Новини

13 березня 2024 року у рамках співпраці кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася зустріч здобувачів вищої освіти, майбутніх соціальних педагогів / працівників, присвячена темі «Роль практики у проєктній діяльності соціальних педагогів/працівників».

Організаторами зустрічі виступили д.п.н., професорка кафедри соціальної роботи Онипченко О.І. (Харків) та д.п.н., професорка, завідувачка  кафедри соціальної реабілітації та соціальної роботи Чернуха Н.М. (Київ).

Під час заходу присутні обмінялися досвідом щодо участі у проєктній діяльності, використання інтерактивних методів у практичній роботі та підготовці майбутніх фахівців соціальної сфери, презентували установи, які слугують базами практики.

06.03. 2024 року здобувачі 111 ср, 212 ср та 211 ср груп разом із професоркою кафедри соціальної роботи Онипченко О.І. ознайомилися з експозиціями Музею жіночої та гендерної історії та подивилися Плейбек – театр «Жінка і війна». Заходи відбувалися з метою привернення уваги до змісту відзначення 8 Березня (Департамент науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації). Зустріч відбувалась у змішаному форматі. У програмі заходу передбачена екскурсія Музеєм та онлайн- вікторина "Неймовірні" та " Історія свята 8  березня".

1 березня 2024 року викладачем кафедри соціальної роботи Білозеровою М.В. та здобувачами освіти 41 ср групи була проведена профорієнтаційна зустріч із учнями 9-11 класів Комунального закладу «Харківський науковий ліцей-інтернат “Обдарованість”» Харківської обласної ради. Продемонстрували презентацію, де була представлена інформація про академію, відповіли на питання учнів та запросили на День відкритих дверей.

 06.02.- 20.02.2024 року в рамках проєкту «Вистоїмо разом" відбулися зустрічі на теми "Сексуальне насильство, пов’язане з війною", "Вплив війни в Україні на ситуацію торгівлі людьми" із внутрішньопереміщеними особами, які проживають в  гуртожитках закладів освіти Харківської області:  Красноградський педагогічний фаховий коледж, Красноградський медичний фаховий коледж,  Липковатівський аграрний фаховий коледж, Зеленогайська спеціалізована школа,  Нововодолазька санаторна школа, Харківський науковий ліцей "Обдарованість". Заходи організовані з метою підвищення обізнаності вразливих категорій населення щодо убезпечення себе та своїх рідних від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми в умовах війни та виявлення випадків сексуального насильства, пов'язаного з воєнним конфліктом.

13.02.-14.02.2024 року відбулися зустрічі на тему Вплив війни в Україні на ситуацію торгівлі людьми  із шукачами роботи, які перебувають на обліку Красноградської та Нововодолазької, Зачепилівської  філій ХОЦЗ в рамках проєкту «Допоможемо, підтримаємо, переможемо»,  в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Міністерства юстиції Швеції та Агентства США з міжнародного розвитку. Розглянули правила безпечного працевлаштування та ризики потрапляння в трудову експлуатацію, нові способи шахрайства під час війни.

31.01.2024 року відбулася зустріч на тему Вплив війни в Україні на ситуацію торгівлі людьми  із шукачами роботи з числа ВПО, які перебувають на обліку Золочівської філії ХОЦЗ в рамках проєкту «Допоможемо, підтримаємо, переможемо»,  в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Міністерства юстиції Швеції та Агентства США з міжнародного розвитку. Розглянули правила безпечного працевлаштування та ризики потрапляння в трудову експлуатацію, нові способи шахрайства під час війни.

23.01.2024 відбувся вебінар в рамках проєкту «Аудит безпеки закладів освіти», від Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністраці. Метою аудиту безпеки ЗО є сприяння системному та ефективному впровадженню безпекового складника у політику ЗО, його функціонування, постійне навчання кадрового складу, створення безпечного інклюзивного фізичного простору, а також оцінка того, в якій мірі прийнята політика безпеки (якщо вона є, або стимулювати до прийняття такої політики) знаходить відображення в роботі ЗО, його керівництва, кадрового складу, здобувачів і здобувачок освіти. Наша академія бере участь у проведенні аудиту безпеки закладів освіти: створена ініціативна група, розроблені маршрути обстеження приміщень, території закладу, планується провести аналіз інформаційного середовища (веб сторінки академії), буде проведено анкетування керівництва, співробітників, здобувачів освіти та викладачів. На основі проведеного дослідження буде підготовлено підсумковий звіт, який міститиме рекомендації (пропозиції) за результатами проведеного аудиту безпеки ЗО.

 18.01.2024 року відбулася зустріч на тему Сексуальне насильство, пов’язане з війною із представниками з числа переміщених осіб Люботинської громади в рамках проекту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною»,  який виконує Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.

1 грудня 2023 року відбулася зустріч із внутрішньопереміщеними особами гуртожитку Харківської державної академії фізичної культури Харківської громади на тему ВПЛИВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ НА СИТУАЦІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Захід проводиться викладачами кафедри соціальної роботи за сприяння Громадської організації «ЧИСТИЙ АРКУШ» в рамках проєкту «Допоможемо, підтримаємо, переможемо».  Надана інформація з питань поцедури оформлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми та отримання допомоги з боку держави. Внутрішньопереміщені особи отримали відповіді  на питання та контактну інформацію щодо звернень на гарячі лінії.

30.11. 2023 року організована та проведена викладачами кафедри соціальної роботи Онипченко О.І. та Білозеровою М.В. зі здобувачами фахової передвищої освіти бесіда "Ілюзії бувають різні. Придивись: трудова експлуатація"  із проходженням квесту та отриманням сертифіката в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства». З метою інформування здобувачів Як подбати про власну безпеку? Безпечне працевлаштування. Коли потрібні гроші, щоби забезпечити себе і рідних. Коли шукаєш надійну роботу заради стабільного доходу. Коли потребуєш прихистку, безпечного місця перебування чи кращих умов проживання… Серед тих, хто пропонує бажане, можуть бути шахраї. Квест «Безпечне працевлаштування. ШУКАЄШ РОБОТУ? ПЕРЕВІР СВОЇ СИЛИ!

14 листопада 2023 року відбувся ХІ Науково-практичний семінар «Розвиток життєвих навичок особистості та плекання стійкості у часи воєнних викликів в Україні», співорганізаторами якого виступили: кафедра соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди та Громадська організація «ЕдКемп Україна». Робота семінару здійснювалася у дистанційній формі на платформі ZOOM.

Участь у семінарі взяли науково-педагогічні, педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти, працівники соціальної сфери, а також керівництво та представники Лабораторії СЕН Громадської організації «ЕдКемп Україна». Учасники Семінару отримали інформацію про державно-громадську співпрацю щодо соціально-емоційного навчання та плекання стійкості освітян у часи воєнних викликів в Україні, відбулося обговорення важливості реалізації Всеукраїнського експерименту із впровадження соціально-емоційного та етичного навчання. Значущім з практичної точки зору був активний обмін досвідом з упровадження Програми соціально-емоційного та етичного навчання у закладах освіти. Науково-практичний семінар проходив у діловій атмосфері змістовно та продуктивно з перспективою на подальшу співпрацю всіх учасників.

10 листопада 2023 року відбувся тренінг «Сексуальне насильство, пов’язане з війною: надання комплексної допомоги постраждалим» в рамках проекту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною», який виконує Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією «Ла Страда – Україна» та Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу. Розглянуті питання Що таке сексуальне насильство пов’язане з конфліктом (СНПК), національне законодавство та міжнародні стандарти. Надання допомоги особам, постраждалим від СНПК: ідентифікація та права постраждалих. Надання допомоги особам, постраждалим від СНПК: взаємодія суб’єктів.

Участь у тренінгу взяли участь викладачі кафедри соціальної роботи та представники Соціально-психологічної служби КЗ "ХГПА" ХОР, працівники соціальної сфери територіальних громад Харківської області.

7 листопада 2023 року відбулася зустріч із внутрішньопереміщеними особами гуртожитку ХНМУ Харківської громади на тему ВПЛИВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ НА СИТУАЦІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ. ВИЯВЛЕННЯ ТА ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Захід проводиться викладачами кафедри соціальної роботи за сприяння Громадської організації «ЧИСТИЙ АРКУШ» в рамках проєкту «Допоможемо, підтримаємо, переможемо».  Надана інформація з питань поцедури оформлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми та отримання допомоги з боку держави. Внутрішньопереміщені особи отримали відповіді  на питання та контактну інформацію щодо звернень нагарячі лінії.

18 жовтня 2023 року, напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції, була проведена інформаційна кампанія «ПРИДИВИСЬ», з метою попередження торгівлі людьми та популяризації правил безпеки під час міграції. У рамках даної кампанії створена експозиція «ПРИДИВИСЬ» у приміщенні Південного залізничного вокзалу  міста Харкова.  В організації та проведенні заходу взяли участь викладачі кафедри соціальної роботи КЗ "ХГПА" ХОР разом із Депатаментом науки та освіти ХОВДА. Інформаційна експозиція МОМ, створена на основі реальних історій вербування та втягнення у ситуації торгівлі людьми та експлуатації.

7 вересня 2023 року проведено онлайн-екскурсію «Стежинами рідного міста», яка розроблена та організована здобувачами групи 41 ср під керівництвом викладача кафедри соціальної роботи Білозерової М.В. у межах освітнього компонента Соціально-педагогічна робота у сфері дозвілля

 Мета заходу - провести екскурсію містом, знайомлячи учнів із історією будівництва та стилями архітектури найбільш визначних пам’яток архітектури Харкова;  розвивати допитливість, зацікавленість, увагу; виховувати почуття гордості за своє місто, людей, які жили і живуть в ньому, бережне ставлення до пам’яток архітектури. 

Форма проведення:  уявна екскурсія (онлайн-екскурсія).

Мобільна команда ЮНІСЕФ — дороговказ для вимушених переселенців

Психолог Світлана як член однієї з мультидисциплінарних команд ЮНІСЕФ допомагає дітям та їхнім родинам знайти необхідну підтримку.

Відео доступне за посиланням

Мобільна команда ЮНІСЕФ  


Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми

У межах реалізації проєкту "Допоможемо! Підтримаємо! Переможемо!" 29-30. 08.2023 року проведено тренінг "Вплив війни в Україні на ситуаціюз торгівлею людьми. Виявлення та пернаправлення постраждалихт від торгівлі людми". 

Захід, розрахований на працівників соціальної сфери з метою надання пояснювальної інформації щодо виявлення та процедури встановлення статусу особи, постаждалої від торгівлі людьми  та надання допомоги постраждалим.

ЮНІСЕФ підтримує програму з цифровізації соціальних послуг Міністерства соціальної політики України

19 Липня 2023 року відбувся «Digital Social Forum: формуємо спроможність замість залежності», організований Міністерством соціальної політики України у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП)

На Форумі було презентовано хід реалізації стратегії цифрової трансформації соціальної сфери, яку впроваджує Мінсоцполітики за підтримки партнерів ВПП, TAPAS, EGAP, UNICEF та Світового банку. Керівництво Міністерства також анонсувало плани з ключових реформ на найближчі роки.

Мінсоцполітики змінює філософію взаємодії держави з людьми: робить соціальну підтримку та сервіси більш доступними та прозорими, продовжує працювати над впровадженням інформаційних систем, аби зробити соціальну сферу більш стійкою. Переглянути Форум можна за посиланням 

«Родина для кожної дитини»: Катерина Осадча та ЮНІСЕФ запускають новий документальний серіал про сімейний догляд за дітьми в Україні

Катерина Осадча та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Міністерства соціальної політики представили новий документальний серіал: Родина для кожної дитини, який висвітлює важливість безпечного та дбайливого сімейного догляду для всіх дітей. Серія відеороликів розповідає реальні історії людей, у яких йд еться про різні форми сімейного виховання, які, втім, об’єднує спільна риса — прагнення забезпечити дитині якнайбільше уваги. 

Документальний серіал складається з п'яти серій. Він буде доступний з 13 липня на YouTube-каналі ЮНІСЕФ в Україні: Родина для кожної дитини. 

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ 

Протягом квітня, травня та червня місяців 2023 року за сприяння Департаменту науки та освіти Харківської обласної військової адміністрації було проведено ряд заходів для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитках закладів освіти м. Харкова та Харківської області. Заходи проводилися в рамках проєкту «Допоможемо, підтримаємо, переможемо» в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Міністерства закордонних справ Норвегії та Агентства США з міжнародного розвитку. Проєкт має на меті підвищення обізнаності вразливих категорій населення щодо убезпечення себе та своїх рідних від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми в умовах війни. 

БУКЛЕТ Соціальні послуги: ЩО ЦЕ І ЯК ЇХ ОТРИМАТИ? 

Буклет про зміст та перелік соціальних послуг доступний для завантаження за посиланням: https://www.unicef.org/.../social-services-what-how...

У цьому буклеті описані види соціальних послуг, для кого створені ці послуги та що роблять соціальні працівники в рамках кожної послуги.

Матеріали розроблені Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) разом із Українською Мережею за Права Дитини в рамках проєкту #Cпільно за підтримки уряду Німеччини

Послуга раннього втручання у країнах Європи

Ключові концепції та вибрані моделі

У цьому документі стисло описано ключові особливо сті сучасних послуг раннього втручання та наведено приклади їх організації в декількох обраних країнах. Щодо останнього, слід зазначити, що в той час як приклади Португалії та Грузії стосуються вже сформованих систем раннього втручання, Сербія перебуває в процесі визначення нормативно-правової бази та ключових структур для раннього втручання. Файли для завантаження.

Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми»

Захід проводився Громадською організацією «ЧИСТИЙ АРКУШ» в рамках проєкту «Допоможемо, підтримаємо, переможемо» в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні 

Зустріч, розрахована на соціальних педагогів  з метою надання їм важливої та корисної інформації щодо Програми з протидії торгівлі людьми, а також надання допомогу чи інструкції, як діяти в надзвичайних ситуаціях.


Конкурс для громад для участі у проєкті «ШЛЯХ СТІЙКОСТІ: підвищення стійкості українців через посилення можливостей психосоціальної підтримки ветеранів»

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Представництво в Україні, за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини оголошує конкурс для громад України, зацікавлених у проєкті ШЛЯХ СТІЙКОСТІ: підвищення стійкості українців через посилення можливостей психосоціальної підтримки ветеранів. 

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У КОНКУРСІ:

Для участі в конкурсі ініціативній групі необхідно заповнити аплікаційну форму, що додається до цього оголошення, та надіслати її підписану та відскановану копію до 18  травня 2023 року (включно) на електронну адресу IOMVeteranProject@iom.int із зазначенням у темі листа електронною поштою «______– Форма заявки».

Будь ласка, заповніть форму, що додається до цього оголошення.

Аплікаційна форма для громад_2023.docx

Довідки на e-mail: IOMVeteranProject@iom.int

Тема довідкового електронного листа має містити:

- питання до конкурсу, до уваги команди реінтеграції ветеранів/-ок


14, 15, 16 лютого 2023 року за сприяння Департаменту науки і освіти, Громадської організації «ЧИСТИЙ АРКУШ» в межах роботи Інформаційно-соціального центру ХГПА та за ініціативою викладачки кафедри соціальної роботи Маріанни Білозерової було проведено ряд заходів для ВПО на тему «Вплив війни в Україні на ситуацію з торгівлею людьми».

Метою заходів було підвищення обізнаності різних категорій населення щодо убезпечення себе та своїх рідних від потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Війна зробила нас особливо вразливими. Багато людей втратили відчуття безпеки та були змушені покинути свій дім та шукати прихисток. І цим можуть скористатися...

Зустрічі із внутрішньо переміщеними особами, які проживають у гуртожитку КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР, відбулися в теплій, невимушеній і дружній обстановці із чаюванням та смаколиками.

До перегляду!

Серія відео про соціальні послуги

Що таке соціальні послуги, які вони бувають, які міфи їх оточують - на ці питання відповідають анімаційні ролики, створені проєктом "Спільно"

UNICEF

ЮНІСЕФ створив анімаційні ролики, які простою мовою пояснюють, що таке соціальні послуги, які вони бувають, хто може за ними звертатись, які міфи є навколо соціальних послуг, хто і як має повідомляти про випадки насильства над дітьми чи недбалого ставлення до них. 

Запрошуємо взяти участь у серії вебінарів 

"Створення соціальних послуг для сімей з дітьми"

Чому соціальні послуги важливі в громадах та як забезпечити їх надання для сімей з дітьмив територіальних громадах» 

Відповіді на ці та інші питання для Вас розкриють фахові експерти проєкту #СПІЛЬНО у серії вебінарів “Створення соціальних послуг для сімей з дітьми в територіальних громадах” з 18 січня по 15 лютого 2022.

Для кого буде цікава серія вебінарів?

Представники територіальних громад в Україні, соціальні працівники, фахівці із соціальної роботи, спеціалісти сфери соціального захисту, представники місцевої влади тощо.

Як подивитись вебінари?

Реалії сучасного життя показують, що працювати потрбно на випередження для того, щоб уникнути неприємних та критичних ситуацій. Робота центрів соціальних служб для сім'ї дітей та молоді м. Кам'янське, м. Лозова

18 лютого 2022 року в межах роботи Інформаційно-соціального центру ХГПА відбулося інтерактивне заняття з елементами тренінгу «Добро врятує світ»), в якому взяли участь здобувачі освіти 412ср групи за ініціативою викладачки кафедри соціальної роботи Цибуліної Ірини.

Доброта – це якість, що повинна бути притаманна кожній людині. 17 лютого відзначався Всесвітній день спонтанного прояву доброти – чудова нагода ще раз згадати про істинні цінності нашого життя й про те, що доброта здатна зцілити від душевних проблем.

Метою заходу було розширення знань здобувачів про доброту та її значення в житті людини.

Завдання – спонукати молодь у наш неспокійний час здійснювати добрі вчинки.

Учасникам заняття було запропоновано пригадати риси, притаманні добрій людині; попрацювати над розгадуванням прислів’їв про добро, надати «інтерв’ю», починаючи його такими словами «Добра людина ніколи не…»; зануритися в дитинство, пригадавши мультфільми про добро. В кінці заняття учасники обмінялися думками стосовно своїх очікувань.

У результаті проходження інтерактивного заняття учасники отримали розуміння того, що доброта, милосердя, безкорислива допомога та чуйність є важливими складовими нашого життя. Добрі справи і допомога іншим мають безліч переваг для психічного та фізичного здоровя, зменшують тривожність і стрес, допомагають долати самотність, залишатися соціально активними.

У межах проведення заходів Інформаційно-соціального центру ХГПА 14 лютого 2022 р. у дистанційному форматі на платформі ZOOM було проведено семінар «Трансформації інституту сім'ї та готовність молоді до її створення»  викладачем кафедри соціальної роботи Оксаною Онипченко за участю здобувачів 511ср і 11срз. 

Мета заходу: Розкрити ретроспективні та перспективні тенденції щодо інституту сім'ї, підготувати молодь до її створення.

11 лютого за ініціативи здобувачів освіти спеціальностей Соціальна робота та Біологія викладачі кафедри соціальної роботи Рассказової О.І. і Білозерової М.В. організували екскурсію до Музею гендерної і жіночої історії за темою «Гендерні проблеми сучасного суспільства». Під час якої учасники ознайомилися  з експонатами музею та почули про гендерні проблеми сучасного суспільства сталого розвитку.

Місія ГО “Центру гендерної культури”: популяризація в українському суспільстві ідей гендерної рівності та сприяння зміні стереотипів щодо соціальних ролей жінок і чоловіків через неформальну гендерну просвіту. 

  8 лютого 2022 року на

платформі Zoom відбувся Флеш-моб «Я – волонтер і я цим пишаюсь». Його

організатором стала викладачка кафедри соціальної роботи Гладун Тетяна,

учасниками зустрічі – здобувачі вищої освіти 211ср групи.

  Метою заходу було залучення студентської молоді до

волонтерської діяльності. Сформувати модель колективної участі молоді у

відтворенні цінностей милосердя, солідарності, активізувати вирішення

соціальних проблем. 

28 січня для здобувачів освіти спеціальності Біологія викладачем кафедри  соціальної роботи Тетяною Гладун було проведено інформаційний захід "Волонтерський рух в Україні як нова форма взаємодії влади і громадського суспільства".

21 січня за ініціативи здобувачів 111ср і 211ср та викладачів кафедри Тарасенко Н.В. і Цибуліної І.В. до Дня соборності України було проведено виховний захід  "Малюємо єдину Україну", під час якого учасники не лише продемонстрували свої художні, творчі й креативні здібності, але й пригадали історію свята, його значення для сьогодення. Кожна з трьох команд підготувала свій плакат і презентувала його. На згадку про цей захід було зроблено спільне фото.

У межах проведення заходів Інформаційно-соціального центру 19 січня 2022 р. було проведено воркшоп "«Соціально-педагогічні шляхи розширення свідомості здобувачів освіти» " викладачем кафедри соціальної роботи Іриною Цибуліною за участю здобувачів 111ср і 211ср. Творче завдання учасникам складалося з трьох етапів, на кожному з яких завдання ускладнювалися. За результатами виконання завдання здобувачі мали можливість розвинути свої творчі здібності, підняти власну самооцінку, розширити межі своєї свідомості.



Запрошуємо відвідати віртуальну виставку за темою "Домашнє насильство" в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". 

Мета – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, формування свідомості здобувачів освіти щодо нетерпимого ставлення до насильства.

 Порушили питання:

 Що таке домашнє насильство?

 Як розрізнити фізичне/сексуальне/психологічне та економічне насильство? Куди потрібно звертатися в разі виникнення домашнього насильства?

7 грудня 2021 року в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на базі Інформаційно-соціального центру ХГПА на платформі ZOOM викладачем кафедри соціальної роботи Маріанною Білозеровою разом зі здобувачами 211ср групи відбулася акція Година спілкування «Шляхи протидії торгівлі людьми», яка приурочена даті «Міжнародний день боротьби з рабством».

 На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі, є торгівля людьми. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність. Головною метою було підвищення обізнаності здобувачів освіти про торгівлю людьми. Відзначення світовою спільнотою цієї дати допомагає об’єднати зусилля країн світу щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.

29 листопада 2021 року в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на базі Інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Іриною Марців разом зі здобувачами 31ср групи був організований та проведений круглий стіл на тему «Толерантність врятує світ». Під час обговорення питань щодо толерантності підлітків, студентської молоді, визначили, що одним із пріоритетним напрямом запобіганню насильства в будь-яких проявах, потрібно проводити тренінги чи тренінгові вправи для здобувачів щодо взаємоповаги та взаємоввічливості один до одного. Розпочинати лекційні заняття з простих на наш погляд речей: посмішки, приємних побажань один одному, ввічливих слів, дій та вчинків загалом!!

Кожен здобувач міг висловити свої думки, взяти участь в «Мозковому штурмі» на розв’язання ситуаційних задач, тим самим даючи зрозуміти собі та іншим важливості розвивати емпатію до людей, вчитися бути толерантним, ввічливим, співпереживати, вміти допомогти та ліквідувати прояви насилля з боку інших осіб до своїх рідних, друзів, колег тощо.

 З 25 листопада до 10 грудня проходить щорічна акція «16 днів проти насильства» основною метою акції є:

 16 листопада 2021року відбувся ІХ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «СУЧАСНІ ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ», організований та проведений кафедрою соціальної роботи. У семінарі взяли участь гості із Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Білорусі, міста Гродно Державного закладу освіти «Средняя школа № 12», викладачі кафедри соціальної роботи та здобувачі вищої освіти різних рівнів факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Із привітальним словом виступили Ольга Рассказова, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Валентина Костіна, доктор педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Зустріч дала можливість не тільки зібратись разом, обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, а й обговорити назрілі питання сучасного розвитку соціальної роботи. Сподіваємось, сприятиме інноваційному розвитку, згуртуванню зусиль у обговоренні актуальних питань, що постають перед професією соціального працівника, дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей, для оптимізації спільної праці.

1 листопада 2021 року з нагоди відзначення Дня народження Європейського союзу в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачами кафедри соціальної роботи ПечерицеюН.М. та БілозеровоюМ.В. було проведено вікторину  «Актуальні питання європейської інтеграції України » для здобувачів вищої освіти 111 ср. Метою заходу було інформування здобувачів освіти про європейську інтеграцію України, набуття знань, умінь і навичок щодо визначення напрямків, методів, швидкості процесів європейської інтеграції, їх ймовірних позитивних та негативних наслідків.  

12 жовтня 2021 року відбулося zoom-спілкування з нагоди Свята українського козацтва та Дня захисника України. Його організатором стала викладачка кафедри соціальної роботи Цибуліна Ірина, учасниками зустрічі –здобувачі вищої освіти 412ср групи.

Метою заходу було ознайомлення зі значенням та історичним заслугами козацтва в утвердженні української державності й вагомим внеском у сучасний процес демократизації українського суспільства.

14 жовтня також стало в історії України святом мужніх оборонців та визволителів нашої рідної землі, які щоденною справою утверджують такі поняття як честь, гідність, сила, витримка і відповідальність.

Теперішні захисники України на Сході України кожного дня виявляють глибокий патріотизм, стійкість і витримку, захищають наших громадян, відстоюють територіальну цілісність держави. Завдяки українським військовим ми спокійно живемо у своїх домівках, працюємо на рідній землі під мирним небом. Кожної миті всі ми повинні пам’ятати про це, усвідомлювати, що саме наші захисники України виборюють мирне майбутнє для свого народу.

7 жовтня 2021 року на базі Інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Наталією Печерицею було проведено захід «Ми проти насильства»  першого (бакалаврського) рівня.

Мета заходу: збільшити розуміння та обізнаність про існуючі форми насильства, формувати уміння щодо толерантного ставлення до оточуючих, вирішувати конфлікти, не застосовувати прояв насилля. Надати інформацію про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права.

28 вересня 2021 року з нагоди відзначення 1 жовтня Міжнародного дня людей похилого віку в межах роботи Інформаційно-соціального центру ХГПА на платформі ZOOM з ініціативи викладачів кафедри соціальної роботи Лисенко Ю.О. та Гладун Т.О. відбувся науковий студентський семінар «Соціалізація людей похилого віку в умовах глобальних викликів». В ході семінару здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня обговорювали актуальні соціальні питання стосовно людей похилого віку та шляхи подолання ейджизму в суспільстві. 

14 вересня 2021 року на базі Інформаційно-соціального центру ХГПА відбувся інтелектуальний бліц-турнір «Нетерпимість до різних соціальних груп: міф чи реальність». Організаторами заходу виступили викладачі кафедри соціальної роботи Печериця Н.М., Гладун Т.О., Лисак Г.Ф. та взяли участь здобувачі вищої освіти 111ср групи.

Мета заходу: систематизувати знання здобувачів вищої освіти щодо соціальних проблем різних соціальних груп, сформувати паритетне та толерантне ставлення до них.

7 вересня 2021 року за планом роботи Інформаційно-соціального центру з ініціативи викладачки кафедри соціальної роботи Білозерової М.В на базі ЗОШ 53 м. Харкова відбулася зустріч здобувачів вищої освіти групи 211ср з керівництвом ЗОШ №53 м. Харкова.

Учитель в інклюзивному класі початкової школи Горланьова Я.В. поділилася досвідом щодо оформлення документації для використання в загальноосвітніх навчальних закладах для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Здобувачі вищої освіти були присутні на уроці математики в інклюзивному класі та зробили висновок, що основними завданнями вчителя є врахування індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких учнів та створення відповідних умов для засвоєння програмного матеріалу, пропонованого для учнів загальноосвітньої школи.

2 вересня 2021 року з нагоди початку нового навчального 2021/2022 року за планом роботи Інформаційно-соціального центру відбувся вебінар «Партнерська взаємодія учасників освітнього процесу: співпрацюючи, допомагаємо» під керівництвом викладачки кафедри соціальної роботи Волкової Катерини та активної участі здобувачів вищої освіти.

Метою заходу було сприяти розвитку навичок соціальної взаємодії в освітньому середовищі. Партнерські взаємини дають можливість оперативно реагувати на актуальні виклики та проблеми, завдяки порозумінню, співпраці та підтримці кожного учасника освітнього процесу можна досягти позитивного результату.

6 травня 2021 року з нагоди відзначення 9 травня Дня матері та Дня Перемоги на базі інформаційно-соціального центру ХГПА відбулася онлайн-зустріч викладача кафедри соціальної роботи Цибуліної Ірини зі здобувачами вищої освіти групи 411 ср.

Метою заходу було ознайомити учасників з історією свята дня матері та традиціями його проведення. Здобувачів також було проінформовано про одне з шанованих свят для нашого народу – День Перемоги. Було наголошено, що перемога над фашистами дісталася всьому світу дуже дорогою ціною. 

Ніхто не забутий, ніщо не забуто! І ми повинні пам’ятати про це!

20 квітня 2021 року в межах роботи інформаційно-соціального Центру ХГПА на платформі ZOOM було проведено захід до Дня навколишнього середовища, що відзначається кожного року у третю суботу квітня.

Ініціаторами заходу стали викладач кафедри соціальної роботи Марців Ірина Ярославівна та здобувачі освіти 31 ср групи.

Серед здобувачів був проведений конкурс плакатів та соціальної реклами до Дня довкілля. Всі охочі змогли через свої роботи (плакати, відео, презентації) висловити своє ставлення щодо збереження довкілля та способів його збереження.

Адже, тільки спільними зусиллями і спільною відповідальністю ми збережемо життя на Землі. Ми в змозі змінити навколишній світ на краще!

8 квітня 2021 року з нагоди відзначення 12 квітня Всесвітнього дня авіації та космонавтики і Дня працівників ракетно-космічної галузі України в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Білозеровою Маріаною було проведено бліц-турнір «Україна – космічна держава» для здобувачів вищої освіти 111 ср та 411ср груп. Метою заходу було ознайомити учасників з історією створення авіації та космонавтики, а також висвітлити досягнення української ракетно-космічної галузі нашої держави. Незалежним експертом заходу виступила викладачка кафедри соціально роботи Цибуліна Ірина. 

За підсумками незалежного експерта з незначною перевагою (62:64) перемогу отримала команда 411ср. Щиро вітаємо переможців!

8 квітня 2021 року на виконання плану роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачі кафедри соціальної роботи Лисенко Юлія і Цибуліна Ірина провели квест «Здоровим будь!», присвячений Всесвітньому дню здоров’я. Метою квесту було усвідомлення факторів, що впливають на здоров’я, формування у молоді ціннісного ставлення до свого здоров’я і життя в цілому.

Серед багатьох складових, від яких залежить майбутнє нашої держави, одним із найголовніших є стан здоров’я громадян та їх безпека. В умовах пандемії COVID-19 це питання є надзвичайно актуальним. Особливої уваги потребує молодь та розуміння нею цінності здоров’я, формування відповідного світогляду та відповідальної поведінки, розуміння визначальної ролі здорового способу життя.

Різнопланові завдання квесту необхідно було виконувати на станціях фізичного, духовного, психічного та соціального здоров’я. Здобувачі розгадували загадки, відповідали на запитання спортивної вікторини, продовжували слова українських пісень, дізналися про популярні пісні, які можуть не лише покращити настрій і здоров'я, та навіть врятувати життя (Happy Bithday to you, Gangnam Style, Stayin’ Alive); надавали відповіді на інтелектуальну тематику (гра «Пізнайко» та «Без права на помилку»), цікавим було завдання щодо створення хештегів здоров’я та розгадування анаграмам (прихованих слів), корисним було завдання «Доповни прислів’я». Також учасники пригадали ознаки, що містяться в Міжнародному стандарті психічного здоров’я. Вправа «Цілюща абетка» допомогла розкрити цілющі властивості рослин, що допомагають підтримати здоров’я.

Виконані завдання надали учасникам можливість не лише актуалізувати власний досвід щодо здорового способу життя, а й здобути нові знання. Здобувачі відзначили, що такі енергійні та позитивні заходи в карантинних умовах підтримують піднесений настрій та мотивують до активності.

У свою чергу організатори квесту подякували командам за активну участь, побажали міцного здоров’я й нагадали, що спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров’я, а здоровий спосіб життя, в свою чергу, закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості.

27 березня 2021 року викладачами кафедри соціальної роботи Тетяною Гладун та Наталією Печерицею було проведено онлайн-квест «Актуальні питання європейської інтеграції України» для здобувачів освіти 111 ср та 211 ср груп. Незалежним експертом в ході заходу виступила викладачка кафедри соціально роботи Вікторія Герасименко. Метою онлайн-квесту було ознайомити та систематизувати знання здобувачів вищої освіти щодо актуальних питань європейської інтеграції України. За підсумками незалежного експерта команди набрали однакову кількість балів та розділили перемогу. 

Щиро вітаємо команди!

23 березня 2021 року згідно з планом роботи інформаційно-соціального Центру ХГПА на zoom-платформі було проведено cемінар «Всесвітній день боротьби з туберкульозом та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз».

Захід відбувся за ініціативи викладача кафедри соціальної роботи Цибуліної Ірини та здобувачів вищої освіти 512 ср групи.

Мета семінару – нагадати здобувачам про небезпеку захворювання на туберкульоз та шляхи його профілактики, адже туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке поширюється повітряно-крапельним шляхом і зазвичай вражає легені, але також може вразити і інші органи.

Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з 1993 року. Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз був встановлений за ініціативи Громадського руху «Українці проти туберкульозу» Указом Президента України від 22 березня 2003 року.

Учасники заходу констатували, що подібні інформаційні кампанії сприяють вирішенню таких ключових проблем: мобілізація ресурсів для боротьби з туберкульозом, підвищення рівня виявлення випадків туберкульозу і поліпшення прихильності до лікування, подолання стигми та дискримінації людей, хворих на туберкульоз; надання повноважень людям, яких торкнулася проблема туберкульозу, брати участь і впливати на прийняття рішень щодо них на всіх рівнях.

19 березня 2021 року в межах забезпечення академічної мобільності здобувачів освіти на базі інформаційно-соціального центру ХГПА відбулася відкрита лекція викладачки кафедри соціальної роботи Рассказової О.І. на тему: «Недискримінаційний підхід в освіті: створюємо доступне, здорове, естетичне середовище ЗДО». До розробки і проведення лекції долучилася аспірантка кафедри соціальної роботи Валентина Какадій.

Мета заходу: підвищення рівня обізнаності магістрів спеціальності Соціальна робота КЗ «ХГПА» та спеціальності Дошкільна освіта ХНПУ імені Г.С.Сковороди щодо впровадження недискримінаційного підходу в освіті.

16 березня 2021 року на базі інформаційно-соціального центру ХГПА на платформі zoom відбулася гостьова лекція за темою: «Антидискримінаційний підхід до роботи  з дітьми та молоддю в середовищі закладів освіти та соціальної сфери».

Захід провели: Рассказова Ольга Ігорівна, д.п.н., проф., зав. каф. соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Какадій Валентина Миколаївна, аспірантка кафедри соціальної роботи; Єфімцева Ганна Геннадіївна, аспірантка кафедри соціальної роботи, фахівчиня програмного напряму EdCamp Ukraine. Мета заходу: підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницькогщодо щодо впровадження недискримінаційного підходу в освіті.

Під час зустрічі було висвітлено такі питання: нормативно-правове забезпечення державної політики в напрямі забезпечення антидискримінаційного підходу в освіті; дискримінація як системна проблема (поняття, типи та форми дискримінації); пошук «агентів соціалізації», через які відбувається дискримінаційний вплив відносно певних категорій людей в закладах освіти та соціальної сфери.

16 березня 2021 року в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Бєлоліпцевою Оленою було проведено тенінгове заняття «Стоп насильству!» для здобувачів вищої освіти 11срз групи.

Метою тренінгу було надати учасникам інформацію про сутність насильства, його види, сприяти розумінню ризику віктимної поведінки, формувати навички відповідальної поведінки, протистояння примусу та насильству як загрозам життю і здоров’ю.

11 березня 2021 року до Дня українського добровольця, який відзначається 14 березня, був проведений інформативний семінар-практикум для здобувачів 31 ср та 41 ср груп. Цей захід містив в собі інформативну частину, перегляд презентацій та обговорення. Адже, це свято людей, які за покликом власного серця стали на захист рідної Батьківщини та боронять її від загарбників. Дата вибрана зовсім не випадково. Саме 14 березня 2014 року перші добровольці з Майдану Незалежності вирушили на тренувальну базу, що під Києвом, для формування першого українського добровольчого батальйону.

Викладачка Марців І.Я. наголосила про важливість значення цього дня для українського народу, бо День українського добровольця був започаткований з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги на підтримку ініціативи громадськості.

 9 березня 2021 року в межах роботи інформаційно-соціального Центру ХГПА до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка на платформі zoom було проведено бесіду «Т. Г. Шевченко – світоч української поезії і педагогіки». Ініціаторами заходу стали викладач кафедри соціальної роботи Цибуліна Ірина та здобувачі освіти 311 ср групи.

Мета заходу – нагадати здобувачам про постать Тараса Шевченка – неперевершеного світоча української культури, геніального поета, художника, мислителя, відомого не лише в Україні, але й у всьому світі. Т.Шевченко піднісся до вершин людського духу, вселюдської любові, бо був великим патріотом України, заповідав нам любити свій народ, плекати свою культуру.

Український народ «Кобзаря» Т. Шевченка поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Ця книга формувалася поступово, її формувало саме поетове життя, і все найістотніше із цього життя, з великого життя українського кріпака Тараса Шевченка – від його юності й до останнього подиху, – ввібрав у себе цей збірник поезій.

4 березня 2021 року з нагоди 30-річчя Незалежності України на базі інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Онипченко Оксаною було проведено «Інтернет-мандри «Україна унікальна, Україна надзвичайна» разом зі здобувачами вищої освіти 411 ср.

Метою заходу було нагадати та повідомити нові знання здобувачів вищої освіти щодо історико-етнографічних регіонів України, походження їх назв і розташування на мапі України.

Цікаву інформацію присутнім розповіли Мазур Владислав, Жданова Олена, Скакун Елеонора, Підлісний Сергій.

Мандри рідною країною виявилися цікавими та захоплюючими!

23 лютого 2021 року в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Цибуліною Іриною було проведено віртуальну екскурсію літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди в с.Сковородинівка Зміївського району Харківської області. На захід були запрошені здобувачі вищої освіти 211ср.

Мета заходу – ознайомити здобувачів з Національним літературно-меморіальним музеєм, присвяченим життю й творчості Григорія Сковороди.

Музей заснований ще в 1972 році. Він складається з 5 експозиційних залів, де можна побачити особисті речі філософа (срібний англійський годинник із дарчим написом «Від Григорія Варсави Сковороді через Стефана Гречину»; скрипка родини Правицьких, на якій грав філософ, перебуваючи у Бабаях; фамільна скриня Ковалівських), стародруки, скульптури, картини та інші експонати, що розкривають життя і творчість Григорія Сковороди. В музеї постійно відбуваються виставки сучасного живопису, майстер-класи й конференції. Це затишний і просторий парк, у якому добре дихати й є на що подивитися. У музеї є аудіогід, а екскурсоводи готові супроводжувати відвідувачів щодня, адже у звичайному режимі музей працює без вихідних і святкових днів.

11 лютого 2021 року за ініціативи викладачки кафедри соціальної роботи Марців Ірини був проведений семінар-практикум для здобувачів 31 ср групи на тему «Тимбілдінг у сфері соціальної роботи». Метою заходу було розгляд поняття «тимбілдінг», його сфери розповсюдження та особливості застосування тимбілдінгу в соціальній сфері. Тимбілдинг – це спеціально розроблені заходи, спрямовані на згуртування колективу, формування сильної команди, що успішно досягає будь-яких поставлених цілей. За допомогою тімбілдінгу можна спрямувати будь-яку групу осіб на формування командного духу, навчити працювати колективно, виявляти лідерів, створити атмосферу неформального спілкування і добитися психологічного розвантаження.

Здобувачі мали змогу взяти участь у запропонованих вправах на згуртування колективу, проаналізувати та зробити висновки стосовно актуальності використання тимбілдінгу в різних сферах роботи соціального працівника.

10 лютого 2021 року на базі інформаційно-соціального центру ХГПА на платформі zoom відбулася гостьова лекція за темою: «Антидискримінаційний підхід до роботи  з дітьми та молоддю в середовищі закладів освіти та соціальної сфери».

Ініціаторками заходу стали : Рассказова Ольга Ігорівна, д.п.н., проф., зав. каф. соціальної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради; Какадій Валентина Миколаївна, аспірантка кафедри соціальної роботи; Єфімцева Ганна Геннадіївна, аспірантка кафедри соціальної роботи, фахівчиня програмного напряму EdCamp Ukraine. 

Мета заходу: підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини щодо впровадження недискримінаційного підходу в освіті.

Під час зустрічі було висвітлено такі питання: нормативно-правове забезпечення державної політики в напрямі забезпечення антидискримінаційного підходу в освіті; дискримінація як системна проблема (поняття, типи та форми дискримінації); пошук «агентів соціалізації», через які відбувається дискримінаційний вплив відносно певних категорій людей в закладах освіти та соціальної сфери.

7 січня 2021 року в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Чернецькою Юлією було організовано лекцію-диспут «Соціально-педагогічна робота зі вразливими /маргіналізованими верствами населення». На зустріч були запрошені викладачі та здобувачі ступеня доктора філософії кафедри соціальної роботи.

Метою заходу було розглянути питання щодо об’єктів впливу соціально-педагогічної роботи, засоби реалізації соціальної політики, основні напрями захисту, допомоги та підтримки людині, сім’ї чи спільноті у складних життєвих ситуаціях.

Учасники також розглянули основні проблеми певних груп клієнтів: неповних сімей, осіб з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; ВІЛ-позитивних осіб та їх сімей, алкозалежних та наркозалежних осіб.

26 листопада 2020 року в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА відбулася zoom-зустріч здобувачів вищої освіти спеціальності Соціальна робота з начальником філії Державної установи «Центр Пробації» в Харківській області Мариною Гричанюк.

Мета зустрічі – профілактика правопорушень серед студентської молоді та залучення здобувачів освіти до волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, ознайомлення з правами та обов’язками волонтерів пробації. Учасники зустрічі отримали інформацію щодо структури роботи філії, її мети, завдань та напрямів діяльності. Присутні мали змогу ставити питання начальниці філії Марині Гричанюк та отримати ґрунтовні та відповіді.

Вдячні всім, хто зміг долучитися до зустрічі та сподіваємося на тісну й плідну співпрацю з філією Державної установи «Центр пробації».

23 листопада 2020 року за ініціативи викладачів кафедри соціальної роботи та волонтерської молоді стартував марафон «Спочатку людина, а потім статус», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю.

У межах марафону до Дня осіб з інвалідністю на базі інформаційно-соціального центру ХГПА викладачем кафедри соціальної роботи Білозеровою Маріанною та здобувачами вищої освіти групи 111 ср була проведена лекція-бесіда на тему «Соціальна робота по адаптації в суспільстві людей, що мають функціональні обмеження».

Мета заходу – розкрити питання професійної підготовки, підвищення кваліфікації, працевлаштування осіб з інвалідністю та обговорення шляхів забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення.

Учасники підкреслили, що переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть співгромадяни, які потребують нашої допомоги та уваги.

3 листопада 2020 року в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачами кафедри соціальної роботи Волковою Катериною та Білозеровою Маріаною було організовано відкритий мікрофон до Дня соціального працівника «Соціальний працівник: професія чи покликання?», на який були запрошені здобувачі вищої освіти 111 ср та 211 ср груп.

Метою заходу було надати учасникам інформацію щодо професійного свята, яке є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.

Учасники зазначали, що соціальна робота вимагає наявності професійної підготовки і таких особистих якостей, як здатність співчувати та розділяти біль іншого. Оскільки соціальний працівник повинен вміти спілкуватися та надавати допомогу, оцінювати потреби і представляти інтереси людини, яка опинилась у скрутному становищі, сприяти відновленню нею ресурсів для вирішення наявних проблем.Дуже важливим в цій професії є моральне задоволення від праці й розуміння меж власного потенціалу, адже соціальний працівник взаємодіє зі значною кількістю клієнтів, які не здатні самостійно подолати проблеми. Складно залишатися байдужим в такий ситуації, та кожен соціальний працівник знає, що навіть незначний позитивний результат від роботи, елементарна вдячність і повага, знову повертають сили і надихають далі допомагати, ділитися своєю життєвою енергією заради благополуччя оточуючих.

25 листопада 2020 року в рамках марафону «Спочатку людина, а потім статус» відбувся інтелектуальний бліц-турнір «Нетерпимість до різних соціальних груп: міф чи реальність», організованого викладачами кафедри соціальної роботи Тетяною Гладун та Наталією Печерицею. Участь в турнірі взяли 411 ср, 511 ср, 512 ср групи. Незалежними експертами в заході виступили Катерина Волкова, Ірина Цибуліна, Анна Лисак, Юлія Осика. 

Мета інтелектуального бліц-турніру систематизувати знання здобувачів вищої освіти щодо соціальних проблем різних соціальних груп, сформувати паритетне та толерантне ставлення до них. За підсумками незалежних експертів команди набрали однакову кількість балів та розділили перемогу. 

Щиро вітаємо команди!

12 жовтня 2020 року відбулося урочисте засідання інформаційно-соціального Центру з нагоди Свята українського козацтва та Дня захисника України. Його організаторами стали викладачі кафедри соціальної роботи Лисенко Юлія та Цибуліна Ірина, учасниками зустрічі стали здобувачі вищої освіти 311 ср, 411 ср та 412 ср груп. 

Метою заходу було ознайомлення здобувачів з історичним значенням і заслугами козацтва в утвердженні української державності та його вагомим внеском у сучасний процес державотворення. Це свято є також днем мужніх оборонців та визволителів нашої рідної землі, для яких поняття – честь, гідність, сила, витримка і відповідальність – не просто слова. Впродовж останніх років військові, які беруть участь у бойових діях на Сході України, виявляють глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для захисту наших громадян, відстоюють територіальну цілісність нашої держави. 

Найцінніше, що є в нашому житті – це мир, спокій і стабільність. Саме під захистом українських військових, завдяки самовідданості наших бійців, ми спокійно живемо у своїх домівках, трудимося на своїй землі під мирним небом. Кожної миті ми повинні пам’ятати про це, усвідомлювати, що саме наші воїни виборюють для свого народу мирне майбутнє.

1 жовтня 2020 року з нагоди відзначення  Міжнародного дня людей похилого віку та ветеранів у  Інформаційно-соціальному Центрі  ХГПА  викладачами кафедри соціальної роботи Волковою К.С. та Цибуліною І.В. було проведено тематичну  відеолекцію "Українські пенсіонери освоюють нові спеціальності аби перетворити пенсію на задоволення" для здобувачів вищої освіти. Результатом жвавої дискусії, яка виникла під час обговорення існуючих у суспільстві стереотипів щодо цієї категорії громадян, присутні дійшли до висновку, що саме ці люди є джерелом мудрості, життєвого досвіду, оптимізму й громадянської позиції. Тому заслуговують на повагу, підтримку і активне соціальне життя. 

Зустріч з представниками громадської організації з профілактики наркоманії

Методичний ринг "Соціально-педагогічний супровід формування ціннісних орієнтацій підлітків у багатодітних сім'ях"


Квест "Толерантність" 

10 вересня 2020 року в межах роботи інформаційно-соціального центру ХГПА викладачі кафедри соціальної роботи Тетяна Гладун та Анна Лисак організували дискусію за темою «Онлайн освіта: загроза чи перспектива майбутнього навчання», серед здобувачів вищої освіти. Під час дискусії було проаналізовано традиційні та інноваційні методи навчання. Також були визначені переваги та недоліки онлайн освіти. Учасники заходу дійшли висновку, що онлайн-навчання дозволяє отримати більше інформації з різних джерел, надає нові можливості, проте ефективнішим є поєднання онлайн та офлайн-освіти.