Szkoła Podstawowa

w Jasieńcu Iłżeckim

Ślubowanie uczniów klasy I

Na uroczystość w dniu 14.10.2019 r. przybyli rodzice pierwszoklasistów oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystej akademii odbyło się ślubowanie uczniów klasy I oraz występ z okazji Dnia Nauczyciela. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali pierwszoklasiści i uczniowie klasy IV. Dzieci otrzymały gromkie brawa, dyplomy i prezenty, a nauczyciele i pracownicy szkoły kwiaty i słodkie upominki od swoich wychowanków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a uczniom za życzenia i kwiaty.

Naszym kolegom z klasy I życzymy samych sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego szkolnego świadectwa.

Cieszymy się, że jesteście z nami!

W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli,

chcielibyśmy również złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym pedagogom i pracownikom szkoły. Życzymy Wam dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia z pracy zawodowej.

Uczniowie SP w Jasieńcu Iłżeckim

Zmiana organizacji zajęć

Od 7 października 2019 r. obowiązuje w naszej szkole zmiana organizacji zajęć wynikająca ze zmiany godzin odwozu uczniów. Prosimy zapoznać się z rozkładem lekcji i przerw.

1 lekcja 8.00 - 8.45

2 lekcja 8.50 - 9.35

3 lekcja 9.40 - 10.25 (przerwa obiadowa I tura)

4 lekcja 10.40 - 11.25 ( przerwa obiadowa II tura)

5 lekcja 11.35 - 12.20

6 lekcja 12.25 - 13.10

7 lekcja 13.15 - 14.00

8 lekcja 14.05 - 14.50

BUS I kurs: 13.25 BUS II kurs: 15.00

Miejsca pamięci narodowej w naszym rejonie

20 września 2019 r. uczniowie klas VII i VIII poznawali miejsca pamięci narodowej związane z wydarzeniami I i II wojny światowej. Wycieczka obejmowała miejscowości: Pakosław, Iłża, Chwałowice, Marcule i miała na celu poszerzenie wiedzy historycznej oraz rozbudzenie zainteresowania historią regionu.

27. 09.2019 r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Trzecim Marszu Pamięci Armii Krajowej Ziemi Iłżeckiej, im. kom. AK Antoniego Hedy „Szarego“

Trasa marszu prowadziła przez Marcule, leśniczówkę Klepacze oraz Piotrowe Pole. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy środowisk patriotyczno-historycznych z terenu Iłży, przy współpracy z Nadleśnictwem Starachowice i Marcule. W marszu wzięło udział około dwustu osób, głównie młodzieży ze szkół w Iłży, Jasieńcu, Chwałowicach i Lubieni wraz z opiekunami.

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny uroczystą akademią w wykonaniu uczniów klasy VIa. Koleżanki i koledzy w programie słowno - muzycznym przypomnieli zebranym o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pani Dyrektor W. Koenig powitała wszystkie dzieci i rodziców oraz zaprosiła na spotkanie z wychowawcami.

Drodzy Rodzice i dzieci ! Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze, bądźmy uważni i dostrzegajmy innych użytkowników drogi oraz stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Niech droga do szkoły i powrót do domy będzie dla Was bezpieczny.

Wakacje 2019

Wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje, bo od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Do zobaczenia po wakacjach!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 dobiegł końca. 27 uczniów klasy VIII złożyło ślubowanie i pożegnało naszą szkołę.

"Życzymy Wam samych piątek i szóstek w dalszej nauce, życzymy by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna, a nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi".

Wielu uczniów klas I-VIII otrzymało za całoroczną pracę wyróżnienia, nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim nagrodzonym gratulacje złożyła Pani Dyrektor Wioletta Koenig. Następnie Pani Dyrektor wręczyła podziękowania rodzicom, pracownikom szkoły oraz przedstawicielom sołectw Jasieniec Iłżecki Górny i Maziarze panom Janowi Koryckiemu i Krzysztofowi Stępniowi za przekazanie środków na zakup nowej pracowni komputerowej. Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Słomka złożył życzenia uczniom i pracownikom szkoły i pogratulował Pani Dyrektor zwycięstwa w konkursie na dyrektora naszej placówki. Dziękujemy Rodzicom i Firmie Cerrad za ufundowanie nagród dla naszych uczniów.

Piłkarska Kadra Czeka

6 maja 2019 r. w Pakosławiu na boisku sportowym odbył się regionalny finał turnieju "Piłkarska Kadra Czeka". Wzięły w nim udział drużyny szkół podstawowych z Iłży, Pakosławia i Jasieńca. Nasi chłopcy klas VIII - V zdobyli I miejsce i puchar tego turnieju oraz zakwalifikowali się do finału Mazowsza. Serdecznie gratulujemy chłopcom klas VIII-V i opiekunowi p. J. Skibie. Życzymy dalszych sukcesów.


Słoneczny Festyn Rodzinny

31 maja odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny podczas, którego uczniowie klasy II pod kierunkiem p. J. Gajownik zaprezentowali dla zaproszonych gości piękny program artystyczny, dodatkowo wstąpił dla rodziców zespół taneczny dziewczynek klas O-II z WDK w Jasieńcu, który przygotowała p. D. Pisarska oraz Donata Rzońca w utworze muzycznym. Również przedszkolaki zaprezentowały się przed swoimi rodzicami. Po występie dzieci obdarowały swoich rodziców upominkami i udały się na boisko gdzie rozpoczęła się sportowa rywalizacja w grach i zabawach klas I-VI. Uczniowie klas VII-VIII w ramach prezentu wyjechali do kina w Starachowicach.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i organizatorom, którzy przygotowali dla gości i dzieci słodki poczęstunek i symboliczne łakocie. Cieszymy się, że dopisała pogoda.

Z okazji Dnia Dziecka

Życzymy Wam dzieciaki śmiechu w domu i lodów w niedzielę, i przyjaciół wspaniałych i prezentów wiele.


Oświadczenie

Oświadczamy, że w dniu 25 kwietnia 2019 roku nauczyciele zakończyli akcję protestacyjną. Dzień 26 kwietnia 2019 roku - zajęcia odbywają się zgodnie z tygodniowym planem zajęć.


Sukces sportowy

29 marca 2019 r. uczeń klasy VIII Wiktor Pisarski zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych na 1500 metrów, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Jedlińsku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przedszkolaki witają wiosnę!

W piątek 22 marca przedszkolaki z oddziału 3,4-latków świętowały pierwsze dni wiosny. Z tej okazji dzieci pod kierunkiem p. A. Dąbrowskiej i p. S. Luby przygotowały występ wcielając się w rolę żabek, bocianów, wróbelków i Pani Wiosny. Najmłodsi zaprezentowali się przed starszymi kolegami i koleżankami oraz przed rodzicami. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Dzień Języków Obcych

22 marca 2019 r. uczniowie klas IV-VIII we współpracy z nauczycielami języków obcych, rodzicami i wychowawcami zaprezentowali w ciekawy sposób informacje, muzykę, taniec, tradycje i potrawy sześciu państw: klasa VIII -Rosji, klasa VII -Wielkiej Brytanii, klasa VI-Kanady, klasa Va- Grecji, klasa Vb- Węgier, klasa IV- Polski. Przedstawiciele klas w interesujący i zabawny sposób prezentowali swoje kraje. Wyróżniono również laureatów konkursu "Piosenki obcojęzycznej", a na koniec wszyscy delektowali się smakołykami pochodzącymi z różnych stron świata. Serdecznie dziękujemy pani Paulinie i Ani za ogrom pracy włożony w przygotowanie projektu. Zapraszamy do galerii.

Ciekawe spotkania i doświadczenia w klasach I-III

 • 27.02.2019 r. w Bibliotece działającej przy WDK w Jasieńcu Iłżeckim odbyło się spotkanie uczniów z autorem książek dla dzieci panem Romanem Pankiewiczem. Wszyscy mogli wysłuchać tekstów i rymowanek, które w swoich książkach zamieścił pan Pankiewicz, a które opowiadały o wspaniałych przygodach i obowiązkach bohaterów różnych zawodów takich jak: strażak, policjant, ratownik, żołnierz. Liczymy, że dzieci chętnie sięgną po zaprezentowane tytuły i zgłębią tajniki pracy ich bohaterów.
 • 01.03.2019 r. w Szkole Podstawowej w Iłży odbyła się wystawa interaktywna eksponatów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nasi młodsi koledzy mieli okazję w niej uczestniczyć. Dzieci pod kierunkiem instruktorów mogły wykonywać i obserwować ciekawe doświadczenia, które przybliżyły im rozumienie współczesnego świata.

Zapisy do oddziału przedszkolnego 3,4 latków

Zapisy do oddziału przedszkolnego 3,4 – latków, na rok szkolny 2019/2020, będą trwały od 27.02 do 15.03.2019 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz złożenie go w sekretariacie szkoły. Formularze znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły. Wniosek w zakładce Dokumenty szkolne - pliki do pobrania

Zakończenie akcji ekologicznej "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i przekazali elektrośmieci. Zgromadzony sprzęt został przekazany firmie Green Office Ecologic Sp z o.o 18 marca 2019 r.
 • Podziękowania dla pana sołtysa J. Koryckiego, który udostępnił swój plac dla celów naszej zbiórki.

„Teatr w moich rękach”

Uczniowie klasy II biorący udział w zajęciach kółka teatralnego „Teatr w moich rękach” w dniu 15. 02. 2019 r. zaprezentowali swoje umiejętności przed przedszkolakami. Wystąpili dla nich w dwóch inscenizacjach „Dzikie Łabędzie”, „O rybaku i złotej rybce". Przedstawienie bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Wycieczka do Warszawy

13 lutego 2019 r. uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Warszawy. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli przyjemność przeżyć niezapomnianą, historyczną przygodę z musicalem "Piloci" w teatrze Roma oraz skorzystać pod okiem instruktorów z zajęć sportowo-rekreacyjnych w Hangarach 646 na Gocławiu. Dziękujemy Rodzicom i wychowawcom za zorganizowanie wyjazdu.

Inicjatywa DBI -"Działajmy Razem"

Jak co roku w lutym włączamy się w akcję Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W naszej szkole odbywają się w klasach I-VIII zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w sieci oraz prezentowane są materiały: filmiki, plakaty, gazetki i ulotki dla uczniów i rodziców dotyczące zagrożeń jakie niesie Internet. Uczniowie często dzielą się własnymi doświadczeniami związanymi z cyberprzestępcą, wiedzą gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia.

Szkolny bal karnawałowy

W sobotę 26 stycznia 2019 r. przy dźwiękach muzyki disco odbył się bal karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków, uczniów i absolwentów naszej szkoły. Jak co roku Samorząd Uczniowski wybierał księcia i księżniczkę balu oraz parę parkietu. Dla młodszych dzieci uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży proponowały malowanie twarzy i tatuaże henną. Odbył się korowód przebierańców i taniec belgijski. Świetną zabawę zapewnił Didżej, a poczęstunek dla dzieci Rodzice.

Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia 2019 roku zaszczycili naszą szkołę dostojni goście Babcie i Dziadkowie. Uczniowie klasy III wraz z opiekunami: E. Strojny, P. Kusiak i O. Zielińską -Surus przygotowali wspaniały występ wcielając się w role artystów disco polo. Babcie i Dziadkowie nie szczędzili dzieciom gromkich braw. Po ich występie zaprezentowali się artyści z koła teatralnego działającego przy Bibliotece WDK w Jasieńcu przedstawiając współczesną bajkę z morałem o "Czerwonym Kapturku i czatowaniu w sieci". Swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali też goście. Wystąpiły dla nas w repertuarze ludowym zespoły "Dolnojasieńczanki" z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego i zespół Jasieniec Stowarzyszenia działającego przy WDK w Jasieńcu Iłżeckim Górnym. W podziękowaniu za miłość, opiekę i dobre serce dzieci wręczyły swoim dziadkom drobne upominki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dla gości słodki poczęstunek.

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku zimowego

23 stycznia odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków i uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu Iłżeckim Górnym. Panowie strażacy omówili zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego, zaprezentowali prezentację multimedialną pt. "Czad i ogień", pokazali dzieciom sprzęt używany w ratownictwie. Zachęcali również uczniów klas starszych do wstąpienia do straży i poznania tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu.

Uczniowie klasy I i II uczestniczyli również w spotkaniu z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Celem spotkania było przekonanie najmłodszych uczniów do dbania o własne bezpieczeństwo i zachęcenie dzieci do noszenia odblasków. Wszyscy obejrzeli ciekawą prezentację oraz otrzymali upominki i odblaski. Liczymy, że dzieci wyciągną z tych spotkań pożyteczna naukę "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

27 Finał WOŚP 13 stycznia 2019 r.

Jak co roku nasi wolontariusze włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już 10 i 11 stycznia w szkole zebraliśmy kwotę 640 złoty, a w niedzielę 13 stycznia w Jasieńcu Iłżeckim Górnym i Dolnym w godzinach przedpołudniowych zgromadziliśmy 1500 złoty. Razem 2140 złoty. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w coroczną akcje Jurka Owsiaka i całej Polski. Dzięki Wam mamy swój wkład w szlachetny cel. Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom: Natalii, Sylwii, Magdzie, Natalii, Izabeli, Zuzannie, Igorowi i Wioli.


Bożonarodzeniowe Jasełka

Tegoroczny występ przygotowała klasa V pod kierunkiem p. R. Lech. Dzieci wcieliły się w role aniołków, pasterzy, trzech króli oraz Maryi i Józefa. Zaprezentowały widowiska o Bożym Narodzeniu wzbogacone śpiewem kolęd. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Dorota Paczyńska z-ca Burmistrza, radny i przewodniczący rady rodziców p. Rafał Słomka, którzy pogratulowali dzieciom występu i wspólnie z panią dyrektor Wiolettą Koenig przekazali wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, świątecznego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019.

Życzy społeczność szkolna w Jasieńcu Iłżeckim.

"Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj".

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie organizowanym przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg

Udział w projekcie miał na celu: przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, a przede wszystkim wzmacnianie więzi rodzinnych. Uczniowie otrzymali karteczki, które wypełli życzeniami świątecznymi, zaadresowali, nakleili znaczki i przesłali swoim bliskim. Wszyscy chętnie włączyli się w realizacje projektu. Liczymy, że będzie to nasza coroczna tradycja pisania i wysyłania kartek świątecznych.

MAMY NOWĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ

Mikołajki 6 grudnia

Dziś naszą szkołę odwiedził Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Dzieci otrzymały słodkie i rzeczowe upominki. To był szczególny dzień dla uczniów klas I-III, które w ramach prezentu mikołajkowego pojechały na bajkę do kina w Iłży. Klasa VII i kilku uczniów z klasy VIII wraz z rodzicami wzięli udział w koncercie mikołajkowym 7 grudnia w Filharmonii w Kielcach. Klasy IV-VI również w ramach świątecznych prezentów wyjadą 11 grudnia do kina w Starachowicach. Dziękujemy hojnemu Mikołajowi oraz Rodzicom.

Pragniemy również serdecznie podziękować Mieszkańcom Jasieńca Iłżeckiego Górnego i Maziarz za przekazanie środków pieniężnych z funduszu sołeckiego 2017/2018 na zakup wyposażenia do szkolnej pracowni komputerowej i językowej. Obecnie nasza pracownia komputerowa liczy 16 stanowisk komputerowych, monitor interaktywny oraz laptop z oprogramowaniem, a pracownia językowa - monitor interaktywny i laptop z oprogramowaniem. Dzięki temu nasi uczniowie mają lepsze i nowocześniejsze warunki do nauki, rozwijania zainteresowań i poznawania świata. DZIĘKUJEMY!!!

100 lat dla Niepodległej

9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 biliśmy rekord dla niepodległej odśpiewując 4 zwrotki hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas V-VIII przystąpili do prezentacji projektu pt. „Polska 100 lat Niepodległości”. Młodzi artyści w sposób doniosły i wzruszający zaprezentowali się w tańcu, śpiewali pieśni patriotyczne, demonstrowali scenki prezentując najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Po prezentacji zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za konkursy. Następnie wszyscy udali się przed budynek szkoły gdzie w obecności gości, rodziców i całej społeczności szkolnej zasadzono dęba jako symbol setnej rocznicy, pod którym ukryto kapsułę czasu dla potomnych. Pani Dyrektor Wioletta Koenig wraz z przewodniczącym rady rodziców panem Rafałem Słomką złożyli serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców oraz pani Anny Waga i nauczycieli współpracujących w organizacji dzisiejszej uroczystości. Zapraszamy do galerii.

Pasowanie na przedszkolaka

To niezapomniana uroczystość – w grupie 3,4 – latków. Odbyła się ona 31 października 2018 r. W tym dniu od samego rana trwały przygotowania, bowiem to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie.

Dzieci z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od gości gromkie brawa. Punktem kulminacyjnym tych uroczystości, był moment pasowania. Za sprawą pani dyrektor Wioletty Koenig i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze 3 i 4 latki stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, gości jak i nauczycieli.

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień Jasieńca

W niedzielę 23 września na placu przy Domu Kultury po raz kolejny został zorganizowany Dzień Jasieńca. Program imprezy obejmował występy dzieci, które angażują się w działalność Biblioteki i Wiejskiego Domu Kultury. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły tak licznie i chętnie mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne, taneczne i wokalne. Dziękujemy rodzicom i pracownikom szkoły, którzy swoja pracą przyczynili się do sprawnej organizacji tego dnia.

Bezpiecznie w szkole

21 września Samorząd Uczniowski przygotował apel, na którym przedstawiciele poszczególnych klas V-VIII zaprezentowali scenki i przypomnieli zasady właściwego zachowania w szkole podczas przerw, na boisku, placu zabaw oraz w drodze do szkoły. Jeżeli wszyscy będziemy respektować panujące w naszej szkole regulaminy i zasady będziemy czuli się bardziej bezpieczni.

Podczas apelu zaprezentowali się również kandydaci do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbędą się 22.09.2018 roku.

18 września 2018 r. - wycieczka klasa VI-VIII

W związku z działaniami związanymi z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 47 uczniów klas VI - VIII uczestniczyło w wycieczce do Oświęcimia. Nasza młodzież zwiedziła obiekty i stałe wystawy na terenie obozu Auschwitz I i Auschwitz II - Birkenau. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat masowej zagłady ludności. Ogromne wrażenie zrobiła na uczniach Księga Imion, w której zostały zapisane nazwiska pomordowanych na dowód wiecznej pamięci.

Zapraszamy do galerii.

Rok szkolny 2018/2019

3 września 2018 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny uroczystą akademią przygotowaną przez klasę VII pod kierunkiem wychowawcy. Uczniowie w programie słowno -muzycznym powitali przedszkolaków i uczniów I klasy oraz nawiązali do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po akademii wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami. Cieszymy się, że mimo remontów udało się nam rozpocząć ten nowy rok szkolny szczególnie ważny dla uczniów klasy VIII, którzy przystąpią do egzaminów ośmioklasisty. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, a rodzicom i nauczycielom cierpliwości, siły i zrozumienia

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 • występ artystyczny uczniów klasy IVa przygotowany pod kierunkiem p. W. Jaskrosa
 • wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych, dyplomów dla najlepszych przedszkolaków i uczniów oraz podziękowań dla Rodziców i Sponsorów.
 • spotkania w klasach z wychowawcą

Życzymy Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom radosnych, wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych i beztroskich wakacji oraz udanego wypoczynku z dala od wszystkich codziennych obowiązków.

Szkolne projekty

 • Odziały przedszkolne i klasy I-III podsumowały działania realizowane w ramach obchodów "Roku dla Niepodległej" organizując 7 czerwca 2018 r. wystawę plakatów i Biało-Czerwony dzień w szkole.
 • Uczniowie klas IV-VII przygotowali prezentację do projektu "Moja miejscowość i kraj w oczach kilku pokoleń". Celem projektu było poszerzenie wiedzy o historii miejscowości i kraju, a przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych i odpowiedzialności za wynik pracy. Każda klasa wykonała zadania dotyczące różnych okresów najnowszej historii naszego kraju (plakat pokazujący wydarzenia w kraju i miejscowości, wystawę przedmiotów używanych w określonym czasie, charakterystyczne potrawy, popularny przebój muzyczny i taniec). Klasa VII prezentowała lata 50. XX wieku, VI lata 70, V lata 90 i klasy IV współczesność. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, było wiele śmiechu, a na koniec smakowanie potraw z różnych okresów.

Gratulujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom I i II etapu. Dziękujemy pani Annie Waga za kierowanie projektem, a wychowawcom i nauczycielom obydwu etapów za przygotowanie i pomoc uczniom w prezentacji swojej pracy.

Zapraszamy do galerii.

Biało-Czerwony dzień w szkole projekt przedszkolaków i klas I-III

Moja miejscowość w oczach kilku pokoleń - projekt klas IV-VII

Czas wycieczek

 • 5 czerwca 29 uczniów klas VI-VI uczestniczyło w wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandii w Zatorze.
 • 6 czerwca grupa przedszkolna 3-4 i 5 latki wybrały się do Bajkolandii w Starachowicach.
 • 14 czerwca klasy IV-V wyjechały do Sandomierza, a klasy I-III do Warszawy.
 • 19 czerwca klasa VI wybrała się do Zakładu Uzdatniania Wody w Trębowcu.

Wycieczki to wspaniałe wrażenia, niezapomniane przeżycia oraz nauka, która pozostaje na długo w pamięci. Dziękujemy rodzicom za sponsorowanie wyjazdów, a nauczycielom i wychowawcom za opiekę.

Prezent dla Dzieci

28 maja przedszkolaki i uczniowie całej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do kina w Iłży. Starsze dzieci miały okazję po raz pierwszy zobaczyć nowoczesną salę kinową i obejrzeć film pt. „Tam gdzie mieszka Bóg”. Dla przedszkolaków przygotowano zajęcia plastyczne w Domu Kultury, a klasa VII mogła obejrzeć wystawę prac plastycznych różnych autorów prezentującą widoki i krajobrazy miasta Iłży i okolic. Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Kozerze dyrektorowi DK, który przekazał uczniom klasy VI i pani Annie Waga dyplomy i upominki za udaną prezentację spektaklu teatralnego podczas XXXII Dni Leśmianowskich. Dziękujemy radnemu panu Jackowi Skibie i nauczycielom, którzy byli odpowiedzialni za organizacje dzisiejszego dnia oraz Rodzicom za sponsorowanie wyjazdu.

Dzieciom życzymy dużo radości, uśmiechu i samych słonecznych dni

z okazji Dnia Dziecka

Rozgrywki sportowe

29 maja chłopcy klasy IV i V wzięli udział w gminnych rozgrywkach w mini piłkę nożną, które odbyły się na "Orliku" przy Szkole Podstawowej w Iłży. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z Iłży, Pakosławia, Jasieńca, Błazin i Seredzic. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Nasza drużyna pokonała Błaziny i zremisowała z Seredzicami. Ostatecznie uplasowaliśmy się na IV miejscu. Gratulujemy zwycięzcą, dziękujemy za sportową rywalizację i organizację rozgrywek Szkole Podstawowej w Iłży

17 maja uczniowie klasy V i IV wzięli udział w gminnych rozgrywkach w mini piłkę siatkową. Rywalizowaliśmy z kolegami z Iłży i Pakosławia i uplasowaliśmy się na IV miejscu. Dziękujemy organizatorom i kolegom za sportową atmosferę.

Wycieczka po Iłży

Uczniowie klasy VII 18 maja uczestniczyli w klasowej wycieczce po Iłży, której przewodnikiem była pani Justyna Chudyba. Podczas tej lekcji historii uczniowie mogli zwiedzić i zobaczyć zabytki swojej „małej ojczyzny”: Piec garncarski z I połowy XI wieku, Grodzisko Kopiec Tatarski z XII wieku, Kościół farny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Cmentarz żydowski z XIX wieku, zdewastowany w 1942 roku, Zamek biskupi - na Górze Zamkowej oraz Muzeum Regionalne założone przez Adama Bednarczyka. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozostanie w pamięci na długo, by w przyszłości przekazać ją następnym pokoleniom.

Spotkanie z autorką książek

14 maja 2018r. Biblioteka Publiczna w Jasieńcu Iłżeckim zaprosiła uczniów klas V-VII na spotkanie z Panią Grażyną Bąkiewicz autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym charakteryzuje się praca pisarza, poznali szczegóły pracy autorki nad opowiadaniami, bajkami i książkami dla młodzieży. Wysłuchali krótkich streszczeń niektórych opowiadań. Była to kolejna ciekawa lekcja. Dziękujemy i zachęcamy do czytania.

Święto Konstytucji

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji, które zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze.

W związku z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klas: IVa, V, VI i VII pod kierunkiem p. J. Chudyba, p. J. Pacholczak i p. M. Bernaciaka. Młodzież zaprezentowała wiersze, piosenki i przybliżyła rolę i znaczenie pierwszej Konstytucji dla naszego narodu.

Pamiętamy również, że:

1 maja Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

2 maja jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

źródło: pl.wikipedia.org/

Sport wokół nas

21 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV –V spędzili aktywnie sobotnie popołudnie na basenie w Starachowicach. Wyjazd zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego. Natomiast uczniowie klas VI-VII wzięli udział w widowisku sportowym Mistrzostw Polski w Koszykówce na Wózkach U-22 w Suchedniowie dopingując drużynę PAKTUM Scyzory Kielce, która uplasowała się na II miejscu w tym turnieju. Serdecznie dziękujemy sponsorom: Klubowi PAKTUM Scyzory Kielce, opiekunom i naszym kibicom za wsparcie drużyny i głośny doping. Widowisko sportowe osób niepełnosprawnych to wspaniała lekcja pokory. Wola walki, determinacja, potrzeba aktywności ruchowej to cechy, których powinniśmy się uczyć od takich zawodników. Dziękujemy!

Sensoplastyka

11 kwietnia 2018 roku w naszej szkole zagościli animatorzy z grupy MagicArt – organizując dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas I – III zajęcia z sensoplastyki. Uczestnicy podczas zajęć mogli zbadać faktury i zapach wielu składników spożywczych. Takie zajęcia to również: poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych, uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej i czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania. Najważniejsze jest tworzenie, dotykanie, wąchanie, smakowanie… radość, uśmiech i dobra zabawa!!! I tak właśnie było tego dnia w naszej szkole.


Wielkanocne świętowanie

28 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II i przedszkolaki pod kierunkiem p. E. Strojny, p. A. Kosińskiej i p. S. Luba przygotowali wspaniałą świąteczną uroczystość bogatą w tradycje świąteczne, piosenki, wiersze, tańce i kolorowe stroje. Dzieci zaprezentowały się celująco.

Był czas na wyróżnienia w konkursach, życzenia świąteczne i tradycyjne dzielenie się jajkiem. Serdecznie dziękujemy radnej pani Beacie Głud i sołtysom wsi Jasieniec za życzenia i śmigusa.

Konkursy wielkanocne

 • Z okazji zbliżających się świąt Biblioteka Miejska, Muzeum Regionalne w Iłży i Biblioteka szkolna zorganizowały konkurs na „Wielkanocna palmę”(wyniki wkrótce)
 • Znamy już wyniki z rozstrzygnięcia konkursu na „Najciekawszy Stroik Wielkanocny”, organizowany przez Dom Kultury w Iłży. Wszystkie prace konkursowe ozdób wielkanocnych zaprezentowane zostaną na pokonkursowej wystawie w Holu Urzędu Miejskiego - ul. Rynek
 • Laureatami konkursu z naszej szkoły są:

Nikola Pisarska - klasa O SP w Jasieńcu Iłżeckim

Julia Kiepas - Klasa IVa SP w Jasieńcu Iłżeckim Serdecznie Wam gratulujemy!

Natalia Kubiak - Klasa VII SP w Jasieńcu Iłżeckim

Pasowanie na czytelnika

23 marca uczniowie klasy I zostali włączeni w szeregi czytelników. W bibliotece szkolnej odbyły się konkursy i zabawy dotyczące znajomości bohaterów postaci literackich i bajek. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą, wszyscy otrzymali dyplom i zostali pasowani na czytelnika. Teraz nasza szkolna biblioteka jest również dla Was. Zapraszamy.

Poznajemy zawód strażaka

22 marca z okazji dnia wiosny uczniowie klasy VI i VII wyjechali na wycieczkę do Radomia. Odwiedzili Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy oprowadzili młodzież po garażach, prezentując sprzęt i wyposażenie, którym posługują się podczas akcji. Radomska straż specjalizuje się w ratownictwie przeciwpożarowym, wysokościowym i wodnym. Uczniowie poznali szczegóły codziennej służby a w ramach doradztwa zawodowego mogli dowiedzieć się jaką drogę edukacyjną trzeba przejść by zostać strażakiem. W „Bezpiecznym domku” odbyła się prezentacja dotycząca codziennych zagrożeń i sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych związanych z ogniem. Serdecznie dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję. Następnie w celu doskonalenia kondycji fizycznej i świetnej zabawy uczestnicy wycieczki udali się do radomskiego Sky Jump Park Trampolin przy ulicy 1095 roku. Zabawa była świetna i mimo zmęczenia humory dopisywały do samego powrotu.

Nasi koledzy z klas IV i V mają w planie podobny wyjazd 5 kwietnia. Zachęcamy

Lekcja bezpieczeństwa

1 marca 2018 r. odbyło się spotkanie wszystkich uczniów z przedstawicielami Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS, podczas którego zostały omówione zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci podczas zabawy w gospodarstwie rolnym. Zaprezentowano film omawiający zasady bezpiecznej zabawy i pracy na wsi. Dziękujemy panu Januszowi Mucha za ciekawą lekcję bezpieczeństwa i za zachęcenie naszych uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt." Bezpieczeństwo na wsi, zapobieganie upadkom", którego organizatorem jest KRUS w Radomiu.


Lekcja historii

W ramach obchodów "Roku dla niepodległej" 23 lutego 2018 r. odbył się pokaz dla wszystkich uczniów naszej szkoły w wykonaniu członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych z Iłży. Uczniowie poznali ubiór żołnierski, wyposażenie i broń z okresu I i II wojny światowej, sami mogli się w cielić w postać żołnierza oraz uzyskać wiele informacji na tema służby wojskowej w tym okresie. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentowana broń. Serdecznie dziękujemy gościom za bogatą i ciekawą lekcję historii.

"Rok dla Niepodległej" - 2017/2018

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. W naszej szkole zaplanowano i zrealizowano następujące inicjatywy.


HARMONOGRAM DZIAŁAŃ Ku niepodległej.docx

Luty 2018 r. Uprzejmie informujemy, że rozpoczynają się zapisy do oddziału przedszkolnego dla dzieci 3,4 - letnich na rok szkolny 2018/2019 - wniosek do pobrania w zakładce Dokumenty Szkolne.

Dzień Seniora

2 lutego 2018 roku swoja obecnością zaszczycili nas dostojni goście Babcie i Dziadkowie, którzy przybyli na zaproszenie swych wnucząt by uczcić z nami Dzień Seniora. Uroczystą akademię i występ artystyczny przygotowali uczniowie klasy III, IVa, VII, i Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marioli Borcuch i Agaty Kozieł. Klasa III zaprezentowała wiersze, scenki i piosenki, klasa IVa układy gimnastyczne a klasa VII taniec hiszpański. Były gromkie brawa, łzy wzruszenia i uściski od wnucząt, które na zakończenie obdarowały swoich bliskich upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek na jadalni, na który zaprosiła gości pani Dyrektor W. Koenig. Serdecznie dziękujemy naszym Seniorom za obecność i miłe słowa podziękowania. Zapraszamy za rok.


26 finał WOŚP - dla wyrównania szans w leczeniu noworodków

Wolontariusze Szkoły Podstawowej po raz kolejny włączyli się do akcji WOŚP. Kwestowaliśmy w szkole na przerwach, podczas choinki szkolnej i w miejscowości Jasieniec Iłżecki Górny i Dolny.

Łącznie zebrano 1532 zł 15 groszy.

W piątek i w sobotę w szkole 374,08 zł i w niedzielę 1158,07zł

Dziękujemy wolontariuszom: Mai Magielnickiej, Sylwii Siwiec, Dominice Zając, Natalii Malinie, Magdalenie Stankiewicz, Wiktorii Urbańczyk, Paulinie Kusiak i Agacie Kozieł oraz wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję.

Szkolny bal karnawałowy

 • 13 stycznia 2018 roku w sobotę odbyła się Choinka Noworoczna. Rada Rodziców zapewniała dzieciom upominki, poczęstunek i oprawę muzyczną a Samorząd Uczniowski zabawy. Odbył się korowód przebierańców oraz wybór króla, królowej, księcia i księżniczki balu. Podczas Zabawy kwestowaliśmy na WOŚP dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
 • 2 lutego 2018 roku w piątek o godzinie 10.00 serdecznie zapraszamy na Dzień Seniora, podczas którego zobaczą Państwo program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy III, prezentację osiągnięć artystycznych uczniów klasy VII i IVA a na zakończenie zaprosimy gości na poczęstunek na świetlicę szkolną.

Serdecznie zapraszamy

Na sportowo

22 grudnia 2017 r grupa młodzieży z klasy VII miała okazję uczestniczyć w wydarzeniu sportowym meczu w piłkę siatkową drużyn Czarni Radom z Łuczniczką Bydgoszcz. Jednym ze sponsorów tego meczu było Miasto Iłża. Dzięki radnemu p. J. Skibie i władzom Iłży otrzymaliśmy darmowe bilety, przejazd i koszulki. Kibicowaliśmy Czarnym Radom, którzy wygrali mecz 3:1. Siatkówka na wysokim poziomie, wspaniała atmosfera i klimat takiego widowiska sportowego to fajna lekcja. Dziękujemy!

Jasełka

Jasełka Bożonarodzeniowe w tym roku przygotowały klasy 0 pięciolatki i sześciolatki pod kierunkiem p. M. Seweryn i p. R. Szara. Dzieci wcieliły się w role aniołków, gwiazd, pasterzy, trzech króli oraz Maryi i Józefa. Prezentując się w pięknych strojach wdzięcznie wypowiadały swoje kwestie i śpiewały kolędy. Wiele uroku dodała dekoracja sceny. Po występie odbył się konkurs śpiewania kolęd przez każdą klasę. Swoją obecnością zaszczycili nas p. B. Głud - radna i sołtys p. J Korycki, którzy obdarowali dzieci słodkościami a dorosłych życzeniami świątecznymi. Po występie dzieci udały się na wigilie klasowe.

Pani Dyrektor W. Koenig przekazała wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, świątecznego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018.

życzy społeczność szkolna w Jasieńcu Iłżeckim

Tak się bawią przedszkolaki.

 • 30 listopada naszych przedszkolaków odwiedzili uczniowie z ZSP w Iłży zapewniając moc atrakcji. Dla chłopców przygotowali balonowe szable i pirackie stylizacje twarzy. Dziewczynki otrzymały balonowe ozdoby do włosów i za sprawą makijażu zamieniły się w motylki, wróżki i księżniczki. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Koriat oraz jej podopiecznym za wspaniałe chwile pełne zabawy radości i uśmiechu.
 • Jedno z ostatnich przedpołudni przedszkolaki z grupy 3 i 4 – latków spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie i zdobienie ciasteczek . Wszystkie dzieci ochoczo i z pełnym zaangażowaniem mieszały ciasto, by następnie nadać mu odpowiedni kształt. Następnie ciasteczka zostały upieczone, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach…Każde ciasteczko było oryginalne

Dzień języka obcego

30 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. P. Kusiak, A. Rokosz przygotowali ciekawą lekcję języków obcych, geografii, kultury i sztuki. Każda klasa od IV -VII wylosowała państwo na temat, którego należało przygotować prezentację w formie plakatu, tańca, piosenki i potrawy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, pojawiły się stoiska ze smakołykami kulinarnymi, kolorowe stroje, muzyka a nawet zwroty charakteryzująca język i dany kraj. W przeciągu 3 godzin zdobyliśmy wiedzę o USA, Czechach, Włoszech, Francji i Hiszpanii, smakowaliśmy potraw pochodzących z tych miejsc, Była to bardzo interesująca i ciekawa lekcja. Niektórzy uczniowie klas O-VI zaprezentowali swoje talenty wokalne w obcym języku. Kulminacją dnia był Quiz na temat zdobytej wiedzy, po którym I miejsce przypadło klasie VII, II klasie V a trzecie klasie IVb. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy p. M. Żuchowskiej-Łosiak, wychowawcom, Rodzicom, którzy nie szczędzili czasu by wspierać dzieci w tym przedsięwzięciu.

11 listopada Święto Niepodległości

99 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem p. A. Waga i z pomocą p. S. Luba. Uczniowie w ciekawy sposób w formie pantomimy i prezentacji multimedialnej przedstawili najważniejsze wydarzenia z okresu naszej historii. Cieszymy się, że żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Iłży i Iłżeckie Towarzystwo Historyczno-Naukowe z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego pt. "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego". I etap konkursu odbył się w szkole, a na szczeblu gminy reprezentowały nas uczennice klasy VII Natalia Kubiak i Magdalena Stankiewicz, która zajęła I miejsce w tym konkursie. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy, gratulujemy rodzicom i dziękujemy p. J. Chudyba za przygotowanie uczniów do konkursu.

Październikowe atrakcje

Pod koniec października uczniowie mieli przyjemność podziwiać artystów sztuki cyrkowej Cyrku Focus oraz samodzielnie bawić się w zwyczaje związane z maskaradą. Pod kierunkiem p. P. Kusiak Samorząd Uczniowski przygotował dla młodszych i starszych atrakcje w postaci zabaw i konkursów Halloween. Symbolem tego święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia. Za udział w konkursach i zabawach można było zdobyć cukierek.


Pasowanie i Ślubowanie 13 października 2017 roku

Dzisiejsza uroczystość zgromadziła w szkole wielu gości. Przybyli rodzice uczniów, przedszkolaków oraz goście w osobach: sekretarz gminy pan Grzegorz Kopciał, ksiądz proboszcz Stanisław Wąsiel, sołtys pan Jan Korycki, przewodniczący rady rodziców pan Rafał Słomka. Podczas uroczystej akademii odbyło się pasowanie na przedszkolaka, ślubowanie uczniów klasy I oraz występ z okazji Dnia Nauczyciela w wykonaniu klasy IVb. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały przedszkolaki i pierwszoklasiści. Dzieci otrzymały gromkie brawa i prezenty od gości a nauczyciele i pracownicy szkoły kwiaty od swoich wychowanków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości a uczniom za życzenia i kwiaty.
Święto Narodowe 3 Maja

3 maja obchodzimy Święto Konstytucji, które zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze.

Pamiętamy również, że:

1 maja Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

2 maja jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. pl.wikipedia.org