Szkoła Podstawowa

w Jasieńcu Iłżeckim

Mój film 39.mov

Zapraszamy do obejrzenia tegorocznych Jasełek w wykonaniu uczniów klasy II - kliknij w link.

https://drive.google.com/file/d/1p_438jN_oPPftSXbfiLf2v6YKB9SWSsR/viewKonkurs programistyczny PixBlocks Challenge PL

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Do konkursu przystąpiło 7 uczniów naszej szkoły z klas V - VIII. W dniach 23-29 listopada odbyły się eliminacje, podczas których należało rozwiązać 20 zadań z programowania za pomocą aplikacji PixBlocks. Wszystkim udało się wykonać 75% zadań i wejść do półfinału. Chłopcy wykazali się dużymi umiejętnościami i znajomością języka programowania. W sobotę 5 grudnia odbyły się półfinały, w których wzięło udział 6 uczniów, czterem udało się wykonać wymagany limit zadań, ale podczas tego etapu istotny był czas wykonania zadań, który nie był dla naszych programistów korzystny. Mimo to jesteśmy dumni z naszych uczniów, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali: z klasy VIII Mikołaj Pawelec i Wojtek Mączka, z klasy VII b Albert Sępioł, z klasy VI Mateusz Muszyński i Antek Żuchowski, z klasy V Jan Borkowski i Krzysztof Mączka.

Pasowanie na przedszkolaka

27 listopada w grupie 3-4 latków odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Propozycje szkolnej biblioteki

Biblioteka szkolna -
Prace plastyczne świąteczne - na stronę szkoły.docx

20 XI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA!!!!!

"Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był" M. Montessori

20 listopada - czyli dziś ☺ obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o Prawach Dziecka. Jakie prawa mają dzieci?

Prawa dziecka najpełniej określa Konwencja o Prawach Dziecka, przyjęta przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1989 r. Prawa te sformułowano, kierując się kilkoma ważnymi zasadami.

● Po pierwsze – zasadą dobra dziecka, która oznacza, że wszystkie działania podejmowane wobec dziecka muszą leżeć w jego jak najlepiej pojętym interesie.

● Po drugie, zasadą równości, co oznacza, że wszystkie dzieci są równe wobec prawa, bez względu na to, skąd pochodzą, jaką mają płeć. Ustalono również zasadę poszanowania praw i odpowiedzialności obojga rodziców, która oznacza, że to rodzina jest najważniejsza, a państwo ingeruje tylko w uzasadnionych przypadkach i wedle określonych procedur.

● Wreszcie – zasadą pomocy państwa, wedle której zobowiązane jest ono do pomagania rodzinom, które takiej pomocy potrzebują. W dokumencie tym prawa dziecka podzielono na różne kategorie.

LISTA PRAW DZIECKA:

Prawa cywilne i wolności osobiste, umożliwiające rozwój dziecka:

● Prawo do życia i rozwoju,

● Prawo do tożsamości i identyczności (prawo do nazwiska, imienia, obywatelstwa, wiedzy o własnym pochodzeniu),

● Prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,

● Prawo do wyrażania własnych poglądów i występowania w sprawach jego dotyczących w postępowaniu administracyjnym i sądowym,

● Prawo do wychowywania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi,

● Prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej, wyzysku, nadużyć seksualnych i wszelkiego okrucieństwa,

● Prawo do godności i szacunku.

● Prawo do nietykalności osobistej,

● Prawo nierekrutowania do wojska poniżej 15. roku życia.

Prawa socjalne:

● Prawo do odpowiedniego standardu życia,

● Prawo do ochrony życia,

● Prawo do zabezpieczenia socjalnego,

● Prawo do opieki zdrowotnej,

● Prawo do wypoczynku i czasu wolnego.

Prawa ekonomiczne:

● Prawo do nauki,

● Prawo do ochrony pracy podejmowanej w ramach wakacyjnego zarobku lub w ramach nauki

Prawa kulturalne:

● Prawo do korzystania z dóbr kultury,

● Prawo do informacji,

● Prawo do znajomości swoich praw.

Prawa polityczne lub publiczne – dzięki nim dziecko może uczestniczyć w życiu państwa:

● Prawo do stowarzyszania się i zgromadzeń w celach pokojowych.

● Prawo do wyrażania swoich poglądów

Posłuchajcie.. https://www.youtube.com/watch?v=80lISAvoqT8

Monika Żuchowska-Łosiak -pedagog szkolny

ll listopada Narodowe Święto Niepodległości- zapraszamy do edytowania, kliknij link.

www.sutori.com/story/rocznica-odzyskania-niepodleglosci-znaczenie-swiat-narodowych--LxUjEv5YCJZcQs2N3ixXPXrM

Najoryginalniejszy strój Halloweenowy

Drodzy Uczniowie, rozstrzygnięty został konkurs na najoryginalniejszy strój Halloweenowy. Bardzo podobały nam się Wasze stylizacje. Wierzymy , że w przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć Was na „ żywo”. Głosem uczniów wygrały następujące osoby : Antoni Żuchowski, – klasa VI, Bartłomiej Rozwadowski - klasa III, Wiktoria Kozłowska – klasa I. W obecnej sytuacji nagrody będą musiały na Was poczekać . Mimo wszystko nie ma przegranych , każdy uczestnik otrzyma upominek . Do zobaczenia , prosimy o więcej takich inwencji twórczych . Zapraszamy do galerii zdjęć.

Informujemy, że dzień 2 listopada 2020 roku jest dla uczniów dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktycznych.

Projekt edukacyjny

Oddziały przedszkolne i klasy I – III realizują w bieżącym roku szkolnym ogólnopolski projekt edukacyjny „ Piękna nasza Polska cała”. Oto co udało się im zrobić do tej pory:

· grupa przedszkolna 3,4 – latki – zadanie nr 4 „ Piękna Niepodległa” – zasadzenie drzewa

· grupa przedszkolna 5 – latki – zadanie nr 40 „ A ja kocham moje miasto”

· grupa przedszkolna 6 – latki – zadanie nr 31 „ Czerwone korale”

· klasa III – zadanie nr 2 „ Piękna nasza Polska cała” – kącik o tematyce patriotycznej

Ślubowanie Pierwszoklasistów 14.10.2020 r.

Podczas uroczystej akademii w nietypowych okolicznościach i przy ograniczonej publiczności odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci na szóstkę z plusem za co otrzymały gromkie brawa, dyplomy i prezenty. Serdecznie dziękujemy pani Jadwidze Gajownik, wychowawcy klasy I oraz rodzicom za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

Naszym kolegom z klasy I życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego szkolnego świadectwa.

14 października Dzień Nauczyciela

Uczniowie naszej szkoły zawsze pamiętają w tym dniu o swoich pedagogach, wychowawcach, pracownikach obsługi oraz emerytowanych nauczycielach. W związku z obecną sytuacją nie możemy świętować jak co roku, dlatego uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Anny Celuch przygotowali wspaniały występ, który został nagrany i który prezentujemy na naszej stronie. Zapraszamy do obejrzenia i przyjęcia życzeń.

Dużo zdrowia, cierpliwości i wiary w to co robicie dla nas. Niech każdy dzień będzie pełen słońca i radości, a uśmiech dziecka napawa nadzieją. Życzą Uczniowie SP w Jasieńcu Iłżeckim.

https://drive.google.com/file/d/1Y7nC-_6LHosowjyJyj2lSDldoLBCgNLM/view?usp=sharing - występ uczniów klasy IV, prosimy o cierpliwość przy pobieraniu pliku, trochę to musi potrwać, miłego oglądania.

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

Zarządzenie Nr 2 -2020-21 COVID 2020-21 administrator e- dziennika strony szk.docx

Uroczystości patriotyczne

W dniu 04. 10. 2020 r. odbyły się uroczystości patriotyczne, upamiętniające 76. rocznicę bitwy pod Piotrowym Polem. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godzinie 10:00 w kościele WNMP w Iłży, następnie poczty sztandarowe, delegacje wiązankowe, przedstawiciele władz i zaproszeni goście przemaszerowali na Mauzoleum na cmentarzu parafialnym, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. Po krótkich przemówieniach uczestnicy udali się na dalsze uroczystości na Piotrowe Pole. Szkołę Podstawową w Jasieńcu Iłżeckim reprezentowali uczniowie: Klaudia Jaskros, Maria Zaborska i Albert Sępioł pod opieką p. J. Chudyby i p. M. Jabłońskiego.

Przedszkolaki w akcji

Nasze przedszkolaki potrafią pracować i świetnie się bawić. Grupa 5-latków pod kierunkiem pani Moniki uczestniczyła w akcji "Sprzątania Świata"

Z okazji "Dnia Chłopaka" dzieci miały możliwość bawić się z wykorzystanie fotograficznej budki. W celu obejrzenia wykonanych zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

Sprzątamy Świat 24.09.2020r.

W ramach akcji "Sprzątanie Świata" wykorzystując jeszcze wspaniałą pogodę nasi uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli w teren. Celem akcji jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz troska o najbliższe środowisko i współpraca z Nadleśnictwem Marcule. Dziękujemy leśnikom i rodzicom.

Dożywianie na stołówce szkolnej

Drodzy Rodzice od 1 października 2020 r. rozpocznie się dożywianie dzieci w szkole. Bardzo prosimy o przekazanie informacji do wychowawców klas do końca tego tygodnia, które dzieci będą płaciły na obiady. Cena obiadu 3 zł, czyli za miesiąc październik należy dokonać wpłatę 66zł , wpłatę należy dokonać do 20 września, a potwierdzenie wpłaty dostarczyć do pani intendentki do 25 września.

 • Wpłaty za dożywianie dokonujemy na numer konta bankowego według przykładowego wzoru:

Szkoła Podstawowa w Jasieńcu Iłżeckim

13 9129 0001 0009 0000 0837 0011

w tytule przelewu podajemy: imię i nazwisko dziecka, koszt żywienia w danym miesiącu z dopiskiem Szkoła lub Przedszkole np:

Agnieszka Nobis: żywienie 60,00zł Szkoła

Agnieszka Nobis: żywienie 35.00 zł, czesne 20,00zł Przedszkole.

 • To ważne aby w tytule rodzice dobrze napisali za co wpłacają i jaka placówka (czy szkoła czy przedszkole).
 • Prosimy, aby następne wpłaty były dokonywane najpóźniej do 5 każdego miesiąca.
 • Dzieci, które opłaciły obiady w marcu tego roku, będą miały odliczoną nadpłatę i zapłacą za żywienie w październiku ok. 30 zł.

Organizacja roku szkolnego 2020/2021

Kochani Uczniowie
KOMUNIKAT
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020- osiągnięcia uczniów

Smutne to było zakończenie i trudny czas, chociaż pogoda dopisała i zaświeciło słońce. Brakowało nam wszystkim uroczystej akademii z pocztem flagowym i hymnem narodowym, brakowało pożegnania klasy VIII, którą w tym roku ukończyło 17 uczniów.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Jesteśmy z Was bardzo dumni, gratulujemy wszystkim promocji do następnej klasy, wyróżnień, świadectw z paskiem, dyplomów za 100% frekwencję, pracę w Samorządzie Uczniowskim i sukcesów artystycznych. Gratulujemy i dziękujemy za trud i wsparcie Rodzicom, bez Was nasza zdalna praca w tym semestrze byłaby niemożliwa.

Życzymy wszystkim Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się bezpiecznie i dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Naszym absolwentom klasy VIII, życzymy dużo szczęścia i optymizmu oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Wierzymy, że wyniki, które uzyskacie z egzaminów, będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzą możliwości dalszej realizacji.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy obsługi SP w Jasieńcu Iłżeckim

System wartości - innowacja pedagogiczna w klasach I-IV

Sprawozdanie z innowacji pedagogicznej realizowanej w roku szkolnym 2019/2020

W dobie kryzysu wartości moralnych istnieje potrzeba wprowadzania dziecka w system tworzenia kultury pozytywnych wzorców. Celem innowacji, w której uczestniczyli uczniowie klas I-V, było kształtowania u dzieci systemu wartości opartego na mocnych fundamentach. Obok standardowych działań warunkujących sukces edukacyjny, jakim jest kultura życia codziennego, przejawiająca się w dążeniu do poszanowania potrzeb dziecka, innowacja zmierzała do rozszerzenia procesu wychowania poprzez zdobywanie dodatkowych umiejętności, które są niezbędne w przygotowaniu dziecka do uczestnictwa w obecnej rzeczywistości społecznej na podstawie akceptowanego systemu wartości. Proponowany system oddziaływań miał wzbudzić w dzieciach wiarę w to, że mają wpływ na zdarzenia, na wewnętrzną i zewnętrzną rzeczywistość, wiarę w siłę ich decyzji i woli. Dzieci krok po kroku wkraczały w krainy moralnych wartości.

Każdy miesiąc opatrzonym był hasłem. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali krzyżówki , rebusy , wypełniały ankiety, a także samodzielnie przygotowały posiłki m.in. kanapki, gofry, tosty, sałatki. Dużym wsparciem przy realizacji przedsięwzięcia okazała się pomoc pedagoga szkolnego , który przygotowywał materiały, wyjaśniał zagadnienia za pomocą bajek, filmów, piosenek .

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - Komunikat Dyrektora Szkoły

KOMUNIKAT
List_MDP_zakonczenie_roku_szkolnego_2019-2020.docx
Uczniowie, którzy udokumentowali swoją aktywność fizyczną podczas nauki zdalnej.

Podsumowanie konkursu na Najciekawszy film e - WF

Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili wśród całej społeczności szkolnej konkurs zaproponowany przez platformę e-Wychowanie Fizyczne - Lekcje wf w domu na Najciekawszy film e-WF. Konkurs trwał od 8 do 22 czerwca 2020 r. i polegał na głosowaniu na link z filmami, wybranymi przez naszych nauczycieli. Na 200 szkół uplasowaliśmy się na 64 miejscu, oddając 8076 głosów. To bardzo dobry i zaskakująco wysoki wynik pomimo, że poza nagrodami. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że udało się Was zaciekawić taką formą głosowania. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo trudności pracowali nad swoją sprawnością. Zapraszamy do wakacyjnego konkursu pt. "Wakacje z e-WF" https://ewf.h1.pl/konkurs2/?option=info

Informujemy również, że platforma e-WF jest na okres wakacji dostępna dla wszystkich.

BĄDŹMY AKTYWNI "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH".

Organizacja egzaminu klasy VIII w dniach 16,17,18 czerwca 2020, są to dni dodatkowo wolne dla uczniów klas I-VII

Szczegółowa organizacja spr. OKE na stronę.doc

Zakończenie projektu edukacyjnego „Mały Miś

w świecie wielkiej literatury”

W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki z oddziałów 3,4 i 5 – latków pod kierunkiem wychowawczyń p. J. Wólczyńskiej i p. A. Dąbrowskiej realizowały ogólnopolski projekt edukacyjny „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury, którego głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie kompetencji kluczowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i rodziców grupy przedszkolne zrealizowały wszystkie moduły zmisiowanego projektu zdobywając certyfikat wzorowej placówki.

Oddział przedszkolny 5-latków włączył się również w jubileusz uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przeprowadzając innowację pedagogiczną pt.: „Mały Miś i prawa dziecka”. Wprowadzenie postaci małego misia jako przewodnika po świecie praw dziecka i dobranie do zajęć odpowiedniej literatury, uatrakcyjniło proces zdobywania wiedzy na temat praw i obowiązków dzieci.

1 czerwca Dzień Dziecka

Pierwszy Dzień Dziecka w historii został zorganizowany 70 lat temu w związku ze zbieraniem podpisów pod Apelem sztokholmskim, mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom na świecie. Od tego dnia 1994 roku w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Kochane Przedszkolaki i Uczniowie z okazji Waszego święta, pragniemy złożyć Wam gorące życzenia.

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukajcie w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyjcie zdrowo i najpiękniej jak umiecie.

Tego Wam życzą Dyrektor W. Koenig, Nauczyciele i Pracownicy obsługi

https://www.youtube.com/watch?v=WZHMiS5649w - muzyczna niespodzianka, kliknij

Dyrektor szkoły W. Koenig ogłasza, że 1 czerwca jest dniem bez pracy domowej.

Organizacja pracy szkoły w dniu 1.06.20 r

Drodzy Rodzice i Uczniowie !

W związku z tym, że w dniu 1.06.20 r nie mamy możliwości wspólnego, tradycyjnego świętowania w naszej szkole Dnia Rodziny, czyli również jutrzejszego Waszego święta - Dnia Dziecka (ale też i Dnia Mamy i Taty, Dnia Sportu), proszę aby w tym dniu, postarać się tak wspólnie zorganizować czas, aby rzeczywiście być razem i świętować w rodzinie. Od wychowawców i nauczycieli, z którymi w tym dniu macie zajęcia, otrzymacie propozycje, z których można skorzystać w planowaniu jutrzejszego święta.

Ze swojej strony składam moc życzeń wszystkim Uczniom i Rodzicom naszej szkoły. Dziękuję za współpracę w zakresie zdalnego nauczania. Mam nadzieję, że wspomnienia doświadczeń zdobytych w tym tak trudnym, dla całej społeczności szkolnej, czasie pandemii będą źródłem, z którego w przyszłości będziemy czerpać radość życia w codziennym dniu.

Dyrektor szkoły Wioletta Koenig

Ad. konsultacji w dniu 1.06.20 r.

Nauczyciele będą obecni wg planu konsultacji w szkole, w wyznaczonej sali.

Udział uczniów jest dobrowolny więc i w dniu 1.06.20 r. również, z zastrzeżeniem zachowania zasad zgłoszenia tej woli.

Dyrektor szkoły: W.Koenig

Propozycja ćwiczeń, gier, zabaw i aktywności świetlicowych dla uczniów na miesiąc czerwiec znajdziecie w zakładce Zdalne nauczanie, zachęcamy do skorzystania.

organizacja konsultacji kl IV - VIII (2)

Harmonogram konsultacji dla uczniów kl. IV-VIII

zwrot książek

Zwrot książek (lektur) do biblioteki szkolnej

26 maja DZIEŃ MATKI

Kochane Mamy z okazji Waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Za Waszą miłość z serca płynącą, za trud wychowania i ogromną pomoc w nauce zdalnej. Niech się spełnią Wasze najskrytsze marzenia.

Tego Wam życzy cała społeczność szkolna SP w Jasieńcu Iłżeckim

Zarządzenie nr 5

Zarządzenie nr 5 Dyrektora Szkoły

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Procedury obowiązujące w bibliotece szkolnej

Zarządzenie Nr 4 i procedury bezpieczeństwa koronawirus.docx

Zarządzenie nr 4 Dyrektora Szkoły wraz z procedurami bezpieczeństwa.

Szczegółowe zasady postępowania koronawirus objawy od 25.05.20 oraz 1.06.20 r w SP Jasieniec Iłżecki.doc

Zasady postępowania w przypadku wystąpienia objawów zakażenia koronowirusem.

Zajęcia konsultacyjne dla uczniów klasy VIII

Komunikat w sprawie zajęć konsultacyjnych kl 8 od 25.05.20 Agakoz
Świetlica szkolna - miesiąc maj.docx

Pamiętajmy 3 maja Święto Konstytucji

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji, które zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze.

Pamiętamy również, że:

1 maja Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

2 maja jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

źródło: pl.wikipedia.org/

Oddziały przedszkolne 3,4 i 5 – latków gotowe do działania!!!

Przedsiębiorczość w przedszkolu? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko: samodzielne w każdej dziedzinie, podejmujące decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. W ostatnim już module projektu, Mały Miś w świecie wielkiej literatury, Mały Miś pomoże dzieciom zdobyć te właśnie umiejętności.

Uwaga! Z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 moduł przyjmuje formę umożliwiającą zrealizowanie go poprzez kształcenie na odległość.

22.docx
kol 3,4.pdf
kol5.pdf

Uwaga ósmoklasiści - egzamin próbny, ważne informacje.

Szanowni Rodzice.docx
Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu ósmoklasisty_202003261416.pdf

Komunikaty Mazowieckiej Policji skierowane do: rodziców, opiekunów i uczniów związane z sytuacją epidemiologiczną.

Komunikaty .pdf

Komunikat Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice, Mieszkańcy Gminy,

mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich, wprowadzam

bezwzględny zakaz przebywania na terenie szkoły, w tym korzystania z placu zabaw, boiska szkolnego, terenów zielonych wokół szkoły oraz gromadzenia się na parkingu przyszkolnym do odwołania!

Jednocześnie jeszcze raz apeluję do wszystkich o rozsądek i racjonalne zachowanie – szczególnie młodych ludzi spotykających się lub planujących spotykać się na parkingu przyszkolnym, a Rodziców młodszej i starszej młodzieży bardzo proszę o wnikliwą kontrolę zachowań dzieci. Pamiętajmy o odpowiedzialności za siebie i za innych!

Dyrektor SP w Jasieńcu Iłżeckim

Wioletta Koenig

ZDALNE NAUCZANIE W NASZEJ SZKOLE

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem MEN z dn.20 marca 2020 r.

w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

od 25 marca 2020 roku nauczyciele będą kontaktować się z Wami za pomocą poczty

e-mail, przesyłając materiał zaplanowany do zrealizowania zgodnie z funkcjonującym do tej pory planem lekcji.

Prosimy Rodziców o pomoc w nawiązaniu kontaktu z nauczycielem uczącymi.

Dyrektor szkoły, wychowawcy oddziałów przedszkolnych oraz nauczyciele klas I-VIII są do Państwa dyspozycji.

Poniżej zamieszczamy adresy do kontaktu.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły w Jasieńcu Iłżeckim

Wioletta Koenig

Nauczyciel. - adresy
DROGI RODZICU.docx
 • Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji www.gov.pl/zdalnelekcje znajdziecie Państwo propozycje dla uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej, ale i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zgodne z podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystanie w trakcie zdalnego nauczania. Ułożono je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji.

WAŻNE! Wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne!

Drogi Uczniu, wejdź na stronę www.gov.pl/zdalnelekcje, wybierz klasę, wybierz przedmiot, zapoznaj się z materiałem, wykonaj zadania.

Będą tam dodawane kolejne tematy i kolejne zasoby. Wszystkie pomocne materiały znajdziecie też - na www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce Zdalna klasa.

 • Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik dla nauczycieli i dyrektorów szkół do nauki zdalnej. W poradniku zamieszczono wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będą na bieżąco uzupełniane.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe dla Ucznia i Nauczyciela- Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć – komunikat MEN (zakładka Dla Ucznia)

Ważne dla Ucznia!

Więcej informacji szczegółowych od nauczycieli uczących - zakładka u góry strony szkoły - Strona główna - Dla Ucznia (informacje dla uczniów klas IV-VIII), - Dla Rodzica (informacje dla uczniów klas 0-III). Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi informacjami i materiałami i kontakt z nauczycielami uczącymi.

Życzymy powodzenia. Do dzieła!

UWAGA !!!

11.03.2020 r. Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 • 12 i 13 marca br. to dni, w których nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
 • Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.
 • Uczniowie otrzymali zalecenia do samodzielnej pracy w domu.
 • Prosimy o śledzenie naszej strony głównej oraz zakładki Dla Ucznia i Dla Rodzica.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, pamiętajmy o częstym myciu rąk przy użyciu mydła i wody. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywajmy usta i nos. Zachowajmy co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Jeżeli podejrzewasz u siebie koronawirusa zadzwoń pod numer 800 190 590

Na sportowo!

26 lutego 2020 r. 33 uczniów klas VI, VII i VIII reprezentowało naszą szkołę w Gminnych Zawodach Sportowych w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców, które odbyły się w szkole podstawowej w Iłży. W kategorii rocznika 2007 i 2005 dziewcząt odbyły się mecze między SP Iłża i SP Jasieniec. Zwycięstwo przypadło drużynom z Iłży. Bardzo wyrównaną walkę i wysoki poziom gry zaprezentowali chłopcy klas VII-VIII - rocznik 2005, którzy zmierzyli się z kolegami z SP Iłża i SP Pakosław. Mimo, że zostaliśmy pokonani przez naszych kolegów i uplasowaliśmy się na trzecim miejscu to jesteśmy dumni z postawy i umiejętności sportowych naszych uczniów. Gratulujemy zwycięzcą i dziękujemy gospodarzom turnieju za wspaniałą atmosferę.

Inicjatywa DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Działajmy Razem" przypada 11 lutego 2020 r. Dlatego przedstawiciele SU przygotowali apel poświęcony bezpieczeństwu w sieci. Uczniowie zaprezentowali zasady antyhejtowe, które powinni wdrażać i propagować podczas korzystania z Internetu. W klasach I-VIII odbyły się zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Prezentowane były materiały: filmiki, plakaty, gazetki i ulotki dla uczniów i rodziców dotyczące zagrożeń jakie niesie Internet. Uczniowie często dzielą się własnymi doświadczeniami związanymi z cyberprzestępcą, wiedzą gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia. Znają telefon zaufania 116 111.

Ponadto uczniowie klasy I realizowali ogólnopolski program edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie, a test bezpieczeństwa zdali celująco.

Podczas apelu Samorząd Uczniowski wyróżnił 62 uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, frekwencji i pracy na rzecz szkoły. Gratulujemy Wam wytrwałości, pracowitości i zaangażowania, a wszystkim życzymy zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych od 10 do 21 lutego 2020 r.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Ogólnopolski projekt edukacyjny, który w bieżącym roku szkolnym realizują oddziały przedszkolne 3,4 i 5 – latków. Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. przy współpracy z wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa. W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” dzieci będą brały udział w następujących modułach: Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna, Misiowy wolontariat, Play with little teddy bear, Dzień pluszowego misia, Mały Miś i prawa dzieci, Bezpieczni z Małym Misiem, Zmisiowany dzień matematyki, Mali przedsiębiorcy. Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia – pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa.

Szkolny bal karnawałowy

Tegoroczna choinka odbyła się w sobotę 25 stycznie. Przy dźwiękach muzyki pana Chedy bawili się wszyscy wspaniale. Jak co roku był korowód przebierańców, wybieraliśmy księżniczkę i księcia balu klas 0-III oraz króla i królową balu klas IV-VIII. Na parkiecie królował Taniec belgijski i Makarena. Rodzice zadbali o smakołyki i poczęstunki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za organizację balu.

Kochanym Dziadkom

24 stycznia w piątek o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klas III-VI przez pod kierunkiem pań Uli i Moniki. Swój taneczny występ zaprezentowały również dziewczynki uczęszczające na zajęcia taneczne do WDK w Jasieńcu Górnym, które przygotowała niezastąpiona pani Danusia. Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowały też Babcie należące do zespołu ludowego "Dolnojasieńczanki" z Jasieńca Dolnego. Nie szczędzono artystom gromkich braw. Za troskę i opiekę dzieci podziękowały swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowanymi upominkami i całusami.

Dziękujemy Gościom za tak liczne przybycie i radość jaką dają takie spotkania, a Rodzicom klasy V za wsparcie i pomoc w organizacji całej uroczystości.

Zawsze bezpieczni

22 stycznia 2020 r. w naszej szkole gościliśmy strażaka Pana Marcina i ratownika medycznego Pana Konrada. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznej zabawy oraz udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem telefonów alarmowych. Panowie przybliżyli dzieciom i młodzieży szkolnej zasady bezpieczeństwa na nadchodzące ferie: korzystanie z bezpiecznych lodowisk i zasad w trakcie zabaw na śniegu. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził specjalistyczny sprzęt: fantomy, strój strażaka, aparatura medyczna, który mogli samodzielnie przetestować.

Serdecznie dziękujemy Panom za przybycie i przekazanie dzieciom ważnych dla zdrowia i życia informacji. Ze zdobytą wiedzą czujemy się bardziej bezpieczni.

Pomagamy!

12 stycznia 2020 roku włączyliśmy się po raz kolejny w 28 finał WOŚP -zebrano 2049zł. Kwestowaliśmy na terenie szkoły i miejscowości Jasieniec Iłżecki Górny i Dolny. Tegoroczna zbiórka miała na celu zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dla których ważne są dzieci i standardy naszej medycyny. Dziękujemy mieszkańcom miejscowości Jasieniec Iłżecki i Małyszyn, uczniom, pracownikom i rodzicom Szkoły Podstawowej w Jasieńcu oraz wolontariuszom z klasy VII i VIII i ich opiekunom.

W tym roku nasi uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły chętnie włączali się w pomoc potrzebującym. Wsparliśmy Weronikę Kępas, dziewczynkę z wadą serca, przekazując zgromadzone nakrętki na leczenie i operację. Uczniowie klas młodszych przygotowali wspaniałą niespodziankę dla Mai, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni. Dzieci wykonały karty świąteczne z życzeniami i przygotowały wspaniałą przesyłkę dla Mai. Zakończyliśmy zbiórkę "Góry Grosza"- akcję, której celem była pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Zebraliśmy 329 złoty i 18 groszy. Pamiętajmy "Dobro powraca". Dziękujemy!!!

Wycieczka do Spały

Dzięki hojności i wspaniałomyślności księdza proboszcza Edwarda Mosioła w podziękowaniu za przygotowanie pięknych i wzruszających Jasełek, uczniowie klasy II wraz z rodzicami, wychowawcą p. Mariolą Borcuch oraz p. dyrektor Wiolettą Koenig 11 stycznia 2020 r. wybrali się na wycieczkę do Spały. Tego dnia w COS Spała odbyło się jubileuszowe 30 Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Rodziny Sportowej. Spotkanie przebiegało w atmosferze i klimacie Bożego Narodzenia. Następnie zwiedziliśmy Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich. Dzieci i dorośli mogli uczestniczyć w meczu piłki siatkowej, sprawdzić się na torze biegowym i w siłowni. Dzień minął wspaniałe. Przywieźliśmy niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy!

Jasełka

20 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość bożonarodzeniowa "Jasełka", na którą przybyli rodzice i zaproszeni goście. Uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawcy zaprezentowali wspaniały program artystyczny, który porwał całą publiczność. Dzieci przybliżyły zebranym historie narodzenia Jezusa w Betlejem uświetnioną pięknymi pastorałkami i kolędami. Na zakończenie były życzenia i łamanie się opłatkiem. Uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach plastycznym i programistycznym zostali nagrodzeni dyplomami.

Piękna jest radość w Święta,ciepłe są myśli o bliskich,

niech pokój, miłość i szczęście,otoczy dzisiaj nas wszystkich.

Cudownych, białych, miłych, radosnych,pogodnych, spokojnych, zdrowych Świąt

upływających we wspaniałej atmosferze, życzy

społeczność szkolna SP w Jasieńcu Iłżeckim

Poznajemy sport osób niepełnosprawnych

Po raz kolejny 15.12.2019 r. uczniowie SP w Jasieńcu Iłżeckim mieli możliwość uczestniczyć w roli kibiców w Turnieju o Puchar Polski w koszykówce na wózkach. Dziękujemy organizatorom i Klubowi PCTUM Scyzory Kielce za wspaniałą lekcję tolerancji i integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz możliwość poznania dyscypliny sportu jaką jest koszykówka na wózkach. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę podczas meczu i możliwość doskonalenia wiedzy na temat zasad i przepisów gry oraz walkę sportową na najwyższym poziomie.

Mikołajkowe wyjazdy

  • 5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych 5 i 6 – latków oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w wycieczce do Radomia. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Fabryce Bombek. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie dzieci z całym procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki, aż do gotowego produktu. Uczniowie mogli zobaczyć również w jaki sposób ozdabia się każdą bombkę. Jest to proces bardzo długotrwały, ale efekt końcowy przepiękny. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały bombki z własnym imieniem. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Radomiu. Dzieci mogły „od podszewki” poznać pracę strażaka, uczestniczyły również w zajęciach prowadzonych przez strażaków„ Bezpieczny dom”, podczas których dowiedziały się jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach w domu oraz poza nim.
  • Uczniowie klas IV-VI w ramach prezentu mikołajkowego wyjechali do kina.
  • 9 grudnia uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z preorientacji zawodowej i odpowiedzialnego planowania swojej kariery zawodowej oraz trafnego podejmowania decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszej nauki, mieli możliwość poznania linii produkcyjnej Firmy Cerrad Sp.z o.o.w Starachowicach - czołowego producenta okładzin ceramicznych, gresowych i klinkierowych w Polsce. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy za ciekawą lekcję i możliwość zwiedzania zakładu naszych rodziców.

Zakład Cerrad - Starachowice

Fabryka Bombek - Radom

Nasze sukcesy- konkurs programistyczny

25 listopada odbyły się eliminacje do Pix Programming Challenge - to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Nasi uczniowie pod kierunkiem p. A. Kozieł wzięli udział w I etapie konkursu - eliminacjach. Z klasy V uczeń Mateusz Muszyński i Antoni Żuchowski oraz z klasy VIb uczniowie: Kacper Banaczek, Natalia Gazarkiewicz, Piotr Kurek i Albert Sępioł. Do półfinału zakwalifikowali się Antoni Żuchowski zdobywając 17 punktów i Albert Sępioł - 20 punktów. Serdecznie wszystkim gratulujemy, a kolegom życzymy sukcesów na dalszych etapach już 5 grudnia 2019 r.

Aplikacja PixBlocks jest całkowicie bezpłatna. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Zachęcamy wszystkich do podejmowania nowych wyzwań z programowaniem.

Warsztaty artystyczne

25 listopada uczniowie klas V-VI uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Domu Kultury w Jasieńcu . Pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich działającego w Jasieńcu Iłżeckim Górnym dzieci wykonywały bombki świąteczne, choinki oraz uczyły się jakie należy przygotować materiały i elementy do tworzenia ozdób świątecznych.

Serdecznie dziękujemy paniom za życzliwość, cierpliwość, propagowanie i podtrzymywanie dawnych i obecnych tradycji ludowych i chęć dzielenia się nimi z młodzieżą szkolną.

O szkodliwości palenia - apel

W dniu 15.11.2019 r. w naszej szkole odbył się apel na temat szkodliwości palenia papierosów, również elektronicznych, przygotowany przez p. Paulinę Kusiak (opiekun SU), p. Monikę Żuchowską-Łosiak (pedagog szkolny), oraz uczennice klasy VIII. Pielęgniarka szkolna oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego przedstawiły, jaki wpływ na organizm młodego człowieka ma nikotyna. Pedagog szkolny zaprezentowała znowelizowaną procedurę postępowania w przypadku palenia papierosów na terenie szkoły. Pani Dyrektor zwróciła także uwagę na zachowanie uczniów oraz przejawy wandalizmu na terenie szkoły, przypominając o konsekwencjach takich zachowań.

Samorząd uczniowski zachęca wszystkich do udziału w tegorocznej akcji "Góra grosza", przypominamy że trwa zbiórka nakrętek i makulatury dla dzieci potrzebujących pomocy w leczeniu i rehabilitacji. Przyniesione nakrętki wrzucamy do pudła obok jadalni, a makulaturę zostawiamy pod drzwiami kotłowni lub przekazujemy pracownikom obsługi. Dziękujemy!

Szkoła do hymnu

8 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem p. J. Chudyby, p. A. Siwec i p.B. Dąbrowskiej przygotowali program, w którym przedstawili wydarzenia z okresu 123 lat niewoli naszego państwa. Wiersze, pieśni patriotyczne i wspomnienia o bohaterstwie, waleczności i męstwie naszych przodków przybliżyły nas do tych czasów. Akademię poprzedziła ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy nasz hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

Program artystyczny uczniowie zaprezentowali również podczas wieczornicy patriotycznej, która odbyła się w Domu Kultury w Jasieńcu Iłżeckim Górnym o godzinie 16, a organizatorami której byli Sołtysi Jasieńca przy współpracy z OSP.

Rok 2019 - rokiem matematyki - dodajemy możliwości, mnożymy talenty

Dnia 23 października 2019 roku w naszej szkole 81 uczniów klas O-III z wychowawcami: paniami R. Szara, E. Strojny, M. Borcuch, J. Gajownik, O. Zielińską-Surus oraz A. Dąbrowską przystąpili do uczestnictwa w projekcie matematycznym. Celem projektu jest popularyzacja matematyki - królowej nauk, rozbudzanie zainteresowań matematycznych, systematyczne poszerzanie wiedzy do twórczego rozwiązywania problemów w codziennym życiu.

Do naszej placówki została zaproszona emerytowana nauczycielka matematyki pani Zofia Wojciechowska, która w ciekawy i nowatorski sposób zachęcała uczniów do podejmowania działań zmierzających do kształtowania kreatywności, pomysłowości, logicznego myślenia prowadzących do uzyskania właściwych rozwiązań matematycznych. Kolejne działania innowacyjne będą realizowane podczas różnorodnych zajęć i zabaw matematycznych w klasach. Podsumowaniem obecnych działań było ułożenie fraktala matematycznego - Trójkąta Sierpińskiego. Skłania on do refleksji na temat struktury świata i piękna przyrody.

Pomagamy bezdomnym psom

Zachęcamy wszystkich do udziału w ZBIÓRCE DLA BEZDOMNYCH PSÓW, przebywających w Tymczasowym Przytulisku Dla Zwierząt w Iłży, zorganizowaną w naszej szkole w dniach

28.10.2019 – 08.11.2019.

Zwierzakom przydadzą się :

 • karma sucha i mokra w puszkach
 • koce, ręczniki
 • obroże, smycze, miski
 • zabawki gumowe lub sznurkowe

Przyniesione rzeczy należy przekazać Pani lub Panu woźnemu.

Klasowe wycieczki

Tegoroczna jesień i wspaniała pogoda sprzyja wycieczkom. Dwie z nich odbyły się 17 i 18 października 2019 roku. Uczniowie klas IV-V wraz z wychowawcami podziwiali uroki Gór Świętokrzyskich. Zwiedzili Jaskinię Raj, Zamek w Chęcinach i Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Uczniowie klas VI-VII odbyli wycieczkę do urokliwego Zamościa, podziwiając architekturę i historię tego miasta.

Ślubowanie uczniów klasy I

Na uroczystość w dniu 14.10.2019 r. przybyli rodzice pierwszoklasistów oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystej akademii odbyło się ślubowanie uczniów klasy I oraz występ z okazji Dnia Nauczyciela. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali pierwszoklasiści i uczniowie klasy IV. Dzieci otrzymały gromkie brawa, dyplomy i prezenty, a nauczyciele i pracownicy szkoły kwiaty i słodkie upominki od swoich wychowanków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a uczniom za życzenia i kwiaty.

Naszym kolegom z klasy I życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego szkolnego świadectwa.

Cieszymy się, że jesteście z nami!

W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli,

chcielibyśmy również złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym pedagogom i pracownikom szkoły. Życzymy Wam dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia z pracy zawodowej.

Uczniowie SP w Jasieńcu Iłżeckim

Miejsca pamięci narodowej w naszym regionie.

20 września 2019 r. uczniowie klas VII i VIII poznawali miejsca pamięci narodowej związane z wydarzeniami I i II wojny światowej. Wycieczka obejmowała miejscowości: Pakosław, Iłża, Chwałowice, Marcule i miała na celu poszerzenie wiedzy historycznej oraz rozbudzenie zainteresowania historią regionu.

27. 09.2019 r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Trzecim Marszu Pamięci Armii Krajowej Ziemi Iłżeckiej, im. kom. AK Antoniego Hedy „Szarego“

Trasa marszu prowadziła przez Marcule, leśniczówkę Klepacze oraz Piotrowe Pole. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy środowisk patriotyczno-historycznych z terenu Iłży, przy współpracy z Nadleśnictwem Starachowice i Marcule. W marszu wzięło udział około dwustu osób, głównie młodzieży ze szkół w Iłży, Jasieńcu, Chwałowicach i Lubieni wraz z opiekunami.

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny uroczystą akademią w wykonaniu uczniów klasy VIa. Koleżanki i koledzy w programie słowno - muzycznym przypomnieli zebranym o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pani Dyrektor W. Koenig powitała wszystkie dzieci i rodziców oraz zaprosiła na spotkanie z wychowawcami.

Drodzy Rodzice i dzieci ! Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze, bądźmy uważni i dostrzegajmy innych użytkowników drogi oraz stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Niech droga do szkoły i powrót do domy będzie dla Was bezpieczny.

Wakacje 2019

Wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje, bo od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Do zobaczenia po wakacjach!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. 27 uczniów klasy VIII złożyło ślubowanie i pożegnało naszą szkołę.

"Życzymy Wam samych piątek i szóstek w dalszej nauce, życzymy by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna, a nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi".

Wielu uczniów klas I-VIII otrzymało za całoroczną pracę wyróżnienia, nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim nagrodzonym gratulacje złożyła Pani Dyrektor Wioletta Koenig. Następnie Pani Dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom, pracownikom szkoły oraz przedstawicielom sołectw Jasieniec Iłżecki Górny i Maziarze panom Janowi Koryckiemu i Krzysztofowi Stępniowi za przekazanie środków na zakup nowej pracowni komputerowej. Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Słomka złożył życzenia uczniom i pracownikom szkoły i pogratulował Pani Dyrektor zwycięstwa w konkursie na dyrektora naszej placówki. Dziękujemy Rodzicom i Firmie Cerrad za ufundowanie nagród dla naszych uczniów.

Słoneczny Festyn Rodzinny

31 maja odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny podczas, którego uczniowie klasy II pod kierunkiem p. J. Gajownik zaprezentowali dla zaproszonych gości piękny program artystyczny, dodatkowo wstąpił dla rodziców zespół taneczny dziewczynek klas O-II z WDK w Jasieńcu, który przygotowała p. D. Pisarska oraz Donata Rzońca w utworze muzycznym. Również przedszkolaki zaprezentowały się przed swoimi rodzicami. Po występie dzieci obdarowały swoich rodziców upominkami i udały się na boisko gdzie rozpoczęła się sportowa rywalizacja w grach i zabawach klas I-VI. Uczniowie klas VII-VIII w ramach prezentu wyjechali do kina w Starachowicach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i organizatorom, którzy przygotowali dla gości i dzieci słodki poczęstunek i symboliczne łakocie. Cieszymy się, że dopisała pogoda.

Z okazji Dnia Dziecka

Życzymy Wam dzieciaki śmiechu w domu i lodów w niedzielę, i przyjaciół wspaniałych i prezentów wiele.


Przedszkolaki witają wiosnę!

W piątek 22 marca przedszkolaki z oddziału 3,4-latków świętowały pierwsze dni wiosny. Z tej okazji dzieci pod kierunkiem p. A. Dąbrowskiej i p. S. Luby przygotowały występ wcielając się w rolę żabek, bocianów, wróbelków i Pani Wiosny. Najmłodsi zaprezentowali się przed starszymi kolegami i koleżankami oraz przed rodzicami. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Dzień Języków Obcych

22 marca 2019 r. uczniowie klas IV-VIII we współpracy z nauczycielami języków obcych, rodzicami i wychowawcami zaprezentowali w ciekawy sposób informacje, muzykę, taniec, tradycje i potrawy sześciu państw: klasa VIII -Rosji, klasa VII -Wielkiej Brytanii, klasa VI-Kanady, klasa Va- Grecji, klasa Vb- Węgier, klasa IV- Polski. Przedstawiciele klas w interesujący i zabawny sposób prezentowali swoje kraje. Wyróżniono również laureatów konkursu "Piosenki obcojęzycznej", a na koniec wszyscy delektowali się smakołykami pochodzącymi z różnych stron świata. Serdecznie dziękujemy pani Paulinie i Ani za ogrom pracy włożony w przygotowanie projektu. Zapraszamy do galerii.

Ciekawe spotkania i doświadczenia w klasach I-III

 • 27.02.2019 r. w Bibliotece działającej przy WDK w Jasieńcu Iłżeckim odbyło się spotkanie uczniów z autorem książek dla dzieci panem Romanem Pankiewiczem. Wszyscy mogli wysłuchać tekstów i rymowanek, które w swoich książkach zamieścił pan Pankiewicz, a które opowiadały o wspaniałych przygodach i obowiązkach bohaterów różnych zawodów takich jak: strażak, policjant, ratownik, żołnierz. Liczymy, że dzieci chętnie sięgną po zaprezentowane tytuły i zgłębią tajniki pracy ich bohaterów.
 • 01.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Iłży odbyła się wystawa interaktywna eksponatów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nasi młodsi koledzy mieli okazję w niej uczestniczyć. Dzieci pod kierunkiem instruktorów mogły wykonywać i obserwować ciekawe doświadczenia, które przybliżyły im rozumienie współczesnego świata.

„Teatr w moich rękach”

Uczniowie klasy II biorący udział w zajęciach kółka teatralnego „Teatr w moich rękach” w dniu 15. 02. 2019 r. zaprezentowali swoje umiejętności przed przedszkolakami. Wystąpili dla nich w dwóch inscenizacjach „Dzikie Łabędzie”, „O rybaku i złotej rybce". Przedstawienie bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Inicjatywa DBI -"Działajmy Razem"

Jak co roku w lutym włączamy się w akcję Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W naszej szkole odbywają się w klasach I-VIII zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w sieci oraz prezentowane są materiały: filmiki, plakaty, gazetki i ulotki dla uczniów i rodziców dotyczące zagrożeń jakie niesie Internet. Uczniowie często dzielą się własnymi doświadczeniami związanymi z cyberprzestępcą, wiedzą gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia.

Szkolny bal karnawałowy

W sobotę 26 stycznia 2019 r. przy dźwiękach muzyki disco odbył się bal karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków, uczniów i absolwentów naszej szkoły. Jak co roku Samorząd Uczniowski wybierał księcia i księżniczkę balu oraz parę parkietu. Dla młodszych dzieci uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży proponowały malowanie twarzy i tatuaże henną. Odbył się korowód przebierańców i taniec belgijski. Świetną zabawę zapewnił Didżej, a poczęstunek dla dzieci Rodzice.

Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia 2019 roku zaszczycili naszą szkołę dostojni goście Babcie i Dziadkowie. Uczniowie klasy III wraz z opiekunami: E. Strojny, P. Kusiak i O. Zielińską -Surus przygotowali wspaniały występ wcielając się w role artystów disco polo. Babcie i Dziadkowie nie szczędzili dzieciom gromkich braw. Po ich występie zaprezentowali się artyści z koła teatralnego działającego przy Bibliotece WDK w Jasieńcu przedstawiając współczesną bajkę z morałem o "Czerwonym Kapturku i czatowaniu w sieci". Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali też goście. Wystąpiły dla nas w repertuarze ludowym zespoły "Dolnojasieńczanki" z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego i zespół Jasieniec Stowarzyszenia działającego przy WDK w Jasieńcu Iłżeckim Górnym. W podziękowaniu za miłość, opiekę i dobre serce dzieci wręczyły swoim dziadkom drobne upominki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dla gości słodki poczęstunek.

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku zimowego

23 stycznia odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków i uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu Iłżeckim Górnym. Panowie strażacy omówili zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego, zaprezentowali prezentację multimedialną pt. "Czad i ogień", pokazali dzieciom sprzęt używany w ratownictwie. Zachęcali również uczniów klas starszych do wstąpienia do straży i poznania tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu.

Uczniowie klasy I i II uczestniczyli również w spotkaniu z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Celem spotkania było przekonanie najmłodszych uczniów do dbania o własne bezpieczeństwo i zachęcenie dzieci do noszenia odblasków. Wszyscy obejrzeli ciekawą prezentację oraz otrzymali upominki i odblaski. Liczymy, że dzieci wyciągną z tych spotkań pożyteczna naukę "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

27 Finał WOŚP 13 stycznia 2019 r.

Jak co roku nasi wolontariusze włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już 10 i 11 stycznia w szkole zebraliśmy kwotę 640 złoty, a w niedzielę 13 stycznia w Jasieńcu Iłżeckim Górnym i Dolnym w godzinach przedpołudniowych zgromadziliśmy 1500 złoty. Razem 2140 złoty. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w coroczną akcje Jurka Owsiaka i całej Polski. Dzięki Wam mamy swój wkład w szlachetny cel. Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom: Natalii, Sylwii, Magdzie, Natalii, Izabeli, Zuzannie, Igorowi i Wioli.


Bożonarodzeniowe Jasełka

Tegoroczny występ przygotowała klasa V pod kierunkiem p. R. Lech. Dzieci wcieliły się w role aniołków, pasterzy, trzech króli oraz Maryi i Józefa. Zaprezentowały widowiska o Bożym Narodzeniu wzbogacone śpiewem kolęd. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Dorota Paczyńska z-ca Burmistrza, radny i przewodniczący rady rodziców p. Rafał Słomka, którzy pogratulowali dzieciom występu i wspólnie z panią dyrektor Wiolettą Koenig przekazali wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, świątecznego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019.

Życzy społeczność szkolna w Jasieńcu Iłżeckim.

MAMY NOWĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ

Mikołajki 6 grudnia

Dziś naszą szkołę odwiedził Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Dzieci otrzymały słodkie i rzeczowe upominki. To był szczególny dzień dla uczniów klas I-III, które w ramach prezentu mikołajkowego pojechały na bajkę do kina w Iłży. Klasa VII i kilku uczniów z klasy VIII wraz z rodzicami wzięli udział w koncercie mikołajkowym 7 grudnia w Filharmonii w Kielcach. Klasy IV-VI również w ramach świątecznych prezentów wyjadą 11 grudnia do kina w Starachowicach. Dziękujemy hojnemu Mikołajowi oraz Rodzicom.

Pragniemy również serdecznie podziękować Mieszkańcom Jasieńca Iłżeckiego Górnego i Maziarz za przekazanie środków pieniężnych z funduszu sołeckiego 2017/2018 na zakup wyposażenia do szkolnej pracowni komputerowej i językowej. Obecnie nasza pracownia komputerowa liczy 16 stanowisk komputerowych, monitor interaktywny oraz laptop z oprogramowaniem, a pracownia językowa - monitor interaktywny i laptop z oprogramowaniem. Dzięki temu nasi uczniowie mają lepsze i nowocześniejsze warunki do nauki, rozwijania zainteresowań i poznawania świata. DZIĘKUJEMY!!!

100 lat dla Niepodległej

9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 biliśmy rekord dla niepodległej odśpiewując 4 zwrotki hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas V-VIII przystąpili do prezentacji projektu pt. „Polska 100 lat Niepodległości”. Młodzi artyści w sposób doniosły i wzruszający zaprezentowali się w tańcu, śpiewali pieśni patriotyczne, demonstrowali scenki prezentując najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Po prezentacji zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za konkursy. Następnie wszyscy udali się przed budynek szkoły gdzie w obecności gości, rodziców i całej społeczności szkolnej zasadzono dęba jako symbol setnej rocznicy, pod którym ukryto kapsułę czasu dla potomnych. Pani Dyrektor Wioletta Koenig wraz z przewodniczącym rady rodziców panem Rafałem Słomką złożyli serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców oraz pani Anny Waga i nauczycieli współpracujących w organizacji dzisiejszej uroczystości. Zapraszamy do galerii.

Pasowanie na przedszkolaka

To niezapomniana uroczystość – w grupie 3,4 – latków. Odbyła się ona 31 października 2018 r. W tym dniu od samego rana trwały przygotowania, bowiem to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie.

Dzieci z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od gości gromkie brawa. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, był moment pasowania. Za sprawą pani dyrektor Wioletty Koenig i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze 3 i 4 latki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, gości jak i nauczycieli.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Bezpiecznie w szkole

21 września Samorząd Uczniowski przygotował apel, na którym przedstawiciele poszczególnych klas V-VIII zaprezentowali scenki i przypomnieli zasady właściwego zachowania w szkole podczas przerw, na boisku, placu zabaw oraz w drodze do szkoły. Jeżeli wszyscy będziemy respektować panujące w naszej szkole regulaminy i zasady będziemy czuli się bardziej bezpieczni.

Podczas apelu zaprezentowali się również kandydaci do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbędą się 22.09.2018 roku.

Rok szkolny 2018/2019

3 września 2018 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny uroczystą akademią przygotowaną przez klasę VII pod kierunkiem wychowawcy. Uczniowie w programie słowno -muzycznym powitali przedszkolaków i uczniów I klasy oraz nawiązali do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po akademii wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami. Cieszymy się, że mimo remontów udało się nam rozpocząć ten nowy rok szkolny szczególnie ważny dla uczniów klasy VIII, którzy przystąpią do egzaminów ośmioklasisty. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, a rodzicom i nauczycielom cierpliwości, siły i zrozumienia

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 • występ artystyczny uczniów klasy IVa przygotowany pod kierunkiem p. W. Jaskrosa
 • wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych, dyplomów dla najlepszych przedszkolaków i uczniów oraz podziękowań dla Rodziców i Sponsorów.
 • spotkania w klasach z wychowawcą

Życzymy Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom radosnych, wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych i beztroskich wakacji oraz udanego wypoczynku z dala od wszystkich codziennych obowiązków.

Szkolne projekty

 • Odziały przedszkolne i klasy I-III podsumowały działania realizowane w ramach obchodów "Roku dla Niepodległej" organizując 7 czerwca 2018 r. wystawę plakatów i Biało-Czerwony dzień w szkole.
 • Uczniowie klas IV-VII przygotowali prezentację do projektu "Moja miejscowość i kraj w oczach kilku pokoleń". Celem projektu było poszerzenie wiedzy o historii miejscowości i kraju, a przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych i odpowiedzialności za wynik pracy. Każda klasa wykonała zadania dotyczące różnych okresów najnowszej historii naszego kraju (plakat pokazujący wydarzenia w kraju i miejscowości, wystawę przedmiotów używanych w określonym czasie, charakterystyczne potrawy, popularny przebój muzyczny i taniec). Klasa VII prezentowała lata 50. XX wieku, VI lata 70, V lata 90 i klasy IV współczesność. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, było wiele śmiechu, a na koniec smakowanie potraw z różnych okresów.

Gratulujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom I i II etapu. Dziękujemy pani Annie Waga za kierowanie projektem, a wychowawcom i nauczycielom obydwu etapów za przygotowanie i pomoc uczniom w prezentacji swojej pracy.

Zapraszamy do galerii.

Biało-Czerwony dzień w szkole projekt przedszkolaków i klas I-III

Moja miejscowość w oczach kilku pokoleń - projekt klas IV-VII

Prezent dla Dzieci

28 maja przedszkolaki i uczniowie całej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do kina w Iłży. Starsze dzieci miały okazję po raz pierwszy zobaczyć nowoczesną salę kinową i obejrzeć film pt. „Tam gdzie mieszka Bóg”. Dla przedszkolaków przygotowano zajęcia plastyczne w Domu Kultury, a klasa VII mogła obejrzeć wystawę prac plastycznych różnych autorów prezentującą widoki i krajobrazy miasta Iłży i okolic. Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Kozerze dyrektorowi DK, który przekazał uczniom klasy VI i pani Annie Waga dyplomy i upominki za udaną prezentację spektaklu teatralnego podczas XXXII Dni Leśmianowskich. Dziękujemy radnemu panu Jackowi Skibie i nauczycielom, którzy byli odpowiedzialni za organizacje dzisiejszego dnia oraz Rodzicom za sponsorowanie wyjazdu.

Dzieciom życzymy dużo radości, uśmiechu i samych słonecznych dni

z okazji Dnia Dziecka

Wycieczka po Iłży

Uczniowie klasy VII 18 maja uczestniczyli w klasowej wycieczce po Iłży, której przewodnikiem była pani Justyna Chudyba. Podczas tej lekcji historii uczniowie mogli zwiedzić i zobaczyć zabytki swojej „małej ojczyzny”: Piec garncarski z I połowy XI wieku, Grodzisko Kopiec Tatarski z XII wieku, Kościół farny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Cmentarz żydowski z XIX wieku, zdewastowany w 1942 roku, Zamek biskupi - na Górze Zamkowej oraz Muzeum Regionalne założone przez Adama Bednarczyka. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie w pamięci na długo, by w przyszłości przekazać ją następnym pokoleniom.

Wielkanocne świętowanie

28 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II i przedszkolaki pod kierunkiem p. E. Strojny, p. A. Kosińskiej i p. S. Luba przygotowali wspaniałą świąteczną uroczystość bogatą w tradycje świąteczne, piosenki, wiersze, tańce i kolorowe stroje. Dzieci zaprezentowały się celująco.

Był czas na wyróżnienia w konkursach, życzenia świąteczne i tradycyjne dzielenie się jajkiem. Serdecznie dziękujemy radnej pani Beacie Głud i sołtysom wsi Jasieniec za życzenia i śmigusa.

Poznajemy zawód strażaka

22 marca z okazji dnia wiosny uczniowie klasy VI i VII wyjechali na wycieczkę do Radomia. Odwiedzili Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy oprowadzili młodzież po garażach, prezentując sprzęt i wyposażenie, którym posługują się podczas akcji. Radomska straż specjalizuje się w ratownictwie przeciwpożarowym, wysokościowym i wodnym. Uczniowie poznali szczegóły codziennej służby a w ramach doradztwa zawodowego mogli dowiedzieć się jaką drogę edukacyjną trzeba przejść by zostać strażakiem. W „Bezpiecznym domku” odbyła się prezentacja dotycząca codziennych zagrożeń i sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych związanych z ogniem. Serdecznie dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję. Następnie w celu doskonalenia kondycji fizycznej i świetnej zabawy uczestnicy wycieczki udali się do radomskiego Sky Jump Park Trampolin przy ulicy 1095 roku. Zabawa była świetna i mimo zmęczenia humory dopisywały do samego powrotu.

Nasi koledzy z klas IV i V mają w planie podobny wyjazd 5 kwietnia. Zachęcamy

Lekcja historii

W ramach obchodów "Roku dla niepodległej" 23 lutego 2018 r. odbył się pokaz dla wszystkich uczniów naszej szkoły w wykonaniu członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych z Iłży. Uczniowie poznali ubiór żołnierski, wyposażenie i broń z okresu I i II wojny światowej, sami mogli się w cielić w postać żołnierza oraz uzyskać wiele informacji na tema służby wojskowej w tym okresie. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentowana broń. Serdecznie dziękujemy gościom za bogatą i ciekawą lekcję historii.

"Rok dla Niepodległej" - 2017/2018

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. W naszej szkole zaplanowano i zrealizowano następujące inicjatywy.


HARMONOGRAM DZIAŁAŃ Ku niepodległej.docx

Dzień Seniora

2 lutego 2018 roku swoja obecnością zaszczycili nas dostojni goście Babcie i Dziadkowie, którzy przybyli na zaproszenie swych wnucząt by uczcić z nami Dzień Seniora. Uroczystą akademię i występ artystyczny przygotowali uczniowie klasy III, IVa, VII, i Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marioli Borcuch i Agaty Kozieł. Klasa III zaprezentowała wiersze, scenki i piosenki, klasa IVa układy gimnastyczne a klasa VII taniec hiszpański. Były gromkie brawa, łzy wzruszenia i uściski od wnucząt, które na zakończenie obdarowały swoich bliskich upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek na jadalni, na który zaprosiła gości pani Dyrektor W. Koenig. Serdecznie dziękujemy naszym Seniorom za obecność i miłe słowa podziękowania. Zapraszamy za rok.


Jasełka

Jasełka Bożonarodzeniowe w tym roku przygotowały klasy 0 pięciolatki i sześciolatki pod kierunkiem p. M. Seweryn i p. R. Szara. Dzieci wcieliły się w role aniołków, gwiazd, pasterzy, trzech króli oraz Maryi i Józefa. Prezentując się w pięknych strojach wdzięcznie wypowiadały swoje kwestie i śpiewały kolędy. Wiele uroku dodała dekoracja sceny. Po występie odbył się konkurs śpiewania kolęd przez każdą klasę. Swoją obecnością zaszczycili nas p. B. Głud - radna i sołtys p. J Korycki, którzy obdarowali dzieci słodkościami a dorosłych życzeniami świątecznymi. Po występie dzieci udały się na wigilie klasowe.

Pani Dyrektor W. Koenig przekazała wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, świątecznego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018.

życzy społeczność szkolna w Jasieńcu Iłżeckim

Tak się bawią przedszkolaki.

 • 30 listopada naszych przedszkolaków odwiedzili uczniowie z ZSP w Iłży zapewniając moc atrakcji. Dla chłopców przygotowali balonowe szable i pirackie stylizacje twarzy. Dziewczynki otrzymały balonowe ozdoby do włosów i za sprawą makijażu zamieniły się w motylki, wróżki i księżniczki. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Koriat oraz jej podopiecznym za wspaniałe chwile pełne zabawy radości i uśmiechu.
 • Jedno z ostatnich przedpołudni przedszkolaki z grupy 3 i 4 – latków spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie i zdobienie ciasteczek . Wszystkie dzieci ochoczo i z pełnym zaangażowaniem mieszały ciasto, by następnie nadać mu odpowiedni kształt. Następnie ciasteczka zostały upieczone, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach…Każde ciasteczko było oryginalne

Dzień języka obcego

30 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. P. Kusiak, A. Rokosz przygotowali ciekawą lekcję języków obcych, geografii, kultury i sztuki. Każda klasa od IV -VII wylosowała państwo na temat, którego należało przygotować prezentację w formie plakatu, tańca, piosenki i potrawy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pojawiły się stoiska ze smakołykami kulinarnymi, kolorowe stroje, muzyka a nawet zwroty charakteryzująca język i dany kraj. W przeciągu 3 godzin zdobyliśmy wiedzę o USA, Czechach, Włoszech, Francji i Hiszpanii, smakowaliśmy potraw pochodzących z tych miejsc, Była to bardzo interesująca i ciekawa lekcja. Niektórzy uczniowie klas O-VI zaprezentowali swoje talenty wokalne w obcym języku. Kulminacją dnia był Quiz na temat zdobytej wiedzy, po którym I miejsce przypadło klasie VII, II klasie V a trzecie klasie IVb. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy p. M. Żuchowskiej-Łosiak, wychowawcom, Rodzicom, którzy nie szczędzili czasu by wspierać dzieci w tym przedsięwzięciu.

11 listopada Święto Niepodległości

99 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem p. A. Waga i z pomocą p. S. Luba. Uczniowie w ciekawy sposób w formie pantomimy i prezentacji multimedialnej przedstawili najważniejsze wydarzenia z okresu naszej historii. Cieszymy się, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Iłży i Iłżeckie Towarzystwo Historyczno-Naukowe z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego pt. "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego". I etap konkursu odbył się w szkole, a na szczeblu gminy reprezentowały nas uczennice klasy VII Natalia Kubiak i Magdalena Stankiewicz, która zajęła I miejsce w tym konkursie. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy, gratulujemy rodzicom i dziękujemy p. J. Chudyba za przygotowanie uczniów do konkursu.

Pasowanie i Ślubowanie 13 października 2017 roku

Dzisiejsza uroczystość zgromadziła w szkole wielu gości. Przybyli rodzice uczniów, przedszkolaków oraz goście w osobach: sekretarz gminy pan Grzegorz Kopciał, ksiądz proboszcz Stanisław Wąsiel, sołtys pan Jan Korycki, przewodniczący rady rodziców pan Rafał Słomka. Podczas uroczystej akademii odbyło się pasowanie na przedszkolaka, ślubowanie uczniów klasy I oraz występ z okazji Dnia Nauczyciela w wykonaniu klasy IVb. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały przedszkolaki i pierwszoklasiści. Dzieci otrzymały gromkie brawa i prezenty od gości a nauczyciele i pracownicy szkoły kwiaty od swoich wychowanków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości a uczniom za życzenia i kwiaty.