Новини 2020-2021 н.р.

Лещенко Євгенія здобувачка освіти 511 ср групи прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціальна робота». Вона разом зі своїм керівником докторкою педагогічних наук, професоркою та викладачкою нашої кафедри Рассказовою Ольгой Ігорівной підготували якісну роботу «Погляд на булінг крізь антидискримінаційні лінзи: можливості технології айс-брейкінгу.». Актуальність порушеної у роботі проблеми полягає у тому, що питання агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді на сьогоднішній день постає надзвичайно гостро. Останніми роками зафіксовано катастрофічний рівень поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг, який можна вважати першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки. Авторкою запропоновано реальні шляхи та технології вирішення проблеми. Відображена нею розробка пройшла апробацію під час участі Євгенії у науко-практичних конференціях, підготовки наукових публікацій, практичної роботи авторки у якості соціального педагога ЗЗСО.

За результатами конкурсу здобувачка освіти здобула перемогу у номінації «Інноваційні практики соціальної роботи». Вітаємо переможницю!

Тиждень факультету

05 квітня 2021 року розпочався «Тиждень факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології» в онлайн форматі.

На понеділок було заплановано та проведено 3 заходи, а саме:

круглий стіл: “Шляхи підвищення ефективності уроку англійської мови”, проведений к.пед.н., доцентом кафедри іноземної філології Горовенко О.А. в ході якого взяли участь здобувачі освіти 211 уф, 111 ан та 511 ан груп. Під час заходу студенти взяли участь у обговоренні низки актуальних питань щодо вимог до організації та проведення уроків англійської мови в закладах загальної середньої освіти. Студенти поділились власним педагогічним досвідом та представили свої наробки.


майстер-клас: “Розробка інтерактивного відео”, провели викладачі кафедри інформатики к.пед.н., доцент Кисельова О.Б. та к.пед.н., доцент Хміль Н.А., метою якого було ознайомити учасників із можливостями сервісу H5P для створення інтерактивних відео. Від ведучої майстер-класу, Баркової Юлії (здобувачки вищої освіти 511іт групи,) учасники дізнались про дидактичні особливості даного сервісу та основні принципи додавання до відео питань різних форматів, малюнків тощо, а також мали змогу побачити готові інтерактивні відео для застосування в школі та задати питання практичного характеру організаторам майстер-класу.

вебінар “Fremdsprachen Unterrichten mit Zoom”, проведений д.пед.н., доцентом кафедри іноземної філології Осовою О.О., де вона поділилася цікавою інформацією та методичними лайфхаками, як організувати інтерактивну взаємодію учасників освітнього процесу під час навчання іноземних мов із застосуванням цифрових сервісів, продемонструвала ефективність різних прийомів на платформі Zoom.

Продовжуючи тиждень факультету 06 квітня 2021 року було проведено 4 заходи:

Проведено майстер-клас “Створення в Pixelformer зображень, логотипів і заставок” викладачами кафедри інформатики к.пед.н, доцентом Прокопенко А.О. та к.пед.н Щербак І.В., де за допомогою Pixel Art та Code.com надана можливість створювати логотипи власного бренду та легко навчитися програмувати, навіть якщо ніколи цього не робив. Ознайомили з курсами програмування (створення) ігор від 4-ох років.


Майстер-клас «Емоційний інтелект та Soft Skills у педагогічній діяльності» провела викладач кафедри іноземної філології к.філол.н., доц. кафедри іноземної філології Сергєєва І.С. На майстер-класі було розглянуто поняття твердих та м'яких навичок, їх суті, ролі та взаємодії в освітній діяльності.

Вебінар «Недискримінаційний підхід в освіті» проведений д.пед.н, проф. кафедри соціальної роботи Рассказовою О.І. та сертифікованою експерткою з антидискримінаційної експертизи освітнього контенту, аспіранткою кафедри соціальної роботи Какадій В.М. У ході зустрічі були висвітлені питання де можна побачити дискримінацію безпосередньо в освітньому середовищі, що таке захищені ознаки та чому їх необхідно враховувати при створенні освітнього середовища; як проводити антидискримінаційний аудит освітнього закладу.

Методичний семінар “Родзинки педагогічного досвіду” за участю професіоналів-практиків. Мета заходу полягала у формуванні фахових компетентностей та важливих професійних якостей особистості майбутнього вчителя інформатики. На методичний семінар були запрошені випускники академії спеціальності Середня освіта (Інформатика), які вже стали досвідченими вчителями інформатики: Браславська Олена Олександрівна, Чужданова Анна Ігорівна, Польова Оксана Едуардівна.

07 квітня 2021 року у межах проведення тижня факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології зацікавлені здобувачі освіти та викладачі мали змогу відвідати заходи:

Бібліотека Pygamе: можливості та використання для створення гри Python, який провів к.тех.н, доцент кафедри інформатики Нікольський С.Б. Метою цього заходу було поглибити та удосконалити знання здобувачів вищої освіти (майбутніх учителів інформатики) щодо типів даних та створення каркасу ігрових мультимедійних додатків Python.


Брейн-ринг «Україна – космічна держава» проведений викладачем кафедри соціальної роботи Білозеровою М.В. Метою заходу було познайомити здобувачів освіти з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики, ознайомити з вкладом українських вчених і конструкторів у розробку основ теорії створення ракет, практичної космонавтики й авіабудівництва.

08 квітня тиждень факультету продовжився заходом, що присвячений Всесвітньому дню здоров’я, метою якого було усвідомлення факторів, що впливають на здоров’я, формування у молоді ціннісного ставлення до свого здоров’я і життя в цілому. Квест «Здоровим будь!» було проведено викладачами кафедри соціальної роботи, к.пед.н., доцентом Лисенко Ю.О. та к.н.держ.упр, старшим викладачем Цибуліною І.В. Різнопланові завдання, які необхідно було виконувати здобувачам на різних станціях, дали можливість не лише актуалізувати власний досвід щодо здорового способу життя, а й здобути нові знання. Здобувачі відзначили, що такі енергійні та позитивні заходи в карантинних умовах підтримують піднесений настрій та мотивують до активності.

Викладачі та студенти факультету прийняли участь у захопливій вікторині «Своя гра!», яку провела старший викладач кафедри інформатики к.пед.н. Рикова Л.Л. яка була присвячена цікавим фактам з інформатики, сучасним проблемам інформаційного суспільства. Команди від кожної спеціальності факультету мали змогу проявити ерудицію, професійні знання і навіть інтуїцію. Переможцями вікторини з невеликим відривом стали здобувачі вищої освіти спеціальності Соціальна робота. Вітаємо всіх учасників, які із захопленням пройшли заплутані етапи вікторини та знайшли вірні відповіді на питання!

Турнір з ділової мови “Business English Competition” провела викладач кафедри іноземної філології, к.філол.н Кобзєва О.О. Метою заходу було сприяти розвитку уяви, уваги, формувати навички роботи в команді та мотивувати учнів до активної іншомовно-комунікативної діяльності. Студентам 411 ан відкрився широкий спектр завдань, а саме відгадування загадок, описування професій, відгадування кросворда та інтерактивні завдання.

Нарешті весна! Сонячних та теплих днів стає все більше, частіше почали посміхатися перехожі, розквітають перші квіти і пробивається перша зелень, а з нею і надія на краще! Саме таким піднесеним настроєм і захотіли поділитися студенти 111-АН групи та влаштувати віртуальну подорож весняними святами та традиціями, що відзначаються у США та Об'єднаному Королівстві. Віртуальну подорож весняними традиціями провела викладач кафедри іноземної філології Курганнікова О.О.

Здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри інформатики відвідали воркшоп зі штучного інтелекту (ШІ) та Computer Vision від It-Jim і Kharkiv IT Cluster. Спікер - Євген Горовий, Ph.D. у галузі розробки зображень, засновник і CEO компанії It-Jim, розповів початківцям в ШІ про те, як влаштувати кар’єру в найкрутішій і найтаємнішій галузі у світі. Крім того, було наочно продемонстровано стрімкий прогрес AI й основні його напрямки, специфіку і лайфхаки у сфері комп’ютерного зору.

09 квітня 2021 за ініціативи викладача кафедри соціальної роботи Марців І.Я спільно зі здобувачами освіти 31ср групи на платформі ZOOM було проведено захід до Дня навколишнього середовища, який відзначається кожного року у третю суботу квітня. Серед здобувачів був проведений конкурс плакатів та соціальної реклами до Дня довкілля. Всі охоче змогли через свої роботи: плакати, відео, презентації висловити своє ставлення до збереження довкілля та способів збереження його! Адже, тільки спільними зусиллями і спільною відповідальністю ми збережемо життя на Землі. Ми в змозі змінити навколишній світ на краще.


Віртуальна інсталяція “Видатні інформатики України” провели викладачі кафедри інформатики к.пед.н Щербак І.В., к.пед.н, доцент Прокопенко А.О., к.пед.н, доцент Кисельова О.Б., к.пед.н., старший викладач Рикова Л.Л., к.тех.н, доцент Нікольський С.Б. під керівництвом яких здобувачі вищої освіти наповнили віртуальну дошку Padlet цікавою інформацію про діячів науки ІТ-галузі, що прославили своїми винаходами нашу державу. Під час заходу студенти розповіли про видатних людей, зусилля яких вивели нашу країну в число світових лідерів комп'ютеробудування, і про перші ЕОМ, ними створені. Були представлені їх світлини, біографії та наукові досягнення.

Поетичний конкурс «Poem recitation competition» провела к.пед.н., викладач кафедри іноземної філології Калашнікова Л.Ю. Протягом змагання студенти не лише декламували вірші мовою оригіналу, але і вправлялися з читання скоромовок англійською та укладали римовані рядки за заданими парами слів. Глядачі теж приймали участь у виразному читанні віршів з екрану та розгадування у форматі «хто на фото» таким чином, маючи можливість віддати свій бал за будь-кого з учасників.

Переможці конкурсу:

1 місце - Нігматова Марія 211-ан

2 місце - Калініченко Марія 211-ан

3 місце - Шульга Регіна 211-ан

Приз глядацьких симпатій - Рішко Даріна 211-уф групи.


У рамках тижня факультету було проведено конкурс загадок на віртуальній дошці Padlet. Студенти 111 ан, 211 ан, 311 ан та 411 ан груп виявили себе креативними авторами та запропонували англо- та німецькомовні загадки, ребуси, кросворди та навіть відеоролики про історію факультету, кафедру іноземної філології та освітні компоненти, які вивчають майбутні вчителі іноземних мов. Найактивнішими учасниками виявилися Алла Левчук (211ан), Вікторія Білозерська (311 ан) та Олег Левін (411 ан).


Всім групам факультету пропонувалося долучитися до участі у спільній презентації «Обличчя факультету» та презентувати свою группу. Також здобувачі освіти мали змогу поділитися своїми творчими успіхами під час карантину у презентації «Розвиваємося та навчаємося на карантині».

Тиждень факультету – це свято творчості та інновацій! Проведені заходи – кращий доказ цього!


Обличчя факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології.pdf
“Розвиваємося та навчаємося на карантині”.pdf

Здобувачі освітнього ступеня магістра (галузь знань: 01 Освіта / Педагогіка, освітньо-професійна програма Середня освіта (Англійська мова), спеціальність 014 «Середня освіта (Англійська мова)», група 511 АН) пройшли навчання на Платформі онлайн-курсів (курс «Критичне мислення для освітян»).

Координатор роботи – кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту І. М. Толмачова

Крук_Анастасiя.pdf
Гладкова_Алiна.pdf
В'юнник_Тетяна.pdf
Пирлик_Сергiй.pdf
Ткаченко_Лiлiя.pdf
Мiрошко_Катерина.pdf
Шелест_Юлiя.pdf

З метою забезпечення дистанційної освіти під час карантину на факультеті соціально - педагогічних наук та іноземної філології 31 березня 2021 року з онлайн - режимі проведено засідання старостату. Розглянуто питання стосовно підготовки до заліково-екзаменаційної сесії 2020-2021 навчального року, проходженння переддипломної практики за допомогою технологій дистанційного навчання. Старости стисло звітували щодо роботи з викладачами та доступом до матеріалів навчальних занять, про відвідування занять та стан здоров'я здобувачів.


66519211-4424-4fb0-9cc7-ce4763d666d5 (1).pdf

Шановні абітурієнти!

Ви можете у будь-який зручний для вас день та час віртуально відвідати нашу академію та подивитися відеопрезентації спеціальностей на офіційному YouTube-каналі

Стипендіальна програма

Словацької Республіки

Стипендії, пропоновані в рамках двосторонніх програм співпраці на 2021/2022 роки

Процес подання заявок здійснюється через міністерство освіти рідної країни. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до свого міністерства освіти / вищої освіти.


Зверніть увагу, що у процесі подання заявки слід використовувати форму заявки Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки з необхідними документами.

РЕГЛАМЕНТ (ЄС) 2016/679 ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА РАДИ від 27 квітня 2016 року про захист фізичних осіб при обробці персональних даних та про вільний рух таких даних та про скасування Директиви 95/46 / ЄС (Загальне положення про захист даних).

ДВОСТОРОННІ СТИПЕНДІЇ НА 2021/2022

Міністерство освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки пропонує двосторонні стипендії іноземним громадянам на 2021/2022 навчальний рік на основі двосторонніх угод (між урядами / міністерствами).

Прийнятні країни:

Білорусь, Бельгія - Французька громада / Валлонський регіон, Болгарія, Китай, Хорватія, Чехія, Єгипет, Фінляндія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ізраїль, Казахстан, Македонія, Молдова, Чорногорія, Норвегія, Польща, Румунія, Російська Федерація, Словенія, Сербія, Україна.

Стипендії призначаються кандидатам, призначеним компетентними органами країн, що мають право на участь. Національними органами влади є або міністерства освіти, або / та відповідні установи, призначені міністерствами у своїй країні. Заяви, надіслані окремими заявниками безпосередньо до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки, не оброблятимуться.

Стипендія, як правило, призначена для перебування студентів (рівень бакалавра / магістра) та / або наукового перебування аспірантів.

Стипендія не може бути призначена для повного курсу навчання, що призводить до отримання ступеня (якщо інше не зазначено в угоді).

Тривалість стипендії (зазвичай коливається від 3 до 10 місяців), категорії отримувачів (студенти на рівні бакалавра / магістра / дослідники / викладачі / аспіранти) залежать від відповідної угоди.

Якщо не вказано інше, перебування проводиться не раніше 15 вересня 2021 року і не пізніше 30 серпня 2022 року . Міністерство залишає за собою право змінити строк стипендії та / або перевести будь-якого заявника на курс та / або вищу освіту установа, що відрізняється від тих, що вказані в його / її формі заявки на стипендію, якщо вступ за запитом заявника неможливий.

Детальна інформація про тип стипендії, квоти на 2020/2021 роки та терміни подання заявок наведена в таблиці квот, що додається до цього конкурсу . Покриття та фінансові обов'язки сторін, що укладають договір, визначаються безпосередньо в угодах.

Сума щомісячної стипендії на навчальний рік 2020/2021, якщо в двосторонній угоді не зазначено інше:

Для студентів (рівень бакалавра / магістра): 280 € на місяць.

Для аспірантів: 330 € на місяць.

Для викладачів університету або дослідників: 550 € на місяць.

Процедура подання заявки:

Форма заявки додається до цього дзвінка та може бути завантажена з

https://www.minedu.sk/scholarships-offered-within-the-framework-of-bilateral-programs-of-cooperation-for-20202021/

Кінцевий термін подання заявок

Компетентні органи країн, що мають право на участь, відповідають за процес відбору

кандидатів. Лист про висунення кандидатур (включаючи список номінантів) повинен бути надісланий до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки не пізніше 1 квітня 2021 року, якщо не зазначено інше. Специфікація вказана в таблиці квот, що додається до цього виклику.

Поштова адреса: Міністерство освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки, Stromová 1, 813 30 Братислава, Словацька Республіка.

Номінуючий орган буде проінформований про остаточне рішення Міністерства до 30 червня 2021 року.

Міністерство залишає за собою право прийняти остаточне рішення щодо заявок.

Рекомендації для заявників:

Анкета повинна бути заповнена словацькою (або чеською) мовою або англійською мовою. Супровідні документи, перелічені та запитувані в кінці форми заявки, подаються лише однією з цих мов.

Номінований кандидат пропонує у формі заявки 2 періоди стипендій (один бажаний та один альтернативний);

До заяви слід додати такі документи:

        • структурована біографія,

        • мотиваційний лист (із зазначенням особистої та професійної мотивації заявника на перебування у Словаччині),

        • детальна пропозиція щодо вивчення, викладання чи дослідження,

        • запрошувальний лист або лист-підтвердження від приймаючої установи (якщо застосовується)

        • копія паспорта для студентів з третіх країн

        • рекомендації:

          • студенти (рівень бакалавра / магістра): 2 рекомендації викладачів університету, які видали стенограму навчальних записів,

          • Аспіранти: 1 рекомендація керівника дисертації,

          • Викладачі та дослідники університету: 1 рекомендація від домашньої установи (завідувач кафедри, керівник дослідницької групи тощо)

          • для студентів (рівень бакалавра / магістра): стенограма навчальних записів, які дотепер навчаються в рідному закладі,

          • у випадку аспірантів, викладачів університету та дослідників: перелік власних публікацій, пов’язаних з науковою програмою перебування,

          • Фотографія розміром 3,5 см х 4 см (фотографія у паспортному стилі), що додається до кожного оригіналу та копії заяви

Мовою спілкування у словацьких закладах є словацька (або чеська) або англійська. Якщо заявник не володіє словацькою (чеською) мовою на задовільному рівні, необхідно вказати рівень англійської мови в заявці (і, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифіката). Лише якщо в листі-запрошенні / листі-підтвердженні від словацької приймаючої установи вказана інша мова спілкування, крім словацької чи англійської, перебування може бути організовано цією відповідною мовою (у такому випадку необхідно вказати рівень відповідної мови спілкування форму заявки, а також, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифікат).

Бланк заяви повинен бути підписаний заявником особисто, і заявник повинен погодитися з обробкою персональних даних у всіх випадках, інакше заявку не можна прийняти та обробити.

Для оцінки мовних знань застосовується наступне:

        • рівень "базовий" у формі заявки поширюється на рівні А1 - В1 Загальноєвропейської системи мов,

        • рівень "добре" у формі заявки поширюється на рівні B2 Загальноєвропейської системи мов,

        • рівень "відмінно" у формі заявки поширюється на рівні C1 Загальноєвропейської системи мов,

        • Рівень “рідна мова” у формі заявки поширюється на рівні C2 Загальноєвропейської системи мов.http://europass.cedefop.europa.eu/resources/european-language-levels-cefr

Важливо:

Заявки на літню школу словацької мови та культури (Studia Academica Slovaca) у серпні 2021 року слід подавати лише в Інтернет-системі університету Коменського. Інформацію про курси можна знайти за посиланням https://fphil.uniba.sk/katedry-a-odborne-pracoviska/sas/studium-courses/summer-school-sas/ . Процес подання заявок буде активний у лютому 2021 року. Національна влада повинна підтвердити список висунутих кандидатів дипломатичним каналом.

Якщо вам потрібна додаткова інформація , ви можете зв’язатися з SAIA, ні (Словацьке академічне інформаційне агентство). F або контакт, див. Www.saia.sk

УВАГА!

Запрошуємо випускників закладів освіти на

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ,

що відбудеться

12 лютого 2021 року о 15:00 у форматі онлайн.

У програмі заходу передбачено онлайн-консультування абітурієнтів та батьків.

Трансляція прямого ефіру буде в соціальній мережі Інстаграм на офіційній сторінці приймальної комісії –

@prijmalna.komisiahgpa

Реєстрація учасників заходу є обов’язковою: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZxGAgR_1-

IX5f2pK81aYcPtVI3sZs31mZ1OOHXTI_pABhGw/viewform

11 листопада 2020 о 15:00 на платформі zoom відбудеться он-лайн майстер-клас Ірини Проненко, магістра психології, фахівця з управління персоналом, тренера центру управлінського консалтингу "Софія", координатора школи "HR-Generalist + IT-recruiting" на тему: "Як молодому спеціалісту отримати першу роботу?".

Координатор заходу - старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат педагогічних наук Наталія Пилипенко.

Ссилку на доступ до заходу буде надано додатково.

Запрошуємо до участі здобувачів освіти факультету соціально-педагогінчих наук та іноземної філології!!!

3.pdf
Програма виїзду експертної групи_122.pdf

11 вересня 2020 р. було організовано захід Національним Еразмус+ офісом в Україні разом з Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за участі Національного агентства Еразмус+ в Іспанії та у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

На онлайн-вебінарі розглядали питання про: новації конкурсів Програми ЄС Еразмус+, як стати партнером конкурсів зі Стратегічних партнерств, в чому різниця між Стратегічними партнерствами та альянсами знань, особливості участі України, як обґрунтувати додаткову значущість організації тощо.

Спікери заходу:

  • Loreta PAULAUSKAITE, ICP International Contact Point for Erasmus+ Spanish National Agency-SEPIE, Madrid, Spain

  • Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні (проєкт ЄС)

  • Альона ДМУХОВСЬКА, проєктна менеджерка Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні

До онлайн-вебінару долучились, Алла Харківська, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, професор, Юліана Дьоміна, начальниця відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності.

Ознайомитись з матеріалами за посиланням:

Після вебінару запис та корисні посилання будуть збережені та розміщені в мережі Facebook, на сайті Національного Еразмус+офісу в Україні та на YouTube каналі Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.