Старобільський центр професійного розвитку

педагогічних працівників

Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу, що на нашому сайті розміщені інформаційні ресурси, спрямовані на психологічну підтримку педагогів під час війни, з якими ви можете ознайомитись за наступним посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1hew1pWczOkScelPqF8P63sNSD16UcpSUhKpvVCsXRH4/edit

Сьогодні в Україні вперше відзначають День єднання!


Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове державне свято - День єднання. Відповідний Указ № 53/2022 опублікований на сайті глави держави. Цього дня закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки.


Старобільський ЦПРПП вітає освітян та закликає приєднатися до естафети. Підтримуйте! Єднаємося!

Реєстрація на проєкти професійного розвитку від ЛОІППО

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Луганщини взяти участь у проєктах професійного розвитку. Проєкти професійного розвитку сприяють набуттю та вдосконаленню загальних і професійних компетентностей, необхідних для здійснення педагогічної діяльності.

Ознайомитись із програмами проєктів.

Реєстраційні форми на проєкти.


Участь педагогів у проєктах є безкоштовною. Кількість учасників обмежена. За результатами навчання учасники отримають сертифікати на 18 годин, що враховуватимуться в загальний обсяг годин, необхідних для підвищення кваліфікації за накопичувальною системою. Реєстрація на проєкти професійного розвитку завершиться, коли буде набрана потрібна кількість учасників.

УВАГА, колеги!

Старобільським ЦПРПП проводиться опитування з метою забезпечення ефективної підтримки професійного розвитку педагога, надання необхідної методичної та психологічної підтримки серед педагогічних працівників закладів освіти

Старобільської міської ради:

Посилання для закладів загальної середньої освіти

https://docs.google.com/.../1JU30J4ASioa8Ek6gJJQw.../edit...

https://docs.google.com/.../1Qy1siiFcmIGXKvtsYugN.../edit...

Посилання для закладів дошкільної освіти

https://docs.google.com/.../1JU30J4ASioa8Ek6gJJQw.../edit

https://docs.google.com/.../1TVJpvLEvlmKUyNFVoBTyMAf.../edit

Посилання для позашкільних закладів

https://docs.google.com/.../1JU30J4ASioa8Ek6gJJQw.../edit...

https://docs.google.com/.../1Kfz7iIk4mkQbX5thM0VO.../edit...

Новопсковської селищної ради

Посилання для закладів загальної середньої освіти

https://docs.google.com/.../1Dbm5tWlQUFxtud9QFXpHNdz.../edit

https://docs.google.com/.../1I6sXUA6Hun9tJjzoIaqD.../edit...

Посилання для закладів дошкільної освіти

https://docs.google.com/.../1Dbm5tWlQUFxtud9QFXpHNdz.../edit

https://docs.google.com/.../1_F5ABHA4fvkb9ATC1gSXe2X.../edit

Посилання для позашкільних закладів

https://docs.google.com/.../1Dbm5tWlQUFxtud9QFXpHNdz.../edit

https://docs.google.com/.../1wg60.../edit...

Анкетування проводиться до 17 грудня 2021 року включно! Беріть активну участь!

Шановні колеги! Звертаємо Вашу увагу, що методичні матеріали "Моделювання індивідуального освітнього маршруту педагога" знаходяться за посиланням https://sites.google.com/view/srmk/%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%94%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%BA%D1%83

Пропонуємо вашій увазі курси підвищення кваліфікації педагогів.

Дізнатися більше за посиланням:

Для керівників закладів дошкільної освіти 17.11.2021р. організовано цікаву форму роботи - ворк-шоп. Працювала з нами за темою "Співпраця без конфліктів" директор Старобільського КДЗО № 11 "Сонячний" Гергисевич Оксана Сергіївна.

Керівники садочків визначили шкідливі та корисні сторони конфлікту, попрактикували з різними способами поведінки у конфліктній ситуації, виконали вправи для приведення емоційного стану в норму.

Для асистентів вчителів інклюзивних класів та асистентів вихователів інклюзивних груп Старобільської та Новопсковської ТГ 10 листопада 2021 року пройшов онлайн-семінар «Допомога асистенту вчителя/вихователя в роботі з дітьми, які мають складні порушення: діти-аутисти, діти з синдромом Дауна, діти з інтелектуальними порушеннями, з порушеннями слуху тощо».

Працювали у напрямках:

1. Робота за дітьми з інтелектуальними порушеннями / Сотникова І.М., асистент вчителя Підгорівського ліцею.

2. Робота з дитиною з синдромом Дауна / Зінченко І.В., асистент вчителя Старобільської початкової школи № 2.

3. Робота з дітьми з порушеннями слуху / Пєстова О.О., асистент вчителя Лиманського ліцею.

4. Робота з дітьми-аутистами / Колесникова Н.М., директор Старобільського ЦПРПП.

5. Психологічна підтримка вчителів/вихователів, які працюють в інклюзивному класі/групі. Добірка матеріалів для роботи з дітьми з ООП / Вербицька В.В., психолог Підгорівського ліцею.

6. Консультативна підтримка вчителя/вихователя в роботі з дітьми різних нозологій / Полулях А.С., олігофренопедагог Старобільського ІРЦ.

Щороку 9 листопада ми визначаємо День писемності й мови.

Яка ж наша мова? Це можемо побачити в колажі відеовиступів "Мовний челлендж" та фотографій "Письменники про українську мову", "Читай українськи книжки". Думки учнів Старобільського ліцею №4

https://www.facebook.com/groups/2056867521045812


Також цього року ми написали 21 всеукраїнський радіодиктант. А як це у нас вийшло? Дивіться фоторепортаж із закладів освіти https://www.facebook.com/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%A6%D0%9F%D0%A0%D0%9F%D0%9F-107891138283468

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, РІДНЕ МІСТО!

Дорогі жителі та гості нашого міста!

Сьогодні наше славне місто Старобільськ відзначає свою 335-ту річницю.

День міста - це ще одна можливість зізнатися в любові до рідного краю, згадати, за що ми його цінуємо та пишаємося ним. Усі досягнення, здобутки, надбання, якими багатий Старобільськ, складаються з щоденної праці, знань і талантів його мешканців. Це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди.

Бажаємо, щоб з кожним роком наше місто розквітало і ставало кращим, щоб ліпше жилося його мешканцям, щоб ми ставали толерантнішими, добрішими і милосерднішими один до одного, щоб свято іменин нашого міста завжди єднало і гуртувало нас в одну велику Старобільську родину.

Нехай у місті панує суспільна злагода, взаємна повага та довіра, а в кожному домі – родинний затишок, мир, любов та достаток.

З повагою,

колектив Старобільського ЦПРПП

Старобільської міської ради

Хештег#Старобільськ 335#

24.09.2021 відбулися 2 практичних заняття:

1) для заступників керівників закладів загальної середньої освіти з навчальної роботи за темою: «Підвищення рівня професійних компетентностей вчителів відповідно до Професійного стандарту вчителя, використовуючи методику роботу з асоціативними метафоричними картами»,

2) практичне заняття для психологів за темою: «Навчання методиці роботи з асоціативними метафоричними картами».

10 вересня 2021 року о 8.30 відбулося 1 заняття «Організація освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.» для керівників закладів загальної середньої освіти за програмою «Організація управлінської діяльності адміністрації закладу освіти в сучасних умовах, впровадження нових підходів до управління».

Перелік курсів підвищення кваліфікації від ЛОІППО

https://drive.google.com/.../1DvICAC.../view...


Перелік навчальних програм, підручників, навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України для використання у закладах дошкільної, початкової освіти, 5-11 класах у 2021-2022 н.р.

https://imzo.gov.ua/pidruchniki/pereliki/


30 серпня 2021 року відбулося засідання педагогічної спільноти учителів біології.


30 серпня 2021 року відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів основ здоров`я. Підбираючи навчально-методичний комплекс для вивчення предмета «Основи здоров’я»,ирадимо вчителю скористатися переліком онлайнових засобів та інструментів:

• р о з р о б к и у р о к і в з о с н о в здоров’я:https://bit.ly/3zqkNSm• проєкт «Про здорове» – рекомендації зі здорового харчування, схвалені МОЗ України:http://www.prozdorove.com.ua• сайт «Шкільне життя» – конспекти уроків та позаурочна робота:https://www.schoollife.org.ua/usiurokyosnovy-zdorovya• сайт «LearningApps.org» – інтерактивні вправи з основ безпеки життєдіяльності.https://learningapps.org/index• сайт з ребусами, логічними іграми:https://bit.ly/3ybmhQx• ТОВ «Всеосвіта»: Основи здоров’я – методичні матеріали:https://vseosvita.ua/library/osnovi-zdorova• Центр громадського здоров’я МОЗ України:https://www.phc.org.ua/;інтерактивні завдання для контролю знань і залучення учнів до активної роботи в класі та вдома.URL: https://naurok.com.ua/testПортал превентивної освітиhttp://autta.org.ua


30.08.2021 року пройшле заняття для асистентів вчителів інклюзивного класу.

Підвели підсумки 2020-2021 н.р., ознайомились з новинками згідно методичних рекомендацій МОН України. Керівник педагогічної спільноти Марина Вікторівна нагадала про обов"язкову доментацію в інклюзивном класі (матеріал буде надісло до ЗЗСО), можливі форми співпраці між вчителем та асистентом.


27 серпня 2021 року на базі Старобільського ліцею №3 відбулися інструктивно-методичні наради педагогічних спільнот вчителів математики (керівник Насєдкіна Н.А.), інформатики (Білявцева А.В.)та іноземних мов (Гамрецька Т.І.) за темою:"Аналіз роботи за 2020-2022 н.р. Узагальнення методичних рекомендацій щодо викладання предмету у 2021-2022 н.р. Робота над планом роботи творчої спільноти на 2021-2022 н.р..". На засіданнях були присутні 14 вчителів математики, 30 вчителів іноземних мов та 12 вчителів інформатики.

Також, 27 серпня 2021 року на базі Старобільського ліцею №1 керівником педагогічної спільноти вчителів фізики Семиряжко Любов Миколаївною була організована та проведена інструктивно-методична нарада для вчителів фізики з питань організації викладання предмету у 2021-2022 н.р..

27 серпня 2021 року на базі Старобільського ліцею № 1 відбулося засідання педагогічної спільноти учителів образотворчого мистецтва, музичного мистецтва та мистецтва.

27 серпня 2021 року відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів фізичної культури.



27.08.2021 року відбулося заняття з керівниками закладів загальної середньої освіти Новопсковської селищної ради за темою "Організація освітнього процесу в ЗЗСО у 2021-2022 навчальному році"

25 та 26 серпня 2021 року відбулися засідання педагогічних спільнот вчителів початкових класів (42 педагогині 1-2 класів та 39 – 3-4 класів) із закладів освіти Старобільської та Новопсковської об’єднаних територіальних громад. Вчителі опрацювали нормативні документи, що регламентують роботу вчителів початкових класів, опрацювали «Методичні рекомендації щодо оцінювання учнів 1-4 класів» та визначилися з питаннями, які будуть розглядатися на наступних зустрічах.

26 серпня пройшли засідання педагогічних спільнот вчителів історії, правознавства, громадянської освіти ( 24 учасники) та трудового навчання (18 учасників). Педагоги говорили про особливості вивчення предметів в 2021-2022 навчальному році, про актуальні питання методичного супроводу викладання предметів та визначалися з планом роботи на 2021-2022 навчальний рік.

Також, 26.08.2021 року були проведені засідання педагогічних спільнот зарубіжної літератури, трудового навчання, практичних психологів та соціальних педагогів.

25 та 26 серпня 2021 року відбулися засідання педагогічних спільнот вчителів початкових класів (42 педагогині 1-2 класів та 39 – 3-4 класів) із закладів освіти Старобільської та Новопсковської об’єднаних територіальних громад. Вчителі опрацювали нормативні документи, що регламентують роботу вчителів початкових класів, опрацювали «Методичні рекомендації щодо оцінювання учнів 1-4 класів» та визначилися з питаннями, які будуть розглядатися на наступних зустрічах.

26 серпня пройшли засідання педагогічних спільнот вчителів історії, правознавства, громадянської освіти ( 24 учасники) та трудового навчання (18 учасників). Педагоги говорили про особливості вивчення предметів в 2021-2022 навчальному році, про актуальні питання методичного супроводу викладання предметів та визначалися з планом роботи на 2021-2022 навчальний рік.

Також, 26.08.2021 року були проведені засідання педагогічних спільнот зарубіжної літератури, трудового навчання, практичних психологів та соціальних педагогів.

Заходи Старобільського ЦПРПП для педагогічних працівників на 25-30 серпня 2021 року

https://docs.google.com/document/d/1TFLdYwF2BqH3UJ4pJx2GFTvpXwgUtnut/edit?usp=sharing&ouid=110006327203735572437&rtpof=true&sd=true

Методичні рекомендації МОН

для працівників психологічної служби

Про пріорітетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2021/2022 н.р..

https://drive.google.com/file/d/1hDARKZGWwoPUNWezCcgQS0uGl7y_THl6/view?usp=sharing

Методичні рекомендації для працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і педагогічних працівників закладів освіти

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Пропонуємо Вашій увазі Методичні рекомендації для працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівників і педагогічних працівників закладів освіти щодо використання в роботі професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)», розроблені працівниками сектора професійного розвитку педагогічних працівників Державної установи “Український інститут розвитку освіти”.

https://uied.org.ua/metodichni-rekomendaczi%d1%97-dlya-praczivnikiv-czentriv-profesijnogo-rozvitku-pedagogichnih-praczivnikiv-kerivnikiv-i-pedagogichnih-praczivnikiv-zakladiv-osviti/?fbclid=IwAR14N1bmZejJfXFFzg5ZMZ4-fm-AcILqSsLck5WWyhu86Dzr2XO_w8KXRJg

«Моделювання індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників»

17 червня 2021 року працівниками Старобільського ЦПРПП було продовжено проведення серії тренінгів з питань моделювання індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічних працівиків.

Матеріали засідання (презентації):


Наказ МОН 2736_Професійний стандарт

https://drive.google.com/file/d/1FHWbPCp1eCG-tCtnXij6ZWKkKloRw8G5/view?usp=sharing

Професійний стандарт

https://drive.google.com/file/d/12ssi0YED9b-Cykh4aijFoc8_HIoJOZf0/view?usp=sharing


Моделювання освітньої траєкторії

https://drive.google.com/file/d/1ZF9TvMUhkGOsGuV_naMI2lH2HQ-wrQl1/view?usp=sharing


Індивідуальний освітній маршрут педагога

https://drive.google.com/file/d/13mb0iI2XqwQ5Q_v3io9L5zYUg2dctrdi/view?usp=sharing


Сертифікація педагогічних працівників

https://drive.google.com/file/d/14Yam2PKeilGBKeZ1H4nHe1vurIu0AwbB/view?usp=sharing

Про онлайн-курс

«Тренінг для тренерів»

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849 Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: http://osvita.diia.gov.ua./

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі, на платформі в вільному доступі вже розміщено онлайн-курс «Тренінг для тренерів» https://osvita.diia.gov.ua/courses/training-for-trainers

Освітній серіал для майбут ніх тренерів з цифрової освіти має формат живих прикладів, як треба проводити та будувати заняття із цифрової грамотності для людей різного віку. Після перегляду серіалу ви зможете:

- уявляти структуру ефективного заняття;

- мотивувати та надихати студентів;

- ефективно організувати навчальний процес;

- дізнатися, як реагувати на типові запитання учнів;

- знати про змішане навчання;

- орієнтуватися в платформах із онлайн-курсами;

- поширювати цифрову грамотність серед населення;

- долучитися в якості партнера до Дія.Цифрова освіта;

- навчати інших цифрової грамотності.

ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ З ОСВІТЯНАМИ НОВОПСКОВЩИНИ, ДЕ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ НАСТУПНОСТІ ДОШКІЛЬНОЇ ТА ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

Питання наступності є актуальною проблемою сьогодення, бо наступність в освіті необхідна для створення єдиного освітнього процесу, що логічно продовжується від дитячого садка до школи. Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості.

Відповідно до плану роботи Старобільського ЦПРПП 16 червня 2021 року в онлайн - режимі на платформі Zoom відбулося засідання «круглого столу» (спільне засідання педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти) за темою: «Організація наступності та перспективності між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та Концепції «Нова українська школа»».

Учасниками заходу стали: директор та консультанти ЦПРПП, керівники та вихователі-методисти дошкільних закладів освіти, директори та заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Новопсковської селищної ради.

Учасниками заходу були розглянуті актуальні питання:

- забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової освіти;

- відповідність Базового компонента дошкільної освіти віковим особливостям дітей старшого дошкільного віку та вимогам концептуальних засад реформування Нової української школи;

- питання щодо «Створення фундаменту успішності дитини в умовах Нової української школи»;

- особливості підготовки дітей дошкільного віку до навчання в 1 класі.

Окрім цього, представники закладів освіти Старобільської міської ради – вихователь-методист Старобільського КЗДО №11 «Сонячний» Мордовцева І.В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Старобільської початкової школи №1 Кривопустова І.М. поділилися досвідом власної роботи з питань реалізації наступності та перспективності.

Під час засідання учасники мали змогу працювати у фахових групах (кімнатах Zoom) обговорити та розробити: «Модель випускника ЗДО», «Модель майбутнього першокласника ЗЗСО», «Модель ідеальної співпраці».

Наприкінці засідання, для подальшої роботи з питань реалізації наступності та перспективності, організації співпраці між двома суміжними ланками, учасники отримали проект плану спільної роботи між ЗДО та ЗЗСО, який вони зможуть використовувати під час складання річних планів. Сподіваємося, що заходи, які ми запропонували будуть корисними, а наша зустріч стане кроком до утворення єдиної команди, адже ми займаємося однією дуже важливою справою – виховуємо, розвиваємо та навчаємо майбутніх громадян нашої країни.

«Моделювання індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників»

Розпочалися тренінги «Моделювання індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників» (14, 17.06.2021)

На сьогодні заклад освіти має враховувати сучасні освітні тренди, працювати на випередження, зберігати кращі традиції викладання, самобутність учителя, креативність, бути готовим до змін. Ці питання сьогодні хвилюють багатьох педагогів. Перехід на нові Держстандарти – це докорінні зміни освітнього простору і освітнього процесу! І вчителю потрібно «вписатись» в модель сучасної школи. Відтак зростає значення цілеспрямованого професійного розвитку педагога.

Саме тому було організувано серію тренінгів з розробки власної траєкторії професійного розвитку. На занятті ми плідно опрацювали професійний стандарт учителя, ближче ознайомилися з сертифікацією та створили «Портрет сучасного вчителя».

Індивідуальна освітня траєкторія – персональний шлях реалізації особистісного потенціалу здобувача освіти, що формується з урахуванням його здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду, ґрунтується на виборі здобувачем освіти видів, форм і темпу здобуття освіти, суб’єктів освітньої діяльності та запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін і рівня їх складності, методів і засобів навчання. Індивідуальна освітня траєкторія реалізується через індивідуальний навчальний план.

Педагоги Старобільської міської ради та Новопсковської селищної ради побачили досвід «Модель побудови індивідуального освітнього маршруту» і, працюючи в групах, розробили план індивідуального освітнього маршруту. У колег була можливість подискутувати, поділитися своїми очікуваннями та враженнями. Перевірити свої знання з вищезазначеної теми можна за тестом

https://docs.google.com/forms/d/1bulEQaD5n5dD8mMk9tXZtmubMd6hUGiEfau6sZaqSfE/edit


Остання сесія ЗНО-2021


15 червня - географія, останній предмет ЗНО, який здають на території Старобільської міської ради в 2021 році. Працюють 4 пункти, облаштовано 795 місць.

ЗНО-2021: біологія, 10 червня

Для проходження тестування облаштовано 930 місць в 4 пунктах (закладах освіти) Старобільської міської ради. Обов'язково здійснюється перевірка персоналу, випускників 2021 та минулих років медичною сестрою за допомогою безконтактного термометру. Термометрія проводиться щодо попередження розповсюдження респіраторних хвороб, в тому числі коронавірусної інфекції COVID-19.

Відбувся круглий стіл «Результати роботи в інклюзивних класах»

9 червня 2021 року о 9.00 відбувся круглий стіл «Результати роботи в інклюзивних класах».

Працювали за планом:

1. Використання інноваційних технологій у навчанні дітей з ООП

2. Динаміка розвитку дітей з ООП

3. Результати роботи за індивідуальною програмою розвитку інклюзивних класів закладів освіти Старобільської міської ради

4. Експрес-інформація за новинками психолого-педагогічної та методичної літератури

Мали можливість обговорити проблемні питання, які виникали під час роботи за дистанційною формою, поділитися досвідом використання форм та методів роботи з дітьми з ООП.

Були присутні вчителі та асистенти вчителів інклюзивних класів закладів освіти Старобільської міської ради та Новопсковської селищної ради.

«Атестація асистента вихователя – шлях до підвищення професійної майстерності педагога»

04.06.2021 року консультантом центру професійного розвитку педагогічних працівників Самойленко Н.В. була проведена онлайн-консультація для директорів закладів дошкільної освіти Новопськовської селищної територіальної громади за темою «Атестація асистента вихователя – шлях до підвищення професійної майстерності педагога».

Відповідно до Переліку посад педагогічних працівників та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 року № 963, асистенти вихователів є педагогічними працівниками.

Посада асистента вихователя закладу дошкільної освіти є відносно новою для України й розглядається в контексті поширення інклюзивної освіти, зокрема якісної реалізації інклюзивного навчання як системи освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, урахування багатоманітності людини, ефективного залучення до освітнього процесу всіх його учасників.

АСИСТЕНТ вихователя підвищує свою кваліфікацію та проходить атестацію у порядку визначеному Типовим Положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 року № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 року за № 1255/18550, зі змінами та доповненнями відповідно до наказу МОН України від 08.09.2013 року № 1135.

ПОСАДА асистента вихователя не передбачає присвоєння кваліфікаційних категорій. За результатами атестації асистент вихователя атестується на відповідність займаній посаді один раз на п’ять років, так як тарифні розряди асистентам встановлено при прийомі на роботу.

Значення атестації дуже велике. Вона підвищує статус педагогічної професії, стимулює діяльність педагога до поповнення свого досвіду.

З упевненістю можна стверджувати, що атестація – це підсумок професійної майстерності педагога, демонстрація його найкращих професійних умінь.

Круглий стіл

«Формування здоровʼязбережувального середовища на засадах педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського»

Час навчання у школі збігається з найбільш інтенсивним ростом та розвитком людини, формуванням здоров’я на все життя. На жаль, статистика здоров’я школярів сьогодні є досить невтішною… В умовах сучасного соціуму стан здоров’я дітей зумовлюється погіршенням умов довкілля, санітарно-гігієнічних умов навчання, якості медичного обслуговування дітей, посиленням бездоглядності, шкідливих звичок, що викликає серйозне занепокоєння. Постійні стресові перевантаження учнів ведуть до порушення механізмів саморегуляції фізіологічних функцій та сприяють розвитку хронічних хвороб, негативно впливають на якість навчання.

В.О. Сухомлинський стверджував, що слабка розумова діяльність у більшості випадків не є результатом органічних чи функціональних змін у головному мозку, а є наслідком загального нездужання організму, ослабленості дитини.

Ці проблеми часто виникають через високу щільність уроку, перенасиченість різними видами діяльності або їхню одноманітність, емоційну напруженість, психологічну, м’язову втомленість учнів. Василь Олександрович зазначав: «У 85 % невстигаючих і відстаючих головна причина відставання, незнання, незадовільної роботи на уроках і вдома – поганий стан здоров’я, якесь захворювання чи нездужання». Тому саме школа має великі можливості у здійсненні низки заходів із питань збереження здоров’я. В. Сухомлинський наголошував на важливості педагогічного процесу у формуванні дбайливого ставлення до здоров’я дітей: «Турбота про здоров’я – це найважливіша праця вихователя. Якщо вимірити всі мої турботи й тривоги про дітей, то добра половина їх – про здоров’я».

20.05.2021 року було проведено круглий стіл «Формування здоровʼязбережувального середовища на засадах педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського». До засідання залучено вчителів початкової ланки, вчителів основ здоров’я.

Були розглянуті наступні питання::

  1. Проблема здоровʼязбереження учнів у педагогіці В.О.Сухомлинського: сьогодення та досвід

  2. Педагогічні умови зміцнення здоров’я школярів у виховній системі В.О.Сухомлинського по НУШта в роботі ГПД (досвід роботи педагогів початкової ланки Старобільського ліцею № 1, Старобільського № 3, Лиманського ліцею)

  3. Поради В.О.Сухомлинського щодо збереження здоров’я школярів.

  4. Переглянули мультфільм «Охоронці здоровʼя», який можна використовувати для роботи з учнями початкової ланки.

  5. Ознайомилися з творами В.О.Сухомлинського як засіб здоровʼязбережувального виховання дітей.

Ресурси вчителя під час організації дистанційного навчання.

Психологічні ресурси особистості

19 травня 2021 року в онлайн форматі пройшло навчання «Ресурси вчителя під час організації дистанційного навчання. Психологічні ресурси особистості». Ми підішли до питання організації дистанційного навчання, як простору можливостей. Вчились працювати в програмах: Kahoot, Gemilab.

Второю частиною роботи було знайомство з психологічними ресурсами особистості.

Відбувся круглий стіл

«Просвітницькі, корекційно-розвивальні програми для роботи практичного психолога з дітьми дошкільного віку»

07 травня 2021 року відбувся круглий стіл «Просвітницькі, корекційно-розвивальні програми для роботи практичного психолога з дітьми дошкільного віку».

Розглянули наступні питання:

  1. Вимоги до оформлення корекційно-розвивальних та просвітницьких програм. Робота експертної комісії з експертизи просвітницьких, розвивальних та корекційних методик / Колесникова Наталія Миколаївна, директор Старобільського ЦПРПП Старобільської міської ради.

  2. Рекомендації МОН України та ОІППО у виборі просвітницьких, корекційно-розвивальних програм для роботи практичного психолога / Комаров Костянтин Олексійович, керівник педагогічної спільноти практичних психологів Старобільської міської ради.

  3. Просвітницькі, корекційно-розвивальні програми, які використовуються в роботі психолога ЗДО «Теремок» № 4 Старобільської міської ради Дуганової Олени Андріївни.

  4. Просвітницькі, корекційно-розвивальні програми, які використовуються в роботі психолога ДНЗ «Дзвіночок» Новопсковської селищної ради Ладик Євгенії Вікторівни

  5. Просвітницькі, корекційно-розвивальні програми, які використовуються в роботі психолога ЗДО «Незабудка» № 5 Старобільської міської ради Лисенко Ольги Ігорівни

  6. Просвітницькі, корекційно-розвивальні програми, які використовуються в роботі психолога ЗДО «Сонячний» № 11 Старобільської міської ради Лупач Евгенії Вікторівни.

    Після кожного виступу була надана можливість психологам та педагогам Старобільської міської ради та Новопсковської селищної ради висловитися.

4 червня 2021 року на території Старобільської міської ради учасники ЗНО здають тестування з історії України.

Всього зареєстровано 960 осіб.

Організовано роботу в 5 пунктах.

Продовжується основна сесія ЗНО - 2021


1 червня 2021 року в 4 пунктах Старобільської міської ради проходить ЗНО з украінської мови та літератури та в 2 пунктах - з украінської мови.

Пункти тестування приймають сьогодні 1080 осіб. Всі проепідемічні заходи, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусної хвороби в закладах освіти, здійснено.

Заходи, які організовує та проводить Старобільський ЦПРПП у червні 2021 року

28 травня 2021 року на території Старобільської міської ради випускники закладів освіти Старобільського району проходять тестування з математики. Наші 5 пунктів приймають сьогодні 1095 учнів.

В пунктах тестування Старобільськоі міської ради (Старобільському ліцеї ліцеї №3 та Старобільському ліцеї №4) розпочалася основна сесія ЗНО. Сьогодні (25.05.2021) випускники закладів освіти Старобільської міської ради виконують завдання з англійської мови. В пунктах працює по 15 аудиторій на 450 місць.

Педагогічний вернісаж

для ЗДНВР

«Виховна робота під час карантину. Інтернет-застосунки для проведення виховної роботи під час дистанційного навчання»

21 травня 2021 року Старобільським центром професійного розвитку педагогічних працівників Старобільської міської ради проведено педагогічний вернісаж «Виховна робота під час карантину. Інтернет-застосунки для проведення виховної роботи під час дистанційного навчання» в онлайн режимі. У заході брали участь заступники директора з навчально-виховної роботи, педагоги-організатори закладів освіти Старобільської міської та Новопсковської селищної рад. Під час заходу педагоги вдосконалили знання щодо особливостей організації виховної роботи в умовах дистанційної форми навчання з використанням цифрових ресурсів та без їх використання. У практичній частині семінару педагоги розробили рекомендації для класних керівників щодо організації виховної роботи під час дистанційного навчання, поради щодо роботи з батьками, а також запропонували цікаві ідеї та лайфхаки щодо проведення свята останнього дзвоника у 2020/2021 навчальному році.

Наприкінці роботи учасники поділилися своїми враженнями про захід.

Відбулася екскурсія вулицями рідного міста

Щоб прищепити учням любов до історії рідного краю, повагу до історичних постатей та пам’яток минулого, вчителі самі мають бути закоханими в історію та знати про все, що відбувалося та із захопленням про це розповідати.

Саме такі завдання поставили перед собою вчителі історії, правознавства та громадянської освіти, які 21 травня зібралися на засідання методичної спільноти вчителів громадянсько-історичного циклу та провели його у формі екскурсії вулицями рідного міста.

Екскурсовод Дмитро Лук’яненко – людина, яка закохана в історію Старобільщини, знає про неї все і з задоволенням ділиться своїми знаннями з колегами.

Відвідали багато історичних пам’яток Старобільська та запланували наступну зустріч.

Відбувся науково-практичний семінар для учителів фізичної культури

12 травня 2021 року Старобільський центр професійного розвитку педагогічних працівників Старобільської міської ради провів в рамках педагогічної спільноти учителів фізичної культури провів науково-практичний семінар за темою: «Організація дистанційного навчання на уроках фізичної культури». У заході взяли участь __ учителі фізичної культури закладів освіти Старобільської міської ради та Новопсковської селищної ради.

Семінар сприяв професійному розвитку учителів фізичної культури щодо особливостей викладання фізичної культури за допомогою технологій дистанційного навчання, технічних та методичних аспектів проведення уроків в онлайн-режимі.

Відбулося методичне об’єднання вчителів 1-х класів за темою «Впровадження ротаційних моделей «Щоденні-3»

6 травня на базі Старобільського центру професійного розвитку педагогічних працівників відбулося методичне об’єднання вчителів 1-х класів за темою «Впровадження ротаційних моделей «Щоденні-3» в освітній процес початкової школи» у онлайн форматі.

До участі в семінарі окрім долучилися колеги Новопсковщини.

Наталія Колесникова, директор центру, привітала учасників семінару та звернула увагу на важливості обраної теми. В рамках реформування освіти згідно Концепції «Нова українська школа» та проведення року математики в Україні використання нових форм у викладанні математики дуже актуально.

Тетяна Степанова, консультант центру, нагадала учасникам семінару про основні складові «Щоденних3». Як розпочати цю роботу? Як зацікавити учнів та допомогти вчителям розвивати математичну компетентність першокласників? З якої активності розпочинати? На всі ці питання шукали відповіді.

Анна Гребенюк, керівник методичного об’єднання вчителів 1-х класів, Олена Чистова, вчитель Старобільської початкової школи №2 та Касим Оксана, вчитель Курячівської гімназії, поділилися власним досвідом впровадження в практику роботи технології «Щоденні 3». Педагогині розповіли про власні методи мотивації учнів до вивчення математики, показали як це працює вже в першому класі.

Всі учасники семінару об’єдналися в три групи та кожна отримала завдання. І група мала розповісти про «Математику самостійно» та запропонувати вправи для цього виду діяльності, ІІ група презентувала вид діяльності «Математика письмово» та вправи до нього, а ІІІ група – «Математика з другом». Кожен вчитель взяв для себе нові знання, запозичив досвід колег та поповнив свою методичну скарбничку цікавими вправами з математики.

Дякуємо всім педагогам за зацікавленість, креативність та позитив.


ЗНО-2021

Матеріали для навчання уповноважених осіб

  1. Документи для навчання уповноваженої роботи (регламент, положення про УО, технологічна карта, особливості роботи УО) https://drive.google.com/drive/folders/1u2T1DGiIUqxTLf4ZOZrJtsOliBIlhTld?usp=sharing

  2. Відео "Основні етапи роботи уповноваженої особи на пункті ЗНО" - https://www.youtube.com/watch?v=UhAZ5QkfFBc

  3. Відео "Особливості роботи уповноваженої особи під час проведення ЗНО в період карантину" - https://www.youtube.com/watch?v=noiAPjTHxjo

Матеріали ЗНО

для навчання старших інструкторів, інструкторів, чергових

1) Що потрібно знати працівникам пункту ЗНО: інструктивне відео для старших інструкторів (інструкторів) - https://www.youtube.com/watch?v=ePbawrJFf2E

2) Особливості роботи старшого інструктора, інструктора та чергового під час проведення ЗНО в період карантину - https://www.youtube.com/watch?v=TjvCxZ_q210

3) Новації проведення ЗНО з української мови, української мови та літератури, математики (рівня стандарту) та математики https://www.youtube.com/watch?v=A72WvKI7U0I

4) Як пройти сертифікацію? - https://youtu.be/z54bwSRGcvI

5) Матеріали для навчання (регламент, технологічні карти, нестандартні ситуації тощо) https://drive.google.com/drive/folders/1s8JvRm2PnzjPBoBIQnfSC1z97NBVgUO5?usp=sharing

Відбулося засідання "круглого столу" з питань наступності та перспективності дошкільної та початкової освіти

Питання наступності є актуальною проблемою сьогодення, бо наступність в освіті необхідна для створення єдиного освітнього процесу, що логічно продовжується від дитячого садка до школи. Цей процес допомагає досягти цілісного розвитку особистості.

Відповідно до плану роботи Старобільського ЦПРПП 28 квітня 2021 року в онлайн - режимі на платформі Zoom відбулося засідання «круглого столу» (спільне засідання педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти) за темою: «Організація наступності та перспективності між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках впровадження оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та Концепції «Нова українська школа»».

Учасниками заходу стали: в.о. начальника відділу освіти Старобільської міської ради Луганської області, директор та консультанти ЦПРПП, керівники та вихователі-методисти дошкільних закладів освіти, директори та заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.

Під час засідання були розглянуті актуальні питання:

- забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової освіти;

- відповідність Базового компонента дошкільної освіти віковим особливостям дітей старшого дошкільного віку та вимогам концептуальних засад реформування Нової української школи;

- питання щодо «Створення фундаменту успішності дитини в умовах Нової української школи»;

- особливості підготовки дітей дошкільного віку до навчання в 1 класі.

Окрім цього, представники закладів освіти – вихователь-методист Старобільського КЗДО №11 «Сонячний» Мордовцева І.В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Старобільської початкової школи №1 Кривопустова І.М. поділилися досвідом власної роботи з питань реалізації наступності та перспективності.

Під час засідання учасники мали змогу працювати у фахових групах (кімнатах Zoom) обговорити та розробити: «Модель випускника ЗДО», «Модель майбутнього першокласника ЗЗСО», «Модель ідеальної співпраці».

Наприкінці засідання, для подальшої роботи з питань реалізації наступності та перспективності, організації співпраці між двома суміжними ланками, учасники отримали проект плану спільної роботи між ЗДО та ЗЗСО, який вони зможуть використовувати під час складання річних планів. Сподіваємося, що заходи, які ми запропонували будуть корисними, а наша зустріч стане кроком до утворення єдиної команди, адже ми займаємося однією дуже важливою справою – виховуємо, розвиваємо та навчаємо майбутніх громадян нашої країни.

Програма зходу - https://drive.google.com/file/d/1t1bLGihD4PaDHa5VyH-1Nde1Ncif5KMk/view?usp=sharing

Проєкт плану спільної роботи - https://drive.google.com/file/d/1BPFy9U6BIrb7bucOcWqB_JQbJm9HBeUk/view?usp=sharing

ІНСТРУМЕНТАРІЙ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ, МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ВИХОВНА СКЛАДОВА НАВЧАННЯ – МОН ГОТУЄТЬСЯ ДО ЗАПУСКУ НУШ У 5-9 КЛАСАХ

Розроблення навчально-методичного та організаційно-методичного забезпечення для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ – з-поміж пріоритетів МОН щодо впровадження реформи «Нова українська школа» у базовій освіті.

Про це йдеться у відповідному наказі МОН щодо реалізації інноваційного освітнього проєкту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

«Реформа “Нова українська школа” передбачає зміну цілей та основних завдань освіти, зокрема базової загальної середньої освіти, відповідно до сучасної освітньої парадигми і світових тенденцій розвитку національних освітніх систем. Досягнення нових цілей української школи потребує постійного пошуку шляхів модернізації змісту освіти. Це вимагатиме реалізації принципово нових педагогічних, методичних інструментів, що мають ґрунтуватися на особистісно орієнтованому та компетентнісному підходах до навчання», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Зокрема, проєкт передбачає розроблення:

  • навчально-методичного забезпечення для реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти;

  • організаційно-методичного інструментарію для педагогів базової школи на засадах концепції Нової української школи;

  • Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників, дистанційних курсів підготовки педагогічних працівників;

  • системи оцінювання освітніх досягнень здобувачів загальної середньої освіти, а також її експериментальну апробацію;

  • виховної складової освітнього процесу, актуалізованої концепцією НУШ, та її експериментальну перевірку.

В межах проєкту також заплановано формування та навчання регіональних тренерських груп з усіх освітніх галузей, а також внесення змін до освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів та магістрів педагогічних закладів вищої освіти щодо розвитку професійної компетентності у роботі з учнями базової школи.

Крім того, заплановано постійний моніторинг ефективності впровадження Держстандарту, моніторингові дослідження за напрямами проєкту, а також апробацію варіантів типового навчального плану відповідно до освітніх потреб учнів та можливостей учителів вносити доцільні зміни.

Наразі відпрацьовуються всі складові такого навчального курікулуму для педагогічних працівників з прогнозованим результатом – від створення рамкової програми підготовки педагогічних працівників до впровадження у повному обсязі концепції, змісту і методів НУШ у 5-9 класах.

Проєкт розраховано провести протягом 2021-2027 років у три етапи. Під час першого – організаційно-підготовчого (квітень-жовтень 2021 року) – заплановано створити робочу групу, яка здійснюватиме науково-методичний супровід експерименту, розробити необхідні навчальні та методичні матеріали, провести тренінги для регіональних тренерів і адміністрацій шкіл у регіонах та підготовку для вчителів-учасників проєкту.

Під час наступного етапу, формувального (листопад 2021 – червень 2026), відбуватиметься, зокрема, розробка, апробація та коригування навчально-методичного забезпечення, наставницька підтримка вчителів, розроблення відповідних інструктивно-методичних матеріалів щодо системи оцінювання і нових вимог до проведення ДПА, а також моніторинг досягнення очікуваних результатів навчання учнів.

Узагальнюючий етап триватиме з липня 2026 року до грудня 2027-го. Під час нього планується провести узагальнення результатів проєкту та формування висновків, коригування навчальних матеріалів, моніторингове дослідження досягнення очікуваних результатів навчання учнів 9-х класів, а також підготовку та видання навчальних і методичних матеріалів за результатами проєкту.

ДЗ "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" запрошує на навчання до магістратури. Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1kqTKUraKiFs5RoXpcAWZyo1sU9WgU8MZ/view?usp=sharing

Буклет ННІПУАПО 2021.doc

Відбулося пробне ЗНО-2021

10 квітня в Старобільську відбулося пробне ЗНО. Пункт працював на базі Старобільського ліцею №4. Випробувати сили перед справжнім іспитом подали заявки 204 випускника 11 класу. Для проходження пробного ЗНО з'явилися 174 з них, інші були відсутні з особистих причин. До оцінювання приєдналися жителі з Шульгинської, Чмирівської, Новопсковської, Білокуракинської, Марківської, Троїцької громад, Стаханова.

Пропуск відбувався при наявності паспорта, спеціального запрошення і засобів індивідуального захисту. Він почався в 10 год 15 хв і завершився в 10 год 50 хв. Кожен прибулий був оцінений на ознаки респіраторної хвороби. Обов'язкова умова присутності - надягання власної захисної маски. Для якісного проведення пробного ЗНО було залучено навчені і сертифіковані педагоги.

Прбне ЗНО проходило з предметів: історія України, українська мова, біологія, географія, фізика, хімія, англійська. Новинкою є завдання з української мови та літератури, математики рівня «стандарт».

Інформація для випускників та їх батьків!!! Онлайн-сервіс з підсумками буде доступний з 10 по 14 квітня. Відповіді сайт Українського центру оцінювання якості освіти оприлюднить 12 квітня. Зареєстрованим учасникам буде надана можливість завантажити зошити з тестами з будь-якого навчального предмета. Тестові завдання можна вирішити в домашніх умовах, внести відповіді на спеціальний сервіс і отримати результати, які з'являться на сторінках платформи УЦОЯО 16 квітня.


Про цифрову грамотність

Відповідно до листа Міністерства цифрової трансформації України від 17.03.2021 № 1/06-6-2830 інформуємо.

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, Міністерство цифрової трансформації запустило національний проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», основною метою якого є навчити 6 млн. українців цифровій грамотності за 3 роки.

Звертаємо увагу, що наприкінці грудня 2019 року Мінцифри провела перше в історії України соціологічне дослідження цифрових навичок громадян. За даними дослідження, 53% громадян України не мають базового рівня цифрових навичок, а 15,1% з них віком 60-70 років не володіють цифровими навичками взагалі. При цьому, 47% громадян віком від 18 до 70 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам.

З результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням – http://bit.ly/3auKqWG

Наголошуємо, що проєкт Дія.Цифрова освіта має дві складові:

Національна онлайн-платфор ма з цифрової грамотності (https://osvita.diia.gov.ua)

Мережа цифрових оффлайн-хабів з більш ніж 6000 хабів цифрової освіти по всій країні. (https://osvita.diia.gov.ua/hubs) На сьогодні зазначеними ресурсами скористалися 489 тисяч громадян України.

Звертаємо увагу, що на платформі вже доступно 50+ освітніх онлайн-серіалів з різних тем: «Базові цифрові навички», «Штучний інтелект», « Цифрові навички для вчителів», «Кіберняні» тощо.

В межах даної платформи також запущено ресурс « Цифрограм », який уявляє собою національний тест на цифрову грамотність (https://osvita.diia.gov.ua/digigram)

Мережа цифрових хабів постійно оновлюється і доповнюється новими локаціями . Для сучасної людини оволодіти цифровою грамотністю так само важливо, як вміти писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, але й конкурентоспроможність кожного громадянина України.

У зв’язку з цим просимо з метою привернення уваги українців різного віку та спеціальностей до цієї теми, заохочення різних груп населення до оволодіння цифровими навичками:

  • розповсюдити надану інформацію серед працівників закладів освіти, учнів, батьківської спільноти та громадськості;

  • розмістити інформацію щодо запровадження національного проєкту з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» на сайтах закладів та відділів (управлінь) освіти.

З метою розвитку цифрових навичок та цифрових компетентностей , оволодіння навичками використання інформаційних ресурсів, нових освітніх технологій та цифрових освітніх ресурсів, забезпечення безперервного розвитку професійних цифрових компетентностей , підвищення конкурентоспроможності просимо розробити план заходів , до яких будуть залучені учні та їхні батьки, працівники закладів освіти різних спеціальностей. Під час проведення батьківських зборів рекомендуємо висвітлювати питання, які сприятимуть підвищенню рівня обізнаності громадян щодо небезпек в Інтернеті, формування культури нетерпимого ставлення до порушення прав, свобод, безпеки дитини в цифровому середовищі та сприятимуть розвитку навичок користування державними цифровими послугами.

Наголошуємо, що в Законі України «Про освіту» визнано інформаційно-комунікаційну компетентність як одну з ключових компетентностей , необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. У зв’язку з вищезазначеним просимо до 30 квітня, а в подальшому щоквартально (до 25 числа останнього місяця кварталу) надсилати інформацію щодо запроваджених заходів з розвитку цифрової грамотності, які були здійснені протягом звітного періоду. Інформацію просимо завантажувати за посиланням – https://cutt.ly/rcKPZ0S.



Відбувся трьоденний тренінг «Діти й війна. Навчання технікам зцілення»

3-5 квітня 2021 року у місті Лисичанськ наші колеги із задоволенням знайомились з психологічними техніками, що допоможуть працювати з групою учнів та батьків в закладі освіти з метою подолання емоційних переживань під час стресу (в період поширення COVID-19, воєнних дій, втрати близької людини, у вирішенні міжособистісних конфліктів). Це були : Раушкіна Світлана Петрівна, Червяк Олена Володимирівна (Старобільський ліцей № 2), Толок Дар’я Олександрівна, Кужелюк Анжела Ігорівна (Калмиківський ліцей).

Навчання у трьоденному тренінгу «Діти й війна. Навчання технікам зцілення» проводили Київські психологи та психотерапевти проєкту «Рука допомоги Україні»: Ірина Сухова, Олексій Сухов, Наталія Подоляк, Олена Божор.

10 квітня відбудеться пробне ЗНО-2021

Нагадаємо, що пробне тестування з усіх предметів відбудеться 10 квітня. Про час і місце проходження пробного ЗНО дізнайтеся в запрошенні-перепустці, яка розміщена в особистому кабінеті учасника.

Пропуск учасників ЗНО розпочинається о 10:15 та завершується о 10:50.

Під час допуску до пункту учаснику пробного ЗНО необхідно мати з собою паспорт, запрошення-перепустку та засоби індивідуального захисту.

Допуск учасників пробного ЗНО буде здійснюватися після оцінки наявності ознак респіраторних хвороб та, за умови, одягнення власної захисної маски/респіратора так, щоб були покриті ніс та рот. Особи, у яких виявлено ознаки респіраторних хвороб, не допускаються до проходження ПЗНО.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу, який буде відкрито з 10 по 14 квітня 2021 року, а вже 12 квітня будуть оприлюднені правильні відповіді на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Кожний зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмета, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти

Шановні колеги!

Ви можете ознайомитися з планом заходів на квітень 2021 року, які будуть організовані та проведені нашим Центром перейшовши до розділу Планування – План роботи на місяць або натиснувши на посилання

https://sites.google.com/d/1qG2NbwlFMcOXTnKLJzNZzioC0o8gJVD6/p/1sqh2FQe2i6P-raDchMc7o7OiHIKoeMrj/edit?pli=1


Супервізія для працівників психологічної служби закладів освіти району

З гордістю хочемо відмітити, що декілька разів на рік, вже 5-й рік поспіль, ми проводимо супервізію для працівників психологічної служби закладів освіти Старобільського району. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 25.07.2014р. № 1/9-374 професійний супровід кризисним психологом діяльності практичних психологів і соціальних педагогів повинно бути організовано на місцях обов’язково.

31.03.2021 року працівники психологічної служби не тільки опрацювали проблемні професійні питання, а й мали змогу навчитись технології проведення самої супервізії, тобто спробували себе в ролі супервізора.

Висловлюємо щиру подяку викладачу ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Назмієву А.О. за постійну допомогу в проведенні супервізії для педагогів закладів освіти.

Cемінар для вчителів біології (обмін досвідом) за темою «Модернізація навчально-виховного процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій»

30 березня 2021 року відбувся семінар для вчителів біології (обмін досвідом) за темою «Модернізація навчально-виховного процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій». В семінарі взяли участь всі педагоги шкіл.

Виступила Самойленко Н.В.- консультант ЦПРПП, яка відкрила семінар-практикум вчителів біології за темою «освітні технології в освіті».

Виступили:

-МИХАЙЛОВА Світлана Олександрівна вчитель біології Старобілської гімназії № 1за темою «Сучасні інноваційні технології в освіті»;

-КВІТКА Інна Олександрівна вчитель біології Верхньопокровської гімназії за темою «Роль мультимедійних технологій у навчанні біології (практичне заняття)»;

-ЦИГАНКОВА Наталія Анатоліївна вчитель біології Старобільського ліцею № 4 та СТРЕБКОВА Анна Володимирівна вчитель біології Підгорівського ліцею за темою «Залучення школярів до науково-дослідницької діяльності»;

-КОЛОМІЄЦЬ Людмила Миколаївна вчитель біології Старобільського ліцею № 2, керівник ММО вчителів біології повідомила про новації зовнішнього незалежного оцінювання-2021 з предмету біологія.

Матеріали засідання можна отримати за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/19CedY4YthziUcPjtGg8emJVaRRBBZAva?usp=sharing

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

29 березня 2021 р. зібралися разом 2 методичних об’єднання: практичних психологів та соціальних педагогів. Активну участь в засіданні працівників психологічної служби закладів освіти Старобільської міської ради прийняв провідний спеціаліст Відділу освіти Гладкова І.В.


Психолого-педагогічний практикум «Інклюзія: діти з особливими освітніми потребами» освітив наступні питання:

1. Завдання психолога/соціального педагога в роботі з дітьми з ООП, що навчаються за інклюзивною формою та педагогічним патронажем (Колесникова Н.)

2. Робота з дітьми з розумовою відсталістю глибокого ступеню: інклюзивна форма навчання у 2 класі (Вербицька В.)

3. Робота з дітьми з розумовою відсталістю легкого ступеню: педагогічний патронаж у 5 класі (Сергієнко О., Кулачка О. )

4. Робота з дітьми з розумовою відсталістю середнього ступеня: педагогічний патронаж у 3 та 7 класах (Колесникова Н.)

5. Робота з дитиною з розумовою відсталістю легкого ступеню та пропфшизофренією: педагогічний патронаж у 8 класі (Комаров К.)

6. Робота з дитиною з ЗПР та F 06.7, F 81.3 (когнітивні порушення пізнавальної функції, змішані розлади здібностей до навчання): інклюзивна форма навчання у 8 класі (Комаров К.)

7. Підведення підсумків роботи практикуму та планування завдань психолога/соціального педагога в роботі з дітьми з ООП.

Доповідачі супроводжували свій виступ презентацією та матеріалами.

Після кожної доповіді інші учасники мали змогу доповнити викладений матеріал зі свого досвіду.

Відбувся тренінг

для вчителів 1-х класів


25 березня на базі Старобільського центру професійного розвитку педагогічних працівників відбувся тренінг для вчителів 1-х на тему «Соціально-емоційне виховання учнів початкової школи».

Учасниці семінару говорили про складові емоційного здоров’я людини:

індивідуальні особистісні ресурси, особливості середовища, соціальні обставини та спробували винайти формулу щастя. Торкнулися питання що таке стрес та опрацьовували прийоми виходу зі стресових ситуацій.

Всі педагогині відзначили, що тема соціально-емоційного виховання актуальна в роботі з молодшими школярами, адже так важливо навчити дітей прийомам самоконтролю та відповідальному прийняттю рішень, а вміння управляти відносинами та соціальна чуйність необхідні кожній людині для успішної соціалізації.

На кілька годин приємного спілкування учасниці самі стали учнями із задоволенням грали в ігри «Показуха», «Порахуй до 33», «Привид», «Робота з інформацією», «Перше враження» та інші.

На завершення кожен учасник визначив для себе які двері він криє ключиком, який сьогодні отримав та про що нагадуватиме йому веселий «смайлик».

«Time-management

(Тайм-менеджмент).

Секрети управління часом»


23 березня 2021 року у конференційній залі Відділу освіти за сприянням Старобільського центру професійного розвитку Старобільської міської ради відбулося засідання методичного об’єднання вчителів іноземних мов у формі тренінгу за темою: «Тайм-менеджмент. Секрети управління часом», мета якого: ознайомлення вчителів іноземних мов з техніками тайм-менеджменту, методиками економії та ефективного управління своїм часом; розвиток навичок планування; підвищення фахового рівня, розвиток професійних компетентностей вчителів іноземних мов.

Консультант Центру Восканян Лусіне ознайомила вчителів з теоретичним матеріалом з питань важливості дотримання правил Тайм-менеджменту. Окрім цього консультантом була розроблена пам’ятка для вчителів «Правила Тайм-менеджменту» («Секрети управління власним часом»), яку вони отримали для використання у роботі.

Далі вчитель англійської мови Лиманського ліцею Спорихіна Юлія, поділилася досвідом власної роботи з питання «Організація часу під час проведення уроку». Вона розповіла про негативні чинники та позитивні фактори, які впливають на проведення уроку, а саме розподіл час між різними його етапами.

Після цього керівник МО вчителів іноземних мов - Гамрецька Тетяна (вчитель англійської мови Старобільського ліцею №3 ) провела практичне тренінгове заняття з вчителями, використовувавши при цьому сервіси: Mentimeter, Kahoot та ін.. Працювавши у групах вчителі находили відповіді на актуальні для них питання та взяли до своєї методичної скарбнички дуже багато корисної інформації, яку вони неодмінно зможуть використовувати і надалі.

По завершенню тренінгу, вчителі дійшли до висновку, що для досягнення мети необхідне планування, яке дозволить знайти коротший шлях, сконцентрувати увагу на найбільш важливих справах, встановити реальні терміни виконання. Основний секрет особистої ефективності вчителя – правильний розподіл робочого часу. А це неможливо без планування. Відоме правило «10:90» свідчить, що 10% часу, витрачені на планування свого часу, економлять 90% робочого часу.

Тож, вчителі для подальшої роботи, щодо розподілу власного часу взяли за основу Правило 6 П: «Правильне Попереднє Планування Попереджує Погані Показники».

Старобільський центр професійного розвитку, дякує усім учасникам тренінгу за активну участь, Спорихіну Юлію (вчителя Лиманського ліцею) за корисну інформацію з досвіду власної роботи, а керівника МО (Гамрецьку Тетяну, вчителя Старобільського ліцею №3) за ініціативність, інформаційність, різноманітність та організацію плідної роботи під час тренінгу.

Для учасників пробного ЗНО будуть розміщені запрошення-перепустки



Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти повідомляє, що в особистих кабінетах усіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО до 25 березня будуть розміщені запрошення-перепустки на пробне тестування, в яких зазначено інформацію про час і місце проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Радимо ознайомитися з мережею пунктів проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання Донецької та Луганської областей і маршрутами доїзду на сайті Донецького РЦОЯО http://test.dn.ua/.

Нагадаємо, що пробне тестування з усіх предметів відбудеться 10 квітня.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу, який буде відкрито з 10 по 14 квітня 2021 року, а вже 12 квітня будуть оприлюднені правильні відповіді на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Кожний зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмета, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

Для допуску до пункту учаснику пробного ЗНО необхідно мати при собі паспорт та запрошення-перепустку.

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти


Навчання та інструктаж залучених

до проведення пробного ЗНО-2021

22.03.2021 р. проведено навчання та інструктаж двох груп залучених працівників закладів освіти до проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Всі мали змогу ознайомитись з новаціями 2021 року, особливостями роботи старших інструкторів, інструкторів та чергових в період карантину. Надано допомогу для підготовки до сертифікації.


Про проведення онлайн-опитування

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» з ГО «Центр кращого Інтернету» та за підтримки Програми досліджень свободи Інтернету «Counterpart International» з метою розробки заходів для попередження проблем кібербезпеки та порушень прав людини в інтернеті проводить опитування, яке є частиною дослідження, спрямованого на оцінку наявної ситуації й масштабів прогалин у галузі кібербезпеки, проблем конфіденційності на сайтах закладів освіти та їхніх сторінках у соціальних мережах .

Запрошуємо вчителів і представників адміністрацій ЗЗСО сприяти проведенню дослідження шляхом заповнення та розповсюдження анкети серед колег.

Результати дослідження будуть представлені узагальнено, без будь-якої контактної інформації, назви закладу освіти чи вказівки на географічне розташування.

Анкета для вчителів та представників адміністрації закладів загальної середньої освіти розміщена за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1JMug47hq9dDUZwxQ0xW3AiJ-7dX1r3sRBUHbpAV3W8c/viewform?edit_requested=true

Анкета для батьків учнів/осіб, які їх замінюють, про кібербезпеку та дотримання права на приватність на сайті закладу загальної середньої освіти та сторінці закладу освіти в соціальних мережах:

https://docs.google.com/forms/d/1AuAfpbR9xVff4kdHTFdqzX_uAS32X22YQJEJ2uNuqXk/viewform?edit_requested=true


Тренінгове заняття для вчителів інформатики

«Формування медіакомпетентності у вчителів інформатики засобами інтерактивного навчання»

18 березня 2021 року за сприянням Старобільського центру професійного розвитку педагогічних працівників Старобільської міської ради в межах плану роботи міського методичного об’єднання вчителів інформатики відбулося тренінгове заняття для вчителів інформатики за темою: «Формування медіакомпетентності у вчителів інформатики засобами інтерактивного навчання». Метою тренінгу було розвиток у вчителів інформатики навичок медіакомпетентності, як єдиного цілого, угодженого комплексу інформаційної, медійної і технологічної компетенцій та надання методичного інструментарію для реалізації завдань впровадження основ медіаграмотності в освітній простір Нової української школи.

Тренінг відкрила консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Восканян Л.А., яка ознайомила учасників з діяльністю Центру та послугами, які він надає. Потім консультант згідно попереднього запиту від учасників об’єднання надала інформацію щодо переліку документів, яка повинна бути у кабінетах інформатики і наприкінці проаналізували причини актуальності медіаграмотності в Україні. Акцент зроблено на запровадженні Концепції «Нова українська школа», де медіаграмотність виступає складовою інформаційно-цифрової компетентності учнів, а навички медіаграмотносі вже включено у Державний стандарт початкової освіти.

Після цього модератор тренінгу (керівник ММО вчителів інформатики) Білявцева А.В. розпочала проведення самого тренінгу, а саме з налагодження взаємодії та встановлення позитивної атмосфери для подальшої роботи. На початку тренінгу за допомогою середовищі онлайн-дошки Padlet педагоги склали ментальні карти «Очікування» та вивели правила роботи.

Протягом тренінгу було проведені наступні вправи «Мозковий штурм», «Білий шум», «Декодування інформування і пропаганди через відео»; інформаційний кластер «Медіа як бізнес»; рольова гра «Купуємо медіа для цього були використані сервіси Padlet, Kahoot та ін..

Наприкінці тренінгу педагоги отримали посилання на корисні ресурси необхідні для роботи у напрямку «Медіакультури та медіаграмотності», зробили висновок про те, що кожна людина сприймає інформацію по-різному, один і той самий текст можна пояснити по-своєму. Не знаючи маркерів і практичних інструментів, які допоможуть розрізнити інформування і пропаганду, ми не зможемо правильно їх ідентифікувати. Саме тому кожна людина повина володити навичками медіаграмотності. Тож, тренінг завершився побажаннями учасників продовжувати роботу з формування медіаграмотності для свого професійного зростання.

Більше фото за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1aucmfVBJYZ2WGDPHzqYUBcFoy42sTvYu

Панорама методичних ідей за темою:

«Сучасні освітні тренди на уроках зарубіжної літератури»

Сучасна освіта потребує оновлених знань, підходів, нового мислення, практики. Наразі завдання педагогів не відставати від сьогодення, постійно навчастись - обов’язкова умова в досягненні мети НУШ. Вчитель має бути обізнаним із сучасними трендами освіти і вміти їх максимально використовувати задля підвищення ефективності уроку.

Як зробити урок літератури цікавим? Що є освітніми трендами сьогодні і чому їх варто застосовувати? Що стало причиною популярності використання QR-кодів серед учнів та педагогів для навчання? Які є ідеї використання QR-кодів на уроках зарубіжної літератури на різних етапах різних типів уроків. Саме на ці питання отримали відповіді учителі зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти Старобільської міської ради 16 березня 2021 року на панорамі методичних ідей за темою: «Сучасні освітні тренди на уроках зарубіжної літератури. Створення і використання QR-кодів» , яка відбулася за сприяння Старобільського центру професійного розвитку педагогічних працівників у рамках засідання міського методичного об’єднання учителів зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти Старобільської міської ради відбулася.

Допомогла знайти відповіді на зазначені питання, поділившись досвідом своєї роботи із зазначених питань керівник міського методичного об’єднання, учитель зарубіжної літератури Старобільського ліцею № 1 Сотникова Олена Олексіївна.


Підсумки реєстрації

на ЗНО-2021 року

Цьогоріч для участі в ЗНО зареєстровано більше 22 000 учасників з Донецької та Луганської областей.

Станом на 16.03.21 року для складання тесту з української мови і літератури опрацьовано 14 612 заявок, з української мови – 6 975 заявок, з математики – 17 234, з математики (завдання рівня стандарту) – 3 890, англійської мови – 7 643, історії України – 17 263.

З 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань. При вході в пункт проведення ЗНО учасник повинен пред'явити Сертифікат, паспорт та запрошення-перепустку.

Подання документів для участі в додатковій сесії, для окремих категорій осіб, триватиме з 6 по 18 травня 2021 року.

Також нагадуємо, що 25 березня на інформаційних сторінках «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» буде розміщено інформацію про час і місце проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання (запрошення-перепустка).

Пробне тестування з усіх предметів відбудеться 10 квітня 2021 року. Кожний зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмета, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти

__________________________________________________________________________________

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ПРОБНОГО ЗНО-2021 достуні за посиланням

https://drive.google.com/drive/folders/1XxXlBJP28GqH_hjhPA1MNI4TM_wCor2J?usp=sharing

СЕМІНАР ВЧИТЕЛІВ БІОЛОГІЇ


03 березня 2021 року відбувся семінар для вчителів біології.

Самойленко Н.В.- консультант ЦПРПП, яка відкрила семінар-практикум вчителів біології за темою «Навчання біології за допомогою дистанційних технологій», ознайомила присутніх з діяльністю центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Коломієць Л.М. керівник ММО вчителів біології виступила за темами:

1.Дистанційне навчання. Онлайн-урок з біології з використанням платформи.

Фрагменти онлайн-уроків у 7 класі з теми «Членистоногі».

2. Майстер-клас (практичне заняття з педагогами) на тему: «Я роблю це так».

3.Переваги та недоліки дистанційного навчання.

4.Особливості оцінювання навчальних досягненнь учнів в умовах дистанційного

навчання.

5.Підведення підсумків семінару.

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ

ПРЕДМЕТУ «ЗАХИСТ УКРАЇНИ»


25 лютого 2021 року у конференційній залі Відділу освіти відбувся навчально-методичний семінар учителів предмета «Захист України» закладів освіти Старобільської міської ради за темою: «Організаційно-методичний супровід освітнього процесу предмета «Захист України».

Під час семінару було розглянуто питання:

- впровадження навчальної програми «Захист України. Рівень стандарту»;

- організація дистанційного навчання: ідеї, прийоми, інструменти. Обмін досвідом;

- проведення занять з розділу «Основи цивільного захисту».

У ході проведення заходу вчителі мали можливість обмінятися досвідом організації освітнього процесу з предмета «Захист України », окреслити ряд спільних для закладів освіти проблем, пов’язаних із організацією та проведенням навчально-польових зборів.

«Особливості викладання хімії в умовах дистанційного навчання»

21.02.2021р. відбувся семінар вчителів хімії за темою «Особливості викладання хімії в умовах дистанційного навчання».

На засіданні розглянуті наступні питання:

1.Особливості використання онлайн дошок під час синхронної роботи з учнями на уроках хімії (Калінін О.І. вчитель хімії Калмиківського ліцею)

2.Цікаві та ефективні способи організації дистанційного навчання хімії (Шаповаленко С.В. вчитель хімії Старобільського ліцею № 4, Філоненко Г.В. вчитель хімії Старобільського ліцею № 2, Овчаренко Т.М. вчитель хімії Половинкинського ліцею ).

3.Використання інтернет ресурсу LearningApps.org при викладанні хімії (Череватий В.В. вчитель Нижньопокровського ліцею).

Засідання

міського методичного об’єднання

вчителів музичного мистецтва


18 лютого 2021 року відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва.

На засіданні вчителі музичного мистецтва поділилися досвідом роботи за темами:

1. Художньо-творча діяльність дитини у груповій та фронтальній формі

в ігровій діяльності (Ходакова Наталія Іванівна, Старобільський ліцей № 2).

2. Інтерактивні технології музичного виховання (Шепітько Інна Володимирівна, Проїжджанська гімназія).

3. Проєктна діяльність вчителя музичного мистецтва (Верховод Олександр Митрофанович, Лиманський ліцей).

Засідання було цікавим і насиченим. В процесі такої діяльності, педагогічні працівники збагатилися новими освітніми технологіями, досвідом, ідеями, фаховим спілкуванням, необхідними для подальшої роботи.

Підсумки районного семінару вчителів фізики

17 лютого 2021 року відбувся районний семінар вчителів фізики за темою: «Застосування онлайн-платформ як дієвий засіб для ефективної роботи в умовах дистанційного навчання».

Семінар відкрила керівник РМО вчителів фізики Семиряжко Л.М. (вчитель фізики Старобільського ліцею №1), яка розповіла про організацію освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання (з досвіду роботи). Окрім цього Любов Миколаївна розповіла про можливості «Google Classroom» для ефективної організації дистанційного навчання на уроках фізики та астрономії.

Вчитель фізики Старобільського ліцею №4 Нємцев С.С. поділився власним досвідом роботи з питань використання «Microsoft Teams» для онлайн-навчання на уроках фізики.

Вчитель фізики Старобільського ліцею №2 Голомозенко І.О. ознайомила усіх присутніх з перевагами організації відео конференцій із застосуванням «Zoom» та використання ресурсів сайту «На урок» (з досвіду роботи).

Після цього учасники семінару мали змогу ознайомитися з творчими звітами вчителів фізики, що атестуються у 2020-2021 н.р.:

- Нестеренко В.І. (учитель Старобільського ліцею №4) – «Презентація відкритого уроку в 11 класі за темою «Відбивання світла. Плоске дзеркало»».

- Голомозенко І.О. (учитель Старобільського ліцею №2) – «Формування важливих життєвих компетентностей шляхом виконання фізичного експерименту».

Наприкінці семінару, Семиряжко Л.М. (вчитель фізики Старобільського ліцею №1), яка є керівником РМО вчителів фізики, координатором районного конкурсу «Левеня», розповіла про особливості проведення Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня - 2021».

Семінар пройшов у активній творчій атмосфері, вчителі фізики отримали практичні навички використання сучасних технологій дистанційного навчання та позитивний досвід їх використання в освітньому процесі, поповнили та збагатили свої методичні скарбнички.

Дякуємо усім учасникам семінару за активну участь.

Відбулося засідання вчителів початкових класів


16 лютого відбулось засідання методичної спільноти вчителів початкових класів.

Вчителі других класів зібралися щоб поділитися практичним досвідом викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та впровадження технік формувального оцінювання.

Вчителі Половинкинського ліцею Новікова Алла Іванівна та Підгорівського ліцею Золотарьова Ірина Михайлівна презентували свій досвід викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» та шляхи інтеграції освітніх галузей за типовою освітньою програмою під редакцією Романа Шияна. А як впроваджують інтегрований підхід в Старобільській початковій школі №1, яка працює за типовою освітньою програмою під редакцією Олександри Савченко, розповіла Краєва Ольга Миколаївна.

Важливим в роботі Нової української школи є питання використання технік формувального оцінювання в освітньому процесі. Які техніки найбільше подобаються учням, які найефективніші в роботі педагогів та як навчити учнів прийомам самооцінювання – власним досвідом вирішення цього питання поділилися вчителька Старобільської початкової школи №2 Ємельянова Олена Юріївна та вчителька Старобільського ліцею №1 Мірошникова Наталія Геннадіївна. Педагоги дали практичні поради з використання технік формувального оцінювання та поділилися власними надбаннями.

Засідання міського методичного об’єднання вчителів географії


11.02.2021 року у формі Zoom конференції відбулося засідання вчителів географії.

На засіданні розглянуті питання з досвіду роботи педагогів за темами:

1. Мотивація навчальної діяльності

учнів на дистанційному навчанні

(Мерчук А.С., Старобільський ліцей№1).

2. Контроль та корекція знань, умінь, навичок на дистанційному навчанні

(Раушкіна С.П., Старобільський ліцей №2)

3. Проведення асинхронних уроків (Ткаченко Л.М., Лиманський ліцей)

4. Концепція STEM освіти (Линник О.А., Старобільський ліцей №4).


ВІДБУВСЯ СЕМІНАР УЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ


11 лютого 2021 року у конференційній залі Відділу освіти відбувся науково-практичний семінар учителів української мови та літератури закладів загальної середньої освіти Старобільської міської ради за темою: «Як швидко та ефективно створити відеоурок: ідеї, прийоми, інструменти». Педагоги поділилися досвідом дистанційної роботи з колегами, особливостями викладання української мови та літератури за допомогою ресурсів Google Classroom, Mіcrosoft Teams, засобів організації навчальних занять у форматі відеоконференцій на платформі Zoom, проаналізували технічні та методичні аспекти проведення уроків в онлайн-режимі.


МІСЬКИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

10 лютого 2021 року в Старобільській ДЮСШ з метою удосконалення рівня професійної компетентності вчителя фізичної культури відбувся семінар-практикум за темою «Баскетбол. Тактика гри».

У роботі семінару-практикуму взяли участь 17 учителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти Старобільської міської ради.

Педагоги провели практичні заняття з методики навчання техніки гри в нападі та захисті варіативного модуля «Баскетбол». У ролі учнів виступали вчителі фізичної культури, які із задоволенням виконували пропоновані завдання та вдосконалювали знання, уміння та навички щодо навчання гри у баскетбол.

Наприкінці семінару учасники розподілилися на дві команди й провели товариський матч з волейболу та показали гідну гру.

Засідання вчителів образотворчого мистецтва та мистецтва

11 лютого 2021 року відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва та мистецтва.

На засіданні були розглянуті наступні питання:

1. Технології ВЕП та відкриті освітні ресурси в роботі сучасного вчителя мистецької дисципліни в умовах дистанційного та очного навчання (Ключник К.С., вчитель Старобільської гімназії № 1).

2. Впровадження інноваційних та ІКТ в сферу мистецької освіти в умовах дистанційного та очного навчання (Гоженко Ю.В., вчитель Проїжджанської гімназії).

3. Малювання кавою (практика) (Гоженко Т.С., вчитель Старобільського ліцею № 1).

4. Вивчення архітектури на уроках образотворчого мистецтва (Дубейко Н.М., вчитель Старобільського ліцею № 4).


Засідання вихователів ГПД

04 лютого 2021 року відбулося засідання міського методичного об`єднання вихователів групи подовженого дня.

Вихвателями ГПД були розглянуті наступні питання:

  1. Правила гри - правила побудови стосунків, правила життя (Фадєєва І.О. - вихователь ГПД Старобільського ліцею №3).

  2. Секрети цікавого навчання (Качан Н.О. - вихователь ГПД Старобільського ліцею №3).

  3. Українські народні ігри для дітей молодшого шкільного віку (Гришанова В.Г. - вихователь ГПД Лиманського ліцею. )

Реєстрація на ЗНО -2021


Реєстрація для участі в ЗНО-2021 триватиме з 01 лютого до 05 березня 2021 року. З 01 лютого до 01 березня 2021 року заклади освіти мають надіслати до регіонального центру разом із супроводжуючим списком комплекти реєстраційних документів своїх учнів.

Внесення змін до реєстраційних даних триватиме до 05 березня 2021 року і можливе лише за умови отримання від регіонального центру Сертифіката учасника ЗНО у спеціальному сервісі "Внести зміни"(https://zno.testportal.com.ua/edit). Тому звертаємося з проханням не зволікати з реєстрацією та відправкою документів до регіонального центру.

Просимо відслідковувати стан опрацювання реєстраційних документів учнів Вашого закладу освіти на вкладці «Інформація про реєстрацію» сервісу «Керівникам закладів освіти»https://zno.testportal.com.ua/edu/login.


Про сертифікацію вчителів

Матеріали щодо особливостей проведення сертифікації у 2021 році знаходяться за посиланням - https://surl.li/jngt.

Відкритий урок вчителя фізики Старобільського ліцею №4

26.01. 2021 року в Старобільському ліцею №4 відбувся відкритий урок в 11- Б класі учителя фізики вищої категорії, старшого вчителя Нестеренко Валентини Іванівни на тему «Відбивання світла. Плоске дзеркало» з метою узагальнення та систематизації знань учнів про світло, застосовування набутих знань для розв`язування задач, практичного використання законів фізики у побуті та техніці. З допомогою вчителя учні розвивали свій політехнічний кругозір, застосовували теоретичні знання для пізнавальної діяльності, мислення. Урок пройшов у дружній та доброзичливій атмосфері.

Пробне ЗНО-2021: старт реєстрації

Відсьогодні стартувала реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021

Пробне ЗНО-2021: старт реєстрації

Відсьогодні стартувала реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021.

Якщо ви проживаєте у Донецькій та Луганській областях і бажаєте стати учасником пробного ЗНО, зареєструватися можна буде на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти до 19 січня 2021 року включно. На ютуб каналі Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти ви можете детально ознайомитися з інструкцією щодо користування сервісом «Реєстрація на пробне ЗНО».

«З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року», – наголосили в ДРЦОЯО.

Кожний зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмета, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість пробного ЗНО за одне тестування складає 255 гривень.

«Участь у пробному тестуванні є важливо складовою підготовки до основного ЗНО та дає можливість ознайомитися з процедурою проведення тестування, структурою та змістом тестового зошита, об’єктивно оцінити свій рівень навчальних досягнень», – додали у Донецькому центрі.

Донецький центр оцінювання якості освіти

Шановні майбутні учасники зовнішнього незалежного оцінювання 2021!

У цьому листі ми пропонуємо Вам ресурси, які допоможуть підготуватися до ЗНО-2021.

Спочатку маленьке повідомлення

Якщо Ви більше не бажаєте отримувати листи від Донецького регіонального центру оцінювання освіти, будь ласка, натисніть «Відповісти» та в тексті повідомлення напишіть «Відмовляюся від розсилки» і більше Ви не отримаєте від нас листів. Дякуємо, а тепер про корисні матеріали.

Для Вашої зручності ми поділили всі матеріали на 3 групи:

  • організаційні питання;

  • питання щодо вступу до закладу вищої освіти;

  • онлайн-ресурси для підготовки з предметів тестування.

Усі посилання опубліковано на цій сторінці: https://test.dn.ua/gotuiemosya-do-zno/ (тут лише короткий огляд деяких можливих ресурсів).

Нагадуємо, що з 5 по 19 січня буде проходити реєстрація на пробне ЗНО 2021, Ви зможете взяти участь, якщо пройдете процедуру реєстрації та оплатите кошти за тестування. Крім того, 12 квітня 2021 року всім учасникам пробного ЗНО будуть доступні зошити в електронному вигляді з усіх предметів, а також файли аудіювання усіх іноземних мов.

Корисні ресурси при підготовці

Організаційні питання

  • Календар ЗНО 2021

  • Усе про предмети ЗНО

  • Характеристики сертифікаційних робіт

  • Критерії оцінювання.

(Усі матеріали на сторінці сайту за посиланням, яке вказано вище).

Питання щодо вступу до закладу освіти

  • Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти

Онлайн-ресурси для підготовки з предметів тестування

  • Тренувальне онлайн тестування на сайті Львівського РЦОЯО

  • Тести ЗНО на сайті Osvita.ua

  • Перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва

  • Історичні персоналії для візуального розпізнавання

  • iLearn - безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами

  • студія онлайн-освіти EdEra

  • та інші.

(Усі матеріали на сторінці сайту за посиланням, яке вказано на початку листа).

Запрошуємо Вас до наших офіційних спільнот у соціальних мережах: https://test.dn.ua/social/

Дякуємо Вам за увагу. Вдалої підготовки та успішних тестувань.

Досягнення вихованців ЗДО №11 «Сонячний»


Напередодні Дня Святого Миколая, вихованці ЗДО №11 «Сонячний», які є учасниками танцювального колективу «Сонечко» (гурток на базі ЗДО №11 «Сонячний», керівник Зінченко Олександр, дитячий клуб «Орля») прийняли участь у Міжнародному фестивалі – конкурсі Талантів. За високу виконавчу майстерність та творчий внесок у розвиток мистецтва вихованці були нагороджені медалями та дипломом ІІ ступеня.

Щиро вітаємо вихованців ЗДО №11 «Сонячний» та бажаємо їм успіхів, наснаги, завзятості, здійснення мрій та нових творчих злетів! Бажаємо керівнику колективу задоволення від праці та перемог своїх вихованців, батькам – пишатися своїми дітьми, радіти їхнім успіхам!


НОВАЦІЇ ЗНО -2021

Шановні майбутні учасники ЗНО 2021!

Зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року має багато новацій.

Оскільки нововведення починаються вже на етапі реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, то важливо, щоб майбутні учасники були ознайомлені з особливостями реєстрації та проведення ЗНО 2021. Зокрема, у випадку неправильної реєстрації учасник може не отримати оцінки за 200-бальною шкалою або вибрати предмет, який не відповідає предмету для вступу до бажаного закладу вищої освіти.

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти щорічно проводить інформаційну компанію: записує відео з поясненнями, розміщує новини на своєму сайті, в соціальних мережах і месенджерах.

Але через незначну кількість переглядів інформаційних матеріалів, які розміщуються, складається враження, що більшість майбутніх учасників ЗНО або нічого не знають про роботу, яку ми проводимо, або сподіваються на вдачу. На жаль ми фізично не маємо можливості проконсультувати кожного особисто, тому закликаємо майбутніх учасників ознайомиться з вже підготовленими матеріалами на нашому сайті, у соціальних мережах Facebook, Instagram, Telegram або на YouTube.

Посилання на наші офіційні спільноти є на сайті: https://test.dn.ua/social/

Також просимо Вас поділитися цим повідомленням з потенційними учасниками ЗНО 2021, які можуть бути у Вашому оточенні.

Дякуємо Вам за увагу.



Пробне ЗНО-2021: дати реєстрації та вартість


Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме з 5 по 19 січня 2021 року включно. Якщо ви проживаєте у Донецькій та Луганській областях і бажаєте стати учасником пробного ЗНО, зареєструватися можна буде на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти.

«З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року», – наголосили в ДРЦОЯО.

Кожний зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмета, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість пробного ЗНО за одне тестування складає 255 гривень.

«Участь у пробному тестуванні є важливо складовою підготовки до основного ЗНО та дає можливість ознайомитися з процедурою проведення тестування, структурою та змістом тестового зошита, об’єктивно оцінити свій рівень навчальних досягнень», – додали у Донецькому центрі.

Донецький центр оцінювання якості освіти

Шановні майбутні учасники ЗНО 2021!

Зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року має багато новацій.

Оскільки нововведення починаються вже на етапі реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, то важливо, щоб майбутні учасники були ознайомлені з особливостями реєстрації та проведення ЗНО 2021. Зокрема, у випадку неправильної реєстрації учасник може не отримати оцінки за 200-бальною шкалою або вибрати предмет, який не відповідає предмету для вступу до бажаного закладу вищої освіти.

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти щорічно проводить інформаційну компанію: записує відео з поясненнями, розміщує новини на своєму сайті, в соціальних мережах і месенджерах.

Але через незначну кількість переглядів інформаційних матеріалів, які розміщуються, складається враження, що більшість майбутніх учасників ЗНО або нічого не знають про роботу, яку ми проводимо, або сподіваються на вдачу. На жаль ми фізично не маємо можливості проконсультувати кожного особисто, тому закликаємо майбутніх учасників ознайомиться з вже підготовленими матеріалами на нашому сайті, у соціальних мережах Facebook, Instagram, Telegram або на YouTube.

Посилання на наші офіційні спільноти є на сайті: https://test.dn.ua/social/

Також просимо Вас поділитися цим повідомленням з потенційними учасниками ЗНО 2021, які можуть бути у Вашому оточенні.

Дякуємо Вам за увагу.

Особливості сертифікації вчителів початкових класів у 2021 році


Реєстрація вчителів початкових класів для участі в сертифікації 2021 року буде проходити з 18 до 27 січня у межах граничної кількості для кожного регіону:

  • Донецька область – 73 вчителя

  • Луганська область – 29 вчителів.

Учасником сертифікації може бути педагогічний працівник, який на момент його реєстрації для участі у сертифікації працює на відповідній посаді за основним місцем роботи, має стаж педагогічної роботи не менше двох років та зареєстрований для проходження сертифікації у встановленому порядку відповідно до пп. 7-15 Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності. Вчителя беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників» від 24 грудня 2019 р. № 1094 опублікована на сайті Уряду.

Для формування бланка реєстраційної картки-заяви педагогічний працівник повинен з 18 по 27 січня 2021 року скористатися вебсервісом, розміщеним на офіційному вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Лист-виклик для участі в незалежному тестуванні, що містить інформацію про місце, дату та час його проведення, буде розміщено в кабінеті учасника сертифікації не пізніше ніж за тиждень до початку незалежного тестування.

Результати незалежного тестування оприлюднюються шляхом їх розміщення в кабінетах учасників сертифікації не пізніше ніж через 18 календарних днів після його проведення. Учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів, вважаються такими, що не склали незалежне тестування та не допускаються до участі в наступному етапі сертифікації.

Загалом сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації;

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Інформація про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації розміщується в кабінеті учасника сертифікації одночасно з розміщенням результатів незалежного тестування.

Сертифікат про успішне проходження сертифікації розміщується в кабінетах учасників не пізніше ніж через десять робочих днів з моменту встановлення комісією граничної кількості балів. Неуспішне проходження педагогічним працівником сертифікації не впливає на результати його чергової (позачергової) атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

Донецький центр оцінювання якості освіти

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАД

21 листопада 2020 року відбувся ІІ районний тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. У олімпіаді взяли участь 25 учнів 6-11 класів.

Найкращі результати показали та посіли призові місця:

6 класІІ місце - Пристінський Кирило (Старобільська гімназія Старобільської районної ради ).

8 клас – І місце – Кулєшова Анна (Підгорівська ЗОШ І-ІІІ ст. Підгорівської сільської ради);

ІІ місце – Майстренко Анна (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3 Старобільської районної ради).

9 клас – ІІ місце – Лучкін Богдан (Чмирівський ліцей Чмирівської сільської ради);

ІІІ місце – Стешенко Олексій (Старобільська гімназія Старобільської районної ради).

10 клас – ІІ місце – Печенізька Анастасія (Підгорівська ЗОШ І-ІІІ ст. Підгорівської сільської ради);

ІІІ місце – Макарчук Максим (Старобільська гімназія Старобільської районної ради).

11 клас – ІІ місце – Безуглов Михайло (Чмирівський ліцей Чмирівської сільської ради);

ІІІ місце – Денисенко Діана (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2 Старобільської районної ради ).

22 листопада 2020 року відбувся ІІ районний тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. У олімпіаді взяли участь 26 учнів 7-11 класів.

Найкращі результати показали та посіли призові місця:

7 класІ місце – Інкелевіч Поліна (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3 Старобільської районної ради );

ІІ місце – Черкасова Олександра (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2 Старобільської районної ради);

ІІІ місце – Самлюк Микита (Бутівський ліцей Чмирівської сільської ради).

8 клас – І місце – Майстренко Анна (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3 Старобільської районної ради);

ІІ місце – Діденко Олександр (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2 Старобільської районної ради);

ІІІ місце – Мамедова Еміна (Бутівський ліцей Чмирівської сільської ради).

9 клас – І місце – Войтенко Дмитро (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3 Старобільської районної ради);

ІІ місце – Деняк Данил (Бутівський ліцей Чмирівської сільської ради);

ІІ місце – Лучкін Богдан (Чмирівський ліцей Чмирівської сільської ради).

10 клас – І місце – Лемонджава Мегі (Старобільська гімназія Старобільської районної ради).

11 клас – І місце – Ганзій Юлія (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3 Старобільської районної ради);

ІІ місце – Авраменко Богдан (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2 Старобільської районної ради ).

РАЙОННИЙ ЕТАП ХХІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА


21 листопада 2020 року в Старобільській СЗОШ І-ІІІ ст. № 3 відбувся

ІІ етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

У Конкурсі брали участь 52 учні 3-11 класів зі Старобільської гімназії, Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2, Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3, Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 4, Старобільської ЗОШ І ст. № 1, Старобільської ЗОШ І ст. № 2, Лиманської ЗОШ І-ІІ ст., Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Підгорівської сільської ради, Байдівської ЗОШ І-ІІ ст. Шульгинської сільської ради, Чмирівського ліцею Чмирівської сільської ради та Бутівського ліцею Чмирівського сільської ради.

ПЕРЕМОЖЦЯМИ СТАЛИ:

- серед учнів 3-х класів:

І місце – Козачок Катерина, учениця Старобільської гімназії;

ІІ місце – Самойленко Михайло, учень Бутівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІІ місце – Косюк Олександра, учениця Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Підгорівської с/р;

- серед учнів 4-х класів:

І місце – Волкова Анна, учениця Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Підгорівської с/р;

ІІ місце – Богодухова Кіра, учениця Старобільської гімназії;

ІІІ місце – Шарапов Матвій, учень Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

- серед учнів 5-х класів:

І місце – Винник Олена, учениця Бутівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІ-ІІІ місця – Кравцова Анастасія, учениця Чмирівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІ-ІІІ місця – Миколенко Поліна, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 4;

- серед учнів 6-х класів:

І місце – Сотникова Марія, учениця Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Підгорівської с/р;

ІІ місце – Мірошникова Софія, учениця Старобільської гімназії;

ІІІ місце – Онищенко Світлана, учениця Чмирівського ліцею Чмирівської с/р

- серед учнів 7-х класів:

І місце – Ведута Діана, учениця Чмирівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІ місце – Семенченко Карина, учениця Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

ІІІ місце – Самолюк Микита, учень Бутівського ліцею Чмирівської с/р;

- серед учнів 8-х класів:

І місце – Мамедова Еміна, учениця Бутівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІ місце – Бабєєв Олександр, учень Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2;

ІІІ місце – Виговська Вероніка, учениця Чмирівського ліцею Чмирівської с/р;

- серед учнів 9-х класів:

І місце – Пульна Аліса, учениця Старобільської гімназії;

ІІ місце – Шевцова Богдана, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2;

ІІІ місце – Герасименко Дар’я, учениця Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

- серед учнів 10-х класів:

І місце – Решетняк Анастасія, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 4;

ІІ місце – Дуванська Варвара, учениця Старобільської гімназії;

ІІІ місце – Манько Ольга, учениця Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

- серед учнів 11-х класів:

І місце – Літвінова Марія, учениця Старобільської гімназії;

ІІ місце – Верховод Влада, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2;

ІІІ місце – Войтенко Діана, учениця Чмирівського ліцею Чмирівської с/р.

Вітаємо переможців, бажаємо здоров’я, творчої наснаги та подальших успіхів!


ІІ ЕТАП ХІ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

22 листопада 2020 року в Старобільській СЗОШ І-ІІІ ст. № 3 відбувся ІІ етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка.

У Конкурсі брали участь 32 учні 5-11 класів зі Старобільської гімназії, Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2, Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3, Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 4, Верхньопокровської ЗОШ І-ІІ ст. Підгоріської с/р, Бутівського ліцею Чмирівської с/р та Чмирівського ліцею Чмирівської с/р.

ПЕРЕМОЖЦЯМИ СТАЛИ:

- серед учнів 5-х класів:

І місце – Винник Олена, учениця Бутівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІ місце – Пархоменко Кіра, учениця Старобільської гімназії;

ІІІ-IV місця – Бурлуцька Софія, Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

ІІІ-IV місця – Дідусьов Кирило, Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 4;

- серед учнів 6-х класів:

І місце – Лисенко Софія, учениця Чмирівського ліцею Чмирівсмької с/р;

ІІ місце – Семяниста Олександра, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2;

ІІІ місце – Кулаковська Ольга, учениця Чмирівського ліцею Чмирівсмької с/р;

- серед учнів 7-х класів:

І місце – Дем’янчук Діана, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2;

ІІ місце – Черевата Анастасія, учениця Старобільської гімназії;

ІІІ місце – Семенченко Карина, учениця Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

- серед учнів 8-х класів:

І місце – Бабєєв Олександр, учень Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2;

ІІ місце – Донченко Злата, учениця Старобільської гімназії;

ІІІ місце – Лисенко Дарина, учениця Верхньопокровської ЗОШ І-ІІ ст.;

- серед учнів 9-х класів:

І місце – Бєлаш Олександр, учень Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

ІІ місце – Хацановська Софія, учениця Чмирівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІІ місце – Блажко Ангеліна, учениця Старобільської гімназії;

- серед учнів 10-х класів:

І місце – Мішура Артем, учень Чмирівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІ місце – Солонина Тетяна, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 4;

ІІІ місце – Павленко Вікторія, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2,

- серед учнів 11-х класів:

І місце – Сироватко Юлія, учениця Чмирівського ліцею Чмирівської с/р;

ІІ місце – Денисенко Діана, учениця Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. № 2;

ІІІ місце – Гребенюк Єлизавета, учениця Старобільської гімназії.

Вітаємо переможців!, бажаємо здоров’я та подальших успіхів у навчанні!

Вітаємо переможців

ІІ районного туру Всеукраїнських учнівських олімпіад

14 листопада 2020 року відбувся ІІ районний тур Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та історії. У олімпіаді з фізики взяли участь 24 учні 7-11 класів, з історії 17 учнів 8-11 класів.

Найкращі результати показали та посіли перше місце:

з фізики - Макарчук Максим Олександрович, учень 10 класу Чмирівського ліцею Чмирівської сільської ради;

з історії – Ганзій Юлія Павлівна, учениця 11 класу Старобільської СЗОШ І-ІІІ ст. №3 Старобільської районної ради.

15 листопада 2020 року відбувся ІІ районний тур Всеукраїнських учнівських олімпіад з обслуговуючої праці (8 учениць) та технічної праці (6 учнів).

Найкращі результати показали та посіли перше місце:

з обслуговуючої праці – Кулєшова Анна Олександрівна, учениця 8 класу Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ст. Підгорівської сільської ради.

Остапенко Дар’я Віталіївна, учениця 11 класу Старобільської гімназії Старобільської районної ради


Відбувся

семінар-практикум

у ЗДО №11 "Сонячний"

12 листопада 2020 року практичним психологом Старобільського КДНЗ №11 «Сонячний» Лупач Євгенією Вікторівною проведено семінар-практикум для вихователів закладу на тему: «Конфлікти. Шляхи їх вирішення». На заході, за допомогою презентації, в цікавій формі були розкриті стадії, типи, причини конфліктів, шляхи подолання їх та багато іншого. Теоретична частина відразу закріплювалася різними практичними вправами і техніками. Семінар видався пізнавальним та корисним.


Засідання РМО вихователів ГПД

13 листопада 2020 року о 8.30у конференц-залі Відділу освіти Старобільської районної державної адміністрації відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів групи подовженого дня.

На засіданні РМО розглядалося 4 питання:

Качан Н.М. – вихователь ГПД Старобільської СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 «Розвивальна гра – провідний вид діяльності молодшого школяра»

Погодіна В.Р. – вихователь ГПД Старобільської ЗОШ І ст. № 1«Інтерактивні ігри для вихованців групи продовженого дня»

Вороніна Н.В. – вихователь ГПД Старобільської гімназії

«Використання елементів ігрового навчання, як засіб активізації пізнавальної діяльності молодших школярів»

Івахненко Л.А. – вихователь ГПД Старобільської ЗОШ І ст. № 2 «Стресостійкість учителя в епоху освітніх змін».


Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

Предметні олімпіади - це особливе випробування, яке не просто тестує знання учнів, а й гартує їхню зібраність та самостійність. Важливо все: і участь, і, звичайно, перемога.

7 листопада 2020 року стартував ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. До участі долучилися 31 учень. За результатами перевірки робіт учасників призові місця посіли:

7 клас

І місце – Левченко Анастасія (Петрівська ЗОШ І-ІІІ ст.)

ІІ місце – Мормуль Дар’я (Старобільська гімназія)

ІІІ місце – Черкасова Олександра (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

Семенченко Карина (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

8клас

І місце - Бабєєв Олександр (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

ІІ місце – Донченко Злата (Старобільська гімназія)

ІІІ місце – Кулєшова Анна (Підгорівська ЗОШ І-ІІІ ст.)

9 клас

І місце – Шевцова Богдана (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

ІІ місце – Лучкін Богдан (Чмирівський ліцей)

ІІІ місце – Пульна Аліса (Старобільська гімназія)

Герасименко Дар’я (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

10 клас

І місце - Домарєва Анастасія (Старобільська гімназія)

ІІ місце – Павленко Вікторія (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

ІІІ місце – Манько Ольга (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

11 клас

І місце – Ганзій Юлія (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

ІІ місце – Плосконос Єлизавета (Старобільська гімназія)

ІІІ місце- Верховод Влада (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

8 листопада 2020 року відбувся ІІ тур Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії та англійської мови. У олімпіаді з географії прийняли участь 21 учасник, з англійської мови 17 учасників.

Найкращі результати з географії показали :

8клас

І місце - Сірокуров Іван (Лиманська ЗОШ І-ІІІ ст.)

ІІ місце – Калюжний Давід (Старобільська гімназія)

Мамедова Еліна (Бутівський ліцей)

ІІІ місце – Майстренко Анна (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

9 клас

І місце – Деняк Данило (Бутівський ліцей)

ІІ місце – Лобар Анна (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

ІІІ місце – Василенко Анастасія (Старобільська гімназія)

10 клас

І місце - Мережко Людмила (Бутівський ліцей)

ІІ місце – Мішура Артем (Чмирівський ліцей)

ІІІ місце – Татаренко Юрій (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

11 клас

І місце – Авраменко Богдан (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

ІІ місце – Стегній Тетяна (Старобільська гімназія)

ІІІ місце- Булава Світлана (ОНЗ «Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ст.»)

Найкращі результати з англійської мови показали :

8клас

І місце - Бабєєв Олександр (Старобільська ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2)

ІІ місце – Самойленко Софія (Старобільська гімназія)

ІІІ місце - Кульбацький Костянтин (Старобільська ЗОШ І-ІІ ст. №1)

9 клас

І місце – Бєлаш Олександр (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

ІІ місце – Гороховатська Мілана (Старобільська гімназія)

ІІІ місце – Зінченко Єгор (Шульгинська ЗОШ І-ІІІ ст.)

10 клас

І місце - Бондар Олександра (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

ІІ місце – Макарчук Максим (Чмирівський ліцей)

ІІІ місце – Носаль Маргарита (ОНЗ «Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ст.»)

11 клас

І місце – Іванова Олександра (Старобільська СЗОШ І-ІІІ ст. №3)

ІІ місце – Панцир Діана (Старобільська гімназія)

ІІІ місце- Стукало Максим (ОНЗ «Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ст.»)

Щиро вітаємо наших переможців та їх наставників!

Бажаємо і надалі натхнення, віри у свої сили, невичерпної енергії, упевненості у подальших конкурсних випробуваннях!


Пробне ЗНО-2020: спливає час для отримання коштів

Оскільки проведення пробного ЗНО у 2020 році було скасовано, зареєстровані на нього учасники можуть отримати кошти, сплачені за його проведення.

Повернення коштів триває до 1 грудня 2020 року.

Для успішного отримання коштів за пробне ЗНО учасникам потрібно:

  • отримати/мати картку ПриватБанку;

  • перевірити актуальність заповненої інформації, зазначеної під час реєстрації, увійшовши на сервіс визначення результатів (обов’язково перевірте правильність зазначення прізвища, імені, по батькові, а також номер мобільного телефону, який прив’язаний до картки ПриватБанку, — він має бути тільки один).

Якщо на сервісі визначення результатів показано, що учасник/учасниця вже отримав/отримала кошти, але він/вона не знає про грошові надходження, варто звернутися до будь-якого відділення ПриватБанку: найімовірніше, учасник/учасниця давно не користувався/не користувалася своєю карткою.

Наголошуємо, що зазначені дії потрібно виконати не пізніше 30 листопада 2020 року.

За даними АТ КБ «ПриватБанк», у період з 1 липня до 1 листопада кошти уже отримали 155 492 особи (71,1 % від загальної кількості зареєстрованих).

Донецький центр оцінювання якості освіти


Підсумки районного конкурсу

"Осінній вернісаж"


На виконання наказу Відділу освіти Старобільської районної державної адміністрації від 05 жовтня 2020 року № 207, відповідно до річного плану роботи Старобільського районного методичного кабінету, в рамках реалізації Програми розвитку дошкільної освіти Старобільського району на 2018-2020 рік, затвердженою рішенням Старобільської районної ради від 19.04.2018 року №26/6 та з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей в галузі літературної, художньої, танцювальної творчості, духовного самовдосконалення з 12 жовтня по 22 жовтня 2020 року було проведено районний онлайн конкурс «Осінній вернісаж» серед вихованців закладів дошкільної освіти Старобільського район (далі-конкурс).

У конкурсі взяли участь 57 вихованців із 9 закладів дошкільної освіти.

Конкурс проводився у трьох вікових категоріях за п’ятьма номінаціями: «Виразне читання», «Танок», «Інсценування», «Пісня», «Дитяче зображувальне мистецтво».

У номінації «Виразне читання» були представлені роботи 12 вихованців з 8 ЗДО (ЗДО №2, ЗДО №3, ЗДО №4, ЗДО №5, ЗДО №7, ЗДО №8, Половинкинського ЗДО, Проїжджанського ЗДО) .

У номінації «Танок» були представлені роботи 19 вихованців з 4 ЗДО (ЗДО №3, ЗДО №4, ЗДО №5, ЗДО №7).

У номінації «Інсценування» прийняли участь вихованці лише з одного закладу освіти (ЗДО №11) - 5 вихованців.

У номінації «Пісня» були представлені роботи 16 вихованців з 6 ЗДО (ЗДО №2, ЗДО №5, ЗДО №7, ЗДО №8, Половинкинського ЗДО, Проїжджанського ЗДО).

У номінації «Дитяче зображувальне мистецтво» були представлені роботи 5 вихованців з 5 ЗДО (ЗДО №5, ЗДО №7, ЗДО №8, Половинкинського ЗДО, Проїжджанського ЗДО ).

Усі учасники виявили великий творчий потенціал за усіма представленими номінаціями.

Під час підведення підсумків конкурсу «Осінній вернісаж» журі враховувало художній рівень виконання, виконавську майстерність та музичне оформлення як засіб підсилення виступу.

Усі учасники конкурсу були нагородженні солодкими подарунками, а заклади дошкільної освіти цінними призами.

Вітаємо переможців та бажаємо їм нових творчих здобутків!


Пробне – ЗНО: графік проведення

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, з структурою та змістом тестових зошитів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме з 05 по 19 січня 2021 року. Учасникам з Донецької та Луганської областей можна буде зареєструватися на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні на youtube каналі ГС «Освіторія», а також на платформі iLearn.

Донецький центр оцінювання якості освіти