Інклюзія.pdf

Обласний науково-практичний форум

Напрямки обговорення проблемних аспектів:

Оздоровчі методики

Пол Деннисон    "Гімнастика мозку"

Гімнастика мозку являє собою прості і доставляють насолоду рухи і вправи, які використовуються з учнями в освітній кинесіології (освітньої кінестетики) для поліпшення навчання на рівні роботи цілісного мозку. Ці вправи допомагають полегшити всі види навчання і, особливо, - в засвоєнні навчальних навичок. Рішення проблеми неуспішності, як свідчать дослідження по Освітній Кінесіології, полягає в тому, щоб використовувати роботу цілісного мозку в процесі навчання. Цього можна досягти за допомогою рухових процедур перенавчання мозку і вправ гімнастики мозку, які дають можливість задіяти учням ті ділянки мозку, які раніше не брали участі в навчанні.

Читати книгу

Андрій Попков       Антистресова пластична гімнастика

Читати методичні рекомендації

Хасай Алієв          КЛЮЧ

Хасан Магомедович Алієв - видатний дагестанський учений, лікар, психолог і філософ, який відкрив метод творчого саморозвитку людини на базі психотехніки саморегуляції, яку він назвав «Ключ» . Метод X. Алієва побудований на навчанні мистецтву саморозвитку за допомогою відомих в східних релігіях трансгенних автоматичних одноманітних рухів , виконуваних з мінімальним психічним зусиллям, найчастіше в різних техніках молитов. Це автоматичні похитування головою, тілом, ідеомоторні левітірующіе руху рук і ін. Як психіатр, X. Алієв дослідив і довів, що свідоме штучне моделювання автоматичних рухів знімає стрес, оздоровлює і гармонізує псіхіку. Суть методу X. Алієва - знайти автоматизм в будь-якому зручному і звичному для вас занятті або знайти такий рух, який підходить саме вам і його зробити з мінімальним зусиллям, а в ідеалі взагалі без психічного зусилля, на чистому автоматизмі, причому починати такий рух можна виро вільно і свідомо, не чекаючи його як факт ідеомоторного реакції, як це було запропоновано в, методі левітації М. Еріксона та ін. X. Алієв про свій метод «Ключ» говорить так: «Фізичні вправи - це« Захід », це зовнішня діяльність . Внутрішня саморегуляція - це «Схід». Винайдені мною ідеомоторні прийоми - полупроізвольние, свідомо-спонтанні, напівавтоматичні, полувнешніе-полувнутренніе. Поєднавши через них Захід і Схід, я і відкрив в собі свою внутрішню свободу ».

Читати книгу

Звіад Арабулі           Гімнастика ХАДУ

Комплекс вправ

Роландас Радвілла   "Дитячі ігри"

Сергій Реутський      "Фізкультура про інше"

Сергій Володимирович Реутський створив зовні дуже просту, але хитромудро організовану послідовність освоєння дітьми фізичних вправ наростаючої складності, від найпростіших до начебто надзвичайно ризикованих.

У традиційній фізкультури основна увага приділяється тренуванні виконавських здібностей учня. Тут же перевага віддається творчого пошуку кожної дитини, а значить, його відповідальності за прийнятий вибір того чи іншого шляху. Так напрацьовується особистий досвід рухового самоосвіти. Самоосвіти в непередбачуваному просторі і обставин.

Як через фізичну культуру можливо усвідомлення себе і світу - такою є головна лінія книги С.В.Реутского. Цьому фізкультура і може бути присвячена, стверджує автор. Вона не тільки поєднується з різними сторонами загального розвитку людини, але і повинна перетворюватися в один із способів розвитку наших здібностей до співпраці з усіма явищами, які навколо нас є.

Читати книгу

Олександра Дубогай         "Навчання в русі"

Читати книгу