"СТАРОБІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ"

Звіт про проведення Дня безпечного Інтернету

в закладах освіти Старобільського району


З 2004 року в країнах Європейського Союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і ЗМІ у другий вівторок лютого проводиться Всесвітній день безпечного Інтернету.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». У цей день в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання Інтернету, питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту.

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З метою захисту від сексуального насильства та експлуатації через мережу Internet, долучилися до Дня безпечного Інтернету колективи педагогів та учні Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2, Шульгинської ЗОШ І-ІІІ ст., Підгорівської ЗОШ І-ІІІ ст., Орловської ЗОШ І-ІІ ст.. Бондарівської ЗОШ І ст., Верхньопокровської ЗОШ І-ІІ ст., Курячівської ЗОШ І-ІІ ст..

В закладах освіти були проведені ціла низка цікавих і корисних заходів інформаційного та практичного характеру, а саме:

1. Організаційна лінійка, в ході якої повідомилось про мету і завдання цього заходу- привернути увагу світової спільноти до проблем Інтернету, навчити користуватися ним відповідально, толерантно, критично та творчо.

2. Тематичний брифінг з вчителями «Діти в цифровому світі»:

- навчати дітей користуватися Інтернетом для їх соціалізації;

- допомогти їм реалізувати власні інтереси;

- навчити безпечно користуватися Інтернетом.

3. Проведені виховні години, де наголошувалось на можливостях, які надає Інтернет, на його позитивному впливі на розвиток, підтверджуючи цю думку власним прикладом (використання в освітньому просторі інтернет-сервісів тощо).

4. За допомогою онлайнового інструменту Каhoot.it проведено вікторину та тестування.

5. Круглий стіл, де обговорювались питання Інтернет-етики, шляхів безпечного користування Інтернетом та загрози протизаконного контенту.

6. Основні положення про захист прав дитини в цифровому просторі можна знайти в актуальних і доступних документах Ради Європи:

-Рекомендація СМ/ Rec(2014)6;

- Рекомендація СМ/ Rec(2018)7;

- Стратегія Ради Європи з прав дитини(2016-2021).

7. Заходи на тему «Права людини онлайн існують?», «Реальність у віртуальності».

8. Вправа «Моя думка важлива», «Вплив, про який я знаю».

9. Участь у Всеукраїнській акції «#STOP_SEXтинг».

10. Урок для учнів 7-9 класів «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» та багато ін..

Виховну роботу про безпеку дітей в Інтернеті варто проводити не лише до певної дати. Слід систематично проговорювати з ними питання кібербезпеки, висвітлювати його під час виховних заходів та батьківських зборів.


Продовжується реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАД!!!

19 січня 2019 року у м. Старобільськ відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови

Найкращі результати показали:

І місце посіла Погорєлова Анна, учениця 11 класу Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №4;

ІІІ місце посіла Кондратьєва Вікторія, учениця 10 класу Старобільської гімназії.

20 січня 2019 року у м. Старобільськ відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

Найкращі результати показали:

ІІ місце посіла Погорєлова Анна, учениця 11 класу Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №4;

ІІІ місце посіла Кондратьєва Вікторія, учениця 10 класу Старобільської гімназії

ВИХОВАНЦІ БУДИНКУ ТВОРЧОСТІ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ЕСТАФЕТІ "ЛАНЦЮГ ЄДНАННЯ"

22 січня у хореографічному залі Позашкільного центру Будинку творчості дітей та юнацтва в рамках online відбулася зустріч танцювальних колективів ансамблю сучасного танцю «Парадіз» та зразкового ансамблю бального танцю «Шарм» з Хмельницької області м. Нетишен у Всеукраїнській естафеті «Ланцюг єднання» .

Семінар на базі Старобільської ЗОШ І ст. №1

З сучасними методами та прийомами роботи в початковій школі ознайомились учасники практичного семінару з питань впровадження Концепції «Нова українська школа», який пройшов 10 січня 2019р. на базі Старобільської ЗОШ І ст. №1.

В рамках семінару вчителі 1-х класів Домарєва О.А., Гринченко Г. О., Денисенко Ю.В. показали форми проведення «ранкової зустрічі», прийоми роботи з математичним планшетом та конструктором LEGO на уроках математики. Цікавим також виявився досвід роботи вчителів з використання дидактичних ігор, організації уроків мистецтв .

Наприкінці заходу, його учасники обговорили позитивні результати впровадження Концепції «Нова українська школа» та виразили готовність до роботи над створенням цікавої, практикоорієнтовної, дружньої до дитини школи.

ВІДБУВСЯ РАЙОННИЙ СЕМІНАР НА БАЗІ КДНЗ №5 "НЕЗАБУДКА"


Однією з актуальних проблем у сучасній дошкільній педагогіці є проблема побудови конструктивних взаємин з батьками вихованців. Чому одним педагогам вдається налагодити з батьками контакт так, що ті за першим покликом готові, що називається, «гори звернути», а інші як не б’ються не можуть докликатися батьків на жоден захід?

Однією з причин, на думку психологів, є нерозуміння педагогами своєї ролі у відносинах з батьками, невпевненість і нездатність вести діалог, а часом і повна відсутність навичок спілкування. У зв’язку з цим актуальні і просто необхідні інтерактивні заходи з педагогами, психологами спрямовані на отримання знань та відпрацювання практичних навичок спілкування та взаємодії з батьками, що сприяють також підвищенню впевненості в собі. Тому 22 січня 2019 року у Старобільському дошкільному закладі № 5 «Незабудка» пройшов районний семінар «Формування партнерських відносин «педагоги-батьки».

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти оголошує про початок реєстрації громадських спостерігачів для спостереження за процедурою ЗНО-2019 у Донецькій та Луганській областях

НА БАЗІ СТАРОБІЛЬСЬКОЇ СЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ

16 січня 2019 року на базі Старобільської СЗОШ І-ІІІст. №3 відбувся семінар-тренінг для вчителів 1-х класів НУШ 2018-2019 н.р.

Вчителя-нушівці опрацювали важливі аспекти освітянських нововведень, а саме, "Освіта на основі життєвих навичок в контексті НУШ", "Компетентнісне навчання в початковій школі".

На засадах предмету Я досліджую світ збагатили свої знання з проведення активностей на інтегрованих уроках.

В доброзичливій атмосфері, у груповій роботі, з дослідами і творчістю вчителі програли Ранкову зустріч "Різноманітність рослин у природі".

Орієнтуючись на академічну свободу вчителя, тренер Мягка О.Г. презентувала змістовний, креативний, цікавий навчально-методичний комплект "Я досліджую світ" та "Вчимося жити разом" авторів Т. Воронцової та В. Пономаренко. Велика подяка всім присутнім колегам за активність та позитив на семінарі.

ПІСОЧНА ТЕРАПІЯ

18 січня 2019 року в Старобільському дошкільному закладі № 7 «Оленка» відбувся семінар-практикум «Пісочна терапія в роботі з дошкільнятами з використанням світлового столу». Тема пісочної терапії актуальна в наш час, бо дозволяє працювати з дитячою та дорослою агресією, тривожністю, страхами, гіперактивністю, порушеннями мовлення, відсутністю комунікативних навичок у дитини, відхиленнями у розумовому та фізичному розвитку. Найбільш емоційно забарвленим був майстер-клас «Створення пісочної картини».

ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ СТАРОБІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

10 січня в Старобільській гімназії відбувся районний семінар для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти «Соціально-психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами». Роботу семінару відкрила директор гімназії Фоменко К. М., яка презентувала «візитівку» закладу освіти, представила систему роботи психологічної служби, розповіла про здобутки педагогічного колективу, успіхи обдарованих, талановитих дітей у цьому навчальному році. В першій локації «Плекаємо обдарування», спільній для працівників психологічної служби, практичний психолог Корсун С. С. та соціальний педагог Гоженко Т. С. провели тренінг, метою якого було опанування практичних методів психологічної допомоги обдарованим дітям, поповнення «тренерської валізи» різноманітними вправами та психотехніками для роботи з юними обдаруваннями та їх педагогами-наставниками. Тренінгове заняття пройшло в невимушеній, доброзичливій атмосфері, багато позитивних емоцій викликали ігри на згуртованість та комунікацію, психотехніка «20 горошин», вправа «Чарівний трикутник». А квітка «Обдарована дитина», яку «зростили» працівники психологічної служби району своїми враженнями, теплими побажаннями, щирою вдячністю, бажанням розширювати власний досвід, перетворилася на соняшник – символ Старобільської гімназії - і стала гідним підсумком тренінгу.

У другій локації «Готуємося до інклюзії» Корсун С. С. презентувала практичним психологам «Інтелектуальну шкалу Векслера для дітей» як інструмент виявлення школярів з особливими освітніми потребами, а Гоженко Т. С. провела з соціальними педагогами соціальний практикум щодо вибору напрямків роботи з дитячим колективом в рамках інклюзивної освіти.

Наприкінці учасники семінару обмінялися взаємними побажаннями та мали змогу зробити головне побажання – для самих себе. До подарунка від Діда Мороза - «чарівного чобітка» - кожен занотував свої плани та мрії на 2019 рік, які обов’язково збудуться!

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАД!!!

13 січня 2019 року у м. Сєвєродонецьк відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

Найкращі результати показали:

  • І місце посіла Протасова Валерія, учениця 10 класу Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2;
  • ІІ місце посіла Калюжна Анастасія, учениця 10 класу Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ст. №2.

На базі ОНЗ "Половинкинська ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар для учителів хімії, біології, зарубіжної літератури і початкових класів


Згідно плану роботи Старобільського РМК на 2019 рік 11 січня на базі опорного навчального закладу «Половинкинська ЗОШ І-ІІІст.» відбувся районний семінар для учителів хімії і біології, зарубіжної літератури і початкових класів «Реалізація компетентнісно- діяльнісного підходу в освітньому процесі в умовах переходу до Нової української школи».

Як відомо, однією з найважливіших проблем сучасної освіти є помітне зниження зацікавленості учнів до навчання. Оновлення змісту освіти у 21 столітті вимагає розв’язання складної проблеми, як перетворити гігантський масив знань в індивідуальне надбання та знаряддя кожної особистості. Адже світ “інформаційного вибуху”, який формує нові взаємовідносини між дитиною і знаннями, стає все складнішим, тому молодь потребує вміння розв’язувати складні проблеми, критично ставитися до обставин, порівнювати альтернативні точки зору та приймати зважені рішення.

Протягом семінару учителі опорного навчального закладу ділилися з учасниками семінару своїми креативними ідеями, нестандартними підходами у викладанні навчальних предметів з використанням новітніх технологій і новітнього обладнання.

Учасники семінару висловлюють щиру подяку адміністрації і педагогічному колективу ОНЗ «Половинкинська ЗОШ І-ІІІст.» за високий рівень організації методичного заходу.

Як зробити навчання у початковій школі сучасним, поєднавши комп’ютерні технології та традиційні засоби ?

За такою темою 9 січня 2019р. відбулася зустріч учасників творчої групи вчителів початкових класів на базі Старобільської ЗОШ І ступеня №1., яка працює під керівництвом учителя – методиста Дашевської С. М.

Під час зустрічі присутні ознайомилися з інформацією вчителя Половинкинської ЗОШ І-ІІІ ст. Живаги О. Г. , щодо активного впровадження в роботу електронного освітнього ігрового ресурсу, апробованого в рамках всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники» (Smart Kids).

Цікавим також виявився досвід застосування електронних підручників під час освітнього процесу у початкових класах, який переставила вчитель Старобільської СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Шейко С. І..

Наприкінці зустрічі учасники творчої групи зазначили про необхідність створення в школах цікавого інтерактивного навчального середовища, щоб якість освіти покращилась!

Відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів

04.01.2019 р. на базі Старобільської ЗОШ І ст. №2 відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів, яка працює за проблемою «Діяльнісний підхід – один із пріоритетів розвитку української школи в умовах реформування». Форма проведення: зустріч за круглим столом.

Досвідом своєї роботи поділилися вчитель Половинкінської ЗОШ І-ІІІ ст. Новікова А.І. та вчитель Старобільської СЗОШ І – ІІІ ст. №3 Довгашова Л.О.

Новікова А.І. розширила теоретичні знання членів творчої групи з цієї проблеми та розповіла про нові методи навчання учнів. Довгашова Л.О. розкрила застосування методів діяльнісного підходу на прикладі уроку математики у 2 класі « Віднімання двозначних чисел з переходом через розряд».

Про інтегративно- діяльнісну технологію у світі впровадження реформи початкової школи розповіла керівник групи Белименко Н.В.

Для комфортного спілкування засідання пройшло у формі тренінгу.

Відбулося засідання школи молодого вчителя

Згідно плану роботи, 3 січня 2019 року відбулося засідання школи молодого вчителя в цьому навчальному році. Тема засідання «Інтегровані уроки в початковій школі, як ефективна форма навчання молодших школярів» .

На засіданні розглядалися такі питання:

  • Що таке інтеграція і інтегрований урок.
  • В чому підлягають завдання вчителя під час підготовки до інтегрованого уроку.
  • Позитивні сторони інтеграції.
  • Міні – тренінг «Інтегрований урок». Вправа «Фишбоун»
  • Презентації інтегрованих уроків досвідченими вчителями Коломенською С. М., Ємельяновою О. Ю. і молодим вчителем – Межерицькою М. О..

Молодих спеціалістів було орієнтовано на проведення інтегрованих уроків, які є одним з найефективніших шляхів розвитку свідомої , мислячої особистості.

Присутні активно включалися в роботу засідання, приймали участь у ділових іграх у, які їм пропонували їх колеги.

Звіт про проведення засідання РМО вихователів ГПД

03.01.2019 р. на базі ЗОШ І ступеня №2 відбулося засідання РМО вихователів ГПД за темою: «Адаптація першокласників до навчання у НУШ».

Засідання було проведене у формі кола спілкування. Вихователі поспілкувалися про труднощі, що виникли на початку навчання, розробили рекомендації щодо успішної адаптації, розглянули види шкільної адаптації першокласників. Особливу увагу було приділено особливостям організаційної роботи вихователя ГПД у першому класі НУШ та ролі вихователя ГПД у шкільній адаптації. Всі присутні вихователі висловили свої думки та поділилися враженнями від роботи в НУШ. Засідання пройшло в діловій та дружній атмосфері.Пройшли курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників з курсу «Життєві навички для активного громадянства»

3-4 січня 2019 року за підтримки громадської організації «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на базі Старобільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Старобільської районної ради Луганської області були проведені курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників з курсу «Життєві навички для активного громадянства».

На курсах були задіяні педагоги із закладів загальної середньої освіти Старобільського району та Чмирівської ОТГ в кількості 39 осіб.

Курси підвищення кваліфікації проводили:

Ліхідченко Марія Сергіївна – учитель історії Лисичанського багатопрофільного ліцею Лисичанської міської ради Луганської області та Єгорова Надія Миколаївна – заступник директора з виховної роботи Сєвєродонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Лисичанської міської ради Луганської області.

ПРО ОСОБЛИВОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ НА ПРОБНЕ ЗНО У 2019 РОЦІ КРОКИ РЕЄСТРАЦІЇ НА ПРОБНЕ ЗНО

ЗНО