суворова Петра Ігоровича

 за 2020-2021 н.р.

Звіт 2021.docx
2. Салюкова Карина - звіт роботи за 2020-2021 н.р..docx

Звіт голови студентської ради Харківського педагогічного фахового коледжу 

Салюкової Карини Русланівни

 за 2020-2021 н.р.

Оголошення!

Для організації та проведення виборів Голови Студентської ради академії та коледжу 

створюється виборча комісія. 

Всі бажаючі здобувачі освіти мають право подати свої кандидатури до складу виборчої комісії. 

Реєстрація у 4 кабінеті гуртожитку!

Голова Студентської ради академії

Акредитація !

Лінк для зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОНП "Освітні, педагогічні науки"

Відкрита зустріч з експертами: ЄДЕБО 48225 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП «Освітні, педагогічні науки»

Час: 05 липня 2021 16:00 – 16:40

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/81302701434?pwd=SDI5L0RJNE9adEFVc3Z5VmYzblh5UT09

Ідентифікатор конференції: 813 0270 1434

Пароль: 2021


Шановні випускники, викладачі, співпрацівники та батьки студентів!

Маю високу честь і надзвичайну приємність від імені всього колективу академії привітати вас зі знаменною і важливою подією у вашому житті – успішним завершенням навчання та отриманням дипломів!

2020-2021 навчального року в академії та структурних підрозділах: Харківському, Красноградському і Балаклійському педагогічних фахових коледжах отримали дипломи 1014 здобувачів освіти: 306 – дипломи магістра, 456 – дипломи бакалавра та 252 – дипломи молодшого спеціаліста

у структурних підрозділах академії.

Шановні випускники!

Ми щиро вдячні вам за те, що місцем свого професійного й духовного становлення ви обрали саме нашу академію, в якій за 100 років підготовлено понад 85 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів дошкільної, загальної та позашкільної освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-кампаній, рівень підготовки яких відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, національним та світовим стандартам.

Ваш внесок в історію становлення та розвитку нашої академії, це наполегливе навчання, це плідна студентська наукова робота, активна участь

у творчому, культурному житті та спорті, студентське самоврядування, волонтерська робота і багато-багато справ та вчинків, які додалися

до скарбниці здобутків академії.

Гордістю нашого навчального закладу є його випускники, які конкурентоспроможні і користуються заслуженим попитом на ринку праці

 м. Харкова, Харківської області, України й поза її межами.

Більшість із вас вже отримала перше робоче місце та високу оцінку своїх умінь, і це не може не тішити, адже ваші особисті досягнення свідчать про те, що зусилля нашого дружного колективу дали щедрі плоди. Ви, безперечно, станете гідними послідовниками славних традицій десятків тисяч випускників нашої Alma Mater.

Для якісної підготовки сучасних фахівців академія та структурні підрозділи мають сучасну матеріально-технічну базу для здійснення освітнього процесу, який забезпечують 203 науково-педагогічні, 198 педагогічні працівники та 220 співпрацівників. 74% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора (23), кандидата наук та доктора філософії (148), учене звання професора (12) й доцента (100).

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими та нагородами місцевих органів влади.

У Харківському, Красноградському й Балаклійському педагогічних фахових коледжах звання «викладач-методист» мають 117 викладачів, «старший викладач»  – 30 осіб, 203 викладачам присвоєно вищу категорію.

Вагомий науковий потенціал, інноваційні технології, новаторські ідеї, які реалізовує колектив академії, дають йому змогу крокувати в ногу з часом й утримувати лідерські позиції серед закладів вищої освіти Харківщини.

Академія – це сучасний навчально-науковий центр, що відкриває перед молоддю – майбутніми фахівцями педагогічної освіти, – скарбницю знань світових і національних цінностей науки, освіти та культури.

Десять років поспіль за результатами участі у міжнародних виставках колектив академії отримує нагороди в номінації «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», дипломи за науково-практичні досягнення

у забезпеченні якісної професійної підготовки фахівців для національної системи освіти, нагороджується золотими медалями за результатами інноваційного оновлення змісту національної освіти під час міжнародних форумів «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти». 

2020 року академія занесена до видання «Золотий фонд нації. Науково-освітній потенціал України».

 

 

Дорогі випускники!

Ви обрали благородну професію – служіння дітям. Ваша праця – це змога спостерігати дивовижне явище формування Людини, її неповторності й прагнення добром і правдою утвердитися у світі.

Нехай на цьому нелегкому, але благородному шляху вас завжди і

в усьому супроводжує успіх! Ми, ваші наставники, віримо, що набуті за час навчання знання супроводжуватимуть вас у царині обраного фаху на благо рідної України.

Бажаю йти у світ лише дорогами добра та гідності, честі та працелюбності. Вірю, що почуття піднесення й гордості за свою професію ніколи не покидатиме вас!

Колектив академії буде завжди радо зустрічати вас, а в майбутньому – ваших дітей.

Міцного здоров’я вам, щасливої долі, миру, добробуту і натхнення!

Відеопривітання Ви можете побачити на нашому YouTube-каналі за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=mCIgTolHshs


Вітаємо переможців районного етапу 

конкурсу «Молода людина року»!

З метою підтримки обдарованої і талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів у рамках реалізації програми «Молодь Харкова» щорічно проводиться конкурс «Молода людина року».

 24 червня 2021 року відбулося нагородження районного етапу.

Переможцями стали: Савченко Дарина та Кресало Анастасія.

Лауреата здобули:

Каплун Діана – студентка 4 курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Дашкова Анна – студентка 3 курсу спеціальності «Середня освіта (мова і література (англійська)» факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Денисова Маргарита – студентка 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» психолого-педагогічного факультету;

Лещенко Євгенія – студентка 5 курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології;

Жибер Юлія – студентка 5 курсу спеціальності «Менеджмент» психолого-педагогічного факультету;

Карпенко Анастасія – студентка 3 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» факультету дошкільної та спеціальної освіти та історії.

Було проведено церемонію нагородження переможців дипломами та пам’ятними статуетками.

Бажаємо перемоги у міському етапі!


Зверніть увагу!

Документ Microsoft Word.pdf

ПЕРЕМОГИ У КОНКУРСІ «СТУДЕНТСЬКА ВЕСНА – 2021»


16 червня відбулося нагородження переможців Міського конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна – 2021».

За результатами конкурсу ми отримали 16 призових місць з яких 5 – перших місць; 7 – других місць; 4 – третіх місця та 4 – лауреата.

Диплом за І місце отримали:

• Іщенко Дар’я, керівник Журавльова Ірина Миколаївна;

• Живолуп Карина, керівник Лосєв Олександр Семенович;

• Портняга Валерія, керівник Смородський Віталій Ігорович;

• Кобзар Юлія, керівник Катречко Анна Сергіївна;

• Савченко Валерія, керівник Мартиненко Іван Іванович.

Диплом за ІІ місце отримали:

• Аматорський колектив хор «Світанок», керівник Варганич Галина Олексіївна;

• Літвін Катерина, керівник Мельниченко Максим Вікторович;

• Народний аматорський колектив танцю «Сонцеворот», керівник Кощавець Ірина Миколаївна;

• Естрадно-інструментальний ансамбль «Бриз», керівник Тищик Вадим Борисович;

• Вітковська Єлизавета, керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Талашко Катерина, керівник Жога Руслан Анатолійович;

• Народний аматорський колектив «Дівочі співаночки», керівник Мартиненко Іван Іванович.

Дипломи ІІІ місце отримали:

• Коншена Ольга, керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Загоруйко Вікторія, керівник Мельниченко Максим Вікторович;

• Полякова Юлія, керівник Плаксіна Олена Федорівна;

• Театр танцю «Престиж», керівники Раздольська Тетяна Анатоліївна, Чернова Юлія Геннадіївна.

Дипломи лауреата отримали:

• Вокальний ансамбль «DIVA», керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Полинько Ярослава, керівник Клімова Оксана Олександрівна;

• Савченко Дарина, керівник Жилкіна Олена Іванівна;

• Черепова Катерина, керівник Ігнатьєва Яна Володимирівна.

 

НАША АКАДЕМІЯ ПОСІЛА ЧЕТВЕРТЕ МІСЦЕ СЕРЕД ЗВО МІСТА ХАРКОВА.

 

Дякуємо керівникам та студентам!

Бажаємо подальших перемог, успіхів, творчої наснаги та нових звершень!


Міжнародний день захисту дітей


Якщо сьогодні природа подарувала теплий сонячний день, то стає радісно подвійно - тому що в перший день літа в багатьох країнах відзначається Міжнародний день захисту дітей (International Children's Day).

Міжнародний день захисту дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято 1925 року на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, у Женеві. Історія замовчує, чому це дитяче свято було вирішено відзначати саме 1 червня.

За однією з версій, 1925 року Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестиваль човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві. Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров'я і благополуччя дітей були як ніколи актуальні, 1949 року в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про невпинну боротьбу за забезпечення миру як єдиної гарантії щастя дітей. Того ж року на Московській сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок відповідно до рішень її 2-го конгресу було засновано сьогоднішнє свято. А через рік, 1950 року 1 червня був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято проводиться щорічно.

 Міжнародний день дітей має прапор. На зеленому тлі, що символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщені стилізовані фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, - це символ нашого спільного дому. Цікаво, що це свято активно підтримали у країнах, які обрали соціалістичний шлях розвитку. У післявоєнну епоху 1 червня в школах починалися літні канікули. Міжнародний день захисту дітей відзначали промовами і дискусіями про права і благополуччя дітей, проводили покази нових дитячих художніх фільмів і телепередач, влаштовували спортивні змагання, часто запрошуючи до участі і батьків. І сьогодні в багатьох країнах у цей день проходить безліч масових, розважальних і культурних заходів. Але День захисту дітей - це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб всі дітлахи росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками і громадянами своєї країни.

Нагадуємо, що 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини.


Зверніть увагу!

31 травня відзначають

 Всесвітній день без тютюну

Цей день у 1987 році започаткувала Всесвітня організація охорони здоров’я, аби захистити теперішнє та майбутнє покоління від руйнівних наслідків для здоров’я. Загальновідомим є факт, що тютюновий дим має не лише неприємний запах, а й містить небезпечні токсини та канцерогени. Але чи знаєте ви, що навіть якщо провітрити накурене приміщення, то небезпечні сполуки нікуди не зникають? Вони осідають на меблях і стінах. А чи відомо вам, що 85% тютюнового диму неможливо відчути та побачити? Саме тому ми не завжди усвідомлюємо реальну загрозу для нашого здоров’я від пасивного куріння.

Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає: не існує безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму, оскільки він містить більше 4000 хімічних речовин (з яких щонайменше 250 є шкідливими, а понад 50 викликають рак).

Зараз набувають великої популярності електронні замінники сигарет такі як IQOS, GLO та вейп. Токсикологи порівняли шкоду від куріння «нагрівачів тютюну» з сигаретами і вейпом. И не знайшли особливих відмінностей. Вчені стверджують, що IQOS так само згубний для клітин легенів людини, як вейп і куріння сигарет.

Австралійські вчені представили дані порівняльного токсикологічного дослідження традиційних сигарет, вейпа і зовсім інноваційних систем нагрівання тютюну (HnB). Останні подаються на ринку як Найбільш безпечна альтернатива палінню тютюну - за рахунок того, що тютюн в таких пристрої не горить, а тільки нагрівається. Однак нові дані цього не підтверджують.

Дим звичайних сигарет і пар систем нагрівання тютюну виявилися однаково токсичні для клітин бронхів і легенів. При цьому, як стверджують вчені в статті, опублікованій в журналі ERJ Open Research, поки не можна зробити висновки про різницю наслідків цих трьох видів куріння в довгостроковій перспективі в силу відсутності відповідних спостережень.

 За останнє десятиліття ринок запропонував курцям відразу дві альтернативи традиційним сигарет. І електронні сигарети (вейп), і системи нагрівання тютюну позиціонують себе як менш шкідливі для здоров'я. Дія перших засноване на нагріванні спеціальної рідини і вдиханні її пари, другий - на нагріванні тютюну. Про ефект вейпа вже з'явився ряд досліджень, які оцінюють їх шкода для здоров'я. Для організації нагрівання тютюну - в силу їх новизни - поки практично немає даних. При цьому одне з нечисленних досліджень показало, що більше половини людей, зацікавлених в IQOS, раніше ніколи не курили, що, на думку авторів статті, перш за все, звичайно, пов'язано з особливостями маркетингової кампанії продукту як нешкідливого. У новому експерименті вчені використовували клітини бронхіального епітелію людини та первинні клітини гладких м'язів дихальних шляхів людини. У здорових легень клітини епітелію діють як перешкода для будь-яких чужорідних частинок, що потрапляють в дихальні шляхи. А клітини гладких м'язів працюють як каркас, підтримують структуру дихальних шляхів. На зразки впливали паром від електронних сигарет з вмістом нікотину в рідині 1,2%, димом, що виробляється приладом IQOS (вміст тютюну 1,4 мг), і димом від традиційних сигарет з вмістом нікотину 1,2 мг. Всі речовини вчені підготували в декількох концентраціях - від 0,1 до 10%. Через 72 години дослідники заміряли кілька показників, які використовуються для визначення токсичності впливу. Зокрема, на обох типах клітин було показано, що вплив сигарет і IQOS призводить до зниження загальної життєздатності клітин більш ніж в два рази при 10-відсоткової концентрації в порівнянні з контрольним експериментом без будь-якого впливу. Також в клітинах зросла вивільнення лактатдегідрогенази - ферменту, високий вміст якого пов'язують з патологічними процесами в клітинах: в середньому приблизно в півтора рази - при впливі IQOS в максимальній концентрації, трохи більше - у сигарет. Нарешті, зріс рівень окисного стресу в клітинах, тобто знизилася якість клітинного дихання: при максимальній концентрації у систем нагрівання тютюну і сигарет він був майже в два рази більше, ніж в нормі, і в півтора рази - у вейпа. Як пишуть автори роботи, що наносяться димом всіх трьох типів пошкодження клітин можуть привести до прогресивних патологічних процесів в тканинах легенів і в підсумку до таких захворювань, як пневмонія, хронічна обструктивна хвороба легень та рак легенів.

На жаль, маркетинг тютюнової індустрії діє, заманюючи в тенета тютюнової залежності дітей: в Україні серед дітей 13-15 років 48% будь-коли вживали тютюн, 14,9% дітей (17,8% хлопців і 12,1% дівчат) є теперішніми споживачами тютюнових виробів, а 18,4% дітей (22,6% хлопців і 14% дівчат) — споживачами електронних сигарет.

 Вживання тютюнових виробів не має нічого спільного з свідомим вільним вибором особи і не являється звичкою. Це залежність, нав’язана і сформована під впливом цинічних маркетингових маніпуляцій тютюнової індустрії, спосіб підліткового протесту, що затягнувся на все життя, наслідок бажання справити враження на друзів, які курять, метод вгамувати свої емоції, несвідоме повторення поведінки батьків тощо.

 Подолати тютюнову залежність значно важче, ніж не допустити. Проте кинути курити може кожен незалежно від віку, стану здоров’я та стажу куріння. Це може зайняти деякий час, потребувати зусиль і навіть багатьох спроб, але кинути курити – одне з кращих рішень у житті людини!


Будь обережним!

1_9-281.pdf

28 травня  відбудеться 

"Чемпіонат зі спортивного тимбілдінгу серед студентів" вищів Харківщини. 

Бажаємо команді академії перемоги!

15 травня 2021 р. святкуємо День Європи в Україні

 

 

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2021 році День Європи в Україні припадає на 15 травня. Для українців це особливий день.  Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції. Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.  До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо. Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”. Україна – єдина держава, не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.  Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року. 

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. 13 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі», якою підтверджується незворотність курсу України на європейську інтеграцію, метою якої є набуття членства в Європейському Союзі.  Було також відзначено, що Україна як європейська держава, яка поділяє спільну історію та цінності з країнами Європейського Союзу, має право подати заявку на набуття членства у Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз. З підписанням та ратифікацією у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відносини сторін почали розбудовуватися у якісно новому форматі політичної асоціації та економічної інтеграції. Впродовж останніх років ситуація в Україні та події навколо нашої держави займають одне з головних місць у рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС. «Українське питання» регулярно порушується у заявах, резолюціях, висновках та інших документах інституцій та керівництва Європейського Союзу.

Наразі гасло - “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною. Другий рік через пандемію та карантинні обмеження не має змоги організовувати публічні зустрічі та заходи для відзначення Дня Європи в Україні, проте багато цікавої інформації ми можемо переглянути в мережі інтернет, залишаючись вірними своїм прагненням!

 


Вітаємо з  Днем Матері та Міжнародним днем сім’ї.

  Цими чудовими травневими днями, коли все довкола буяє та квітує, відзначаються два найпрекрасніших родинних свята – День Матері та Міжнародний день сім’ї. 

  Ці два свята зворушливі для кожного серця, тому що кожен з нас з дитинства несе в душі єдиний неповторний образ своєї мами, яка завжди зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде щиро любити свою дитину. 

  Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найдорожчим, найближчим і найдобрішим, а наша любов до неї – вічна та безмежна, бо саме в родині ми черпаємо духовні сили, наснагу та оптимізм, у родині відчуваємо, що таке справжнє щастя, любов, душевний затишок і добро.

  Берегинею усього цього була й залишається мудра Жінка-мати. Вітаємо з Міжнародним днем сім'ї та Днем Матері бажаємо, щоб ваші надії виправдовувались. Нехай чуйне материнське серце завжди буде спокійно битися в такт з радістю, успіхом і гордістю за своїх дітей. Будьте здорові та щасливі, адже ви – наше все!

  Хай кожен з вас спробує продовжити думку та відповісти на питання, й обов’язково подивіться як це зробили ваші друзі та колеги.

До відзначення Дня пам’яті та примирення

(8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня)

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

Акцентуємо в ці дні на людське, а не лише на геополітику і військову стратегію й тактику. Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і кровопролитні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. 

Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі у перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця у Другій світовій для ведення агресивної політики у наш час. Сьогодні влада  РФ поводиться як руйнівник системи міжнародних відносин, заснованої державами-переможцями Другої світової війни. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х, напередодні глобального конфлікту.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. Саме тому ми обираємо європейську відповідальну модель пам’ятання під гаслом «Ніколи знову» замість екзальтованої маніпуляції під гаслом «Можєм повторіть». Зважаймо, що у державах, де важливе кожне людське життя, де гуманність визнається найвищою цінністю, ідеї про «повторіть» не приживаються, адже повага до людської гідності – це свого роду «імунітет» від вірусів дегуманізації. В цьому контексті мир це не закляклий страх перед ворогом, не капітуляція, не просто відсутність військових дій, а ключова умова для гармонійного розвитку особистості та суспільства.

Трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи (нацисти і комуністи), що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння використовувала у власних цілях «українське питання». Однак єдиним справді українським політичним суб’єктом у роки війни був визвольний рух – люди і організації, що боролися за незалежність від обох тоталітарних систем. До таких організацій, зокрема, зараховують і Українську повстанську армію.

Історія нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні.

Завершення Другої світової війни, на жаль, не звільнило світ від тоталітарних режимів. Наприклад, той самий комуністичний Радянський Союз скористався із перемоги над нацизмом і укріпив свої позиції у світі. Він проіснував аж до 1991 року і за цей час був ініціатором або причетним до численних злочинів (геноциди, військові інтервенції, каральна психіатрія, розробка та використання заборонених озброєнь тощо).

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття.

У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема, Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.

СРСР вступив у Другу світову війну 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська вступили на допомогу німецьким в Польщу та окупували Західну Україну і Західну Білорусь. Два роки Москва була союзницею Берліна.

Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 року німецьким вторгненням у СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху. Вигнання нацистів розпочалося восени 1943 року і завершилося наприкінці 1944-го. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75 % всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.

Нацистський окупаційний режим в Україні був одним із найжорстокіших у світі. Безпосередньо своїми руками або із залученням «добровільних помічників» із числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 мільйона українських євреїв і 20 тисяч ромів.

Акт про безумовну капітуляцію нацистської Німеччини було підписано у Реймсі о 02:41 7 травня 1945 року. На вимогу представника СРСР генерала Івана Суслопарова США та Велика Британія погодилися відкласти її публічне оголошення, щоб Радянський Союз зміг підготувати іншу церемонію в Берліні (Сталін прагнув підписання капітуляції саме в захопленому ним Берліні). В СРСР на інформацію про капітуляцію 7 травня наклали заборону. Причина – Суслопаров підписав акт, не маючи директив із Москви. Інструкція з Кремля на той час не прийшла.

8 травня 1945 року о 22:43 за центральноєвропейським часом або 9 травня о 00:43 за московським у берлінському передмісті було підписано другий Акт про капітуляцію Німеччини.

Попри двічі підписаний акт, на фронті все ще тривали бої. Так, останні групи німецьких військ в Австрії було ліквідовано тільки 19 травня.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (більше 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА) – разом понад 7 мільйонів осіб. Понад 2,5 мільйона українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння на українських землях намагалася продемонструвати прихильність до українства, але єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія.

З різних причин на німецькому боці воювало до 250 тисяч українців і до 50 тисяч було мобілізовано до армій союзників Третього Райху.

Наслідки

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Найтяжчі – демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Демографічні зміни такого характеру відбулися внаслідок взаємодії багатьох чинників: мобілізації значної частини чоловічого населення та їх масової загибелі; депортацій 1939–1941 та 1943–1945 років; загибелі мирного населення на теренах воєнних дій; евакуації у тилові регіони СРСР на початку війни; масового знищення нацистами та їхніми союзниками значної кількості військовополонених і цивільного населення; депортацій працездатного населення на примусові роботи до Німеччини; жорстокого протистояння сил руху опору в німецькому тилу; високої смертності під час окупації від голоду та хвороб; значного зменшення народжуваності тощо.

Сукупні демографічні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років наразі оцінюються у понад вісім мільйонів осіб. За підрахунками вчених, Центральна, Південна та Східна Україна втратила 30% населення, Галичина – 22%, Волинь і Полісся – 12%. Для поповнення демографічних втрат воєнного періоду республіці знадобилося близько 25 років. Водночас Друга світова війна повністю змінила етнічне обличчя українського суспільства. З України практично зникли такі національні меншини як німці, кримські татари, українські євреї. Натомість кількість росіян із довоєнних 4 мільйонів за перше повоєнне десятиліття зросла до 7 мільйонів осіб.

Внаслідок війни змінився також етнічний баланс населення українських міст. У містах Сходу та Півдня України посилився й укріпився російський елемент, натомість у містах і містечках Центральної України українці стали домінуючим етносом після винищення нацистами євреїв, а на Західній Україні українці замінили в містах репатрійованих поляків, румунів, чехів, угорців і знищених євреїв.

Суперечливими є статистичні дані щодо матеріальних збитків України внаслідок Другої світової війни. Зокрема, за повоєнними підрахунками, було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств.

Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45 % від збитку усього СРСР. З метою створення могутнього військово-промислового потенціалу на сході СРСР під гаслом «Все для фронту! Все для перемоги!»  були евакуйовані з України 550 промислових підприємств, майно і худобу тисяч колгоспів, радгоспів, МТС, десятки наукових і навчальних закладів, осередків культури, історичні цінності. Виїхало майже 3,5 мільйона жителів республіки – кваліфікованих робітників і спеціалістів, науковців, творчої інтелігенції, які віддали трудові й інтелектуальні зусилля в розвиток воєнного й економічного потенціалу СРСР.

Сучасними дослідниками (Інститут історії НАН України) збитки України, отримані внаслідок війни, оцінюються в понад 450 мільярдів карбованців. Слід також говорити не тільки про прямі збитки від ведення бойових дій, а й, наприклад, про кількість вивязених підприємств до Німеччини напередодні відходу німецьких військ.

Інформація розроблена викладачами кафедри соціально-економічних дисциплін академії на основі матеріалів сайту https://uinp.gov.ua/.

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ


ДНІ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ 

5 – 7 ТРАВНЯ 2021 РОКУ

5 ТРАВНЯ 2021

10:30

Презентація заходів

Проректор з науково-педагогічної роботи – Іван Степанець

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/75994787186?pwd=bFhtOXdjYU5DUGhYZUhCclVjNnJ2Zz09

Ідентифікатор конференції: 759 9478 7186

Код доступа: 2021

 

 

10:50

Семінар з елементами тренінгу "Етичні принципи - основа педагогічної професії".

Кафедра теорії та методики дошкільної освіти

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/78667563017?pwd=bmZlTSt4VmEwQTRjSWorNlpid1VVQT09

Ідентифікатор конференції: 786 6756 3017

Код доступа: WEA3jR

 

 

12:00

Семінар-тренінг «Розвиток власної креативності чи формування звички привласнювати чужі думки».

Кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання.

Zoom Meeting: https://us05web.zoom.us/j/84131325671?pwd=TDNXWjF4Rzl6MFM5SnJ3SWw2VGpHQT09

Ідентифікатор конференції: 841 3132 5671

Код доступа: 2021

 

 

13:00

Онлайн-лекція «Етика науки у Франції: теми, проблеми, рішення».

Кафедра іноземної філології.

Zoom Meeting: https://us02web.zoom.us/j/89128973863?pwd=UGJUSkJicnk5b2xibjBRMFdYVVE1QT09

Ідентифікатор конференції: 891 2897 386

Код доступа:005247

 

 

14:00

 Онлайн-лекція «Правила цитування та оформлення посилань на роботи інших авторів».

Директор бібліотеки – Світлана Самойлова.

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/71941676552?pwd=c0V1RU56b0VZNHhlQ0tlV3VrNUphZz09

Ідентифікатор конференції: 719 4167 6552

Код доступа: 1111

14:30

Семінар-тренінг «GRAFIATY – сервіс автоматичного створення бібліографічних посилань і списків літератури».

Провідний бібліотекар – Наталія Чернишенко.

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/8962813452?pwd=blVNNEtJeCt0V3hBQmZiaU4wSGQyUT09

Ідентифікатор конференції: 896 281 3452

Код доступа: 1111

 

6 ТРАВНЯ 2021

11:00

Круглий стіл «Академічна доброчесність у галузі музичної освіти»

Кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя; вокально-хорової підготовки вчителя; фортепіано.

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/3916718245?pwd=OTM3VnFiOG1IMGkxbDJ4TTNPS2JZdz09

Ідентифікатор конференції: 391 671 8245

Код доступа: 3vrEdh

 

11:30

 


Круглий стіл «7 кроків до формування академічної доброчесності»

Викладачі кафедри природничих дисциплін Чернікова Н.В., Дехтярьова  О.О.

Googlе Meet: https://meet.google.com/fmp-yiat-hrg

 

 

12:00

Семінар «Академічна доброчесність як форма інформаційної культури здобувачів вищої освіти»

Кафедра корекційної освіти та спеціальної психології

Googlе Meet: https://meet.google.com/qer-azrs-yqg

 

 

13:00

Засідання Круглого столу викладачів та здобувачів вищої освіти спеціальності 034 Культурологія «Академічна доброчесність: практичний вимір».

Кафедра культорологічних дисциплін та образотворчого мистецтва.

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/8861787131?pwd=bS9XVWZLam55U2xGdjJJd3FSZUsvQT09

Ідентифікатор конференції: 886 178 7131

Код доступа: 6v7Mqr

 

 

14:00

Онлайн-зустріч «Академічна доброчесність в освіті: виклики та завдання».

Кафедра соціальної роботи.

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/74137760739?pwd=dWVuazk3SGo1NzUrQnpDdUFzUVF6Zz09

Ідентифікатор конференції: 741 3776 0739

Код доступа: ETi7rt


 

15:00

Круглий стіл «Академічна доброчесність – запорука якісної вищої освіти»

Кафедра педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту

Zoom Meeting:

https://us04web.zoom.us/j/8442402268?pwd=OXFtUHlVSVF6V3AxVmhpekwvU3p0dz09

Ідентифікатор конференції: 844 240 2268

Код доступа: 2021

 

 

7 ТРАВНЯ 2021

12:00

Онлайн-лекція для студентів «Захист інтелектуальної власності механізмами академічної доброчесності».

Кафедра історії та суспільно-економічних дисциплін.

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/73262469547?pwd=VTJyMVVDNUJ1OVQxT3phWmx0Yk9YQT09

Ідентифікатор конференції: 732 6246 9547

Код доступа: nkZiw9

 

 

13:20

Тренінг-марафон «Сприяння академічній доброчесності в українській школі».

Кафедра іноземної філології.

Zoom Meeting: https://us04web.zoom.us/j/9103693830?pwd=ODhKNGxGTjhkSmRINmpTcEcxUWQ1dz09

Ідентифікатор конференції: 910 369 3830

Код доступа: 3e1kvx

 

 

14:00

Онлайн-зустріч «Антиплагіатні сервіси : Unicheck та StrikePlagiarism».

Адміністратор АІБС – Майя Збітнєва

Zoom Meeting: https://us05web.zoom.us/j/81214103120?pwd=RHpvMlNhOTZ1MmpoYnIydmNxU1pJQT09

Ідентифікатор конференції:812 1410 3120

Код доступа: 0ALS7e

 

 

 


35 років тому сталася Чорнобильська катастрофа, яка змінила назавжди життя мільйонів людей та історію нашої країни. Ця трагедія не лише вразила Україну та сусідні з нами держави,  – вона вплинула на весь світ. 


Після вибуху на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції радянська влада намагалася замовчати цю трагедію, а коли цього не вдалося зробити через всесвітній розголос, свідомо применшувала її наслідки, зокрема, величезне радіоактивне забруднення. 


В той час, як з відкритої рани реактору в атмосферу продовжували виділятися радіоактивні речовини, в Україні не були скасовані першотравневі святкові демонстрації. 1 травня 1986 року рівень радіації в столиці України перевищував норму більше ніж у 1100 разів, а по Києву крокували колони усміхнених демонстрантів – дорослих і дітей, які на своїх транспарантах дякували компартії за щасливе життя. 


Бажання керівників того часу пропіарити до чергової святкової дати “здобуті масштабні результати” призвели до трагедії світового масштабу. Некомпетентність, зверхнє ставлення до людей, показуха, окозамилювання та намагання видати бажане за дійсне – це надзвичайно небезпечна вибухова суміш, яка може призвести в будь-який момент до катастрофи.


Сьогодні, вшановуючи пам’ять тих, хто загинув, рятуючи країну і світ, хто ліквідовуючи наслідки цієї катастрофи втратив життя та здоров’я, важливо пам’ятати про можливу ціну популізму та непрофесіоналізму. На жаль, висновки ми робимо не завжди. Пам’ятаймо!

    Сьогодні відбулася онлайн-зустріч студентів із ветеранами космічної галузі з нагоди Міжнародного дня авіації і космонавтики.
    Дякуємо за цікаву бесіду та бажаємо міцного здоров’я, довголіття, сімейного добробуту, бадьорості та віри у світле майбутнє нашої Батьківщини!

   22 лютого 2021 р. відбулася тематична лекція до Дня Героїв Небесної Сотні: «Небесній Сотні. Вдячні за свободу», начальниці Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, кандидатки історичних наук Марії Тахтаулової. Відповідно до Постанови Верховної Ради України ІХ скликання №2739 від 17 лютого 2021 р. «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності» саме Революція Гідності є одним із ключових моментів державотворення нової історії України. Щорічно ми пригадуємо буремні події, які передували збереженню незалежності нашої країни, боротьбі з узурпацією влади, визнання демократичних цінностей та євроінтеграційного вибору українського суспільства.

   У обговоренні лекції брали участь викладачі кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін Фінін Г.І., Свистун Г.Є., Хряпін Е.О. та студенти спеціальності 032 «Історія та археологія». За активну, плідну співпрацю, високий професіоналізм із популяризації історії України та вагомий внесок у організацію національно-патріотичних заходів для здобувачів освіти та викладачів лекторка Марія Тахтаулова отримала подяку від ректора Галини Пономарьової.

   Також всі бажаючі могли долучитися до он-лайн трансляції лекції на офіційній сторінці студентської ради академії у мережі Instagram.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 

Щорічно український народ, підтримуючи зв’язок поколінь, віддає глибоку шану солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам і службовцям, які пройшли вогняне горнило бойових дій у Республіці Афганістан та інших «гарячих точках» планети.

17 лютого До нашої Альма-матер на традиційні, щорічні теплі зустрічі- спогади, завітали почесні гості–воїни-інтернаціоналісти:

Ломакін Геннадій Іванович – воїн-інтернаціоналіст, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня;

Герасімов Сергій Михайлович–учасник  бойових дій в Афганістані; член правління Московського районного відділення ветеранів війни в Афганістані, воїнів інтернаціоналістів.

Вони, як ніхто знають справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюють свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь, є взірцями служіння народу та державі у наші дні.

Тривала афганська війна жорстоко зачепила всіх її учасників.

Гості поділились своїми враженнями про ті дні свого життя, розповіли про свій власний життєвий досвід. Для них Афганська війна -  незагоєна рана, невідступний біль, порожнеча в серцях.

В цей день ми розділяємо весь біль смутку з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій. 

Студенти були вражені почутим та вшанували загиблих учасників бойових дій на території інших держав хвилиною мовчання.

Ми щиро вдячні вам – воїни Афганці - За хоробрість, сумлінне виконання військової присяги, надійність і благородство.


Віртуальна романтика

14 лютого до Дня закоханих пройшла Instagram акція «Віртуальна валентинка».

В умовах карантинних обмежень набувають популярності різні онлайн платформи. Цьогоріч ми створили сервіс для обміну «приємностями» (https://sites.google.com/d/147hzTUk8YgflWJbcekUyPCTi684E6Md/p/1VIDUCb6p5W5z1AqQu6UA3BXqn5IXQp1o/edit)

Відправити «віртуальну валентинку» мав змогу кожен охочий, для цього потрібно було залишити заявку на сайті, після цього ваше привітання надходило отримувачу у соціальній мережі Instagram.

Відправнику було надано можливість підписатися під привітанням або ж адресат міг залишатися інкогніто, що, безумовно, «підігрівало» інтерес до участі в акції.

Загалом 233 «віртуальні валентинки» знайшли своїх одержувачів.

Вітаємо зі святом!! Бажаємо з почуттям закоханості зустрічати кожен день, кохати та бути коханими, любити своїх близьких, свою роботу і діяльність, І нехай любов у вашому житті завжди буде взаємною!

-

Відкрита зустріч з експертами: ID 26162 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП "Психологія" 

Час: 9 лютого, 2020 15:00

Тема: ID 26162 КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" ОП «Психологія» Подключиться к конференции Zoom https://us04web.zoom.us/j/74151735393?pwd=RER4ejNYVmdHTjhYRCtZUWxKSmNVdz09 Идентификатор конференции: 741 5173 5393 

Код доступа: 2021

Лінк для зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОП «Українська мова та література»

Шановні учасники освітнього процесу освітньої програми Українська мова та література!

Повідомляємо про можливість долучитися до роботи акредитаційної експертизи за спеціальністю 035 Філологія освітньої програми Українська мова та література.

Відкрита зустріч з експертами: ID 29166 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП "Українська мова та література"

Час: 09 лютого 2021 14:20

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/82608115240?pwd=ZnUxZWpBYTFScUJkeUJYVEJ4eXBxQT09

Ідентифікатор конференції: 826 0811 5240

Пароль: 2021

З 8 по 10 лютого 2021 р. відбудеться робота експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми Середня освіта (Інформатика)

Усі бажаючі можуть долучитись до відкритої онлайн-зустрічі з метою обговорення ОПП Середня освіта (Інформатика).


Лінк для відкритої зустрічі в рамках акредитаційного візиту ОП "Середня освіта (Інформатика)"

Тема: Відкрита зустріч з експертами: ID 29171 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП Середня освіта (Інформатика)

Час: 8 лютого 2021 04:30 PM Київ

Підключитись до конференції Zoom:   https://us04web.zoom.us/j/71069383436?pwd=eExnSGFHaisweUZlZmlTMWNZYTlEQT09

Ідентифікатор конференції: 710 6938 3436

Код доступу: 2021

 

Відкрита зустріч з експертами: ID 26164 Комунальний заклад "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, ОП "Культурологія"

Час: 3 лютого 2021 17:30

Підключитись до конференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/83736241388?pwd=eVEzQ2RYMURvT3dPK0szMTdBMFVDZz09

 

Ідентифікатор конференції: 837 3624 1388

Код доступу: 2021

День Соборності України – єднання сили й духу народу!

Сьогодні, 22 січня 2021 року, в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.

Офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.

День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.

Вітаємо всіх викладачів, співпрацівників та студентів з Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

Новорічні привітання з Новим 2021 роком!

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!Свято Нового Року та Різдва Христового дарує ніжне тепло, любов і надію кожному з нас. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій, злагоду, упевненість у майбутньому, а у ваших домівках панують добробут і злагода. Бажаємо вам міцного здоров'я, родинного щастя, достатку та благополуччя!

Хай буде добро, щирість і милосердя навколо Вас! Успіхів, нових звершень та здійснення найзаповітніших мрій! Процвітання Україні, а також упевненості у світлому майбутті нашої держави. А ще – сили й віри, що добро переможе!

З Новим Роком та Різдвом Христовим!