Новини

(2018-2019 н.р.)

У відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України за № 294-л від 16.04.2019 року «Про проведення акредитаційних експертиз» у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради розпочала роботу експертна комісія з метою проведення первинної акредитаційної експертизи підготовки бакалаврів з напрямку підготовки 6.130102 «Соціальна робота» у складі:

Голова експертної комісії: Шандрук Сергій Костянтинович – професор кафедри психології та соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету, доктор психологічних наук, начальник відділу моніторингу якості освіти та методичної роботи.

Член експертної комісії: Александров Денис Олександрович – доцент кафедри соціальної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор психологічних наук.


Тиждень факультету

соціально-педагогічних наук та іноземної філології

Вибух весняних емоцій і наукових здобутків, творчої енергії та талантів, сплеск фантазії і вигадки – все це незабутні спогади від Тижня факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, проведення якого стало вже доброю традицією. У межах його святкування, з 8 по 12 квітня 2019 року, відбулась велика кількість як наукових, так і культурно-пізнавальних заходів: методичні семінари, круглі столи, майстер-класи, конкурси, тренінги, фестивалі, он-лайн дебати, форум-театр, квести, вікторини, виставки тощо, які сприяли популяризації факультету, активізації студентського життя, згуртуванню колективу.

Відкривав тиждень факультету методичний семінар «Технологія BYOD та її застосування в освітньому процесі» (відп.: Рикова Л.Л., Морквян І.В.), під час якого студенти та викладачі пройшли онлайн-опитування щодо використання власних мобільних пристроїв, з великою зацікавленістю розв’язували завдання, що були зашифровані за допомогою QR-кодів, і відвідали віртуальну квест-кімнату.


Корисним було засідання круглого столу «Використання недискримінаційних практик у соціальній роботі» на базі соціально-освітнього Центру ХГПА, в організації якого активну участь взяли викладачі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки, із застосуванням елементів арт-заняття «Намалюй дискримінацію».

Усний науково-популярний журнал «Видатні постаті інформатики», проведений викладачами кафедри інформатики, мав на меті підвищити інтерес до історії інформатики, розвинути навички самостійної роботи та активізації творчої діяльності у студентів, познайомив з такими видатними постатями інформатики як: Білл Гейтс, Б. Паскаль, Ада Лавлейс, А.П. Єршов, Ларі Пейдж, Стів Джобс та іншими.

Відбулась низка подій, спрямованих на розвиток професійних навичок майбутніх педагогів. Зокрема, студенти та викладачі отримали змогу перевірити свій рівень володіння англійською мовою. Окрім того, було організовано інформаційний куточок «Useful Exams», присвячений міжнародним іспитам з англійської мови, що дало змогу всім бажаючим отримати інформацію щодо вимог, технічних аспектів, місця та кошторису, а також інформацію щодо рекомендованої літератури при виявленому ними бажанні скласти іспит.

«Якою буде школа через 10 або навіть 100 років? Не зошит, а екран? Не вчитель, а робот?», – замислились учасники майстер-класу зі створення онлайн-колажів у сервісі Canva, організованого Хміль Н.А. Творчі роботи студентів були представлені на конкурсі колажів «Школа майбутнього», де шляхом голосування обрано найкращих та креативних.

Викладачами кафедри іноземної філології було проведено конкурс презентацій «Видатні люди світу, їх внесок у розвиток життя суспільства» (відп.: Тимошенко С.О., Ткаченко О. В., Чернишова О.В.), після якого студенти найкращих доповідей, зроблених іноземними мовами, були відзначені грамотами та дипломами. На конкурсі читців віршів українських письменників у перекладах англійською та німецькою мовами (відп. Калашнікова Л.Ю.) студенти декламували вірші англійською та німецькою мовами, вкотре доводячи, що для поезії немає мовних бар’єрів. Своїми артистичними виступами, промовлянням скоромовок та читання експромтом учасники зробили похмурий весняний день світлішим, а настрій академії – бадьорішим.

Протягом тижня викладачами факультету було проведено низку цікавих майстер-класів. Зокрема, «Вчитель – професія майбутнього. 3 ключі до успіху» (відп. Сергєєва І.С.), «Уроки толерантності» (відп. Тарасенко Н.В.), де було проаналізовано, які дії і стратегії студенти мають реалізувати, аби досягти успіху у майбутній професійній діяльності.

На майстер-класі «Створення інтерактивних вікторин і опитувань» (відп.: Кисельова О.Б., Рикова Л.Л., Хміль Н.А.) панували творче захоплення та гарний настрій. Протягом подорожі можливостями онлайн-сервісів студенти та викладачі факультету прийняли участь у захопливій вікторині «Своя гра!», яка була присвячена цікавим фактам з інформатики, сучасним проблемам інформаційного суспільства. Студенти мали змогу проявити ерудицію, професійні знання і навіть інтуїцію. Наприкінці заходу всі змогли висловити свою думку з приводу впровадження сервісів створення вікторин та опитувань за допомогою методу «6 капелюхів де Боно» та кольорових кубиків Лего.


Інноваційним заходом стали он-лайн дебати «Сучасний вчитель – яким він має бути?» (відп.: Морквян І.В., Хміль Н.А.). Їх метою було обговорення ролі учителя, що змінюється згідно до Нової української школи, та вимог до його підготовки. Захід був проведений у форматі телемосту за участю студентів нашої академії та Красноградського коледжу.

Актуальними в наш час є зниження рівня насилля в суспільстві з метою профілактики насилля в освітньому середовищі, вміння знайти механізми подолання конфліктної ситуації без застосування насилля. За ініціативи викладачів кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки К.С. Волкової та О.І. Онипченко було організовано проведення тренінгу «Профілактика насилля. Зупинимо булінг!» в рамках проекту «Альтернатива насиллю».

Не менш насиченою видалась і розважальна частина тижня факультету. Студенти та викладачі спільно організовували культурні заходи, щоб презентувати факультет: вікторина «Knocking on to English» (відп. Шевченко М.А.), міні-вистави Форум-театру на гендерну проблематику (відп. Онипченко О.І.), завзяте змагання «Хто крутіше?», які нікого не залишили байдужими.

Студенти від першого до п’ятого курсів були задіяні у фестивалі британської їжі» (відп.: Калашнікова Л.Ю., Кобзєва О.О.), що спонукало їх до більш тісної дружби та спілкування. Цього дня студенти та викладачі вразили гостей фестивалю не лише власними стравами, але й розповідями про їх приготування.

З метою розвитку особистісного потенціалу студентів шляхом активізації їх пізнавальної діяльності, розширення сфери їх інтересів, розвитку їх критичного мислення, навичок командної роботи і спільного вирішення актуальних завдань було організовано квест «Marvel»(відп. Шевченко М.А.). Учасники продемонстрували мобільність, креативність та ерудицію.

В останній день тижня факультету всі бажаючі мали змогу здійснити справжню віртуальну подорож «Space Informatics», відсканувавши

QR-коди на експонатах виставки, помандрувати цікавим світом інформатики.

Студенти та викладачі нашого факультету мають різноманітні захоплення: бісероплетіння, малювання, в'язання, вокал, музика, танці.

Вони – яскраві особистості з цікавими хобі, які були продемонстровані на концерті та виставці поробок.

Отже, традиційно Тиждень факультету – це свято творчості та інновацій! Це прояв активності й ініціативності студентів! Це натхненна праця викладачів, їх авторські знахідки, безцінний досвід, яким ми щиро ділимося! Це органічне поєднання заходів наукового спрямування з розважально-пізнавальною програмою! Наш факультет – багатогранний та різнобарвний, який «живе», розвивається, підкорює нові вершини в науці та виховує молоде покоління. Викладачі та студенти факультету – кращий доказ цього! Посмішки та гарний настрій були постійними супутниками святкування Тижня факультету.


27.11.2018 року пройшло нагородження переможців за підсумками

Конкурсу студентської наочної пропаганди «Здоровий спосіб життя" на тему "Рух - це життя".

Під керівництвом викладачів кафедри інформатики студенти створили презентації, відеоролики та фільми, які розкривали актуальну проблему сьогодення.

Студенти всіх факультетів активно прийняли участь у даному конкурсі. Особливу подяку отримали викладачі кафедри iнформатики Кисельова О.Б. та Морквян І.В., пiд керівництвом яких було представлено найбільше конкурсних робіт.

Переможці конкурсу у номінаціях

«Презентація»: ІІ місце – Логутова В. 211ін;

«Відеоролик»: ІІІ місце – Глущенко Л. 411ін.

«Відеофільм»: ІІ місце – Чаленко А. 611іт;

ІІІ місце – Олійникова І. 211ін;

Переможці були нагороджені солодкими призами вiд Профспілкового комiтету ХГПА.