Primjeri dobre prakse i radionice
Važno! Zbog organizacijskih posebnosti je moguća manja izmjena rasporeda koja će biti objavljena na stranici.
Primjeri dobre prakse
Aquatika - knjižnica
13:00 - 13: 20 STE(A)M u vrtiću - Daniela Marčetić, Srednja škola Duga Resa
13:20 - 13:40 Međunarodna zajednica učenja putem projekta "GLOBE Program Elementary K-4" - Vesna Lampić, Udruga Znanstvenici amateri-ZNAM
13:40 - 14:00 Implementacija IKT-a u nastavi lektire u nižim razredima osnovne škole - Maja Pignar-Mijović, OŠ "Braća Seljan", Karlovac
14:00 - 14:20 pauza
14:20 - 14:40 Prvi koraci prema STEAM obrazovanju u vrtiću - Melita Jurič, Antonija Rukavina, DV "Mali princ", Zagrebž
14:40 - 15:00 2 u 1 (Bogdanka Conjar, Marina Felić, OŠ Grabrik, Karlovac)
15:10 - 15:30 Kako poticati računalno razmišljanje kod djece rane i predškolske dobi - Ivan Lipanović, Monika Gudlin, Udruga Neki novi klinci (online)
Aquatika - dvorana 1
13:00 - 13:20 STEM u gradu bajke (Biljana Stipetić, Marijan Tonković, Društvo pedagoga tehničke kulture Ogulin)
13:20 - 13:40 Djevojčice u STEM-u (Marina Jurašić, Biljana Stipetić, Prva osnovna škola Ogulin)
13:40 - 14:00 Rad s darovitim učenicima u STEM-u - postoje li granice? (Željka Magdić, Valentina Blašković, Prva osnovna škola Ogulin)
14:00 - 14:20 pauza
14:20 - 14:40 Marmontova aleja (Snježana Marković Zoraja, Kristina Fratrović, OŠ Dubovac, Karlovac)
14:40 - 15:00 1, 2, 3... Lego - Galović Sveznadari (Tatjana Orešković, OŠ Frana Galovića, Zagreb)
15:00 - 15:20 Matematika u 3D svijetu: jedan, dva, tri – sada brojiš ti! (Josipa Baljkas Klisović, Katolička osnovna škola, Šibenik)
15:20 - 15:40 Budi Scratch Influencer (Dušica Mlađan, Ivan Filipović, Osnovna škola Frana Galovića)
Gimnazija Karlovac učionica 1
13:00 - 13:20 Gejmifikacija u nastavi matematike (Bojana Apelić i Ana Božović, OŠ "20.oktobar" Vrbas, Srbija) (online)
13:20 - 13:40 Hemijsko vjenčanje (Elvira Huskić-Hadžić, JU Mješovita srednja saobraćajna škola Tuzla, BiH) (online)
13:40 - 14:00 Asistivna tehnologija u obrazovanju (Nataša Petković, Diana Selman, Osnovna škola Turanj)
14:00 - 14:20 pauza
14:20 - 14:40 Istraživačka nastava u dodatnoj nastavi iz Kemije u osnovnoj školi (Ankica Veseljić, OŠ Banija, Karlovac)
14:40 - 15:00 Pametan grad (Mateja Golubić, Hrvoje Brđanović, Oš Jabukovac Zagreb)
15:00 - 15:20 (Pro)uči i na digitalan način (Martina Kolovrat, Katolička osnovna škola)
15:20 - 15:40 Ljetni znanstveni kamp STE(A)M uz Mrežnicu (Slađana Cvitičanin, Gimnazija Karlovac i Daniela Marčetić, Srednja škola Duga Resa)
Gimnazija Karlovac učionica 2
13:00 - 13:20 Utjecaj različitih abiotičkih čimbenika na rast i razvoj bosiljka (Sanja Penić, Medicinska škola Karlovac i Ružica Lončar, I. tehnička škola Tesla Zagreb)
13:20 - 13:40 Fulbright Teaching Excellence & Achievement Program - iskustva sa stručnog usavršavanja u Sjedinjenim Američkim Državama (Martina Vidović, Prva gimnazija Varaždin)
13:40 - 14:00 Primjer rada miša za osobe s oduzetim gornjim ekstremitetima (Željko Posavec, Marija Kokolek, Martin Petric, Viktorija Kraus i Marina Bohnec, Srednja škola Ludbreg)
14:00 - 14:20 pauza
14:20 - 14:40 Multifunkcionalna invalidska kolica (Željko Posavec, Marija Kokolek, Martin Petric, Viktorija Kraus i Marina Bohnec, Srednja škola Ludbreg)
14:40 - 15:00 Mjerenje protoka rijeke Korane - korelacija nastave fizike i geografije (Tanja Mihaljević, Margareta Kulaš, gimnazija Karlovac)
15:00 - 15:20 Kalkulacije u nastavi matematike (Mirjana Hržić, Srednja škola Prelog)
15:20 - 15:40 Korištenje sjene u nastavi matematike i fizike (Ana Graša, OŠ Banija)
Radionice
Gimnazija Karlovac učionica 3
Gimnazija Karlovac učionica 4
13:00 - 14:00 Književna anamneza: mijenjaj dijagnozu lika! (Biologija, Hrvatski jezik) - Maja Sokač, Slađana Cvitičanin, Gimnazija Karlovac
Opis radionice
14:00 - 15:00 STE(A)M i učenje kroz igru (Biologija, Kemija, Tehnička kultura, Matematika, Fizika) - Slađana Cvitičanin, Gimnazija Karlovac i Daniela Marčetić, Srednja škola Duga Resa
Opis radionice
13:00 - 14:00 Kroz igru u carstvo matematike (Matematika) - Bogdanka Conjar, OŠ Gravrik i Danijela Jurac OŠ Banija PŠ Hrnetić
Opis radionice
14:00 - 15:00 ?
Opis radionice
Poster sekcija
Gimnazija Karlovac
Dijete kompetentno, istraživačko i stvaralačko biće, Ana-Marija Cimaš, Lana Pešl, Nives Tepšić, Dječji vrtić Lojtrica, Velika Mlaka
STEM pristup učenju od najranije dobi, Darija Šimunković, Dječji vrtić Tratinčica, Zagreb
Računanje opsega Zemlje po meridijanu sudjelovanjem u Eratostenovom eksperimentu, Ana Graša, OŠ Banija, Karlovac
EE otpad, Valentina Blašković i Željka Magdić, Prva osnovna škola, Ogulin
Međunarodni dan žena i djevojaka u znanosti – međupredmetna integracija, Marina Jurašić, Biljana Stipetić, Prva osnovna škola Ogulin
Bilježnica u džepu, Petra Patrčević, OŠ Grabrik, Karlovac
Jesu li neki zadaci ipak preteški (za Photomath)?, Zrinka Tomašković, Gimnazija Karlovac