Віртуальні подорожі

Друзі! Пропонуємо вам поринути у вир українського та світового мистецтва...

Роздивитися експонати українських музеїв просто неба, музею Франка й побувати в музеї мінералів.

Погуляти Білим домом у Вашингтоні, відвідати Лувр, здійснити екскурсію єгипетськими пірамідами. Усе це можна зробити, не виходячи з дому, на своєму комп’ютері.

Подорожуй, досліджуй, пізнавай незвідане та цікаве.

УКРАЇНСЬКІ МУЗЕЇ


Тут представлені сім автентичних музеїв просто неба. Автори обіцяють, що так можна торкнутися до минулого, що було кілька століть тому, ознайомитися з українськими культурою й побутом та зрозуміти, чим вони цікаві й унікальні.

Музей створили в будинку, куди радянська влада насильно перселила зі Львова сина Івана Франка Тараса. До 2015 року квартирою опікувалася дочка Тараса Дарія-Любомира. Тут є архівні документи, меморіальна кімната, зображений побут Франків.

Кладовище почало функціонувати 1786 року. На цвинтарі ховали відомих творців, науковців і багатих людей. Тут, зокрема, можна побачити могилу Івана Франка й пам’ятник Каменяреві.

Наприкінці 19 століття палац побудував намісник Галичини. Він дуже любив французьку архітектуру, тому будівля побудована за проєктом архітектора з Франції. Палац був призначений для парадних прийомів і зустрічей, маючи багато залів і віталень. Також тут багато ліпнини, позолоти, мармуру, живопису, бронзи, камінів, колишня їдальня графа. Нині там також картинна галерея.

Тут є приблизно 50 автомобілів із різних країн і сконструйованих у різний час. Зокрема, є американська класика, раритетні вантажівки, радянські авто й інші унікальні екземпляри.

У будинку Тарас Шевченко жив протягом року: з весни 1846-го до арешту навесні 1847 року. До того ж це типовий зразок дерев’яного міщанського помешкання початку 19 століття.

У музеї налічуються понад 2000 експонатів з усього світу. До того ж на сайті є експозиція з докладними фотографіями мінералів і описами.

У музеях Національного університету біоресурсів і природокористування України можна роздивитися скелети різних тварин, колекцію пташиних гнізд і яєць, опудал птахів і ссавців, рогів парнокопитних, тушок, хутра.

Тут можна прогулятися біля величезного космічного корабля, детально роздивитися уламки метеорита, місячний ґрунт і їжу в тюбиках, яку брали в політ космонавти. До того ж пропонують провести шкільний урок у музеї. Обіцяють, що діти спробують імітацію роботи у відкритому космосі, проводитимуть досліди з вакуумним насосом та плазмовою кулею, імітуватимуть стан невагомості для рідини, створять найпростіший реактивний двигун.

МУЗЕЇ ЗА КОРДОНОМ

Стоунхендж визнаний об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У віртуальному музеї можна переглянути історію й візуалізовані припущення, як 5000 років тому люди, які ще не винайшли колесо, перевезли чотиритонні споруди з блакитного каменю за 240 км.

А ще дізнатися про теорії, для чого каміння там поставили. Наприклад, деякі вчені припускають, що це місце використовувалося для святкування зимового сонцестояння, а деякі – для літнього. Ще дехто вважає, що там робили жертвоприношення, а хтось каже – що зцілювали людей.

Тож і ви можете “погуляти” пам’яткою й поміркуйте про версії виникнення Стоунхенджу.

В одному з найбільших музеїв світу можна побачити знамениту “Мону Лізу” й багато інших робіт відомих художників. В онлайн-версії музею можна відчути себе відвідувачем: зближувати артефакти й за потреби читати цікаву інформацію про них.

Тут, наприклад, можна побачити стіл із колекції Білого дому, який колись виготовили на замовлення Теодора Рузвельта – і нині він стоїть в Овальному кабінеті. Також можна оглянути воєнну бібліотеку, побудовану 1887 року, спроєктовану в класичному й готичному стилях, або побувати у великому президентському фойє.

Розглядайте експонати й речі ближче й на бажання читайте більше про них у статтях. А щоби “походити” музеєм, натисніть на чоловічка, що зображений праворуч зверху.

Тут можна й дізнатися про історію індуїзму, і роздивитися старовинні малюнки слона із шістьма руками (бог мудрості й удачі Ґанеша), побачити справжні наскельні малюнки племені Майя, роздивитися культурні знахідки Сицилії, Іраку, Балкан і Англії й навіть побачити саркофаги для єгипетських мумій.

Тут зберігається найбільша у світі колекція творів мистецтва Вінсента Ван Гога. Постійна колекція налічує понад 200 картин, 500 малюнків і понад 750 листів. У музеї також є виставки на різні теми з історії мистецтва 19 століття.

Натискайте на чоловічка в правому верхньому куті, зближуйте картини – і насолоджуйтеся.

У музеї зберігаються понад 500 мільйонів зразків тварин, рослин, корисних копалин і артефактів, які створили люди. Тут є 9 залів із постійною експозицією, що варті уваги: зал походження людини, зал геології, каміння й мінералів, зал динозаврів, зал ссавців, зал комах, зал океаністики, зал Африки, павільйон метеликів і росли, виставка птахів.

У музеї працюють 185 науковців, це найбільша група науковців у світі, яка вивчає природознавство.

Платформа Google Arts & Culture запустила віртуальні подорожі пам'ятками Стародавнього Єгипту. Будь-хто може вирушити на віртуальну екскурсію знаменитими місцями та дізнатися їх історію в інтерактивній формі.

Сторінка була створена спільно з вченими Американського дослідницького центру в Єгипті.

На сторінці доступні екскурсії стародавнім Каїром, пірамідами, а також можна переглянути інтерактивні історії про гробницю Менни, мечеть Мамлюк або єврейський цвинтар. Також в історіях можна дізнатися про те, як єгиптяни готували мертвих до загробного життя.