Klaipėdos Gedminų progimnazija
„Šok į tėvų klumpes 2023“
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) devintus metus iš eilės inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes 2023“ ir kviečia šalies bendrojo ugdymo mokyklas prisijungti prie šios nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos. Iniciatyvos tikslas yra suteikti 1-12 klasių mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, įtraukiant į šį procesą mokinių tėvus/globėjus, supažindinant su artimųjų profesijomis ir fizinėmis darbo vietomis.
Klaipėdos Gedminų progimnazija taip pat prisijungė prie šio projekto. 2023 m. gegužės 2-11 dienomis mūsų progimnazijos mokiniai vyko į savo tėvelių, senelių darbovietes, kur galėjo artimiau susipažinti su artimųjų darbo vietomis bei jose esančiomis profesijomis. Progimnazijos mokiniai, jų auklėtojai ir mokytojai lankėsi įvairiose Klaipėdos miesto įmonėse ir organizacijose. Dalyvavo 203 mokiniai. Jie supažino su įvairiomis profesijomis. Mokiniai lankėsi Klaipėdos miesto Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, AB „Klaipėdos baldai“, AB „Klaipėdos energija“, kinezerapeuto kabinete, autoservise „Klasera“, saldanių farbrike, kepyklėlėje, Klaipėdos traukinių stotyje. Mokiniai susipažino su gelbėtojų- gaisrininkų darbu, turėjo galimybę apžiūrėti mašinas, rūbus ir susipažinti su darbo sąlygomis. Turėjo galimybę pasigaminti saldainių, išsikepti sausainių, pamatyti, kaip iš lentų gaminami baldai, jų dalys. Labai džiaugiamės šiltu ir nuoširdžiu darbuotojų bendravimu, išsamiais profesijų pristatymais.
Mano mama - kepėja
5d klasės mokinukai lankėsi kepyklėlę-cukrainėje, kurioje dirba vienos mergaitės mama. Mokiniai pamatė, kad čia galima ne tik įsigyti įvairių pyragų, bandelių, spurgų ir kitų konditerijos gaminių, bet ir maloniai praleisti laiką kepant įvairaus skonio skanumynus.
Mano mama yra kinezetarapeutė
Mokiniai sužinojo, kad kineziterapeutai yra tarsi mokytojai, kurie moko žmones, kaip taisyklingai judėti. Jie padeda judesiu paremtais pratimais išsigydyti kūno skausmus, atsigauti po traumų bei vėl gyventi visavertį gyvenimą nejaučiant fizinių suvaržymų.
Tėčio darbe - autoremonto dirbtuvėse
Mokiniai yra girdėję, kas yra autoremontininkas. Bet labai gera patirtis apsilankyti mašinų autoservise ir pamatyti, kokiomis sąlygomis dirba autoserviso darbuotojai, kokius darbus jie atlieka, ką jie turi mokėti daryti, kokius mokslus reikia pabaigti norint tokį darbą dirbti. Apie visa tai mums papasakojo 7a mokinio Tado tėtis.
Tėčio darbe „Klaipėdos baldai“
7b klasės mokinio tėtis dirba AB „Klaipėdos baldai“. Patekti į įmonę nebuvo labai paprasta. Įmonėje laikomasi labai griežtų saugos reikalavimų. Apsilankymo metu mokiniai galėjo pažiūrėti robotų darbą, kurie gamina įvairias baldų dalis, pasivaikščioti po įvairius baldų gaminimo ir apibirbimo cechus.
Tėčio darbe Valstybinėje Priežgaisrinėje Gelbėjimo Tarnyboje
6b klasės mokinio Luko tėtis dirba Klaipėdos valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mokiniai, nuvykę į padalinį, turėjo galimybę pamatyti, kaip gyvena gaisrininkai. Kur jie miega, kaip jie treniruojasi. Mokiniams ypač patiko apžiūrėti gaisrinės mašinas, užlipti kopėčiomis, palaikyti vandens šlangą. Pasirodė, kad ją išlaikyti nėra taip jau paprasta.
Senelis dirba tekintoju
Mato senelis dirba tekintoju. Tai labai sena, bet kartu ir įdomi profesija, apie kurią mokiniai tikrai ne taip jau daug žino. Mato senelis parodė, kaip vykdomi tekinimo darbai. Mokiniai turėjo galimybę pabandyti ištekinti po vieną nedidelę detalę. Turėjo galimybę pajausti, kaip vyksta panašaus pobūdžio darbas.
Mano senelio darbe „Klaipėdos energijoje“
Kamilės senelis pakvietė vaikus į savo darbovietę - AB „Klaipėdos energija“. Mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti po įmonės patalpas, susipažinti su šilumos gamybos procesu, tiekimo sistema, efektyviu šilumos panaudojimu, apžiūrėti įmonės teritorijoje ir patalpose esančius šilumos gamybos įrenginius.
Mano mamytės dirba mokytoja
Su mokytojo profesija mokiniai susiduria kasdien. Bet ne visi mokiniai žino, kokius mokslus turi baigti žmogus, kad taptų mokytojų. Kiek laiko savišvietai skiria geras mokytojas. Su kokiomis problemomis susiduria mokytojai be to, kad „kariauja“ su mokiniais. Apie tai ir dar daugiau mums papasakojo 8v klasės mokinės mama.
Mano mamos darbe saldainių fabrike „Roshen“
Penktos klasės mokinukės mama dirba saldainių Klaipėdos fabrikėlyje „Roshen“. Įmonės kino teatre mokiniai žiūrėjo filmą apie „Roshen“ korporaciją, gamybinėse patalpose stebėjo karamelės gamybos procesą, o specialioje, įmonės svečiams skirtoje karamelės gamyklėlėje galėjo patys pasigaminti karamelės ledinuką.
Tėtis dirba AB „Lietuvos geležinkeliai“
Martyno tėtis dirba AB „Lietuvos geležinkeliai“. Jis mokiniams papasakojo, kiek sudėtingų profesijų darbuotojų dirba šioje įmonėje: kelio montuotojas, stoties budėtojas, traukinių derintojas, krovinių tvarkymo budintysis kontrolierius, vagonų tikrintojas, traukinių priėmėjas, cisterninių vagonų apžiūrėtojas ir dar daugybė kitų. Mokiniai galėjo apžiūrėti stovinčius traukinių vagonus, susipažinome su geležinkelio stoties darbu.