ДІЯЛЬНІСТЬ НАУКОВОГО ГУРТКА 

2023-2024 н.р.

Аналіз опитування щодо якості проведення практики

Аналіз опитування щодо якості освіти випускниками

Аналіз опитування щодо задоволеності викладанням дисциплін 1 семестр

Аналіз опитування щодо задоволеності викладанням дисциплін 2 семестр

ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦIЯ СТУДЕНТIВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ 

Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції  України у міжнародний науково-інноваційний простір в умовах воєнного часу

13-14  квітня 2023 




МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Стратегічні орієнтири освіти та реабілітації в умовах воєнного стану та повоєнного часу: проблеми, рішення, перспективи

26-27  жовтня 2023 



ДІЯЛЬНІСТЬ НАУКОВОГО ГУРТКА 

2022-2023 н.р.

15 грудня відбулось засідання наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології. Вебінар "Академічна доброчесність у науковій діяльності. Санкції за порушення принципів академічної доброчесності" провела Горшкова Г. В., старший викладач кафедри, доктор філософії.  Під час вебінару зі студентами: уточнили сутність поняття "академічна доброчесність", обговорили  важливі питання, що стосуються принципів, правил академічної доброчесності та видів відповідальності щодо її порушення


2 грудня 2022 року відбулося чергове засідання наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології. К.пс.н., доцент кафедри Т. Кетлер-Митницька ознайомила здобувачів вищої освіти із засобами он-лайн діагностики, корисними для здійснення курсових та бакалаврських досліджень, а також проходження діагностичної практики в умовах дистанційної освіти. Впродовж зустрічі студенти отримали перший досвід налаштування питань он-лайн тесту, різних шкал та оцінювання рівнів прояву характеристик за цими шкалами. Бажаємо здобувачам освіти в науковій та навчальній діяльності!

24 листопада 2022 року доцентом кафедри спеціальної освіти та психології, Галієвою Ольгою Михайлівною, було проведено захід «Особливості складання бібліографії. Оформлення списку літературних джерел». Вебінар був спрямований на надання студентам випускових груп інформації щодо особливостей складання списків літературних джерел; оформлення бібліографічних посилань згідно ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». 

Захід є складовою циклу занять «Навички науково-дослідної діяльності», який розроблено членами наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології «Психологія та педагогіка життєтворчості».

02 листопада 2022 р. в межах роботи наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології «Психологія та педагогіка життєтворчості» відбулася зустріч студентів третього курсу спеціальності «Психологія» і проф. кафедри М.А. Дергач. Тема, яка об’єднала учасників наукового гуртка стосувалася питань цитування в наукових дослідженнях.

Студенти ознайомилися з видами цитування та правилами оформлення цитат. На конкретних прикладах розібрали похибки в цитуванні першоджерел та потренувалися в створенні непрямого цитування. Наприкінці зустрічі студенти висловили свої відчуття, зокрема була така думка: «Виявляється, що формулювання непрямої цитати – це досить цікавий процес і зовсім не складний, коли розумієш, що і як треба робити».

Переконані, що отримані знання і навички цитування найближчим часом стануть у нагоді нашим молодим науковцям.

20 вересня 2022 року доцент кафедри спеціальної освіти та психології, кандидат психологічних наук Кудінова М.С. провела вебінар «Джерела та види наукової інформації» для здобувачів освіти спеціальностей Психологія та Спеціальна освіта факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи.

На вебінарі студенти мали можливість більш детально розглянути проблему підбору джерел та визначення видів наукової інформації в контексті професійної діяльності; обговорити поняття «інформація», «науково-технічна інформація»; ознайомитись з основними джерелами та видами наукової інформації. Учасники мали змогу не лише ознайомитись з теоретичною інформацією, але й попрактикувати пошук необхідних їм джерел у Реєстрі наукових видань України, відвідати репозитарії спеціалізованих вчених рад відповідних спеціальностей тощо.

Для здобувачів освіти участь у вебінарі стала відмінною нагодою більш близько познайомитись зі специфікою наукової роботи та отримати досвід, який неодмінно знадобиться при написанні курсових, бакалаврських та магістерських робіт.

ДІЯЛЬНІСТЬ НАУКОВОГО ГУРТКА 

2021-2022 н.р.

Мета циклу занять "Навички науково-дослідної діяльності" - розвиток навичок планування, організації та реалізації фундаментальних й прикладних досліджень у здобувачів вищої освіти четвертих курсів спеціальностей 016 Спеціальна освіта, 053 Психологія. 

Вебінар "Особливості здійснення процедури захисту наукових робіт"

Коли? - 8.12.2021

Спікер - Жадленко І.О., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти та психології

8.12.2021 року було проведено засідання наукового гуртка на тему: «Особливості здійснення процедури захисту наукових робіт». Студентів ознайомлено з порядком і процедурою попереднього захисту наукової роботи, а саме: 

* доповідь студента про зміст роботи з презентацією; 

* запитання до автора наукової роботи і відповіді на них;

* захист однієї наукової роботи не повинен перевищувати регламенту;

* під час захисту наукової роботи студент(ка) зобов’язаний(а) дати вичерпні відповіді на всі зауваження, а також на запитання які були задані під час захисту.

Також наводилися зразки документів які необхідні під час захисту наукової роботи.

Презентація Вимоги до оформлення.pptx

Вебінар "Особливості складання бібліографії. Оформлення списку літературних джерел"

Коли? - 24.11.2021

Спікер - Галієва О.М., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної освіти та психології

Відповідно до плану проведення циклу занять «Навички науково-дослідної роботи» наукового гуртка «Психологія та педагогіка життєтворчості» 24 листопада 2021 року Галієвою О. М., старшим викладачем кафедри спеціальної освіти та психології, було проведено вебінар для здобувачів вищої освіти третього та четвертого курсів спеціальності 053 Психологія «Особливості складання бібліографії. Оформлення списку літературних джерел». Захід був спрямований на підвищення рівня теоретичної обізнаності здобувачів вищої освіти щодо особливості складання бібліографічних посилань за ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».

Вебінар "Процедура перевірки наукових робіт на унікальність"

Коли? - 17.11.2021

Спікер - Галієва О.М., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної освіти та психології

17 листопада 2021 року Галієвою О. М., старшим викладачем кафедри спеціальної освіти та психології, було проведено вебінар для здобувачів вищої освіти третього та четвертого курсів спеціальності 053 Психологія «Особливості проведення процедури перевірки наукових робіт на унікальність». Вебінар було проведено згідно плану проведення циклу занять «Навички науково-дослідної роботи» наукового гуртка «Психологія та педагогіка життєтворчості» із метою надання інформації здобувачам вищої освіти щодо особливостей перевірки кваліфікаційних робіт на унікальність; роз’яснення щодо етапів підготовки роботи до перевірки на унікальність; особливостей програмного продукту Юнічек. По завершенні вебінару слухачі мали змогу задати уточнюючи питання щодо проблеми вебінару.

Вебінар «Навички науково-дослідної діяльності» 

Коли? - 3.11.2021

Спікер - Дергач М.А., доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри спеціальної освіти та психології

03.11.2021 в рамках циклу занять «Навички науково-дослідної діяльності» для учасників наукового гуртка кафедри спеціальної освіти та психології проводилася зустріч з доктором педагогічних наук, професором кафедри Дергач Маргаритою Альфрітівною. Обрана тема - «Особливості цитування у наукових дослідженнях» - досить важлива для організації та проведення наукової роботи, тож здобувачі вищої освіти четвертих курсів спеціальностей 016 Спеціальна освіта, 053 Психологія активно відгукнулися і плідно працювали. Родзинкою практичного заняття були завдання щодо аналізу зразків цитування, які були представлені в завершених наукових дослідження. Особливий інтерес у студентів викликали вправи на використання різних способів цитування сучасних науковців. Наприкінці зустрічі студенти висловили думку щодо важливості та корисності отриманих знань.

Вебінар "Джерела та види наукової інформації"

Коли? - 27.10.2021

Спікер - Кудінова М.С., кандидат психологічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти та психології

27 жовтня 2021 р. доцент кафедри спеціальної освіти та психології, кандидат психологічних наук Кудінова М.С. провела онлайн-лекцію «Джерела та види наукової інформації» для студентів факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи.

Під час лекції студенти мали можливість більш детально розглянути проблему підбору джерел та визначення видів наукової інформації в контексті професійної діяльності педагогічних працівників; обговорити поняття «інформація», «науково-технічна інформація», «наукова інформація»; ознайомитись з основними джерелами та видами наукової інформації.

Для студентів участь у лекції стала відмінною нагодою більш близько познайомитись зі специфікою наукової роботи та отримати досвід, який неодмінно знадобиться при написанні курсових та бакалаврських робіт.

ДІЯЛЬНІСТЬ НАУКОВОГО ГУРТКА 

2020-2021 н.р.

Підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р.

8 квітня 2021 року відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  із галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р. за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти», в якому прийняла участь студентка магістратури спеціальності 061 Спеціальна освіта Хортицької національної академії Кіріллова Анна Олександрівна; науковий керівник – к.психол.н., доцент Антоненко Ірина Юріївна.


Комісія відмітила високий рівень підготовки та практичну значущість наукової роботи. Вітаємо учасницю та наукового керівника з гідним захистом наукової роботи! Бажаємо подальших наукових досягнень!

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за спеціальностями)

6 квітня 2021 року відбувся ІІ етап конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 "Спеціальна освіта (за спеціальностями)" який проходив у Миколаївському національному університеті імені В.О. Сухомлинського.


З 22 закладів вищої освіти України (40 учасників), у фінал пройшли 10 вузів (10 учасників), які захищали свої наукові роботи (через платформу ZOOM).

Вітаємо Свергун Оксану Олександрівну студентку 2 курсу магістратури Хортицької національної академії та її наукового керівника Жадленко Ірину Олександрівну з почесним ІІІ місцем та отриманням призу глядацьких симпатій.


Вітаємо з перемогою! Бажаємо і в майбутньому успіхів, везіння та реалізації наукових завдань!

Практичне заняття "Методика написання курсової роботи: вступ" 

Коли? - 26.03.2020

Спікери - Галієва О.М., кандидат психологічних наук, Кетлер-Митницька Т.С., кандидат психологічних наук

26 березня О. М. Галієва, кандидат психологічних наук, та Т. С. Кетлер-Митницька, кандидат психологічних наук (старші викладачи кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології), провели практичне заняття "Методика написання курсової роботи: вступ" для студентів груп СОб3 та Пб3. Після теоретичної частини заняття студенти у мікрогрупах потренувалися формулювати елементи вступу із запропонованих їм жартівливих тем. Як зазначили учасники, веселі нетрадиційні завдання викликали зацікавлене ставлення до наукової діяльності. Після аналізу "працездатності лопат раннього віку" та "комунікативних навичок підлітків-австролопітеків" курсові роботи вже й не такі складні) Адже, як знов переконалися викладачі, наші студенти - найкращі, творчі, ініціативні, винахідливі та готові до будь-яких викликів! 

Науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами»

Коли? - 4.12.2020

Науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами» 04 грудня 2020 року кафедрою спеціальної педагогіки та спеціальної психології було проведено науково-практичний семінар «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.


Відкрила захід модератор семінару Турубарова Анастасія Володимирівна, к.психол.н., завідувачка кафедри. Серед запрошених спікерів семінару з доповіддю виступила Бриль Марина Миколаївна, к.психол.н., директорка Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Міністерства культури та інформаційної політики України, заслужений працівник культури України. Від кафедри спікерами були: Дергач Маргарита Альфрітівна, д. пед. наук, професорка кафедри; Китманова Ірина Вікторівна, викладач кафедри, сурдопедагог вищої категорії; Жадленко Ірина Олександрівна, к.пед.н., доцент кафедри, логопед вищої категорії; Моренко Ольга Миколаївна, к.пед.н., старший викладач кафедри, практичний психолог.


Проблематика семінару містила аналіз сучасних тенденцій розбудови інклюзивного простору у сфері культури і мистецтва; питання соціалізації дітей з особливими освітніми потребами засобами мистецтва, а також в умовах інформаційного суспільства; практичні поради щодо роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

Дякуємо адміністрації академії за допомогу в організації науково-практичного семінару, а також спікерам і учасникам за активну та творчу роботу!

Вебінар "Процедура підготовки роботи до перевірки на унікальність"

Коли? - 25.11.2020

Спікер - Галієва О.М., кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної освіти та психології

Запрошуємо взяти участь у вебінарі "Процедура підготовки роботи до перевірки на унікальність", який відбудеться 25 листопада о 15:05. Вебінар відбудеться у програмі ZOOM: ідентифікатор: 908 674 5733 та код доступу 9086745733 

2 етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за нозологіями)

Щиро вітаємо наших студентів спеціальності 016 Спеціальна освіта та їх наукових керівників із успішною участю у 2 етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 016 Спеціальна освіта (за нозологіями)!

Грамотами за оригінальність методики наукового дослідження нагороджені Кіріллова Анна (керівник: доцент Антоненко І.Ю.) та Гунько Ольга (керівник: доцент Жадленко І.О.).  Диплом 3 ступеня отримала Юшанова Оксана (керівник: доцент Жадленко І.О.)

Пишаємося науковими досягненнями та бажаємо подальшого творчого натхнення!!!



Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених  Хортицької національної академії