Сьогодні, 14.04.2023 року під час роботи секції "Спеціальна освіта: проблеми, перспективи, інновації"відбулася жвава дискусія щодо наукових напрацювань виступаючих. Всі учасники виголошували цікаві доповіді й вели змістовні дискусії. 

Науковим дискусіям не завадила навіть повітряна тривога: після відбою повернулися до роботи!

Хочемо висловити слова захоплення й подяки за цікаві дослідження й спілкування.

Дякуємо всім, хто долучився. До нових зустрічей!

27 березня 2023 року у межах Дня відкритих дверей відбулась зустріч студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта педагогічного фахового коледжу Хортицької національної академії з викладачами кафедри спеціальної освіти та психології.

Галина Горшкова, доктор філософії, старший викладач кафедри, презентувала спеціальність 016 Спеціальна освіта: зазначила умови вступу, розповіла про навчальні, наукові, спортивні та розважальні заходи, в яких студенти беруть участь як в офлайн, так і в онлайн форматі; детально розкрила можливості майбутнього працевлаштування за спеціальностями та надала корисні посилання з сайту академії.

Тетяна Кетлер-Митницька,  кандидат психологічних наук, доцент кафедри, ознайомила присутніх з умовами вступу на спеціальність 053 Психологія, освітня програма «Практична психологія», на базі диплома молодшого бакалавра, а саме зазначила: необхідні сертифікати, термін навчання, терміни вступу, приклади фахові дисципліни, зміст видів практик, основні професійні компетенції випускників та перспективи працевлаштування.

Науково-педагогічні працівники кафедри щиро вдячні керівництву педагогічного фахового коледжу за надану можливість бесіди з абітурієнтами та сподіваються на плідну співпрацю у майбутньому.

23 березня 2023 року у межах Дня відкритих дверей відбулась зустріч майбутніх здобувачів освіти з викладачами кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії.

Під час презентації 016 Спеціальна освіта ст. викладач кафедри Горшкова Г.В. розповіла про умови вступу на навчання за освітніми програмами «Логопедія»  для студентів бакалаврату та «Логопедія» і «Психокорекційна педагогіка та психологія»  для  студентів магістратури; висвітлила аспекти студентського життя (навчання, наукова діяльність, спортивні та розважальні заходи, відпочинок) в офлайн та онлайн форматі; розкрила можливості майбутнього працевлаштування за спеціальностями та надала корисні посилання з сайту академії.

Доценти кафедри Галієва О.М. та Кудінова М.С. розповіли про особливості вступної кампанії за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія, провели віртуальне знайомство з майбутніми викладачами, надали інформацію щодо компонентів освітньо-професійної програми, навчальних дисциплін, практичної підготовки, результатів навчання. 

В ході дискусії майбутні абітурієнти цікавилися умовами вступу, можливістю навчатися дистанційно, вартістю контракту, умовами проживання в гуртожитку та іншими питаннями. 

По завершенню організатори висловили надію, що День відкритих дверей допоможе учасникам переконатися: їх професійне майбутнє починається саме в нашому виші, і вони невдовзі стануть студентами Хортицької національної академії.

7 березня 2023 року Тетяна Кетлер-Митницька та Людмила Анісімова провели захист діагностичної практики студентів 2 курсу спеціальності 053 Психологія. Захист відвідала завідуюча кафедрою спеціальної освіти та психології Анастасія Турубарова. У формі змістовних та яскравих комп’ютерних презентацій студенти унаочнили матеріали діагностичної практики. Вони звітували про організацію та результати індивідуальної та групової діагностик, проведених ними онлайн на спеціалізованих платформах. Не зважаючи на умови війни та онлайн навчання у більшості баз практики, здобувачі вищої освіти знайшли можливість отримати діагностичні дані завдяки використання застосунків Google forms, Online test pad та Zoom. Для виконання запиту клієнтів та отримання достовірної інформації майбутні психологи використали валідні та надійні діагностичні інструменти: опитувальники, шкали, проективні методики. Студенти розробили анкети та протоколи спостережень, взяли активну участь у заходах, організованих досвідченими психологами на базах практик. Програму діагностичної практики було успішно виконано. Пишаємося нашими ініціативними, відповідальними та креативними студентами!

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ОНЛАЙН У ХОРТИЦЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ

Хортицька національна академія запрошує на День відкритих дверей онлайн!

📅 КОЛИ? 23 березня 2023 року

🕒О КОТРІЙ? о 15:00

💻 ДЕ? Пряма трансляція у Youtube https://youtu.be/cejV0KNWaDs

Про що ми будемо говорити?

- Познайомимось з академією та нашими спеціальностями;

- Покажемо наші можливості;

- Розкажемо про основні траєкторії вступу у 2023 році;

- Побачимо яке студентське життя в академії.

Всі питання ви зможете написати в чаті під час прямої трансляції.

А потім з 16:00 запрошуємо на онлайн зустрічі за спеціальностями з представниками кафедр, а саме:

ФАКУЛЬТЕТ РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

🕒 о 16:00

013 Початкова освіта: https://us04web.zoom.us/j/71261939239...

🕒 о 16:30

016 Спеціальна освіта: https://us05web.zoom.us/j/82980434770...

053 Психологія: https://us05web.zoom.us/j/82980434770...

🕒 о 17:00

231 Соціальна робота: https://us04web.zoom.us/j/75723697996...

🕒 о 17:30

017 Фізична культура і спорт: https://us02web.zoom.us/j/2137376063...

227 Терапія та реабілітація: https://us02web.zoom.us/j/2137376063...

15 грудня відбулось засідання наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології. Вебінар "Академічна доброчесність у науковій діяльності. Санкції за порушення принципів академічної доброчесності" провела Горшкова Г. В., старший викладач кафедри, доктор філософії.  Під час вебінару зі студентами: уточнили сутність поняття "академічна доброчесність", обговорили  важливі питання, що стосуються принципів, правил академічної доброчесності та видів відповідальності щодо її порушення

28 листопада відбулася бінарна лекція професора Майкла Добсона, директора шекспірівського інституту (Стретфорд-на-Ейвоні, Велика Британія) і акторки, режисерки Келлі Хантер, художньої керівниці лондонського театру «Flute» (Велика Британія) на тему: ««Перікл» і Україна: діалог», яку організували кафедра спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії і Український міжвузівський шекспірівський центр ЗНУ.

Ця зустріч стала продовженням низки стримів майстер-класів К. Хантер, які проводилися в рамках проєкту «Перікл для України», що реалізувався на засадах інтелектуального волонтерства театром «Flute» (Лондон). і набула високо резонансу в широких колах науковців, представників культури і мистецтва, педагогів, психологів, студенів України.

Лектори з Великої Британії розповіли про потужний креативний та арт-терапевтичний потенціал Шекспірової п’єси «Перікл» та її здатність підтримувати і розвивати резильєнтність українського соціуму в умовах геноцидної війни, яку веде рф. 

По закінченні бінарної лекції слухачі мали можливість поспілкуватися з М. Добсоном і К. Хантер, задати питання та висловити слова вдячності. Зокрема, Надія Петренко: «Щиро дякую за лекцію, яка розбурхує фантазію, надихає, відкриває нові вирішення п’єс Шекспіра!». Лейла Джабієва: «Щиро вдячна усім організаторам цього надзвичайно цікавого спілкування. Велика подяка Майклу Добсону та Келлі Хантер за бажання ділитися знаннями». І, незважаючи на сучасні складні умови, у наших педагогів, науковців, митців не згасає прагнення до нового знання: «Дякую. Нажаль не змогла все почути... проблеми зі світлом і інтернетом. Маємо надію, що зможемо зустрітися після війни наживо, як на лекціях, так і на майстер-класах» (Ірина Глобенко).

8 лютого 2022 року викладачі кафедри спеціальної освіти та психології взяли активну участь в проведенні Дня відкритих дверей Хортицької національної академії. К.пс.н. Ольга Галієва, к.пс.н. Тетяна Кетлер Митницька, доценти кафедри, Юлія Клочкова, старший викладач кафедри, провели онлайн зустрічі з абітурієнтами спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта. Абітурієнтів ознайомили з умовами вступу, окреслили знання та компетенції випускників, зазначили перспективи працевлаштування. Було акцентовано переваги навчання в Хортицькій національній академії, а отже, абітурієнти отримали змістовні та мотивуючі повідомлення. Викладачі кафедри чекатимуть нових зустрічей з талановитою молоддю, зацікавленою в отриманні якісної освіти!

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ОНЛАЙН У ХОРТИЦЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ

Хортицька національна академія запрошує на День відкритих дверей!

📅 КОЛИ?          8 грудня 2022 року

🕒О КОТРІЙ?     15:00

💻 ДЕ?               Пряма трансляція у Facebook та Youtube

Про що ми будемо говорити?

- Познайомимось із академією;

- Покажемо наші можливості;

- Побачимо один день із життя студента;

Всі питання ви зможете написати в чаті під час прямої трансляції.

А потім о 16:00 запрошуємо на онлайн зустрічі за спеціальностями з представниками кафедр, а саме:

016 Спеціальна освіта та 053 Психологія

2 грудня 2022 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології. К.пс.н., доцент кафедри Т. Кетлер-Митницька ознайомила здобувачів вищої освіти із засобами он-лайн діагностики, корисними для здійснення курсових та бакалаврських досліджень, а також проходження діагностичної практики в умовах дистанційної освіти. Впродовж зустрічі студенти отримали перший досвід налаштування питань он-лайн тесту, різних шкал та оцінювання рівнів прояву характеристик за цими шкалами. Бажаємо здобувачам освіти в науковій та навчальній діяльності!

24 листопада 2022 року доцентом кафедри спеціальної освіти та психології, Галієвою Ольгою Михайлівною, було проведено захід «Особливості складання бібліографії. Оформлення списку літературних джерел». Вебінар був спрямований на надання студентам випускових груп інформації щодо особливостей складання списків літературних джерел; оформлення бібліографічних посилань згідно ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». 

Захід є складовою циклу занять «Навички науково-дослідної діяльності», який розроблено членами наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології «Психологія та педагогіка життєтворчості».

21 листопада 2022 року Галієва Ольга Михайлівна, доцент кафедри спеціальної освіти та психології, взяла участь у лекції «Діти та кризові ситуації: принципи психологічної допомоги», яка була організована Національною психологічною асоціацією. Лекцію читали Сем Д. Бернар, доктор філософії, засновник та президент Bernard & Associates, засновник та президент ради директорів PAR Foundation (Сполучені Штати Америки); Ед Хетчер, ліцензований професійний консультант (Сполучені Штати Америки); Сенді Сміт, вчитель спеціальної освіти (Сполучені Штати Америки). Під час лекції були розглянуті питання особливостей розвитку дитини у різні вікові періоди; впливу сім’ї на дітей; особливостей прояву стресу у дітей; застосування принципів психологічної допомоги дітям різного віку під час кризової ситуації.

Кафедра спеціальної освіти та психології вітає з Міжнародним днем логопеда!

Щиро бажаємо професійних успіхів, міцного здоров'я, благополуччя та удачі, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній діяльності, миру у вашому домі та добра!

Бажаємо подальшого розвитку і процвітання. успіхів у вашій творчій праці, реалізації грандіозних планів і проєктів!

Вітаємо з Міжнародним днем логопеда!  Бажаємо Вам душевної рівноваги, вдячної праці і належної оцінки Вашої роботи!

Нехай звуки в мовленні з'являються легко і швидко! Натхнення у роботі, нових ідей, щасливих клієнтів!

Студенти СО-2.1

1 листопада 2022 року доцент кафедри спеціальної освіти та психології, кандидат психологічних наук Кудінова М.С. провела вебінар «Джерела та види наукової інформації» для здобувачів освіти спеціальностей Психологія та Спеціальна освіта факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи.

На вебінарі студенти мали можливість більш детально розглянути проблему підбору джерел та визначення видів наукової інформації в контексті професійної діяльності; обговорити поняття «інформація», «науково-технічна інформація»; ознайомитись з основними джерелами та видами наукової інформації. Учасники мали змогу не лише ознайомитись з теоретичною інформацією, але й попрактикувати пошук необхідних їм джерел у Реєстрі наукових видань України, відвідати репозитарії спеціалізованих вчених рад відповідних спеціальностей тощо.

Для здобувачів освіти участь у вебінарі стала відмінною нагодою більш близько познайомитись зі специфікою наукової роботи та отримати досвід, який неодмінно знадобиться при написанні курсових, бакалаврських та магістерських робіт.

Доцент кафедри спеціальної освіти та психології, Галієва Ольга Михайлівна, взяла участь у лекції «Кризи та катастрофи: особливості реакції на кризові події», яка проходила 26 жовтня 2022 року. Провів лекцію Сем Д. Бернар, доктор філософії, засновник та президент Bernard & Associates, засновник та президент ради директорів PAR Foundation (Сполучені Штати Америки). Під час лекції учасники ознайомились із особливостями реагування особистості на критичні події; етапи переживання людиною кризової події.

Дякуємо Національній психологічній асоціації за якісну організацію заходу.

Шановні здобувачі освіти! 

🟠 Запрошуємо 1 листопада о 15-00 відвідати вебінар "Види та джерела наукової інформації". 

🟠 Спікер: Кудінова Маргарита Сергіївна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти та психології.

11-14 жовтня працівники кафедри спеціальної освіти та психології взяли участь у майстер-класах відомої англійської акторки, режисера, організатора і керівника театру «Флейта» КЕЛЛІ ХАНТЕР. 

Для українського суспільства в багатьох аспектах ця подія є знаковою. Унікальність заходу, насамперед, полягає в тому, що Келлі Хантер вперше в історії нашої країни представляла для широкого українського загалу, свою методику «Метод серцебиття Хантер», яка призначена для роботи з дітьми з розладами аутистичного спектра. Ця методика досить відома в країнах західної Європи і Америки, її ефективність доведена даними наукових досліджень та численними позитивними результатами терапевтичної практики, до того ж вона є універсальною і може використовуватися в корекційно-терапевтичній роботі з дітьми, які постраждали в наслідок воєнних дій російської федерації.

Майстер-класи «ТЕАТРАЛЬНО-ТЕРАПЕВТИЧНА МЕТОДИКА КЕЛЛІ ХАНТЕР» проводилися в рамках проєкту «Перікл для України», який реалізовувався в Софії на засадах інтелектуального волонтерства лондонським театром «Flute».

Протягом жовтня 2022 р. Анісімова Людмила Василівна, старший викладач кафедри спеціальної освіти та психології, взяла участь у курсі підвищення кваліфікації "Дієва інклюзія", який розроблений та впроваджений Міжнародним інститутом інклюзії, ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, ГО "Асоціація сприяння розвитку безперервної освіти громадян", ВГО "Українська аосціація корекційних педагогів". Впродовж курсу Людмила Василівна успішно опанувала чотири модулі: "Створення умов і організація інклюзивного навчання"; "Особливі освітні потреби"; "Безбар'єрність, розумні пристосування та якісний супровід"; "Педагогічні технології інклюзивного навчання". У результаті набула нові та вдосконалила раніше набуті компетентності: інтегрування сучасних знань і міжнародного досвіду в процесі інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами; навчання впродовж життя; громадська та соціальна; інформаційно-комунікаційна; загальнокультурна, інноваційна.

Кафедра спеціальної освіти та психології  вітає всіх із професійним святом – Днем працівників освіти, яке об'єднує всіх тих, хто відкриває  двері у квітучий сад знань, науки, мудрості.

Саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають студентам обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.

Від щирого серця бажаємо вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні.

Щастя, добра, благополуччя і миру вам і вашим родинам!

У рамках IІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених "Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції  України у міжнародний науково-інноваційний простір" пройшла робота секції "Спеціальна освіта: проблеми, перспективи, інновації". 

Обрана тема послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. Були порушені питання розвитку спеціальної освіти,особливості  впровадження сучасних технологій у навчанні та вихованні дітей з особливими потребами, окреслені перспективи подальших наукових досліджень.

Свої наукові доробки представили студенти старших курсів бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти.

Робота секційного засідання пройшла в атмосфері доброзичливості, взаєморозуміння та інтелектуальної творчості.

Рада молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди ХНПУ Сковороди  інформує про продовження конкурсу есе «Моя академічна доброчесність» серед здобувачів освіти всіх рівнів університету. 

Крім цього, цьогоріч ми запрошуємо до участі в конкурсі здобувачів освіти інших ЗВО України! 

Ми непереможно віримо в те, що педагогічна освіта має змінювати і змінюватися, і активно над цим працюємо! Ми впевнені, що молодим ученим під силу змінити хід історії, сформувати нову генерацію освітян, сміливих, відповідальних, небайдужих! 

Ми пишаємося нашими здобувачами освіти та випускниками, які на різних фронтах бережуть сьогодні цінності культури, відданості, патріотизму, і готові ще активніше працювати зокрема і в сфері науки!  

До конкурсного журі входять голова РМУ при МОН України О.П. Ващук Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України , голова РМУ університету О.І.Башкір, члени РМУ Я.А. Скидан, Т.В. Іващенко, І.А. Проскурін, Д.О. Прочкарук,  директор Наукової бібліотеки О.Г. Коробкіна та доцент кафедри цивільно-правових дисциплін і трудового права імені проф. О.І. Процевського Д.О. Новіков. 

Оргкомітет просить надсилати конкурсні есе на адресу esseantiplagiat@gmail.com до 10 травня. 

Детальну інформацію про конкурс та умови його проведення можна знайти під QR-кодом.

Оголошення переможців конкурсу есе заплановано на 17 травня о 13.00

Подробиці ТУТ

11 лютого жінки-науковці відзначають своє професійне свято - Всесвітній день жінки та дівчини в науці. Наше місто має потужний потенціал в різних галузях науки, значний відсоток з якого складають жінки. Про важливість поєднання науки і практики, чинники, які допомогають в реалізаціі наукових інтересів розповіла професор кафедри спеціальноі освіти та психології Хортицькоі національної академії доктор педагогічних наук Маргарита Дергач


“6 кроків до доброчесності: від теорії до практики” – це безкоштовний навчальний курс, який допоможе вам створити прозоре та комфортне для роботи й навчання середовище у вашому закладі освіти

Ви дізнаєтеся всю необхідно для вашої роботи інформацію про:

▫️ доброчесність (академічну й не тільки); 

▫️корупцію, її види та прояви у сфері освіти; 

▫️обов’язки викладачів, права та дієві способи їх захистити. 

Для чого ми розробили цей курс? Усе просто: ми дуже сильно віримо в освіту та спільноту прогресивних викладачів, які не припиняють вчитися та дізнаватися нове, щоб робити українську освіту кращою кожного дня.


📌 Який формат курсу?

Електронний підручник, до якого ввійшли 6 тем. Кожна тема містить відеоурок, інтерактивні завдання та додаткові матеріали для поглиблення отриманих знань. 

📌 Коли можна проходити навчання?

У будь-який зручний для вас час. Після реєстрації, ви отримаєте доступ до електронного підручника. Переглядати відеоуроки та виконувати завдання до них ви можете будь-коли та в будь-якому місці, де є доступ до інтернету. 

📌 Як отримати сертифікат?

Наприкінці курсу учасникам буде запропоновано пройти невелике тестування, після складання якого кожен зможе отримати сертифікат про проходження навчання. 

Посилання на реєстрацію

Лист Національного агентства з питань запобігання корупції №120-03/5409-22 від 03.02.2022

18 січня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри спеціальної освіти та психології продовжили профорієнтаційну роботу зі студентами Педагогічного фахового коледжу. Завідувачка кафедри кандидат психологічних наук, доцент Анастасія Турубарова ознайомила присутніх з перспективами отримання освіти в академії за спеціальностями 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта. К. психол. н. Тетяна Кетлер-Митницька запропонувала майбутнім абітурієнтам інформацію щодо вступу на спеціальність «Психологія» та розповіла про переваги такого вибору для особистісного та кар’єрного зростання. К. пед. н., доцент Ірина Жадленко повідомила про важливість навчання за спеціальністю «Спеціальна освіта» та затребуваність фахівців цього профілю у сучасних умовах. Студентка 4 курсу спеціальності 016  Анна Стеблюк творчо продемонструвала високий рівень володіння жестовою мовою при виконанні запальних пісень. Студенти поставили багато запитань щодо вступу на спеціальність та особливостей навчання. Сподіваємося побачити всіх наших гостей в якості студентів академії!

Міжнародне стажування у Вищій Школі Агробізнесу в Ломжі (Польща) «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» у 2022р.

Подати заявку

Вітаємо Горшкову Галину Володимирівну 

старшого викладача кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії


з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань «01 Освіта/Педагогіка» за спеціальністю «015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)» на тему «Формування готовності майбутніх вчителів-логопедів до застосування адаптованих фізичних вправ в професійній діяльності» у Спеціалізованій вченій раді ДФ 17.051.042 Запорізького національного університету


1 грудня 2021 року (середа) о 15.00 студенти спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта запрошуються на он-лайн засідання наукового гуртка кафедри «Спеціальна освіта та психологія». Тема засідання гуртка – «Вимоги до оформлення кваліфікаційних робіт». На засіданні будуть обговорені вимоги нормоконтролю курсових та бакалаврських робіт, надані практичні поради щодо оформлення тексту. Чекаємо вас за посиланням:

Тема: Зал персональної конференції Tetyana Ketler-Mytnytska

https://us04web.zoom.us/j/5197041953?pwd=TFZGM0pJc1lpN0Jieko5ZGluMEFIdz09

Ідентификатор конференции: 519 704 1953

Код доступу: khnnra

15 грудня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри спеціальної освіти та психології взяли участь у профорієнтаційній роботі зі студентами Педагогічного фахового коледжу. Завідувачка кафедри кандидат психологічних наук, доцент Анастасія Турубарова ознайомила присутніх з перспективами отримання освіти в академії за спеціальностями 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта. К. психол. н. Тетяна Кетлер-Митницька запропонувала майбутнім абітурієнтам інформацію щодо вступу на спеціальність «Психологія» та розповіла про переваги такого вибору для особистісного та кар’єрного зростання. К. пед. н., доцент Ірина Жадленко повідомила про важливість навчання за спеціальністю «Спеціальна освіта» та затребуваність фахівців цього профілю у сучасних умовах. Викладачка Педагогічного фахового коледжу, випускниця академії Катерина Храпач творчо продемонструвала високий рівень володіння жестовою мовою при виконанні запальних пісень. Сподіваємося побачити всіх наших гостей в якості студентів академії!

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології та психології управління Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Лазаренко Вікторія Іванівна 09 грудня 2021 року провела практичне заняття з елементами тренінгу з дисципліни "Педагогічна психологія» для студентів другого курсу спеціальності 053 Психологія.

На занятті студенти ознайомились з поняттями «спілкування» і «комунікація», компонентами спілкування, (комунікативний, перцептивний, інтерактивний), характеристиками комунікації між людьми, комунікативними бар’єрами, вербальними та невербальними засобами комунікації тощо.

Окрім теоретичного блоку студенти виконували практичні вправи «Словниковий запас», «Прислів’я», «Артикуляція», опановували ефективні техніки говоріння, переглядали цікаві відеофрагметни.

Загалом, час плинув непомітно, зустріч виявилась жвавою, студенти активно включились до роботи, продемонструвавши зацікавленість, активність та ерудованість. 

8.12.2021 року було проведено засідання наукового гуртка на тему «Особливості здійснення процедури захисту наукових робіт». Студентів ознайомлено з порядком і процедурою попереднього захисту наукової роботи, а саме: 

* доповідь студента про зміст роботи з презентацією; 

* запитання до автора наукової роботи і відповіді на них;

* захист однієї наукової роботи не повинен перевищувати регламенту;

* під час захисту наукової роботи студент(ка) зобов’язаний(а) дати вичерпні відповіді на всі зауваження, а також на запитання які були задані під час захисту.

Також наводилися зразки документів які необхідні під час захисту наукової роботи.

Панельна дискусія «Інклюзивна бібліотека – стратегія, ресурси, можливості»


У Центральній бібліотеці м. Запоріжжя 10.12.2021 року відбулась Панельна дискусія «Інклюзивна бібліотека – стратегія, ресурси, можливості», у якій взяли участь представники громадських організацій, закладів освіти та ін. Під час заходу обговорили основні напрямки діяльності з формування особливого безбар’єрного простору на базі нової публічної інклюзивної бібліотеки, яка незабаром відчинить свої двері за адресою: вул. Незалежної України, 68а.


У дискусії серед партнерів та учасників виступили завідувач кафедри спеціальної освіти та психології Хортицької національної академії  Турубарова А.В. та професор кафедри Дергач М.А.


Директор Комунальної установи «Міська публічна бібліотечна система м. Запоріжжя» Ірина Лень обговорила зі спеціалістами важливі критерії роботи Інклюзивної бібліотеки. Завдяки спікерам та гостям заходу, які є фаховими та досвідченими спеціалістами з освітньої та соціальної інклюзії, виробили план максимально ефективної діяльності нової бібліотеки зі залученням всього потенціалу оновленого простору та з врахуванням потреб користувачів. Щоб у майбутньому робота нової бібліотеки якнайкраще  забезпечила соціальну взаємодію людей з обмеженнями у життєдіяльності, розвиток дітей зі особливими освітніми потребами, їхню подальшу самореалізацію, всебічний розвиток та соціалізацію в суспільстві.


Щиро дякуємо за надану можливість взяти участь у заході організатору та модератору заходу – директору Ірині Лень.


Сподіваємося на подальшу  плідну співпрацю!

Науково-педагогічні працівники кафедри пройшли міжнародне стажування в Республіці Польща

З 25 жовтня по 3 грудня 2021 року викладачі кафедри спеціальної освіти та психології, к. психол. наук Кудінова Маргарита Сергіївна, к. психол. наук Галієва Ольга Михайлівна підвищили кваліфікацію за програмою міжнародного стажування «Формування компетентності та розвиток професійно-педагогічної майстерності викладача закладу фахової передвищої та вищої освіти» у Вищій Школі Агробізнесу в Ломжі (Wyższa Skoła Agrobiznesu w Łomzy, Polska). Програма стажування включала 6 модулів (180 годин, 6 кредитів ECTS). За результатами успішного проходження програми стажування учасники отримали відповідні сертифікати.

Впродовж стажування учасники ознайомились з особливостями організації освітнього процесу в сучасному закладі фахової передвищої та вищої освіти, вимогами до компетентності викладача та умовами розвитку його професійної майстерності, сучасними інноваційними педагогічними й інформаційними технологіями та особливостями їх застосування в освітньому процесі (включаючи інклюзивну освіту). Розглянули науково-дослідницьку та пошукову роботу як невід’ємну складову сучасної підготовки фахівців, обговорили питання інтеграції сучасної вищої школи в європейський освітній простір, переваги академічної мобільності викладачів та студентів тощо.

Ключовою подією стажування стала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та методика професійного розвитку педагогічних працівників як складова безперервного навчання впродовж життя» у процесі якої були обговорені здобутки кожного учасника щодо підвищення кваліфікації за програмою міжнародного стажування.

Висловлюємо подяку Dr Івоні Боравській та PhD Зої Шарлович за ґрунтовні лекції, вебінари, дискусії, за постійну консультативну допомогу та сучасну, змістовну, цікаву програму стажування.

Раді повідомити, що між Вищою Школою Агробізнесу в Ломжі та Хортицькою національною академією укладено угоду про наукову, навчальну, інформаційну, обмінну і культурну співпрацю.

Доценти кафедри спеціальної освіти та психології, кандидати психологічних наук Тетяна Кетлер-Митницька та Маргарита Кудінова взяли участь у роботі першої міжнародної віртуалтьної конференції «Trends in Human, Economic, Social & Environmental Sustainability (THESES 2021)», яка відбулася 1-2 грудня 2021 р. на базі Поліського національного університету.


Під час відеоконференції обговорювались актуальні питання сталого розвитку суспільства. Зокрема, вплив пандемії COVID-19 на цілі сталого розвитку, питання міграції у світі після пандемії, питання сталого екологічного, економчного та соціального розвитку, виклики якісної освіти в умовах пандемії та багато інших.


Дякуємо організаторам за запрошення, за плідну дискусію та за сучасний англомовний формат проведення конференції.

Оголошено конкурс «Будуємо країну без бар’єрів разом!»


Метою проведення конкурсу Мінсоцполітики  на кращий соціальний проєкт / ініціативу «Будуємо країну без бар’єрів разом!» є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини. Щоб взяти участь у конкурсі потрібно заповнити відповідні форми та до 7 лютого 2022 року надсилати їх на адресу initiate_msp@ukr.net.


Детальніше

Студенти Хортицької національної академії та учні наукового ліцею закладу здобули п’ять призових місць на Регіональному фестивалі бізнес-ідей «Startup Fest – 2021»

22 грудня у виставковому центрі «Козак-Палац» відбувся Регіональний фестиваль бізнес-ідей «Startup Fest – 2021», активну участь у якому взяли студенти спеціальності Практична психологія. За підсумками презентації та захисту авторських проєктів інноваційний стартап-проєкт «MudriMandry» (автори: студенти спеціальності «Психологія» Чеснокова Емілія, Шевченко Дар’я, Штепенко Олена, студенти спеціальності «Туризм» Валерій Друзь, Марія Бродська; куратор: Кетлер-Митницька Тетяна) отримав ІІІ місце та спеціальний приз від коворкінгу «Edison Space» – право на безкоштовні FIX і Flex-резидентство в Edison Space coworking на 30 днів.

Хортицька національна академія уклала угоду з приватним комплексом безперервної освіти «ШКОЛА «ЕЙДОС» з метою прагнення до розширення співпраці та спільної діяльності в області науки та освіти. Співпраця запроваджується у наступних напрямах: академічна мобільність, спільні заходи та наукові дослідження, обмін і спільне написання освітніх програм, стажування студентів та ін.


Зокрема наші студенти спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта будуть мати змогу проходити на базі закладу всі види практичної підготовки.


Щиро дякуємо генеральному директору закладу Олені Гредінаровій за співпрацю!

Шановні друзі!

Запрошуємо доєднатися до онлайн-днів Хортицької національної академії з 15 по 27 листопада. Наші майстер-класи дозволять ближче познайомитися з кожною спеціальністю, поспілкуватися зі студентами та провідними фахівцями кожної кафедри. Участь безкоштовна!

Переглянути відео-матеріали та ближче познайомитись з Хортицькою національною академією можна тут: https://drive.google.com/.../1D...

16 листопада

15:00 - Майстер-клас "PsychoLIFE: тренінг управління стресом" від спеціальності 053 Психологія. Посилання на реєстрацію - https://docs.google.com/.../1FAIpQLScZsg4Em5sePm.../viewform

16:00 - Майстер-клас «Опанування

тривожними станами за допомогою малювання Зентанглів» від спеціальності 053 Психологія. Посилання на реєстрацію - https://docs.google.com/.../1VK71nSVFeKl9I9d0.../viewform...

Вітаємо фахівців з логопедії із Міжнародним днем логопеда! Бажаємо більше дзвінких та точних слів, чарівних звуків та приємних відгуків. Нехай життя буде насиченим, професія - затребуваною, а професійна діяльність такою, яка викликає тільки позитивні емоції. Бажаємо, щоб ваша професійна дорога була прямою та приємною. Успіхів вам, наші любі❤️🥳🔥🎊🎉

P.s. Із повагою академічна група СО4(1)

Група СО-4.2 вітає всіх з Днем логопеда!

До Міжнародного дня логопеда студенти спеціальності Спеціальна освіта підготували привітальний колаж, а саме український алфавіт жестовою мовою


Бажаємо вам бути успішними, яскравими, креативними та цікавими. Нехай ваші навички допомагають іншим, а праця приносить хороші результати, позитивні емоції та надихає на нові звершення!

В межах логопедичного тижня, студенти групи Соб-2 під керівництвом доцента кафедри Жадленко І. О. провели майстер-клас"Кінезіологічні вправи для дітей. Логоритміка." З цікавістю розповіли про роль кінезіологічних вправ у розвитку розумових здібностей дітей та провели їх під музику разом зі студентами, а закінчили свій майстер-клас Логоритмікою. 

17 листопада 2021 року Галієвою О. М., старшим викладачем кафедри спеціальної освіти та психології, було проведено вебінар для здобувачів вищої освіти третього та четвертого курсів спеціальності 053 Психологія «Особливості проведення процедури перевірки наукових робіт на унікальність». Вебінар було проведено згідно плану проведення циклу занять «Навички науково-дослідної роботи» наукового гуртка «Психологія та педагогіка життєтворчості» із метою надання інформації здобувачам вищої освіти щодо особливостей перевірки кваліфікаційних робіт на унікальність; роз’яснення щодо етапів підготовки роботи до перевірки на унікальність; особливостей програмного продукту Юнічек. По завершенні вебінару слухачі мали змогу задати уточнюючи питання щодо проблеми вебінару.

Сьогодні старший викладач кафедри спеціальної освіти та психології Клочкова Юлія Володимирівна провела майсте-клас для абітурієнтів "Використання кінезіологічних вправ у логопедії" у рамках заходів до Дня відкритих дверей Хортицької національної академії. 


Чекаємо вас на навчання! Академія готує кращих логопедів! Тільки у нас корисна теорія без "води", багато практики, сучасні методики!

03.11.2021 в рамках циклу занять «Навички науково-дослідної діяльності» для учасників наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології проводилася зустріч з доктором педагогічних наук, професором кафедри Дергач Маргаритою Альфрітівною. Обрана тема - «Особливості цитування у наукових дослідженнях» - досить важлива для організації та проведення наукової роботи, тож здобувачі вищої освіти четвертих курсів спеціальностей 016 Спеціальна освіта, 053 Психологія активно відгукнулися і плідно працювали. Родзинкою практичного заняття були завдання щодо аналізу зразків цитування, які були представлені в завершених наукових дослідження. Особливий інтерес у студентів викликали вправи на використання різних способів цитування сучасних науковців. Наприкінці зустрічі студенти висловили думку щодо важливості та корисності отриманих знань.

Для студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи було проведено онлайн-лекцію «Джерела та види наукової інформації»


27 жовтня 2021 р. доцент кафедри спеціальної освіти та психології, кандидат психологічних наук Кудінова М.С. провела онлайн-лекцію «Джерела та види наукової інформації» для студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи.

Під час лекції студенти мали можливість більш детально розглянути проблему підбору джерел та визначення видів наукової інформації в контексті професійної діяльності педагогічних працівників; обговорити поняття «інформація», «науково-технічна інформація», «наукова інформація»; ознайомитись з основними джерелами та видами наукової інформації. 

Для студентів участь у лекції стала відмінною нагодою більш близько познайомитись зі специфікою наукової роботи та отримати досвід, який неодмінно знадобиться при написанні курсових та бакалаврських робіт.

Вітаємо Позднякову Олену Леонтіївну 

першого проректора Хортицької національної академії, професора кафедри спеціальної освіти та психології!


з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.03 – корекційна педагогіка на тему «Теорія і практика функціонування виховної системи навчально-реабілітаційних закладів для дітей з особливими освітніми потребами» у Спеціалізованій вченій раді Д 26.053.23 Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова


Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р.

8 квітня 2021 року відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  із галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р. за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти», в якому прийняла участь студентка магістратури спеціальності 061 Спеціальна освіта Хортицької національної академії Кіріллова Анна Олександрівна; науковий керівник – к.психол.н., доцент Антоненко Ірина Юріївна.


Комісія відмітила високий рівень підготовки та практичну значущість наукової роботи. Вітаємо учасницю та наукового керівника з гідним захистом наукової роботи! Бажаємо подальших наукових досягнень!

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за спеціальностями)

6 квітня 2021 року відбувся ІІ етап конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 "Спеціальна освіта (за спеціальностями)" який проходив у Миколаївському національному університеті імені В.О. Сухомлинського.


З 22 закладів вищої освіти України (40 учасників), у фінал пройшли 10 вузів (10 учасників), які захищали свої наукові роботи (через платформу ZOOM).

Вітаємо Свергун Оксану Олександрівну студентку 2 курсу магістратури Хортицької національної академії та її наукового керівника Жадленко Ірину Олександрівну з почесним ІІІ місцем та отриманням призу глядацьких симпатій.


Вітаємо з перемогою! Бажаємо і в майбутньому успіхів, везіння та реалізації наукових завдань!

Науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами»

Науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами» 04 грудня 2020 року кафедрою спеціальної педагогіки та спеціальної психології було проведено науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.


Відкрила захід модератор семінару Турубарова Анастасія Володимирівна, к.психол.н., завідувачка кафедри. Серед запрошених спікерів семінару з доповіддю виступила Бриль Марина Миколаївна, к.психол.н., директорка Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України, заслужений працівник культури України. Від кафедри спікерами були: Дергач Маргарита Альфрітівна, д. пед. наук, професорка кафедри; Китманова Ірина Вікторівна, викладач кафедри, сурдопедагог вищої категорії; Жадленко Ірина Олександрівна, к.пед.н., доцент кафедри, логопед вищої категорії; Моренко Ольга Миколаївна, к.пед.н., старший викладач кафедри, практичний психолог.


Проблематика семінару містила аналіз сучасних тенденцій розбудови інклюзивного простору у сфері культури і мистецтва; питання соціалізації дітей з особливими освітніми потребами засобами мистецтва, а також в умовах інформаційного суспільства; практичні поради щодо роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

Дякуємо адміністрації академії за допомогу в організації науково-практичного семінару, а також спікерам і учасникам за активну та творчу роботу!

Вебінар "Процедура підготовки роботи до перевірки на унікальність"

Запрошуємо взяти участь у вебінарі "Процедура підготовки роботи до перевірки на унікальність", який відбудеться 25 листопада о 15:05. Вебінар відбудеться у програмі ZOOM: ідентифікатор: 908 674 5733 та код доступу 9086745733 


2 етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за нозологіями)


Щиро вітаємо наших студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта та їх наукових керівників із успішною участю у 2 етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за нозологіями)!

Грамотами за оригінальність методики наукового дослідження нагороджені Кіріллова Анна (керівник: доцент Антоненко І.Ю.) та Гунько Ольга (керівник: доцент Жадленко І.О.).  Диплом 3 ступеня отримала Юшанова Оксана (керівник: доцент Жадленко І.О.)

Пишаємося науковими досягненнями та бажаємо подальшого творчого натхнення!!!

Захід “Презентація книги «Арт-бук Харків’янина»” у межах проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»


14 травня 2021 року під час другого дня ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»  відбувся захід “Презентація книги «Арт-бук Харків’янина»”. Спікеркою, Фоменко Кариною Ігорівною, доктором психологічних наук, доцентом, доцентом кафедри психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди було розкрито питання психології міста, психології міста Харків.

Майстер-клас «Гармонізація внутрішнього простору людини за допомогою техніки «Зентангли» у межах проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір»


14 травня 2021 року відбувся майстер-клас «Гармонізація внутрішнього простору людини за допомогою техніки «Зентангли» під керівництвом доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Дергач Маргарити Альфрітівни. Техніка «Зентангли» відносить до ізо-терапії і дозволяє гармонізувати внутрішній емоційних стан людини. Опанування цією технікою дає можливість учасникам в будь-який час справлятися з негативними емоціями, що виникли через образу, напруження, невдоволення тощо. Цю техніку можна використовувати як для власної потреби, так і для роботи з клієнтами. Дякуємо учасникам, модераторам, організаторам конференції за автивну творчу роботу!

Практичне заняття "Методика написання курсової роботи: вступ"


26 березня О. М. Галієва, кандидат психологічних наук, та Т. С. Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук (старші викладачи кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології), провели практичне заняття "Методика написання курсової роботи: вступ" для студентів груп СОб3 та Пб3. Після теоретичної частини заняття студенти у мікрогрупах потренувалися формулювати елементи вступу із запропонованих їм жартівливих тем. Як зазначили учасники, веселі нетрадиційні завдання викликали зацікавлене ставлення до наукової діяльності. Після аналізу "працездатності лопат раннього віку" та "комунікативних навичок підлітків-австролопітеків" курсові роботи вже й не такі складні) Адже, як знов переконалися викладачі, наші студенти - найкращі, творчі, ініціативні, винахідливі та готові до будь-яких викликів! 

Семінар “Складні завдання перетворюємо на можливості: як влаштовано DESIGN THINKING”


Спільними зусиллями кафедр дизайну і спеціальної педагогіки та спеціальної психології 20 березня 2021 року проведено навчально-практичний семінар “Складні завдання перетворюємо на можливості: як влаштовано DESIGN THINKING”. У творчій співпраці дизайнери та психологи спробували розібратися, чи дійсно дизайн-мислення впливає на всі сфери людського життя і чи можна завдяки йому складні завдання перетворювати на можливості. В практичній частині семінару учасники створювали власний авторський знак-логотип, використовуючи прийоми дизайн-мислення. У семінарі взяли участь студенти, викладачі Хортицької національної академії та всі бажаючі.

Дизайнерське мислення – це методологія для інновацій, а отже, і невід’ємний інструмент роботи людей, які створюють їх. Усі, кому цікаве це питання, мають змогу долучитися до започаткованого проєкту “Fарбований Lис” від творчої студії Хортицької національної академії 

Участь викладачів кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Хортицької національної академії у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»


На початку листопада, з метою розбудови ефективної системи академічної доброчесності, Хортицькою національною академією було подано заявку на участь у проєкті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – далі проект Academic IQ). Організаторами проєкту Academic IQ було опрацьовано аплікаційні форми від 153 закладів вищої освіти України. Хортицька національна академія, з-поміж 60 ЗВО України, стала фіналістом вибіркового етапу та була запрошена до участі.

У межах заходів, проведення яких заплановано проєктом Academic IQ до 30 липня 2022 року, представники Хортицької національної академії (Позднякова О. Л., кандидат педагогічних наук, доцент, перший проректор; Антоненко І. Ю., кандидат психологічних наук, доцент, декан факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи; Галієва О. М., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології) в період з 23 по 27 листопада 2020 року взяли участь у заході «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти». Так, представниками Хортицької національної академії було прослухано низку вебінарів: «Основи академічної доброчесності – Міжнародний центр з Академічної доброчесності (фундаментальні принципи академічної доброчесності)», «Погляд на якість освіти з міжнародної перспективи», «Представлення інституційного самооцінювання» (спікери: Девід Реттингер – Університет Мері Вашингтон, США; Тріша Бертрам Галлант – Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США; Аманда МакКензі – Університет Ватерлоо, Канада); «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти»: презентація Інструментарію для інституційного аналізу академічної доброчесності та якості освіти» (спікери: Яна Чапайло – координаторка проєкту Academic IQ; Єгор Стадний – консультант проєкту Academic IQ); «Академічна доброчесність у системі внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості освіти» (спікери: Сергій Квіт – Голова Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти; Віктор Дроздов – Голова НМК, координатор з питань академічної доброчесності, Ізмаїльський державний гуманітарний університет; Ольга Бершадська – Директорка центру внутрішнього забезпечення якості освіти, Національний університет «Києво-Могилянська академія»).

У найближчий час заплановано підписання Меморандуму про співпрацю з Американськими Радами в межах проєкту Academic IQ та Хортицькою національною академією, який окреслюватиме основні елементи співпраці.

Процес здобуття вищої освіти у режимі он-лайн


Навчання онлайн триває! Кафедра спеціальної педагогіки та спеціальної психології Хортицької національної академії активно розширює та доповнює свої онлайн-курси! Опанувати нову систему роботи за лічені дні - виконано! #залишайтесявдома


Вітаємо з захистом докторської дисертації!


25 грудня 2020 р. доцент кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології Хортицької національної академії Панов Микита Сергійович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук на тему «Психологічні основи професійної реадаптації особистості в умовах проблемогенного соціуму» за спеціальністю «19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи» у Спеціалізованій вченій раді Д 29.051.11 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля


Вітаємо першокурсників зі вступом до Хортицької національної академії!


Відсьогодні ви – повноправні члени великої спільноти студентів найкращого  ЗВО України. На вас чекає цікаве і насичене студентське життя, і лише від ваших прагнень залежить, якими будуть ці роки і чого ви досягнете в майбутньому.

Бажаємо вам яскравих студентських років та великого професійного майбутнього!




Он-лайн опитування студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Хортицької національної академії


З метою вивчення особливостей суб’єктної позиції в умовах дистанційного навчання старший викладач Тетяна Кетлер-Митницька провела он-лайн-опитування студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Хортицької національної академії. У дослідженні взяли участь 58 студентів: 39 – першого (бакалаврського), 19 – другого  (магістерського) рівнів освіти за спеціальностями: 016 «Спеціальна освіта», 053 «Психологія», 231 «Соціальна робота», 227 «Фізична терапія, ерготерапія», 013 «Початкова освіта». Метою опитування було виявлення самооцінки студентами розвиненості різних видів суб’єктної активності за трьома сферами: самоорганізація; саморегуляція; самоаналіз та саморозвиток у навчальній діяльності. Враховувалися оцінки студентам власних компетенцій (здатностей) як щодо самостійного здобуття знань, так і щодо подолання труднощів, зумовлених впровадженням дистанційного навчання.

За результатами дослідження, студенти оцінюють свої компетенції з усіх сфер суб’єктної активності як розвинені на середньому та високому рівнях. На думку опитаних, найкраще (рівень «володію добре») в них виражені усвідомлення цінності навчальної та професійної діяльності за обраним фахом (32 особи або 55 %) та здатність активно шукати шляхи розв’язання проблемних ситуацій, що виникли при спробі виконати завдання (28 осіб або 48 %). Студенти вважають найгірше розвиненими (рівень «володію погано») такі свої компетенції, як здатність дотримуватися продуктивного режиму дня, при якому залишалося б досить часу та енергії для навчальної діяльності (21 особа або 36 %), та вміння виконувати великий обсяг роботи протягом обмеженого часу (15 осіб або 26 %). Опитані відзначили, що найлегше їм розв’язати таку проблему, як невміння працювати з комп’ютерними програмами (33 особи або 57 %). Важко, але можливо впоратися з великою кількістю завдань, які потрібно виконати одночасно (40 осіб або 69 %), та незрозумілістю формулювання того, що потрібно 

Робота секції «Актуальні проблеми спеціальної педагогіки та психології» в рамках проведення І Міжнародної науково-практичної конференції “Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір”


Сьогодні відбулася в онлайн-форматі робота секції «Актуальні проблеми спеціальної педагогіки та психології» в рамках проведення І Міжнародної науково-практичної конференції “Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір”.


Були заслухані доповіді учасників щодо актуальних проблеми спеціальної освіти та психології: рефлексії та антиципації майбутніх психологів; психологічного комфорту студентів при дистанційній формі навчання; особливостей мовленнєвої діяльності та базового полісенсорного сприйняття у дітей дошкільного віку із РАС; особливостей розвитку здібностей до вербальної творчості дітей старшого дошкільного віку із ЗПР; особливостей розвитку мімічної та артикуляційної моторики у дітей молодшого шкільного віку зі стертою формою дизартрії, розвитку графомоторних навичок письма у дітей старшого дошкільного віку з ФФНМ тощо.


Щиро дякуємо керівництву нашої академії за організацію проведення онлайн-конференції! Дякуємо всім учасникам нашої секції за плідну наукову дискусію, за активний пошук шляхів вирішення проблем спеціальної педагогіки та психології!

Колектив кафедри вітає з успішним захистом кандидатської дисертації!


24 травня 2017 р. викладач кафедри спеціальної освіти факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи Жадленко Ірина Олександрівна захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.04 (теорія і методика професійної освіти) на тему «Формування професійно-етичної компетентності майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів у процесі фахової підготовки» у Класичному приватному університеті


12 жовтня 2018 року в межах Міжнародної науково-практичної конференції

«ДОСВІД І ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ЖИТТЄВОЇ ПРАКТИКИ

УЧНІВ І СТУДЕНТІВ НА ЗАСАДАХ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО ОСВІТИ»

(до 25-річчя Наукової школи педагогіки та психології життєтворчості) відбулася

презентація інноваційного досвіду Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії як експериментального майданчика Міністерства освіти і науки України: відкриті заходи, майстер-класи, серед яких

тренінг «Інноваційні форми психологічного супроводу студентів в рамках соціальної практики» та

наративна студія «Метод картування у психологічному супроводі самопізнання школярів".

Дуже позитивно, цікаво та інформативно!