Панов Микита Сергійович 

Завідувач кафедри

Гарант освітньої програми "Практична психологія" 


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор психологічних наук (2020 р.), доцент (2019 р.), професор (2023 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: nikita.psyhol@ukr.net  

Дисципліни, що викладає: Психосоматика, Аутопедагогіка, Сучасні напрямки зарубіжної психології, Діяльність психолога у лікувально-профілактичних та реабілітаційних установах, Психологічне консультування в реабілітаційному процесі

Освіта

Закінчив  Класичний приватний університет. Отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія» та здобув кваліфікацію психолог, викладач вищого навчального закладу (2013 р.) 

Коло наукових інтересів

У 2015 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Психологічні особливості формування правової культури у слабозорих підлітків» в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія. 

У 2019 році отримав вчене звання доцента кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології  

У 2021 р.  захистив докторську дисертацію на тему  «Психологічні основи професійної реадаптації особистості в умовах проблемогенного соціуму» в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди  за спеціальністю 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи. 

Автор понад 270 публікацій, з яких 65 статей у фахових виданнях, 12 статей у виданнях, що індексуються у міжнародній наукометричних базах Scopus та WoS, 125 тез доповідей на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, 34 публікації у зарубіжних колективних/зарубіжних монографіях. Є співавтором 3 науково-методичних посібників.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», дійсний член громадського об єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація», член Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Виконання функцій члена редакційної колегії наукового видання, включеного до переліку фахових видань України:

1. Член редакційної колегії наукового фахового видання Збірник наукових праць «Актуальні питання корекційної освіти (педагогічні науки)».

2. Член редакційної колегії наукового фахового видання Науковий журнал «Інсайт: психологічні виміри суспільства».

3. Член редакційної колегії наукового фахового видання Збірник наукових праць «Теоретичні і прикладні проблеми психології» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля МОН України

Підвищення кваліфікації

МОН України, Київський національний університет імені І.І. Мечнікова, Інститут психології імені Г.С. Костюка, Одеський національний університет, ГО Українська асоціація психології освіти та розвитку, підвищення кваліфікації за програмою Всеукраїнської літньої школи з психології “Національні наукові психологічні школи: Історія та сучасність”, сертифікат № 0053/04-07-ЛШ (2021 р.).

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,підвищення кваліфікації за програмою «Сучасні тенденції підготовки фахівців зі спеціальної освіти та психології до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі» з 22.11.2021 по 22.12.2021, 180 годин, 6 кредитів, свідоцтво №ПК02070714/001736-21, реєстраційний номер 1736-21

Міжнародний економічний інститут у місті Есеніце, Чехія, міжнародне стажування «Scientific perspectives and innovations in education: experience of the Czech Republic» («Наукові перспективи та інновації в освіті: досвід Чехії») 180 годин (6 ЄКТС) з 08 грудня 2021 року по 28 січня 2022 року.

BALTIC RESEARCH INSTITUTE OF TRANSFORMATION ECONOMIC AREA, науково-педагогічне стажування на тему: досвід країн Європейського Союзу та його впровадження в підготовку фахівців гуманітарної сфери” за спеціальністю 053 “Психологія”, 60 годин сертифікат serija C 20161211,  (2016)

Подяка МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов'язків   та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Нечипоренко Валентина Василівна 

Професор кафедри 

Ректор Хортицької національної академії


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор педагогічних наук (2014 р.), професор (2019 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

    

Освіта

Закінчила Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка, спеціальність «Російська мова і література»; кваліфікація «Філолог, викладач російської мови і літератури» (1983 р.)

Коло наукових інтересів

У 2007 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Системний розвиток навчально-реабілітаційного центру як умова формування життєвих компетенцій в учнів з обмеженими можливостями здоров’я»  в Інституті спеціальної педагогіки АПН України  за спеціальністю 13.00.03 – корекційна педагогіка.

2013 р. – доцент кафедри педагогіки і педагогічної майстерності. 

У 2014 р. захистила докторську дисертацію на тему «Теоретичні та методичні засади навчально-реабілітаційної діяльності спеціального закладу як відкритої соціально-освітньої системи»  в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова  за спеціальністю 13.00.03 – корекційна педагогіка.

2019 р. – професор кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології. 

Досвід наукової роботи представлений у 214 наукових працях, серед яких 11 монографій, 16 науково-методичних і навчально-методичних посібників, статті у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus (6 статей) та Web of Science (3 статті), 46 статей у наукових фахових виданнях України, численні тези у збірниках матеріалів міжнародних і всеукраїнських конференцій, статті у наукових збірниках та ін.

З 2013 року по теперішній час – член Української асоціації корекційних педагогів.

Підвищення кваліфікації

2014 – підвищення кваліфікації за темою «Підготовка керівників загальноосвітніх навчальних закладів до сприяння здоровю всіх учасників навчально-виховного процесу» (Україна).

2015 – підвищення кваліфікації за темою «Психологічна корекція гностичних процесів у дітей з ДЦП (дитячим церебральним паралічем).

2018 – certificate of attainment in modern languages (level B2)

2018 – науково-педагогічне стажування за темою «Innowacje w nauce i edukacji: wspolczesne wyzwania» (Institute of International Academic and Scientific Cooperation, Польща)

2018 – The Interdisciplinary Professional Development Program in the framework of the Fourth International Research and Practice Conference «Ukraine – EU. Modern technology, business and law» (Словацька Республіка, Чеська Республіка).

Відмінник освіти України, нагороджена почесним званням «Заслужений вчитель України», кавалер ордена княгині Ольги, кавалер ордена «За заслуги перед Запорізьким краєм», лауреат Премії Верховної Ради України, нагороджена медаллю Національної академії педагогічних наук України «К.Д. Ушинський» та медаллю Національної академії педагогічних наук України «Григорій Сковорода»

Позднякова Олена Леонтіївна 

Професор кафедри 

перший проректор Хортицької національної академії


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор педагогічних наук (2021 р.), доцент (2014 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

    

Освіта

Закінчила Сімферопольський державний університет, спеціальність "Російська мова і література"; кваліфікація  "Філолог, викладач російської мови і літератури"  (1993 р.)

Коло наукових інтересів

У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування соціальної компетентності учнів з обмеженими можливостями здоров’я засобами проектної діяльності»  в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманов  за спеціальністю 13.00.03 – корекційна педагогіка.

2014 р. – доцент кафедри управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи

У 2021 р. захистила докторську дисертацію на тему «Теорія і практика функціонування виховної системи навчально-реабілітаційних закладів для дітей з особливими освітніми потребами» в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова  за спеціальністю 13.00.03 – корекційна педагогіка.

Досвід наукової роботи представлений у 65 публікаціях, з них: 1 одноосібна монографія; 3 розділи у колективних монографіях; 5 статей у періодичних виданнях, включених до наукометричної бази Scopus; 19 статей у вітчизняних періодичних фахових виданнях; 5 науково-методичних посібників; 25 тез конференцій; 7 статей в інших наукових виданнях. 

Підвищення кваліфікації

2018 – The Interdisciplinary Professional Development Program in the framework of the Fourth International Research and Practice Conference «Ukraine – EU. Modern technology, business and law» (Словацька Республіка, Чеська Республіка).

Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (2006 р.), відзнака Президента України – медаль «20 років незалежності України» (2011 р.), почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (2014 р.) 

Дергач Маргарита Альфрітівна 

Професор кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор педагогічних наук (2013 р.), доцент кафедри психології творчості (2002 р.) 


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: margarita_solo@ukr.net     

Дисципліни, що викладає: «Педагогічна психологія», «Психологія гендерних відносин», «Психолого-педагогічна експертиза», «Психологічна ескпертиза в різних галузях» «Екстрена психологічна допомога», «Методика психолого-педагогічної роботи з дітьми з ООП», «Спортивна психологія». Здійснює керівництво навчальною (ознайомчою) практикою.

Освіта

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний інститут. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музика» та здобула кваліфікацію вчитель музики (1988 р.) 

Закінчила Запорізький державний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолог (2002 р.).

Закінчила Класичний приватний університет. Отримала повну вищу освіту спеціальністю «Філологія» та здобула кваліфікацію перекладач, викладач закладу вищої освіти (2021р.)

Закінчила КЗВО «Хортицька навчально-реабілітаційна академія» ЗОР. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Спеціальна освіта» та здобула кваліфікацію магістр зі спеціальної освіти, викладач закладів вищої освіти зі спеціальності, вчитель-дефектолог, психолог.

Коло наукових інтересів

У 2012 р. захистила докторську дисертацію на тему «Театральне мистецтво як засіб формування особистості в історії педагогічної думки та школи України в ХХ столітті» в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Автор понад 120 наукових праць з питань спеціальної освіти, психологічної допомоги та корекції особистості, професійної освіти, історії та теорії педагогіки, теорії виховання, мистецької освіти.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», Повний дійсний член громадського об’єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація»

Підвищення кваліфікації

Гуманітарно-природничий університет в Сандомирі (Республіка Польща), сертифікат про науково-педагогічне стажування на тему: «Проблеми модернізації педагогічної освіти в Україні та кранах ЄС», 180 годин (2018 р.)

Куявський університет у Влоцлавеку (Республіка Польща), сертифікат про науково-педагогічне стажування на тему «Традиційна освіта та технологічні виклики сучасності у процесі викладання педагогічних і психологічних дисциплін у країнах ЄС» у галузі знань «Психологія», Сертифікат PSI-160503-KSW, 6 кредитів (180 годин, 2022).

Національний педагогічний університет імені М.А. Драгоманова, Міжнародний симпозіум «Освіта і здоров’я підростаючого покоління», свідоцтво № 450/21,30 годин (2021).

Центр підвищення кваліфікації Ткач Х.Я., науково-практична веб-конференція на тему «Аутизм. Актуальні питання. Ефективні рішення», Сертифікат №К210625,12 годин (2021).

Provincial health company of Agrigento, Agrigento, Italy, V International conference on mental health care на тему «Mental health: Global challenges of XXI century», сертифікат № 2110209, 24 години (2021).

ТОВ «Академія цифрового розвитку», навчальний курс «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти» базовий рівень, Сертифікат №GDTfe-01-09996, 30 годин (2022).

СП «Дивогра», навчальний курс «Літня школа з альтернативної та додаткової комунікації», Сертифікат, 120 годин (2022)

ТОВ «Міжнародний інститут інклюзії», Міжнародне стажування в рамках робои Міжнародного науково-практичного симпозіуму «Освіта, наука та культура України в світі: мобільність, глобалізація, інклюзія», Сертифікат №IS-2022/103, 30 годин (2022).

У 2012 р. нагороджена почесною грамотою Запорізької обласної ради за плідну педагогічну та наукову роботу, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди 112-ї річниці існування Запорізького національного технічного університету, працю, досягнення у професійній діяльності, у 2016 р. нагороджена грамотою Запорізької обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди 10-ї річниці з Дня заснування інституту управління та права Запорізького національного технічного університету, у 2018 р. як члену конкурсної комісії обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки Запорізькою обласною радою оголошена Подяка за високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток науково-дослідницької діяльності студентської молоді. У 2020 р. нагороджена Запорізькою міською радою за високий професіоналізм у роботі, особистий внесок у соціокультурний розвиток міста Запоріжжя. У 2021 р. ім’я Дергач М.А. внесене до пам’ятної книги «Майбутнє Запорізького краю – талановиті діти».

Антоненко Ірина Юріївна 

Доцент кафедри

Декан факультету реабілітаційної педагогіки 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат психологічних наук (2010 р.), доцент (2015 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: irinaantonenko80@gmail.com  

Дисципліни, що викладає: «Вступ до спеціальності «Психологія», «Дизонтогенез психічного розвитку».

Освіта

Запорізький державний університет, 2002 р., диплом спеціаліста за спеціальністю «Українська мова та література. Філологія», кваліфікація філолога, викладача української мови та літератури.

Класичний приватний університет, 2009 рік, диплом спеціаліста за спеціальністю «Психологія», кваліфікація психолога

Класичний приватний університет, 2009 рік, диплом магістра за спеціальністю «Державна служба», кваліфікація магістр з державної служби

Коло наукових інтересів

У 2010 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – Педагогічна та вікова психологія на тему: “Особливості механізмів психологічного захисту особистості в системі педагогічної взаємодії” в Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди.

Автор понад 60 наукових праць з проблем психологізації професійної підготовки фахівців, управління інноваційними процесами в закладах освіти, розвитку соціального інтелекту в освітніх умовах тощо.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», Дійсний член громадського об єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація».

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет,свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПВ 094203 за програмою «Педагогіка вищої школи», 17.10.2018 (120 годин).

Сертифікат № БЦ-С-3554, виданий 30.12.2018 р. Онлайн-курс «Додатки Google в професійній діяльності викладача/адміністрації закладу освіти» (60 годин). 

Київський університет імені Бориса Гринченка, сертифікат учасника Всеукраїнського семінару «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг а об’єднаних територіальних громадах» (25 год), 10–12.10.2019.

Міжнародне онлайн-стажування на базі Республіканського інституту вищої школи (Білорусь) "Університет 4.0. Цифрова трансформація" 7-23 квітня 2021 р., 72 години. Сертифікат 02013.

У 2020 р. нагороджена почесною грамотою Національною академією педагогічних наук України за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок за підготовку високваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, значні досягнення у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях.

Горшкова Галина Володимирівна 

Доцент кафедри

Науковий ступінь, вчене звання

доктор філософії з галузі знань «01 Освіта/Педагогіка» за спеціальністю «015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)


Основні наукові публікації: 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: siriussirius40@gmail.com  

Дисципліни, що викладає: «Організація логопедичної роботи в системі освіти»; «Підготовка дітей з порушеннями мовлення до навчання в школі»; «Сенсорне виховання дітей з порушеннями психофізичного розвитку»; «Спецметодика природознавства та ознайомлення дітей з природою»; «Логопедія».

Освіта

Закінчила:

Бердянський педагогічний інститут, 1989 рік, спеціальність «Педагогіка і методика початкового навчання», кваліфікація «Вчитель початкових класів».

Запорізький державний університет, 1995 рік, спеціальність «Дефектологія», кваліфікація «Логопед шкільних та дошкільних закладів».

аспірантуру Запорізького національного університету, 2021 рік, галузь 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями).

Коло наукових інтересів

Спеціальна та інклюзивна педагогіка, професійна підготовка фахівців спеціальної освіти.

Автор 20 наукових праць з проблем професійної підготовки майбутніх вчителів-логопедів.

Дійсний член ГО «Українська асоціація корекційних педагогів»

Підвищення кваліфікації

Вебінар «Навчаємо дітей розповідати:нові підходи». 1,5 години. Сертифікат MCFR від 21.01.2019.

Курс «Критичне мислення для освітян» 30 годин. Сертифікат Prometheus від 05.11.2018.

Навчальний вебінар «Як логопеду бути ефективним». 13.-3.2020. Сертифікат №120320/В107

19.11.2020 відвідано спільний онлайн-семінар компанії Google Україна і Міністерства освіти та науки України  «Цифрові інструменти Google для науковців». URL : https://www.youtube.com/watch?v=-uhefIo6dLo&feature=youtu.be&ab_channel=DigitalWorkshop%2FUA

Дистанційний навчально-методичний семінар «Активізація діяльності студентів в умовах дистанційного навча»ня». 10.11.2020. Сертифікат № 22133718-0637/2020.

Дистанційний науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими  потребами» 04.12.2020. Сертифікат №22133718-0775/2020.

Навчальний курс "Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах". Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. Сертифікат від 26.01.2021 №  87979d171fad4198810be6e293a9d22a 

Міжнародний науково-педагогічний семінар «Інтеграція загальноосвітніх шкіл, гімназій і ліцеїв в європейський освітній простір. Розвиток міжнародного співробітництва». Сертифікат. : 6 hours (0.2 ECTS credits) Held 18.05.2021 in Higher School of Agribusiness

Міжнародний науково-педагогічний семінар  «Інтеграція закладів вищої освіти в європейський освітній простір. Розвиток міжнародного співробітництва». Сертифікат 6 hours (0.2 ECTS credits) Held 25.05.2021 in Higher School of Agribusiness

Всеукраїнська наукова конференція «Освіта майбутнього:навчання із задоволенням».  Диплом №527985023D. 

Всеукраїнська практична онлайн конференція «Цифрові технології  в освітньому процесі закладів освіти». Диплом № 169200872D. 

Майстер-клас «Цифрові педагогіки у вищій освіті для змішаного і онлайн навчання». Сертифікат № АБ22133718/01219-21. 

Дистанційний тренінг «Педагогіка Нової української школи:формувальне оцінювання». Сертифікат № 22133718-1005/2021. 

Всеукраїнська практична онлайн конференція «Дистанційна освіта: можливості, структура, засоби та інструменти» Диплом № 3410023325D  

Семiнар-тренінг за програмою «PROнавички майбутнього». м. Запоріжжя, Хортицька національна академія, 07-11 червня 2021 року.

Курс «Раннее ведение детей с врожденными расщелинами губы и нёба» платформа Voiceboxer від ECTP Cleft Nurse course in Russian, 18 травня - 15 червня 2021 р.

Стажування у Вищій школі агробізнесу (Польща, м. Ломж) 10.06.2021-18.06.2021. Сертифікат (180 г.) № WSA 19/06/21

Курси підвищення кваліфікації за програмою «Сучасні тенденції підготовки фахівців зі спеціальної освіти та психології до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі»: 22.11-22.12.2021. свідоцтво № ПК02070714/001742-21.

Захист дисертації на тему «Формування готовності майбутніх вчителів-логопедів до застосування адаптованих фізичних вправ в професійній діяльності». 20.12.2021.

Жадленко Ірина Олександрівна 

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат педагогічних наук (2017 р.)


Основні наукові публікації: 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: ira-29@ukr.net   

Дисципліни, що викладає: «Логопедія», «Логопедичний масаж», «Прикладна корекційна психопедагогіка», «Клініка інтелектуальних порушень», «Методика психолого-педагогічної роботи з дітьми з ООП», «Корекційні технології у роботі олігофренопедагога», «Логопедичні технології афазіолога», «Методика логопедичної роботи з дітьми з комбінованими порушеннями».  Здійснює керівництво кваліфікаційними роботами.

Освіта

Закінчила: Мелітопольський державний педагогічний інститут. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання» та здобула кваліфікацію викладача дошкільної педагогіки та психології (2000 р.); Слов`янський державний педагогічний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Дефектологія» та здобула кваліфікацію логопеда шкільних та дошкільних закладів (2003 р.).

Коло наукових інтересів

У 2017 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування професійно-етичної компетентності майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів у процесі фахової підготовки» в Класичному приватному університеті за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Автор понад 30 наукових праць з проблем спеціальної психології, спеціальної педагогіки, підготовки педагогів та майбутніх педагогів до роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби тощо.

Дійсний член громадського об`єднання «Українська асоціація корекційних педагогів» з 2018 р. 

Підвищення кваліфікації

Запорізький національний університет, свідоцтво про підвищення кваліфікації СС02125243/0778-20 за програмою «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору», 90 годин, 3 кредити (2020 р.)

КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР, сертифікат 22133718-0784/2020 підвищення кваліфікації (у ролі спікера) «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами», 6 годин (2020р.).

Міжнародне онлайн-стажування від SCLAD, сертифікат 02022 за програмою «Університет 4.0. Цифрова трансформація», 72 години (2021 р.)

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, свідоцтво про підвищення кваліфікації №ПК02070714/001738-21 за програмою «Сучасні тенденції підготовки фахівців зі спеціальної освіти та психології до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі», 180 годин, 6 кредитів (2021 р.)

Анісімова Людмила Василівна

Старший викладач кафедри 

Завідувач навчального відділу 


Основні наукові публікації: 


ORCID ID

Репозитарій

e-mail: lyusenok.80@gmail.com        

Дисципліни, які викладає: «Інклюзивна педагогіка», «Основи інклюзивної педагогіки», «Методичний супровід інклюзивної освіти», «Супровід і інклюзивному середовищі родин дітей з особливими потребами», «Практика педагогічна».

Освіта

Мелітопольський державний педагогічний університет, 2003 рік, практична психологія, практичний психолог у закладах освіти та соціальний педагог (психолого-педагогічне консультування в реабілітаційних центрах);

Класичний приватний університет, 2014 рік, педагогіка вищої школи, викладач університетів та вищих навчальних закладів.

Коло наукових інтересів

Спеціальна та інклюзивна педагогіка.

Автор наукових праць з проблем інклюзивної педагогіки.

Дійсний член ГО «Українська асоціація корекційних педагогів».

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет, свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПВ 094202 за програмою «Педагогіка вищої школи», 17.10.2018.

Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2003 рік); Почесною грамотою Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2010 рік); Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2011 рік); Подякою Запорізької обласної державної адміністрації (2014 рік); Почесною грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2015 рік); Почесною грамотою Запорізької обласної ради (2016 рік); медаллю «За заслуги перед Запорізьким краєм» (2020 рік).

Клочкова Юлія Володимирівна

Старший викладач кафедри 

Науковий ступінь, вчене звання

доктор філософії з галузі знань «01 Освіта/Педагогіка» за спеціальністю 016 Спеціальна освіта


Основні наукові публікації: 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: yuliya.tv@gmail.com        

Дисципліни, що викладає: «Логопедія», «Логопедичний масаж», «Теорія і практика логодидактики», «Спецметодика математики», «Спеціальна педагогіка», «Теорія і методика виховання дітей з порушеннями мовлення». 

Освіта

Закінчила:

- Національний університет імені М.П. Драгоманова за спеціальністю «Корекційна освіта» та здобула кваліфікацію магістр корекційної освіти; вчитель-логопед, вчитель початкових класів та практичний (спеціальний) психолог освітніх закладів для осіб із тяжкими порушеннями мовлення та закладів із інклюзивною формою навчання. (2017 р.);

- аспірантка Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України (з 2019р.).

Коло наукових інтересів

Автор понад 20 наукових праць з проблем спеціальної освіти, інклюзивної педагогіки, логопедії тощо

Підвищення кваліфікації

ТО “Київський інститут раціонально-інтуїтивної психотерапії “Я” навчання за програмою ”Нейропсихологічна  діагностика та корекція в дитячому віці”, програма затверджена на засіданні кафедри психології розвитку Київського національного університету імені Тараса Шевченка, сертифікат № 0176, 100 годин (2018 р.) 

ТО “Київський інститут раціонально-інтуїтивної психотерапії “Я” навчання за програмою тренінгу ”Основи групової психокорекції тілесно-орієнтований підхід”, сертифікат № 0755, (13-14 травня 2019 р.)

КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, посвідка про підвищення кваліфікації СПК № 213614614621-19  за програмою «Практичні психологи», 90 годин (2019 р.)

ТОВ «Академія цифрового розвитку», курс «Ефективні рішення GOOGLE FOR EDUCATION  для хмарної взаємодії», сертифікат № БС-00489, 15 годин (2020 р.)

КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР сертифікат про підвищення кваліфікації (у ролі спікера) під час роботи дистанційного науково-практичного семінару «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами» № 22133718-0814/2020, 6 годин (2020 р.)

International Historical Biographical Institute|, Міжнародна програма підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу», присвоєно кваліфікацію «Міжнародний керівник категорії Б в галузі освіти та науки, згідно класифікації ЮНЕСКО», «Міжнародний Вчитель/Викладач», 180 годин (з них 15 годин інклюзивної освіти), міжнародний сертифікат № 2132/12 жовтня 2021 року.

У 2016 р. нагороджена грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти Запорізької області, у 2017 р. нагороджена грамотою Запорізької облдержадміністрації за багаторічну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління за підсумками 2016-2017 навчального року. 

Кіріллова Анна Олександрівна

Викладач кафедри 


Основні наукові публікації: 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: annaoleksandrivna22@gmail.com          

Дисципліни, що викладає:  «Логопедія», «Нейропсихологія», «Психолінгвістика», «Нейропсихолінгвістика», «Онтогенез та дизонтогенез мовленнєвої діяльност», «Олігофренопедагогіка», «Спецметодика природознавства та ознайомлення дітей з природою», «Сенсорне виховання дітей з порушеннями психофізичного розвитку», «Психолого-педагогічна діагностика та відбір в спецзаклади»

Освіта

– КВНЗ «Запорізький педагогічний коледж» ЗОР за спеціальністю «Початкова освіта» та здобула професійну кваліфікацію вчителя з початкової освіти, вчителя іноземної мови початкової школи (2017)

– КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР за спеціальністю «Спеціальна освіта», освітня програма «Логопедія», додаткова спеціалізація «Спеціальна психологія» та здобула професійну кваліфікацію «Бакалавр спеціальної освіти. Учитель-дефектолог. вихователь спеціальних та інклюзивних груп закладів освіти. Асистент вчителя-реабілітолога» (2020)

– КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР за спеціальністю «Спеціальна освіта», спеціалізація «016.01 Логопедія» та здобула професійну кваліфікацію «Магістр зі спеціальної освіти. Викладач закладів вищої освіти зі спеціальності, вчитель-логопед, психолог» (2022)

Коло наукових інтересів

Автор близько 20 наукових праць з проблем спеціальної освіти, інклюзивної педагогіки, логопедії тощо.

Дійсний член Всеукраїнської асоціації батьків і фахівців спеціальної освіти та інклюзивного навчання.

Підвищення кваліфікації

Семінар-практикум «Логопедичний масаж: теорія та практика. Фасціальне кінезіотейпування в роботі логопеда» в обсязі 30 академічних годин, сертифікат №AL0112 (23–25.07.2021)

Онлайн-семінар «Корекція ехолалій у дітей з ООП» в обсязі 2 години, сертифікат КЕ222076 (15.06.2022)

Вебінар «Альтернативна і додаткова комунікація. Асистивна технологія для взаємодії з учнями в спеціальній освіті та інклюзивному навчанні» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 0618/38 (18.06.2022)

Вебінар «Інтелектуальні порушення. Прийоми підвищення ефективності навчально-виховної та корекційної роботи» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 0623/81 (23.06.2022)

Вебінар «Слухова мовленнєва агнозія» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 0322/53 (03.07.2022)

Семінар «Заїкання, діагностика та корекція методами кінезіотейпування та логопедичного масажу» в обсязі 4 академічних години, UK 559  (17.07.2022)

Вебінар «Мотивація учасників корекційної роботи: принципи прикладного поведінкового аналізу в житті і на заняттях у батьків, фахівців та учнів» в обсязі 5 академічних годин, сертифікат 0830/45 (30.07.2022)

Курс «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти» Базовий рівень в обсязі 30 академічних годин, сертифікат №GDTfE-01-10083 (25.07–07.08.2022)

 Курс «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти» Cthtlysq рівень в обсязі 15 академічних годин, сертифікат №GDTfE-01-C-11561 (08.08–14.08.2022)

Семінар «Ехолалії та методи подолання» в обсязі 4 академічні години, сертифікат UK 806 (28.08.2022)

Вебінар «Корекційна робота по подоланню дискалькулії» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 1022/42 (10.09.2022)

Онлайн курс «Академічна доброчесність» в обсязі 4 години (11.09.2022)